UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy raz na Dominikanie
Autor Wiadomość
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-07-2016, 13:25   

Carbon no ciezko jest! Zwlaszcza ze teraz w chacie ani jednej klimy nie mam to 34-36 C na okraglo wentylatory nie wyrabiaja jak bym w saunie zamieszkal. Te lato strasznie gorace ponadprogramowo :))). Na szczescie tyle spraw na glowie mam w te wakacje ze nawet nie mam czasu myslec o tym upale heh. Jedynie zauwazylem ze glowka wolniej pracuje, teraz rozumiem dlaczego dominikanczycy tacy malointeligentni :D.

freho 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 05-10-2016, 13:30   

jak Wakacje to tylko DOminikana - fakt dużo kosztuje ale jakie tropiki :)

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 22-10-2016, 03:32   

freho napisał/a:
jak Wakacje to tylko DOminikana - fakt dużo kosztuje ale jakie tropiki :)

Nie zgadzam sie z miejsca moglbym nazwac z 20 miejsc ktore choc i podobne ale Dominikane bija na glowe (albo i na 10 glow). Chociaz by Bali, do ktorej DR z 300 lat brakuje. A nawet na pospolitym Miami konczac...

nula2 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 30-10-2016, 13:18   

Witam :) jestem nowa na forum, dlatego przepraszam z góry, jeżeli taki temat został już przez kogoś poruszony. Interesuje mnie wycieczka na Dominikanę (Punta Cana) w październiku przyszłego roku - 2 tygodnie. Będzie to mój pierwszy pobyt na Dominikanie, a dodatkowo podróż poślubna, więc chciałabym, żeby było idealnie :) Jest to czas pory deszczowej, a prognozy pogody nie zachęcają do wyjazdu w październiku. Proszę osoby, które były we wrześniu/październiku lub mieszkają w Punta Cana o informację, jak jest w rzeczywistości. Z tego, co już udało mi się wyszukać w internecie, to nie jest tak tragicznie jak sugerowałyby prognozy, ponieważ opady są intensywne, ale krótkotrwałe :) Dodatkowo interesuje mnie sprawa glonów i komarów na plażach. Będę wdzięczna za informacje.

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 30-10-2016, 14:08   

Nikt wrozka nie jest , wiec nie szukaj pocieszenia tylko glowa do gory , bylem we wrzesniu , i w kilku innych miesiacach tez , podobalo mi sie zawsze z wyjatkiem 1 razu jak trafilem do niejakiego caribe club princess , dziadowo totalne ale to nie wina pogody byla a moja bo moglem pare $ dorzucic i wybrac resort o lepszym standardzie , do czego rowniez ciebie namawiam , bo o pogode i komary sie nie martw , a byle jaki hotel potrafi naprawde zrujnowac wakacje.

nula2 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 31-10-2016, 15:21   

A możesz mi powiedzieć, jaka była pogoda we wrześniu? Jeżeli chodzi o hotel, to zdaję sobie sprawę z tego, że nie można brać jakiegoś najgorszego :)

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 31-10-2016, 22:42   

A co ci to da jak ci powiem , skad wiesz ze bedzie taka sama?

Bylo juz miliony postow na temat pogody w tropikach i miliony odpowiedzi a i tak ludzie ciagle pytaja bo tak naprawde pytasz po prostu bo chcesz uslyszec ze bedzie super pogoda slonce i bezchmurne niebo .
O ile pisalas to lecisz w pazdzierniku wiec jakie ma znaczenie pogoda we wrzesniu .
No dobra pociesze Cie
Napewno sie opalisz i napewno bedziesz zadowolona ok.
Poza tym pazdziernik i listopad to miesiac nieco wolniejszy w hotelach , mniej ludzi , hotele w tym czasie czesto robia jqkies remonty bo przyszykowyja sie na sezon czyli grudzien , osobiscie polecam poczatek wrzesnia lub wogole wrzesien , ale to rzecz gustu zreszta zalezy do jakiego hotelu .

koralas 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 27-11-2016, 18:35   

Odnosnie barow oczywiscie mojtio nie mieli,a jak zona poprosila o cosmopolitan to patrzyli na nia jak na wariatke ,wogole to pierwsze co widzialem takie rumy , trypanapolisbvzy jakos tak ,mozesz napisac co to za rum byl w tym resorcie ...

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 28-11-2016, 16:07   

Z mojito ostatnio wszedzie problem, mieta droga i nie dlugo mozna ja trzymac a hotele tna koszta (zwlaszcza te sredniaczki). O tym romie to pierwsze slysze, jak hotel nie jakis wypasiony to pewnie miejscowa produkcja jakas sa specjalne fabryczki ktore produkuja te litrowe butelki dla hoteli po 150peso za litr. Dlatego tak sowicie polewaja wszedzie wtych hotelach, serwis slaby pokoje nie za fajne a wiadomo czlowiek nawalony czlowiek zadowolony. Chociaz w hotelach typu Vista del sol, VIK, Caribean Princess to nawet rom nie pomaga bo to straszne dziury ;(.

Robert1968 
NAWIGATOR

Wysłany: 29-11-2016, 01:03   

W Palladium Bavaro mojito bez problemu oczywiście nie we wszystkich barach ;-)

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-11-2016, 12:50   

Robert1968 napisał/a:
W Palladium Bavaro mojito bez problemu oczywiście nie we wszystkich barach ;-)

Tak tylko Palladium jeden z lepszych hoteli w Punta Canie. Tak samo niema problemu z mojito w Mellia, Hard Rock, Barcello Palace de lux, Now Larimar, Paradisus, Iberostar, Tortuga Bay, itp. itd.

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-11-2016, 12:52   

Koralas te trypanapolis , to ich lokalne najtansze alkochole , co do mojto , to co pisze Mike ze w tanich resortach oszczedzaja nawet na niej .
Dlatego zawsze pisze by nie sugerowac sie gwiazdkami przy hotelu bo na dominikanie 4 gwiazdki to jak w europie 2 , zawsze lepiej popytac na forum , ale zasada jest jedna ze tanie mieso psy jedza , i ludzie nie zdaja sobie sprawy ze bilet lotniczy pozera wieksza czesc ceny , a pozniej sie dziwia ze mojto nie ma skoro tyle zaplacili .Tak wiec by uniknac rozczarowania hotele typu vista sol , natura park ,karibe princes,Dominican beach , ifa , vik , i inne dziadowa zostawic dla haitanczykow ktozy to zjezdzaja sie tam calymi tabunami na weekendy , a lepiej doplacic pare dolcow i wziac cos sensowniejszego , tam cosmopolitan , mojto czy normalny rum typu ron barcelo czy chocby burgal mozna dostac w kazdym barze , i nie trzeba stac w kolejkach jak z PRal-u , nie wspomne o servisie w bufecie i jakosci jedzenia.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-11-2016, 16:41   

carbon napisał/a:
Koralas te trypanapolis , to ich lokalne najtansze alkochole , co do mojto , to co pisze Mike ze w tanich resortach oszczedzaja nawet na niej .
Dlatego zawsze pisze by nie sugerowac sie gwiazdkami przy hotelu bo na dominikanie 4 gwiazdki to jak w europie 2 , zawsze lepiej popytac na forum , ale zasada jest jedna ze tanie mieso psy jedza , i ludzie nie zdaja sobie sprawy ze bilet lotniczy pozera wieksza czesc ceny , a pozniej sie dziwia ze mojto nie ma skoro tyle zaplacili .Tak wiec by uniknac rozczarowania hotele typu vista sol , natura park ,karibe princes,Dominican beach , ifa , vik , i inne dziadowa zostawic dla haitanczykow ktozy to zjezdzaja sie tam calymi tabunami na weekendy , a lepiej doplacic pare dolcow i wziac cos sensowniejszego , tam cosmopolitan , mojto czy normalny rum typu ron barcelo czy chocby burgal mozna dostac w kazdym barze , i nie trzeba stac w kolejkach jak z PRal-u , nie wspomne o servisie w bufecie i jakosci jedzenia.

Dokladnie tak. Jeszcze dodam te spelunskie hotele to moga byc jeszcze fajne jak czlowiek pierwszy raz jedzie ale na drugi trzeci lub dla osob wymagajacych to w ogole sie nie dadaje. Chleb mozna wykozystywac zamiast cegiel do konstrukcji domu, mieso slabej jakosci, drinki z destylowanego gowna o smierdzacym zapachu rozzedzane farba (bo sokiem to nazwac ciezki) z wielkiego czterolitrowego bidonu bez nalepki. Ufff wspominam ten koszmar z Caribe Club Princes i az mnie wykreca wsrodku... Ale glodni dominikanczycy w weekendy wpadaja jak by jedzenia nie widzieli i caly ten bajzel wpychaja i wlewaja w swoje nienasycone mordy. W vista del sol to kazdy weekend jakis koszmar. Czuje sie czlowiek jak w sredniowieczu...
Absolutnie sie zgadzam lepiej te 200 dolarow doplacic i jechac gdzie dobrze. Leciec 10 godzin i potem siedziec w jakiejs dziurze nad oceanem jesc i pic niewiadomo co, to tylko dla extremalow jakichs ;)

Robert1968 
NAWIGATOR

Wysłany: 29-11-2016, 22:43   

MikeM a znasz jakiś hotel nowy góra 2-3 lata żeby był w miarę dobry?

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 30-11-2016, 01:01   

Zeby hotel byl fajny nie musi byc nowy , a i na nowy czasem ludzie narzekaja np Riu republica , niby nowka ale sporo rzeczy do zrobienia jeszcze i ogolny chaos , a zanim sie przeszlifuje mina ze dwa lata .
Osobiscie moge polecic Majestic , fajny nie duzy resort , czy np melia tez jest ok , iberostar bavaro tez mi sie podobal . To sa hotele sredniej polki o dobrym standardzie , moze nie sa super wystrzalowe jak cap cana , iberostar grand , breathless czt paradisus palma real ale trzymaja dobry poziom tak na dobra czworke , kazdy znajdzie cos dla siebie.
Natomiast ten caly caribe club princes , do dzisiaj mnie dreszcze przechodza jak pomysle o nim , jesli chcecie schudnac pare kilo i z kibla nie wychodzic to smialo , choc przyznam ze gdybym byl kawalerem i chcialbym sobie zycie na tydzien ulozyc z jakas czekoladka to bym w takie celowal , fakt ze dziewczeta tam z obslugi pewnie chcialy by sie zakochac w jakims gringo , a ze w takich dziadowskich resortach ,dyscypliny i jakiegos porzadku brak wiec i o nawiazanie kontaktow latwiej , niewspominajac ze na teren tych resortow wpuszczani sa pseudo handlarze u ktorych za zielone mozesz zamowic wszystko , z dostawa do pokoju .
Ps ciekawe czy dominikanki to dobre zony i kochanki ?

Odpowiedz do tematu