UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
szukam polaków w santo domingo
Autor Wiadomość
Dori 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 30-03-2016, 23:16   szukam polaków w santo domingo

Dziendobry, mam na imię Dorota. Obecnie mieszkam od 10 lat we Włoszech ale myślimy z moim mężem o zamieszkaniu w Santo Domingo. Chciałby wrócić do swojej rodziny. Osobiście mam wiele obaw, ale jestem myśli ze w życiu trzeba trochę ryzykować. Mam nadzieję że jak już tam będziemy będę mogła poznać Was Polaków i nie czuć się całkiem obca z daleka od ojczyzny. Pozdrawiam serdecznie

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 31-03-2016, 15:17   

Witam rowniez. A maz juz ma jakis konkretny plan z czego tam wyzyc planujecie? Czy moze juz macie emerytury wloskie wtedy wszystko bedzie ok.

santos 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 31-03-2016, 19:55   

Witam Dori,

ja mieszkam w Santo Domingo. Jak będziecie się wybierać to się odezwij z chęcią się spotkamy :)

Pozdrawiam,
Santos

P.S. MikeM jak zawsze sceptyczny, ale ma dużo racji :)

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 01-04-2016, 13:20   

Tak, bo moim celem jest zdejmowanie rozowych okularow co niektorym. Przyjezdzaja pod palmy zjaraja sie na czerwono i odbija... A potem laduja w jakichs podejrzanych miejscach i wielkie zale. Bo ja nie wiem dlaczego u ludzi w glowie zawsze takie mysli - ze kraje 3go swiata sa tanie!
1000 razy pisalem i jeszcze raz napisze na Dominikanie na przyzwoitym poziomie (prad 24 na dobe, ciepla woda, internet tv, klima) nie da sie wyzyc bez stalego niezaleznego dochodu w 1 500 dolarow USA miesiecznie na rodzine!!!

Szczechu 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 08-09-2016, 10:37   

Dokładnie jak kolega wyżej napisał, jak 1500 według mnie to minimum :P Więc ludzie przed wyjazdem niech naprawdę przemyślą sprawę.

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 08:53   

Przepraszam ale uwazam ze za 1500 USD da sie przeżyć ale w Hotelu .Mysle ze kolega MikeM trochę przesadza .Hotel All inclusive miesięcznie kosztuje Max 2100 USD ale jesli ktoś chciałby mieszkać tam cały czas to sadze ze za 50 USD przyjmą go z otwartymi rekami .

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 10:41   

Cortez napisał/a:
Przepraszam ale uwazam ze za 1500 USD da sie przeżyć ale w Hotelu .Mysle ze kolega MikeM trochę przesadza .Hotel All inclusive miesięcznie kosztuje Max 2100 USD ale jesli ktoś chciałby mieszkać tam cały czas to sadze ze za 50 USD przyjmą go z otwartymi rekami .

Mowa o utrzymaniu rodziny.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 14:20   

Za 50$ to moga jedynie w morde dac w rejonie Bavaro-Punta Cana a i to nie wszyscy :).
1500 jest absolutnym minimum jesli sie chce zyc jak bialy czlowiek (czyli to co pisalem milion razy tutaj):
Przyzwoite mieszkanie - na dlugi okres czasu od 500 do 10 000$ miesiecznie
Jedzenie - (dwie osoby) od 300 do 5 000$ miesiecznie
Prad - 100$ bez klimy do 500$ z klima (2ma klimatyzatorami dokladnie)
Telefon internet (komunikacja) - 50 - 100$ chociaz znam osobiscie osoby ktore placa po 2 000 miesiecznie.
Transport - od 50$ (motokonczo), 100$ jak mamy maly ekonomiczny samochod, do 1000$ miesiecznie jak mamy jeepette duza i duzo jezdzimy.

Z tego wychodzi juz 1000$ jesli wziasc minimalne kwoty ktore podalem i to tylko podstawa zadnych rozrywek nic, zadnego alkoholu panienek tylko "przetrwanie". Pewnie o czyms waznym zapomnialem wiec te 1500 naleci jak by nie patrzec. Oczywiscie jak ktos jest "hardcorem" to jest wariant taki:
50$ mieszkanie w Veron - czyli 4 sciany z desek i blacha u gory jako dach, podloga - ziemia, brak pradu lodowki i drzwi gwarantowane ze was okradna w pierwsze 3 dni a potem to tylko bedziecie sie budzic z pindolami w pupi a i nie tylko.
Gotowac bedziecie z sasiadami na spole a w waszym meniu beda pojawiac sie tylko takie rzeczy - platany, tanie salami, ryz, fasola, czasami jajka i czasami kawalek kurczaka, taka wyzerka obejdzie sie wam w max 100$, pradu nie ma wiec nie ma problemu bedziecie sie tylko pocic jak swinia chociaz zawsze mozna w kacie "pokoju" jakis dolek wykopac w ziemi i sie polozyc bedzie elegancko. Srac bedziecie tuz za sciana waszego "luksusowego" apartamentu. Telefon interenet nie potrzeba i tak wam po godzinie ukradna. Transport tez nie w Veron wszedzie mozna dojsc z buta a na plaze moze ktos z sasiadow w niedziele was podrzuci za 25pesos. Wiec wychodzi calkiem przyzwoicie 150-200$ miesiecznie. Jak ktos lubi zyc jak zwierz :))).
Dla amatorow all inclusive - jak sie chce mieszkac to minimum na dzien dzisiejszy jest 60$ w Natura Park ale tam dluzej trzech miesiecy nie wytrzymacie bo jest to jeden z 3ch najtanszych hoteli w zonie. Cos porzadnego juz trzeba 100ke szykowac albo i lepiej, no i na 2 osoby to juz 200$ dziennie czyli 6000$ miesiecznie :))

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 15:18   

W Dominikusie, Bayahibe hotelowa cena all 115-150 USD dziennie
Oczywiście rezerwując poprzez biuro podróży wychodzi znacznie taniej,ale 50 USD za miesiąc.... fajnie by było

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 16:43   

Na dzien dzisiejszy Natura Park 65$ dzien, przy umowie na pol roku i 60$dzien na rok.
Vista del Sol 60 dolarow na pol roku i pewnie by sie zeszlo na te 55$ dziennie przy umowie na rok ale te jedzenie w tym hotelu to chyba w kiblu gotuja wiec nawet te 55$ dziennie to przesada. Morze taniego alkoholu w 3 miesieca rozwali wasza watrobe i nerki, dlatego nie wiem czy sie to oplaca.
Aha zadnych "dziewczynek" nie przyprowadzac powiedzial administrator Natura Park. Dobrze ze maja kilka fajnych kelnerek :))). Za gosciu sie placi po normalnej stawce.
Tak jak podejzewalem za 50$ niema szans :)))).

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 20:59   

MikeM pamietam. Ze jak mieszkałem w Inerostarze i pytałem wlasnie o to ile by kosztowało przedłużenie gdybym przyjechał następnym razem i chciał przedłużyć u nich to powiedzieli mi 70usd za każda dobę .
Uwazam tez choć bardzo Cie lubię to przesadzasz .Jedzenie za 5000 USD na miesiąc ? Chyba gdybys jadał co dzien w najdroższych knajpach .5 patroli dzieląc przez 30 dni to masz około 170 USD na dzien .Stary na prawdę przesadzasz !! Co do prądu to w Polsce jest on droższy klime mam włączam ja w lato sporadycznie 5-6 razy na pare godzinne miesiącu i płace 60 zł mając lodówkę side by side i pralkę i nie mając tv bo wywaliłem je do biura gdyz i tak nie oglądam i 60 zł miesięcznie minwychodzi to 15-16 USD .Nie chce mi sie wierzyć. By u Was kilowatogodzina była droższa niz u Was choć wiem ze klima chodzi pół dnia i noc ale jesli podajesz 100 USD za prąd bez klimy to znaczy 390 zł to widocznie u Was kilowatogodzina kosztuje 0.5 USD ? 500 USD za prąd z klima tez nie moziwosci .U nas godzina pracy klimy to koszt około 0.17 USD .Nie wiem jak stara masz klime moja ma 4 lata i była to najbardziej energooszczędna klima mitsubishi jaka wtedy była na rynku ( koszt założenia klimy około 7 tys euro mam mieszkanie 76 metrów około ) .Co do telefonu to pamietam ze w 2011 roku mieliście znacznie tańsze połączenia niz my w Polsce .Nie sadze by zdrożały .Dzis abonament w PL z opcja do wszystkich to Max 10'usd na miesiąc .Nie sadze by Dominikana która wtedy była tańsza naraz stała sie droższa.Sadze ze u Was spady ceny tak jak u nas .No i transport .MikeM macie tańsze paliwo to pamietam doskonale nie jest to kolosalna różnica ale jest .Mam auto z silnikiem widlastym 300 koni mechanicznych , stały napęd na obie osie , palce 20 litrów benzyny na 100 km i jeżdzę około 4-5 tys km na miesiąc wiec bardzo wiele i mnie to droższe palowo nie kosztuje aż tyle co Ty piszesz czyli jak podałes 1000 USD .Oczywiscie mam jeszcze ciężarówki i w miesiącu obecnie paliwo kosztuje mnie do nich około 15 tys euro ale to inna bajka podobnie jęk biuro gdzie komórki to wydatekokoło 2 tys zł czyli 500 euro na miesiąc ale to nie sa koszty dotyczące mnie tylko firmy .Uwazam ze na prawdę koszty przedstawiają sie tak jesli liczysz nie koszty firmy a osoby :
Paliwo biorąc pod uwagę ze masz np jeepa wranglera w wersji rubicon unlimited czyli tej 5 drzwiowej długiej wersji z blokadami wałów i jeździsz 2 tys km Max na miesiąc .Spalanie 15 litrów w mieście czyli pali 300 litrów paliwa miesięcznie po około 1 USD litr ( 3.8 USD galon ) czyli wydajesz 300 USD za paliwo .Telefon myśle ze Max 20 USD ,jedzenie Max 200 USD osoba jesli jesz w do u i czasem w barach chyba ze wybierasz najdroższe restauracje .Prad jak włączasz klime cały czas to Max 100-120 USD chyba ze mieszkasz w pałacu z wieloma komnatami bo gdyby klima kosztowała 500'usd to hotele nie brałyby te najtańsze jak piszesz 55 USD za dobę bo 1/3 tej kwoty pochłaniałyby cena prądu .
Fajny z Ciebe jegomostek MikeM ale przesadzasz z kosztami utrzymania ;) no wiesz chyba ze u Was te same auta pala wiecej niz w USA czy Europie i przekonasz mnie ze taki jeep wrangelr pali 45 na setkę na przykład .Nie sadze byś jeździł autem które spała wiecej niz 15 literkowa na 100 km czyli około 4 talony na 61 mil .Dzis na prawdę cieżko o auto palace ponad 20 litrów na 100 km .Dodge ram 4x4 6.4 hemi , audi a8 long 6.3 .Mercedes S klasa long 6.3 amg ? Nic woecej ńie pali ponad 20 literkow
.PozdrawiammmPanowie a Ciebie MikeM najbardziej chociaz sadze ze przesadzasz .

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 22:33   

Ja nie bede sie klucic, napisalem jak jest. Srednia knajpa np. taki TonyRomas zjesc we dwuch i wypic pare drinkow rachunek 150$. W takim Noa to juz 200$. W JellyFishu jak sie zamowi krewetki albo homara to juz i 300 nie problem. W zadnym razie nie sa to najdrozsze knajpy, jak naprzyklad CigarLogeCapCana czy inne dla milionerow. Kilowat pradu kosztuje 15 czy 16 pesos czyli prawie pol dolara. Znam ludzi co jak dostaja rachunki za prad w granicach 1000$ to skacza z radosci jak dzieci bo placa 1500-2000 ale to juz wille. Chociaz znam Kanadyjczyka co mieszka w 3 pokojowym apartamencie i ponizej 700$ ani razu mu sie nie udalo zejsc przez ostatnie 9 lat. 100ka to minimum na prad ktora trzeba liczyc bo taka lodowka chodzi 24h doba i nawala na maxa kompressor sie nie wylancza. Zreszta co ja bede sie klucic Jeep Wrangler pali 30 litrow paliwa, na trasie ponizej 20 nie schodzi wiem z wlasnego doswiadczenia Jeep Grand Cherokee mniej niz 18 na trasie nie bierze a w miescie 25 litrow bez problemu. Ja jak wyzej napisalem dalej bede twierdzic ze sa koszty jakie sa czyli mniej niz 1500$ na dwuch nie ma co robic na Dominikanie. Ale tez pisalem ze da sie wyzyc i za 150$ jak pies ale sie da. Znam ludzi ktorzy wydaja 3000-10000 tysiecy miesiecznie i sie tym nie przejmuja o ich kosztach zycia nie pisze dlatego zalozylem ten standard 1500$ bo u mnie tak mniej wiecej wychodzi na miesiac i nie powiem ze laze po knajpam itp.
Nie bede fotografowac rachunow przeciez.
Ale panie Cortez moze pan przyjechac i tu pomieszkac pare miesiecy i potem pan nam napisze poradnik jak wyzyc w DR za mniej niz 1500$ zyjac na poziomie bialego czlowieka:))).
PS1 : Iberostar Grand kosztuje 359$ za noc na dzien dzisiejszy, mozna to sprawdzic na ich stronie. I zwykly Iberostarar (najtanszy) 102$ za noc Wiecej tutaj: http://www.iberostar.com/...r-bavaro-suites
Ps2 : U nas klima srednio chodzi 19godzin na dobe.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 22:36   

Teraz doczytalem Dodge Ram pali o wiele mniej niz Wrangler z 2000roku :). Obyma autami jezdzilem. Jedyne auto ktore palilo mniej niz 15 byl Lexus RX, czulem oszczednosc kazdy miesiac. Ale i tak te 13-15 wciagal :))). Teraz kupie Picanto albo jakiegos innego "knypka" mam nadzieje ze bedzie lepiej :)

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-09-2016, 22:41   

Jepp Grand Cherokee 2002roku 4.7L miesieczny koszt paliwa tylko na ten samochod u mnie wachal sie od 400 do 600$.
Wyobrazam sobie ludzi co maja Lexusa LX lub Hummera H2 -H1 legko w dwa razy trzeba mnozyc. Stad takie ceny od i do :).
Te ceny co pisalem to sa rzeczy ktore widzialem/przezylem tutaj, nie opieram sie na zadnych historiach niestwozonych.
Zreszta co sie bede tu rozpinac, "przyjezdzajcei i zyjcie wszystko za darmo w krajach trzeciego swiata" :0.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-09-2016, 00:23   

Nieeee no , w Dominikanie trzeba miec szmalec jak chce sie zyc normalnie albo na wyzszym poziomie. Dla mnie zaden kombajn turystyczny w rodzaju all inclusive nie wchodzi w ogole w rachube. na tydzien albo dwa w roku jest ok ale caly czas to zapomnijcie.
- mieszkanie .
mozna wynajac cos za 5000 peso ale to bedzie jakas nora dla zwolennikow mocnych wrazen. Norma jest bezpieczne miejsce gdzie jest prad 24 godziny na dobe , klimatyzacja i spokoj , jakas pomoc domowa , przeciez nie bede pral ani sprzatal. A to juz kosztuje okolo 25000 peso.
Jezeli chodzi o dom z basenem , kilkusetmetrowe patio , kilka garazy itd to musimy liczyc od 30000 wzwyz i to mocno. Mowie o regionie Barahony. 70000 peso nie jest zadkoscia.
Jedzenie.
Jest kilka mozliwosci. dla dwoch osob to tak czy siak bedzie juz kosztowac. Jak ktos ma ochote na jajka z platanusami plus jakies dominkanskie wynalazki to moze sobie tanio przezyc , chociaz ja bym tego zyciem nie nazwal. Tysiac dolcow miesieznie to jest taki minimalny poziom i to bez zadnych wystrzalow z lazeniem po knajpach. jak ktos chce sobie do jadlospisu dolozyc kilka wyjsc do dobrej restauracji wlaczy dobre trunki i wzbogaci domowe zarcie to 5000 dolcow nie jest zadnym problemem. Jak sie lubi langusty to trzeba placic.
Prad
Rachunek po przekroczeniu pewnych progow rosnie drastycznie . jak ktos ma dwie zarowki i wentylator to bedzie sie miescil w najnizszej stawce potem , gdy sie dolozy komputer , lodowke i kilka innych rzeczy przekraczasz granice taniego pradu i cena za kilowatogodzine (czy jak to sie tam nazywa ) rosnie dwukrotnie , dolozysz klime i znow rosnie podwojnie, dolozysz jeszcze pare rzeczy zracych prad i musisz pojawic sie w kasie na koniec miesiaca z workiem pieniedzy.
Ja mialem wczesniej wydatki okolo 2500 - 3000 dolcow miesiecznie (bez placenia czynszu bo mam wlasny dom) ale teraz kiedy siedze sobie spokojnie i nie udzielam sie rozrywkowo mieszcze sie w 1500 dolcow prawie zawsze. Znam jednak ludzi , ktorzy spedzaja czas zabawowo i wesolo i nie schodza z rachunkami ponizej 8000 dolcow ...

Odpowiedz do tematu