UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy raz na Dominikanie
Autor Wiadomość
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 30-11-2016, 19:03   

carbon napisał/a:

Ps ciekawe czy dominikanki to dobre zony i kochanki ?

Jako kochanki super. A na zony to raczej sie nienadaja :(. Oczywiscie sa wyjatki jak wszedzie.

verso 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 14-05-2017, 17:28   check out

MikeM napisał/a:
carbon napisał/a:
Koralas te trypanapolis , to ich lokalne najtansze alkochole , co do mojto , to co pisze Mike ze w tanich resortach oszczedzaja nawet na niej .
Dlatego zawsze pisze by nie sugerowac sie gwiazdkami przy hotelu bo na dominikanie 4 gwiazdki to jak w europie 2 , zawsze lepiej popytac na forum , ale zasada jest jedna ze tanie mieso psy jedza , i ludzie nie zdaja sobie sprawy ze bilet lotniczy pozera wieksza czesc ceny , a pozniej sie dziwia ze mojto nie ma skoro tyle zaplacili .Tak wiec by uniknac rozczarowania hotele typu vista sol , natura park ,karibe princes,Dominican beach , ifa , vik , i inne dziadowa zostawic dla haitanczykow ktozy to zjezdzaja sie tam calymi tabunami na weekendy , a lepiej doplacic pare dolcow i wziac cos sensowniejszego , tam cosmopolitan , mojto czy normalny rum typu ron barcelo czy chocby burgal mozna dostac w kazdym barze , i nie trzeba stac w kolejkach jak z PRal-u , nie wspomne o servisie w bufecie i jakosci jedzenia.

Dokladnie tak. Jeszcze dodam te spelunskie hotele to moga byc jeszcze fajne jak czlowiek pierwszy raz jedzie ale na drugi trzeci lub dla osob wymagajacych to w ogole sie nie dadaje. Chleb mozna wykozystywac zamiast cegiel do konstrukcji domu, mieso slabej jakosci, drinki z destylowanego gowna o smierdzacym zapachu rozzedzane farba (bo sokiem to nazwac ciezki) z wielkiego czterolitrowego bidonu bez nalepki. Ufff wspominam ten koszmar z Caribe Club Princes i az mnie wykreca wsrodku... Ale glodni dominikanczycy w weekendy wpadaja jak by jedzenia nie widzieli i caly ten bajzel wpychaja i wlewaja w swoje nienasycone mordy. W vista del sol to kazdy weekend jakis koszmar. Czuje sie czlowiek jak w sredniowieczu...
Absolutnie sie zgadzam lepiej te 200 dolarow doplacic i jechac gdzie dobrze. Leciec 10 godzin i potem siedziec w jakiejs dziurze nad oceanem jesc i pic niewiadomo co, to tylko dla extremalow jakichs ;)

Witam,
jestem tu po raz pierwszy i z tego co widzę to masz bardzo dużą wiedzę na temat hoteli na Dominikanie. Lecę we wrześniu 2017 do Be Live i czytałam Twoje i Carbon'a złe opinie o tym hotelu, ale niestety już nie mam wyjścia :), ale interesuje mnie kwestia check out'u, a mianowicie doba hotelowa kończy się zazwyczaj ok 11 rano a mój lot powrotny jest dopiero o 22 w nocy więc będę siedziała w hotelu jakieś 8 godzin. W niektórych hotelach po zdaniu pokoju pozwalają korzystać aż do wyjazdu z opcji all a w niektórych nie i zastanawiam się jak to jest w RD na co mam się przygotować?
Będę wdzięczna za jakieś informacje

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-05-2017, 21:17   

Witam.
Nie no prosze sie nie martwic ten hotel to az tak tragiczny nie jest, jest bardzo duzo o wiele gorszych (na pocieszenie :).
Co do check outu to o 12 tej oddac klucze walizeczke postawic albo poprosic zeby w depozycie schowali (na recepcion to sie zalatwia szybko) i balowac w hotelu do tej 21ej. Problemow byc nie powinno ja zawsze w tych hotelechach jak jade do przyjezdzam z rana przed check inem i wyjezdzam czasami nawet o 1-2 w nocy. Wazne zeby pokoj oddac o 12tej a reszta to juz pikus :D.
Udanego pobytu

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-05-2017, 21:22   

Aha. Uwazac na mieso mielone w hamburgerach w SportsBar w Belive Collection ja sie otrulem tam hamburgerem. A Tacos sa przypyszne w tym ze sportsbar. A moze mi sie taki hamburger trafil trefny bo za pobyt to ich zjadlem z 30 :/

verso 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 27-05-2017, 17:48   

Dziękuję za pocieszenie że Be Live to nie aż taka tragedia :mrgreen: i za informację o check out. I na szczęście nie jestem fanką hamburgerów :lol:

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 27-05-2017, 21:07   

Verso
Bedzie fajnie , tez we wrzesniu sie wybieram wiec jakby co mozna spotkac sie na plazy :-D
Widzisz jesli twoj pierwszy raz to bedzie , bedziesz zadowolona napewno , Mike tam mieszka , ja juz tam bylem ladnych pare razy wiec czlowiek szuka ciagle czegos jeszcze lepszego niz poprzednio , a moze nam sie w dupach poprzewracalo sam nie wiem :)
Co do check out , dokladnie jak pisal kolega , dodam tylko ze za darmo napewno nie pozwola zostac dluzej w pokoju czyli op 12 a placic po 10$ za godzine extra to bez sensu , takze walizke z ciuchami oddaj im do przechowania , a dokumenty , telefon przy sobie chyba dobrze miec , do tego przed odlotem mozna wziasc sobie prysznic i sie uszykowac , wiekszosc resortow ma takie pomieszczenia na ten cel .
Milego pobytu i napisz kiedy jedziesz , ja jak zwykle z zona , planujemy poczatek wrzesnia.

verso 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 28-05-2017, 08:27   

Mam nadzieję że będzie fajnie :-D i już się nie mogę doczekać, ale niestety ja lecę z córką dopiero 26.09.17 na dwa tygodnie, szkoda bo było by miło się spotkać :-D . Miałeś rację napisałam do hotelu i każą sobie zapłacić 50 usd za zatrzymanie pokoju do 18, więc zrobię tak jak poradziliście zostawię walizki w przechowalni.
A myślisz że warto dać w recepcji kasę żeby dostać lepszy pokój czy u nich to nie działa?
I jeszcze jedno pytanie gdzie i jaki rum tam kupić żeby był dobry?
Pozdrawiam i również życzę miłego pobytu.

verso 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 28-05-2017, 08:36   

A i jeszcze jedno :mrgreen: ktoś podał na tym forum stronę https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/home do kupienia karty turystycznej. Wszędzie jest napisane że kata ma ważność 3 miesiące, a na tej stronie karta jest ważna rok od zakupu, ale wjechać na niej można tylko raz do RD. Zastanawiam się czy można tam kupić te karty czy to nie jest jakieś oszustwo.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 28-05-2017, 12:13   

Pani nic kupywac nie musi, po przylocie dadza papierek do wypelnienia i postawia pieczatke i tyle.

P.S. Karta turystyczna jest wazna miesiac, z mozliwoscia przedluzenia na jeszcze miesiac (ale jeszcze nie slyszalem zeby ktos to przedluzal). :)

P.S.2 Kase za lepszy pokoj to nie wiem czasami to dziala ale nie zawsze… Widoku na ocean raczej na pewno nie bedzie ;(. Chociaz mozna sprobowac ale to od razu gadac za co ta kasa i gadac prosto z mostu, bo cwane miejscowi pomysla ze to taki napiwek za jego "ciezka" prace.

verso 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 28-05-2017, 12:28   

Większość w internecie pisze że na lotnisku można kupić tę kartę za 10 usd ale że są też duże kolejki. A w biurze z którego lecę mogą mi ją sprzedać za ok 80 zł. To mówisz żeby nic nie kupować tylko załatwiać po przylocie na lotnisku?

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-05-2017, 12:37   

verso napisał/a:
Większość w internecie pisze że na lotnisku można kupić tę kartę za 10 usd ale że są też duże kolejki. A w biurze z którego lecę mogą mi ją sprzedać za ok 80 zł. To mówisz żeby nic nie kupować tylko załatwiać po przylocie na lotnisku?

W internecie w wiekszosci pisza bzdury. Oczywiscie moze pani kupowac ta karte gdzie chce, faktem jest tylko ze i tak te 10 dolarow na lotnisku pani zaplaci bo bez tego nie postawia pani pieczatki i pokazywanie jakichs papierkow z polski nic nie pomoze. Kolejki beda ale nie duze bo kazdy musi te 10 dolcow zaplacic. Zdazaja sie rejsy oplacone wtedy wszyscy pasazerowie bokiem wychodza bo tam juz jest umowa i caly samolot oplacil za wczasu (bylo to wliczone w bilet). Tak ze zeby nie miec klopotow na samym poczatku przyjazdu ja polecam przyleciec i dac te 10 dolarow (aha i najlepiej te 10 dolcow miec zeby pracownik nie musial je rozmieniac bo wtedy reszty napewno pani nie zobaczy ). Lepiej spraw nie komplikowac zawsze w krajach 3go swiata, jak pani poszuka gdzies na tym forum wrzucilem taki niebieski formularz jest on obowiazkowy do wypelnienia i jak pani go szybko wypelni po przylocie (lub w samolocie czasami daja) to pani sie uplasuje na poczatku kolejki po pieczatki i nie bedzie trzeba czekac :).

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-05-2017, 12:43   

A co do hotelu i pobytu to tak jak mowi Carbon, pierwszy raz nawet w smieciowym hotelu jest super i niezapomniany ale np. 50ty raz to czlowiek oczekuje czegos co juz DR nie zawsze jest w stanie dac bo rece z pupy im rosna (wiekszosci) :D

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-05-2017, 17:41   

Cytat:
10 dolarow na lotnisku pani zaplaci bo bez tego nie postawia pani pieczatki i pokazywanie jakichs papierkow z polski nic nie pomoze

Nie, MikeM 10 USD to karta turystyczna ważna na 1 miesiąc.
Można ją kupić na stronie Dominikańskiego Ministerstwa Turystyki... czy jak mu tam, robiłem to już wiele razy i nigdy nie musiałem płacić na lotnisku, wręcz przeciwnie z karą idzie dużo szybciej. Ale co niektóre biura podróży dają tą kartę np. Schauinsland niemiecki, w Brukseli na punkcie JetairFly też dają za darmo swoim pasażerom.
Co do ważności... w lutym dałem karte kupioną 3 lata temu (lecieliśmy z Brukseli JetairFly, na lotnisku dali, a sam wcześniej kupiłem przez internet i tak leżało 3 lata, bo w między czasie lataliśmy Schauinsland_em a tam jak pisałem w cenie wycieczki ) i nie było żadnych problemów.

verso 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 29-05-2017, 17:51   

janek01 napisał/a:
Cytat:
10 dolarow na lotnisku pani zaplaci bo bez tego nie postawia pani pieczatki i pokazywanie jakichs papierkow z polski nic nie pomoze

Nie, MikeM 10 USD to karta turystyczna ważna na 1 miesiąc.
Można ją kupić na stronie Dominikańskiego Ministerstwa Turystyki... czy jak mu tam, robiłem to już wiele razy i nigdy nie musiałem płacić na lotnisku, wręcz przeciwnie z karą idzie dużo szybciej. Ale co niektóre biura podróży dają tą kartę np. Schauinsland niemiecki, w Brukseli na punkcie JetairFly też dają za darmo swoim pasażerom.
Co do ważności... w lutym dałem karte kupioną 3 lata temu (lecieliśmy z Brukseli JetairFly, na lotnisku dali, a sam wcześniej kupiłem przez internet i tak leżało 3 lata, bo w między czasie lataliśmy Schauinsland_em a tam jak pisałem w cenie wycieczki ) i nie było żadnych problemów.

Hej
a mógłbyś mi podać link do kupienia tej karty?

verso 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 29-05-2017, 17:52   

czy to może to?
https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/home

Odpowiedz do tematu