UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy raz na Dominikanie
Autor Wiadomość
jussttina 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 13-04-2015, 20:00   

Ale się dyskusja rozwinęła :)
Napisze, napisze po powrocie jak Memories dał radę. do konca nie jestem do niego przekonana, bardziej mnie cena podkusila :) Tak chyba w ogole Polacy nie jezdza do tego hotelu bo malo wiadomosci w necie.
Zastanawiam sie jeszcze czy mozna wychodzic poza hotel i co wtedy pozwiedzac. czy tylko nalezy korzystac z ofert biur turystycznych?
pozdrawiam wszystkich

jussttina 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 13-04-2015, 20:04   

Jeszcze pytanie o przejściówkę, jaka mam kupić? bo nie wiem czy w hotelu bedzie dostepna.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 13-04-2015, 21:50   

Troche nie zrozumialem o co chodzi z przejsciowka?
Wychodzic z hotelu mozna a nawet trzeba, beda mowiac glupoty typu ze zabija zgwalca bo ogolnie hotel za Ciebie odpowiada i im sie nie oplaca jak turysci im laza bez opieki (ochrony). Minus w tym ze nie bedziesz miala gdzie isc hotel sie znajduje na totalnym zadupiu obok Hard Rocka. Sprzedawczyki wycieczek sa megaupierdliwi ale co na to poradzic zarabiaja na zycie zwlaszcza ze sprzedazy takiej jednej wycieczki to im prawie polowe kasy odpalaja to sie staraja chlopaki (i dziewczeta). Co warto zwiedzic? Kurcze w sumie tutaj nie ma co zwiedzac to nie Mexyk. Plaze Macao warto zobaczyc zwlaszcza ze bedziesz blisko. Ewentualnie do Higuey sie wybrac zobaczyc Bazylike (brat Kolumba budowal) i ewentualnie przy bazylice jest muzeum swietej Altagracii (region nasz tak sie nazywa). Bo byla taka swieta kobiecina, i nawet hiszpanow uratowala podczas potyczki z indiancami. A oni z takiej wielkiej radosci indiancow wyrzneli w pien ot tak cywilizacja bardziej rozwinieta spotkala sie z mniej rozwinieta... Tych przewodnikow (jak bys pojechala na wycieczke) to raczej staraj sie nie sluchac bo i tak glupoty opowiadaja nie spotkalem jeszcze ani jednego co by cos na temat dominikany wiedzial konkretnego same bajkopisarze hehe. No i wsumie to w regionie tyle, warto zobaczyc ta kloake Santo Domingo ale to bedzie daleko (prawie 300km w jedna strone) no i drogawo. Warto zobaczyc nasze piekne wysepki Saona i Katalina (ale to tez takie dosc drogie wycieczki). Na wieloryby na Samanie juz sie pani nie zalapala bo te walenie sie wala tam na plytkich wodach tylko na poczatku roku ))))). Park narodowy Las Haitises tez daleko. Ogolnie powiem tak o kant dupy te wycieczki bo im chodzi jak najwiecej kasy wyciagnac i jak najmniej surowcow zuzyc czyli bedzie jak namniej podrozowania i jak najwiecej chlania (taniego alkoholu ktory bedzie sie lal rzeka). Wiec dlatego wsumie nie wiem co i polecic. Jak checi sa i czuje sie pani na silach tu prowadzic samochod (nikt niema prawka i wiekszosc prowadzi po pijaku albo gorzej) to polecam wynajac samochod (koszt okolo 70-80 dolcow z pelnym ubezpieczeniem od wszystkiego) albo od prywaciarzy (koszt okolo 50$) za dzien. I sobie pojezdzic po wyspie, tylko uprzednio zapomniec trzeba o przepisach ruchu drogowego bo pani nigdzie nie dojedzie )))))))))))))))). Zreszta 7 dni to i tak za malo zeby zwiedzac chyba najlepiej to balowac w tym hotelu i sie cieszyc z wakacji 7dni to tak malo ze hotel nie powinien sie znudzic)))) z tego jeszcze 2 dni na adoptacje odpadna (bo zmiana czasowa i klimatyczna). Obok jest Hard Rock to tam dyskoteka fajna Oro sie nazywa mozna ewentualnie tam przejsc mysle. Dodziu tam pracuje chociaz cos ostatnio na forum nie zaglada a to by cos doradzil, ja z zyciem nocnym zawiazalem juz dawno temu to sie nie orientuje teraz co i jak.
Sorki za skladnie tak na kolanku pisalem a chcialem jak najwiecej tresci zamiescic hehehe ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 13-04-2015, 23:39   

Co do zwiedzania , mowia ze saona wyspa jest fajna nam proponowali calodniowy wyjazd za 75$ od glowy . Spytaj sie bell boya to ci co odbieraja bagaze przy przyjezdzie , o autobus do palma real to takie centrum handlowe , autobus jest z przed bramy osrodka i jest za darmo , no tego dolarka trzeba kierowcy dac za fatyge. , i kursuje co 2 godz w te i z powrotem , bynajmniej tak bylo z princess .Warto tam sie przejechac na 2 ,3 godz maja tam oprocz drogich butikow taki market cos jak lidl , no i tam mozna sie zaopatrzyc w dobry rum czy kawe czy pamiatki po normalnych cenach.
Ale w sumie najlepiej to palza , i spacery po niej do tego jakies zimne piwko i relaksik ,wieczorami sa jakies animacje czy muzyka w lobby .
My zawsze poznalismy jakis Polakow i bylo z kim pogadac , i jednak jest weselej .
Dobry pomysl to miec np czapeczke lub apaszke czy koszylke w Polskich barwach czy z polskiMi napisami w ten sposob latwo poznac rodakow w resorcie a czasami jest ich troche ,no moze nie z Polski ale z kanady ,anglii ,usa czy niemiec
Z przejsciowkam to sa amerykanskie .

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-04-2015, 13:52   

W tych sklepach w Palma Realu to same podrobki. Dobrze ze Rolexa z chukiem zamkneli ale odrazu na tamtym miejscu Mont Blanca otworzyli i znowu podroby podroby chinskie podroby gdzie tylko nie spojzec. Nie polecam tego kupowac zwlaszcza za ceny jak za oryginal. A supermarket Electro Lama sie nazywa i bardzo fajny jest ja tam czesto zakupy robie bo maja dobre ceny i nowy sprzet (lodowki itp.) i dla tego zawsze tam swierze produkty a nie zgnilizna jak w Iberii.

P.S. Sprzedaja podroby chinski w PR bo strasznie drogie lokale sa od 3tys $ w gore az do 7miu. Kiedys bardzo chcialem tam otworzyc cos, ale nie mialem takiego dojscia do chinszczyzny no i jeszcze trzeba te podroby Armani, Gucci itp... przetransportowac przez pol swiata hehe.
P.S.2 Oczywiscie zdazaja sie sklepiki z normalnymi rzeczami, tak ze nie caly ten PalmaR. to ChinaTown :))))))))))))))))))))))))

jussttina 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 06-05-2015, 11:56   

Obiecałam dodać opinie o hotelu Memories Splash więc dodaję moje spostrzeżenia:

Hotel stary, dowiedzialam się ze ma 10lat. szczegolnie widac to po pokojach ( mogliby je wyremontować ). Już na wstępie okazało się że nie ma w pokoju żelazka ( a na stronie podane jest że każdy pokoj zaopatrzony jest w zelazko ), a sejf był popsuty. Ja wybrałam pokoj Premium bo chcialam byc ulokowana blizej plazy. Faktycznie, lokalizacja pokoju byla bardzo dobra, przy basenie, przy glownej restauracji no i blizej plazy choc i tak trzeba bylo troche sie przejsc. Co do jedzenia to pyszne, odradzalabym jedynie restauracje włoską i meksykańska. Under the sea - polecam , pyszne jedzonko, langusta i kraby super, no i wystrój jakby sie bylo w innym hotelu, bardziej nowoczesnie.
Basen bardzo fajny, z barem na srodku :) drinki pyszne, serwuja wszystko co sie wymarzy :)
Dojazd na plaze mozliwy dzieki pociagowi ;) ale fajnie bylo sie przejsc pieszo przez a'la dzungle :) ja osobiscie wolalam spacery.
Hotel nalezy do kompleksu z Royalton, ten hotel to juz najwyzsza półka, super nowoczesny i polecam dla młodych osób. Memories raczej dla dzieci i rodzin bo o 21 to cisza :) w Royaltonie dzieje sie chyba 24/7 :)
Osoby z Memories moga korzystac na plazy z restauracji Grazia - pyszne jedzonko , serwuja nawet nocny lanch :) wiec jesc mozna 24/h. Bar tez jest do dyspozycji na plazy więc ja wlasciwie sie z plazy nie ruszalam :) wszystko pod nosem.
Personel bardzo przyjazny, miły. Wyjazd mielismy o 17, natomiast wykwaterowanie o 12. Dostalismy klucz do pokoju innego abysmy mogli skorzystac z prysznica. to bylo bardzo wygodne, tylko ze z tym kluczem mielismy troche problemow bo okazalo sie ze nie mozemy dostac sie do pokoju ze wzgledu na wyczerpujaca sie baterie w zamku. Bylo troche stresu ze nie zdarzymy na autobus ale udalo sie wykapac i jeszcze drinka napic przed wyjazdem :p
Ogólnie jesli mialabym ocenic hotel to poleciłabym go jak najbardziej, ale drugi raz wolalabym do Royaltona :)
Plaza i woda w oceanie super - to są uroki tego miejsca :) nie dziwie sie ze nalezy do jednej z najpiekniejszych plaz na swiecie :)

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 24-05-2015, 01:41   

Fajnie ze Podobalo sie , my we wrzesniu jedziemy do majestica to zaraz obok chyba memories .
Jednak dominikana ma cos co przyciaga , moze te plaze i wieczny ruch na nich , moze ludzie z wszystkich stron swiata .
Korzystalas z jakis fakultetow , jak oceniasz jedzenie w bufecie , czystosc pokoji , obsluge , rozrywke?

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 24-05-2015, 14:32   

Tak jest ma cos w sobie DR. Wszyscy chca wrocic do tego ""raju"". Jako przyklad moj ojciec sluzyl w jednostkach desantowych i go w afganistanie zestrzelili (samolot ktorym lecial), wiec do samolotow raczej nie wsiada (jakis typ fobii mu pozostal) ale na dominikane leci twardo w tym samolocie 11-13 godzin blady jak przescieradlo trzesie go ale ciagle wraca.
Pozatym klimat ktory sprzyja leczeniu wielu chorob (stala temperatura roczna z wachaniami max 5stopni celsjusza) reumatyzmy luszczyca i inne przechodza w ciagu paru tygodni na sloneczku i w slonej wodzie.
Ja tylko wysiadlem z samolotu i juz wiedzialem ze to jest cos dla mnie. Chciaz punktem docelowym byl Ekwador albo Meksyk (do ktorego ciagle mnie za uszy ciagna) ale Dominikana przykula mnie "kajdankami" hehe. Ze wszystkich krajow mysle ze cos podobnego czuje tylko do Japonii ale niestety w Japonii mozna przezyc cale zycie i nigdy sie nie zostanie zaakceptowanym przez spoleczenstwo zawsze sie zostaje ""gaijin"" co oczywiscie nie zdaza sie na Dominikanie (oczywiscie zawsze zostaje sie grinko ale jakos pozytywnie do tego miejscowi podchodza zwlaszcza jak sie jest cwanym gringo) pozatym jeszcze do nie dawna latwa procedura naturalizacji itd... W sumie sam nie wiem co to jest co tak przyciaga miliony ludzi z calego swiata ))).

MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 03-06-2015, 04:32   

To fenomen jakiś ta DR . Kraj gdzie się łatwo " wsiąka " i jak się przebrnie przez początkowe problemy językowe , zapłaci frycowe za nieznajomości lokalnych klimatów i przebrnie przez " mañanę" i biurokrację to się da lubić . Moim zdaniem nie jest to łatwy kraj dla osadników czy imigrantów z pierwszego świata i jest po temu wiele przyczyn ale da się ogarnąć .

lula 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 25-12-2015, 04:33   

Witam po raz pierwszy tutaj, bo po raz pierwszy za tydzien i na tydzien bede z mezem wlasnie na Dominikanie. Bardzo prosze o wszelkie informacje, doslownie - wszelkie, a szczegolnie takie, ktore moga nieobytego czlowieka zaskoczyc, na temat osrodka Blau Natura Park Beach Eco Resort Spa w Punta Cana. Jak w takim osrodku wyglada np. Sylwester? Jak to z tymi dlugimi spodniami u mezczyzn, tzn. czy naprawde musza byc i w jakich miejscach? I w ogole... Cos, ktos, o czyms? :)

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 27-12-2015, 14:16   

lula napisał/a:
Witam po raz pierwszy tutaj, bo po raz pierwszy za tydzien i na tydzien bede z mezem wlasnie na Dominikanie. Bardzo prosze o wszelkie informacje, doslownie - wszelkie, a szczegolnie takie, ktore moga nieobytego czlowieka zaskoczyc, na temat osrodka Blau Natura Park Beach Eco Resort Spa w Punta Cana. Jak w takim osrodku wyglada np. Sylwester? Jak to z tymi dlugimi spodniami u mezczyzn, tzn. czy naprawde musza byc i w jakich miejscach? I w ogole... Cos, ktos, o czyms? :)

Z najtanszych jeden z najlepszych hotelikow. Spodnie tylko do restauracji typu "ala cart" - wieczorem, rezerwacje trzeba robic za wczasu bo zawsze brakuje miejsc w tych restauracjach. Ogolnie slabo zorganizowany, zawsze sporo pjanych burakow z rosji i innych panstw satelickich, tak ze lepiej sie przygotowac))).
Ogolnie spoko, jedyne co mnie osobiscie wkuza to zapach bagna (bagna blizko polozone kolo tego hotelu).
No ale mysle ze wam sie spodoba bo jedzenie calkiem dobre, plaza srednia. Ale jesli mial bym porownac cena/jakasc to bym ocenil ten hotelik jako dobry. Jest to jeden z niewielu hoteli gdzie pracownicy (prawie cala ekipa) pracuje od samego poczatku, nie sa oni zwalniani co 3 miesiace jak w innych wiekszych hotelach. Jak cos mi sie jeszcze przypomni dopisze )))

lula 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 27-12-2015, 17:24   

MikeM napisał/a:
lula napisał/a:

Z najtanszych jeden z najlepszych hotelikow. Spodnie tylko do restauracji typu "ala cart" - wieczorem, rezerwacje trzeba robic za wczasu bo zawsze brakuje miejsc w tych restauracjach. Ogolnie slabo zorganizowany, zawsze sporo pjanych burakow z rosji i innych panstw satelickich, tak ze lepiej sie przygotowac))).
Ogolnie spoko, jedyne co mnie osobiscie wkuza to zapach bagna (bagna blizko polozone kolo tego hotelu).
No ale mysle ze wam sie spodoba bo jedzenie calkiem dobre, plaza srednia. Ale jesli mial bym porownac cena/jakasc to bym ocenil ten hotelik jako dobry. Jest to jeden z niewielu hoteli gdzie pracownicy (prawie cala ekipa) pracuje od samego poczatku, nie sa oni zwalniani co 3 miesiace jak w innych wiekszych hotelach. Jak cos mi sie jeszcze przypomni dopisze )))

Wielkie dzieki, MikeM :):):) A jak to z tym Sylwestrem? Taki normalny dzien i wieczor, czy sie cos dzieje nadzwyczajnego?

lula 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 28-12-2015, 04:22   

lula napisał/a:
MikeM napisał/a:
lula napisał/a:

Wielkie dzieki, MikeM :):):) A jak to z tym Sylwestrem? Taki normalny dzien i wieczor, czy sie cos dzieje nadzwyczajnego?

Jeszcze by mnie interesowalo, czy w zwiazku tym, ze sa tam te jakies bagna, to i komarow duzo?

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 28-12-2015, 16:28   

Dzien nie normalny, wkoncu sylwester. Beda fajrwerki i inne atrakcje konkursy itp. (ale cudow prosze sie nie spodziewac). Napewno bedzie w miare wesolo. Jak pierwszy raz w DR to bedziecie zachwyceni (ocywiscie jak nie macie jakichs szczegolowych oczekiwan, niestety Bali to to nie jest ta Dominikana).
Bagna sa komary czasem sie zdazaja ale teren jest codziennie "fumigowany" -chodzi mi spryskiwany preparatami przeciw komarom zapomnialo mi sie to slowko po polsku ))). Pozatym sezon komarow juz praktycznie sie skonczyl z dwa miesiace temu to tych komarow bylo pelno teraz o wiele mniej. Wiec raczej komarow sie obawiac nie trzeba.

lula 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 28-12-2015, 22:36   

Oboje z mezem nie grymasimy i nie jestesmy jakos szczegolnie wymagajacy, wiec pewnie sie nam spodoba :) Bardzo dziekuje za odpowiedz :)
Czy moge jeszcze na koniec prosic o podanie, jakie ewentualnie osrodki takie sredniej raczej klasy sa godne uwagi i zatrzymania sie na Dominikanie? To tak na wypadek, gdybysmy chcieli sie wybrac kolejny raz i zeby nie jechac tak calkiem w ciemno, bo jak tu widze, wszyscy chca wracac :)

Odpowiedz do tematu