UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
17-11-2007, 04:09
Najprzyjaźniejszy naród na świecie
Autor Wiadomość
MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 22 Cze 2011
Posty: 231
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-04-2015, 01:07   

Uroki krajôw latynowskich . Bo w DR nie jest jeszcze tak źle . Takie kraje z fawelami czy kartelami tam dopiero się dzieje . Tak więc aby " plusy nie przesłoniły nam minusów " ;).
Ciężko się przestawić i niektórym nigdy się nie udaje "mañany" zaakceptować ale jak się pozna jak ten system funkcjonuje to da się nieźle żyć.
_________________
Marek
 
 

SeoHost.pl

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 205
Wysłany: 23-04-2015, 09:17   

hehehe czytam i zrywam boki ze smiechu...panom polakom jak zawsze zal dupe sciska ze rodaczki maja wybor i niekoniecznie ich wybieraja... :roll:
pisalam juz o tym nie raz i nie dwa...skoro Wam tam taaaak zle to nikt Was na sile nie trza ani nie chce.Jaki wiec problem w tym zeby wrocic do Polski z tego piekla???
 
 
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 37
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 738
Skąd: Punta Cana
Wysłany: 23-04-2015, 13:40   

Oj przepraszam jaki zal?? No mi to tylko Polki na Dominikanie brakuje do pelnego szczescia. Ja na przyklad do PL wrocic nie moge (((( (no i nie chce wsumie), w tym dominikanskim piekle zainwestowalem juz kupe pieniedzy i takie kotwice mnie tu trzymaja ze ciezko by bylo sie zerwac ale jak sie uda to na pewno nie w kierunku europy i ameryk mysle ze Japonia by byla nastepnym przystankiem. A co do Polek i ich wyborow zyciowych to wsumie mi to bez roznicy jak chca to moga nawet z koniem mieszkac, kazdy czlowiek ma wolna wole. Jedyny problem ze potem taka naiwna dziewica biega i pomocy szuka i wegielek to ma ja w dupie jak siano sie skonczy albo vize nie dostaje i szuka taka pomocy u swoich. Ot tylko tyle mi przeszkadza dlatego przestrzegam. Bo potem to nie pani bilety do Europy takim placzacym ludziom kupuje tylko ja i pomaga rozwiazac problemy przeterminowanego pobytu (karta turystyczna dziala na 30 dni - w przedluzeniu na 3 miesiace a potem sie placi kare na lotnisku a pieniazkow nima i potem trzeba jezdzic wyjasniac tlumaczyc itd...) i najlepsze jest to ze po powrocie do "zimnej PL" tacy ludzi przepadaja jak kamien w wode (bo jak narazie nikt sie nie odezwal i chociaz by podziekowal). Wiec ja z takich sytuacji bokow niestety nie zrywam. Dlatego powiem jak mowia lekaze - lepiej zapobiegac niz leczyc...
_________________
.....
miminternational@ymail.com
 
 
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 37
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 738
Skąd: Punta Cana
Wysłany: 23-04-2015, 13:53   

Panie Marku co do krajow z kartelami to tez wszystko zalezy, moj wspolnik nie wytrzymal na Dominikanie ni 2ch tygodni i sie przeprowadzil do Meksyku i niby kraj z kartelami i tak porywaja zabijaja itd... a nic z tego bardzo spokojnie i fajnie mi sie Meksyk bardzo podoba. Kartele buduja szkoly szpitale (nie zebym ich bronil ale robia dla biednych duzo dobrego). Pozatym kiedys jeszcze jak Piotr nas odwiedzal chcielismy sie wybrac do Kolumbii to wlasnie gadalismy jak tam w sprawie FARC itp..., to tez mowil ze jak sie gdzies po dzungli nie szwedac to niema problemu.
Ogolnie mi sie wydaje ze jak sie czlowiek potrafi zaadoptowac i wie jakich granic lepiej nie przekraczac to zyc mozna wszedzie )))))).
Jeszcze co do Meksyku wiekszosc ludzi myli kartele z ""las Zetas"" bo Ci to sa skonczeni kryminalisci. Kartele to teraz wojne z nimi maja od paru lat. Mi sie podoba w Meksyku ze na przelot Cesna (albo innym maluchem) w nocy to musisz miec dwa pozwolenia pierwsze od wladz a drugie od karteli zeby Cie nie zestrzelili hehe.
_________________
.....
miminternational@ymail.com
 
 
feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 205
Wysłany: 23-04-2015, 17:35   

Mi chodzi o generalizowanie....tak jak wszyscy polacy nie sa zlodziejami i pijakami....tak i wszyscy dominikanczycy nie sa oszustami...napewno na Dominikanie znajda sie ludzie nieuczciwi, a i mnostwo naiwnych.Moj maz jest uczciwym czlowiekiem.Ciezko pracuje kazdego dnia.Jego rodzina NIGDY nie poprosila nas o nic.A i a wysylaja paczki z dominikanskimi specjalami.
Na obczyznie to wlasnie dominikanczycy wyciagneli do nas pomovna dlon...bezinteresownie! sa przyjaciolmi do dnia dzisiejszego i pomoga zawsze gdy potrzeba...czego nie mozna powiedziec o naszych rodakach :-( a szkoda...
 
 
Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 356
Wysłany: 23-04-2015, 19:21   

Niesamowite jest to , ze dominikanczycy sa nawet zle "ratingowani" przez wlasne instytucje. Istnieja dyrektywy bankowe gdzie sie mowi o udzielaniu kredytow i pomocy na rozwoj firm na przyklad, bez dwoch zdan kobiety maja o wieele wieksze szanse. Dominikanki sa solidniejsze i uczciwsze. Oczywiscie generalizujac bo wszedzie zdarzaja sie szuje. Ja zatrudnialem w ostatnich latach pokazna liczbe ludzi i moge niestety to potwierdzic. moze dwa procent mezczyzn dominikanskich okazal sie ok a kobiety chyba z jednym tylko wyjatkiem pracowaly porzadnie , byly punktualne i solidne.

MikeM , ja mieszkalem troche w Kolumbii , a Cali . Bylo bardzo ok , Przebywalem na terenach geurilleros , wszystko dookola bylo zielone od koki i absolutny spokoj i brak przestepcow...
 
 
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 37
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 738
Skąd: Punta Cana
Wysłany: 24-04-2015, 13:51   

feliz no to tylko pozzdroscic ze tak dobrze pani trafila! Ja wiem wyjatki sie zdazaja ale na Dominikanie jest ich tak malo dlatego wsumie takie generalizowanie. Mnie rodzina mojej kobiety nie akceptowala przez ponad rok, (oczywiscie bogata czesc rodziny) na Dominikanie to nie wypada ze w rodzine z jako takim statusem spolecznym biora obcokrajowcow. A biedna czesc to jak zawsze zaczela wyciagac rece na szczescie ja potrafilem bardzo szybko wykryc z kim rozmawiac a z kim nie. I wsumie jest good.
Zenon ma 100% racji w tym co pisze, ja nawet mam pewna teorie bo tez zatrudnialem dominikanczykow i duzo znajomych mam i widze ze dominikanczyk meszczyzna to zyje na pieniadze w srednim o 20-50% wieksze niz zarabia. Tzn zarabia 10 000peso a traci miesiecznie 15 000. Natomiast kobieta dominikanka niema takiego bolu glowy bo "esta chapiando" podoba mi sie ten zwrot hahaha. Ogolnie ciagle te kobiety ciagna z facetow i niemaja tyle zabowiazan, i duzo z nich ma kilku chlopakow jeden kupi zarcie drugi zaplaci prad i tak sie kreca. Ale fakt faktem kobiety sa bardziej "serio". Co do kredytow pan nie uwierzy panie Zenonie ale ostatnio moja kobieta wziela na otwarcie sklepu prawie milion peso na 5 lat (a oficjalnie nie pracuje). A dominikanczykowi ktory pracuje nie chca dac ni 50 tys pesos. Ot takie moje spostrzezenia. Oczywiscie od wszystkiego sa wyjatki (NIE GENERALIZUJE) hehe.
_________________
.....
miminternational@ymail.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16