UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
szukam polaków w santo domingo
Autor Wiadomość
Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 17-09-2016, 00:20   

COrtez przeploszy wszystkich i udupi kazdy temat piszac w nim nie na temat. W tych calych jego wyliczeniach jest blad , ale to lewy ekonomista wiec nie ma sie co dziwic. Litr kosztuje 1,18 dolara nie 0,9 dolara ale to wszystko jedno. malzenstwo majac dwa samochody i jezdzac intensywnie ma wydatek ale juz nie bede wiecej pisal tam gdzie Cortez bo on tu byl w Dominikanie siedem dni czy jakos tak wiec wie wszystko. Ciao panie Cortez....

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 17-09-2016, 00:24   

MikeM to pokaz i udowodnij inne liczenie .Napisz ze z punta Cana do Sa to Domingo jest 1000 km i pokaz to na mapie i wykaz ten 1000 USD .Oczywiscie jest to brednia bo jak sie uda komuś wydać 200 USD na Waszej wyspie wydać na paliwo to wszystko .Ty podajesz zawyżone o kilkaset procent stawki kosztów jazdy a jak ktoś Ci tu udowadnia ze piszesz zwykle głupoty to sie obrażasz czyli jesteś jak mały chłopiec .Podobnie spalanie .Co Ty myślisz ze u Was auta pała woecej jak w Europie dokładnie te same ? Co wiecej podajesz 2 razy zawyżone spalania aut jakich u Was jest na palcach jednej ręki : Lexusy , Porshe .Zobacz lepiej jakie macie taksówki u Was w Punta Cana czyli w największym kurorcie .To sa chłopcy na motorowerach a sporadycznie Motocyklach .
Cały czas sie pytam skoro najdłuższa trasa do stolicy ma cos koło 270 km to jak chcesz wydać 1000 USD na paliwo nawet jesli masz audi A8 long z silnikiem 4.2 benzyna i napędem quatro jesli ten silnik w mieście spała 13- 13.5 litra na 100 km .Co Ty mi chcesz wykazać ze u Was z racji wysokiej temperatury spała wiecej ? Jest zdecydowanie odwrotnie .
Co mi chcesz pokazać ze w cytowanym i przywoływanym przez Ciebie hotelu gdzie pokój z opcja all inclusive kosztuje 55 USD ( gdzie cześć z tego to podatki ) klimatyzacja by miała kosztować 33-34 dolary ??????????
Chcesz mi powiedzieć ze telefon prżez ostatnie kilka lat zdrożał 5 krotnie ??? Czy moze dziesięciu ? Bo ja obstawiałbym ze potaniał .Chcesz mi wmówić ze homar danie wykwintne o drogie kosztuje 150-300 USD w knajpie jak za ułamek tej sumy masz homara i rejs statkiem , tancerki , animatorów , przewodnika etc.
MikeM mega ubarwiają a jak sie nie umiesz wybrnąć to sie obrażasz na cały świat .Ceny żywności , tytoniu oraz paliw macie niższe niz w Europie a koszty życia sa wyższe ????
Nie rób sinie żartów MikeM :roll:

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 17-09-2016, 00:25   

Jedyne wyższe ceny to ceny pistoletów i amunicji ale to przerabialismy!!

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 17-09-2016, 02:12   

Panie Cortez nie wiem jaki jest cel pana pobytu na tym forum.
Ale widze ze poprostu panu sie nudzi i pan sie do wszystkich przy....la tutaj. Zaczelo sie od Janka potem Zenon teraz cos pan do mie ma, mi sie pan na poczatku wydawal madrzejszy.
Ja sie na pana nie obrazam i nie uciekam poprostu tych pana wywodow nie da sie czytac. Na kazdy punkt odpowiadalem i tlumaczylem jak jest, pan natomiast wyrywa slowa z kontekstu i potem pisze bzdury jak wyzej ze droga do SD kosztuje 1000 dolarow nigdzie czegos takiego nie pisalem.
Dobrze ze pan uswiadomil mnie ile jest Porsche w PC.
Pan to na sile chce uchodzic za znawce Dominikany a byl pan tu zaledwie 3 dni w hotelu, i jak napisal Zenon gowno pan wie.
Ja bardzo chetnie czytalem co pan pisze ale po tym jak zaczol szukac pan dziure w calym to nawet mi sie nie chce, i tak wlasnie napisalem.
Ja nie musze panu nic udowadniac, prosze tematy nie trollowac bo jest o polakach w santo domingo.
Jak ma pan za cel atakowac pare urzytkowniow ktorzy tu jeszcze zagladaja to prosze bardzo. Ale to pan wszedl na to forum i nikt pana tu nie zapraszal zadawal pan pytanie na ktore bylo odpowiadane i bardzo zetelnie, chociaz kazdy z nas tracil na to czas zeby pana uswiadomic co i jak tutaj. Potema zrozumial pan ze pana fabryka broni to nigdy tu nie wypali i zaczol pan sie do wszystkich do....alac. To raczej pan sie jak dzieciak zachowuje w tej chwili.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 17-09-2016, 02:15   

Zenon S napisał/a:
COrtez przeploszy wszystkich i udupi kazdy temat piszac w nim nie na temat. W tych calych jego wyliczeniach jest blad , ale to lewy ekonomista wiec nie ma sie co dziwic. Litr kosztuje 1,18 dolara nie 0,9 dolara ale to wszystko jedno. malzenstwo majac dwa samochody i jezdzac intensywnie ma wydatek ale juz nie bede wiecej pisal tam gdzie Cortez bo on tu byl w Dominikanie siedem dni czy jakos tak wiec wie wszystko. Ciao panie Cortez....

Tez spadam :) forum przeszlo z informatywnego na forum typu "A prosze mi udowodnic ze tak nie jest?"

Jak ktos cos bedzie chcial na temat, niech pisze w prywatne wiadomosci.

Pozdrawiam

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 17-09-2016, 22:57   

OK ...co na to inni:
portal http://www.domreptotal.com pisze -

Santo Domingo zählt zu den teuersten Städten in Lateinamerika czyli po polsku Santo Domingo nalezy do najdrozszych miast poludniowej ameryki.
Na dzien oficjalna stawka dla pracownikow Organizacji aby przezyc (tylko nocleg i zarcie) wynosi 272 dolary "DAS – Daily Subsistence Allowance) sieht pro Tag 272 USD vor" Miesiecznie to bedzie 8160 dolcow , bez srodkow komunikacji.

Numbeo podaje nastepujace koszty poza Santo Domingo:
Restauracje
Meal, Inexpensive Restaurant 6.51 $
McMeal at McDonalds (or Equivalent Combo Meal) 6.99 $
Domestic Beer (0.5 liter draught) 2.17 $
Imported Beer (0.33 liter bottle) 3.25 $
Cappuccino (regular) 1.76 $
Coke/Pepsi (0.33 liter bottle) 0.94 $
Water (0.33 liter bottle) 0.55 $

Apartment (3 bedrooms) in City Centre 773.27 $
Basic (Electricity, Heating, Water, Garbage) for 85m2 Apartment 57.48 $
Internet (10 Mbps, Unlimited Data, Cable/ADSL) 44.31 $

Portal auswandern-info.com (strona dotyczaca informacji dla chcacych emigrowac)

Lebenshaltungskosten
Die Dominikanische Republik ist eines der günstigsten Länder in der Karibik. Man bekommt für etwa 500 EUR ein sehr luxuriöses Apartment mit 2-3 Schlafzimmern. Eine Haushaltshilfe gibt es für etwa 100 EUR im Monat.

Will man jedoch den gewohnten westeuropäischen Lebensstandart beibehalten, kann das Leben hier sogar teurer als beispielsweise in Deutschland sein.

Tlumaczenie:
Republika Dominikanska jest jednym z tanszych krajow na karaibach. mozna dostacjuz za 500 euro luksusowy apartament z 2-3 sypialniami , pomoc domowa kosztuje okolo 100 euro /miesiac

Jezeli jednak ktos chce uzyskac normalny zachodnioeuropejski standart zycia , kosztymoga byc wyzsze niz w Niemczech.
----------------------------------------------------
Wiec niech juz pan panie Cortez nie pieprzy glupot , bo od tego glowa boli. jak pan nam nie wierzy to ma pan tutaj miedzynarodowy przeglad kosztow zycia w Republice Domiikanskiej , panie specjalisto od siedmiu bolesci po siedmiodniowym pobycie.

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 18-09-2016, 14:36   

MikeM nie udowadniać ze tak ńie jest tylko człowieku piszesz głupoty na temat cen .Wykazalem Ci ile moze spalić auto codziennie robiące objazd po całej wyspie.Normalnie nikt tego nie robi codzienntylko raz w tygodniu ! Max ! Wiec cena paliwa spada do 200 USD miesięcznie .To tyle w temacie nie napędem sie rozwodził na tem temat !!
Zenon S porównuje Pan ceny na dominikanie w restauracjach do cen w Polsce w Birpedronce to moze wyjdzie Panu ze u was jest drożej ,Podał Pancene za wodę 0.33 lutra 0.55 USD czyli jakieś 2-2.2 zł .Prosze pana u nas w biedronce , lidlu czy innym dyskoncie butelka wody mineralnej np wielka pieniądza kosztuje 1.8 zł .W restauracji taka woda kosztuje 3 złote najmniej a najcżesciej 5 zł podobnie kropla Beskidu i inne wody pakowane po 0.33 l .Jesli pojedzie Pan do restauracji w Nimczech tomza taka wodę zapłaci Pan 2 do 5 euro .
Pan porównuje koszty życia wliczając w to służbę i ochronę i przyrównuje do kosztów życia w Europie bez służby i ochrony podobnie jak Oana kolega cichcem udowadniać ze w Waszym państwie gdzie paliwo jest tańsze niz w Eurooie o 30-40 % wydaje sie wiecej na panów bo Porshe Cayene paki rzekomo 30'litrow na 100 km gdy tak na prawdę pali 15-20 litrów lNiech Oan policzy teraz ilośc takich aut np w Niemczech w Brlinie Frankfurcie , Paryżu czy WarsAwaie i porówna ja z ilością takich aut w santa domingo .Wy porównujecie spalanie Porshe 2 razy je zawyżając do spalania peugeota 308 1.6 hdi i porównujecie życie na Dominikanie ze służba i stała ochrona do życia w Europie bez służby , bez ochrony , bez klimatyzacji w kawalerce albo m-2 .
Wasz obiektywizm to tak ja porównywać pierścionek z białego złota z diamentem 8 karatowym do pierścionek z chromowanej stali i ze szkiełkiem albo co najwyżej z cyrkonią .Prawda ze oba podobne ?
Byłem inWas i zarówno koszty połączeń telefonicznych , ceny w hotelach , ceny aut ,ma tym bardziej paliwo i ceny a Knapach sa znacznie niższe .W tych ostatnich 7-8!razy niższe niz w podobnych knajpach w beraińie nie mówiąc juz o Szwecji czy Norwegii .
Woec panowie znawcy darujcie sobie wciskanie ludziom kitu bo kit co najwyżej możecie w okna włożyć .Owszem ciekawie pisaliście o przestępstwach ale czytając te bredńie ze u Was jest drożej widze ze PLECIECIE obaj bzdury .najpierw piszecie jak to ieli zarabiają Dominikanczycy a teraz czytam o sluzacej za 100 euro lTo sie zdecydujcie ile ina zarabia bo niedawno pisaliście ze za 200 rpeur Dominikańczyków nie chce sie pracacwac .
Panowie zał ściska pewne miejsce ciała jak sie to czyta.Wiem jaka macie idee : chcecie pokazać jacy to Wy zamożni jesteście bo ja juz widze te posche , mercedesy i BMW razem z Lexusami przed domem MikeMa pałace po 30 litrów i widze jak w nie wsiada chyba wszystkie na raz zeby wydać na miesiąc 1000 USD na paliwo .
Na prawdę nie zaśmiecajcie takimi bzdurami tego forum bo kazdy kto choć dwa dni tam spędził i wie jak sytuacja wyglada bedzie sie orientował ze to sa Wasze bajki !!

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 18-09-2016, 14:52   

Panie Cortez, od miesiąca zajmujesz się pan obrażaniem ludzi na forum, wypisujesz pan brenie, odpowiadasz nie pytany. Próbujesz pan "nauczyć ojca dzieci robić" Człowieku nikogo tu nie interesuje twoje zdanie!!! Nie zauważyłeś jeszcze tego?

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 18-09-2016, 15:05   

Panie Cortez , podalem zrodla z ktorych wzialem ceny to strony miedzynarodowe , kieruj pan tam swoje pretensje. Pan usiluje byc madrzejszy od calego swiata....

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 18-09-2016, 16:36   

Widze ze cortez , po tygodniu na dominikanie stales sie prawdziwym specem od tego panstwa , proponuje wiec bioro turystyczne od nawijania makaronu na uszy zalozyc .
No to powiem ci jeszcze ze wysokie ceny nie dotycza tylko dominikany , ale rowniez mexsyku , togo , nigerii , wybzeza kosci sl , jamajki i wszystkich ty panstw gdzie pojawiaja sie biali turysci , lub biali pracuja na platformach wiertniczych czy statkach . W takich miesjscach burger i frytki kosstuja tyle co w NYC , a i hotele bywaja drozsse , poprostu biedne kraje chca lupac gringo jak reksio szynke , mysla ze sie nachapia szybko bo pozniej moze juz nie byc ,ale przy okazji jak zauwazyl Mike czesto robia sobie na zlosc bo te ceny rowniez i ich dotykaja przez co musza zyc czesta jak szczury w norach.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 18-09-2016, 18:22   

Cytat:
.najpierw piszecie jak to ieli zarabiają Dominikanczycy a teraz czytam o sluzacej za 100 euro lTo sie zdecydujcie ile ina zarabia bo niedawno pisaliście ze za 200 rpeur Dominikańczyków nie chce sie pracacwac .

No a ile jest to 100 euro ? Piec tysiecy peso , tyle sie placi i to wcale nie znaczy , ze sprzataczka tyle zarabia... To firma , ktora ja nam wynajmie tyle dostanie... Ale pan tego w ciagu siedmiu dni pobytu nie zdarzyl sprawdzic , panie Cortez...

JolaCz 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 30-09-2016, 14:27   

Witam,
Jadę w tym roku na Dominikanę oczywiście formie urlopu, region (punta cana).
Jednak z mężem zastanawiamy się nad kupnem za jakieś 5 lat nieruchomości, na wynajem a raz czy dwa razy do roku sami będziemy latać na wakacje do własnego mieszkania.
Generalnie zastanawiamy się w przyszłości przenieść się na stałe na wcześniejszą emeryturę :)
Oczywiście z kupnem innej nieruchomości do własnego zamieszkania. Mniej więcej wiem jaki koszt jest apartamentów w punt cana, ale może ktoś mi podpowie, czy warto tam inwestować i czy sa jakieś szkoły podstawowe czy średnie międzynarodowe dla dzieci( domyślam sie że płatne). Ponieważ mam dziecko jeszcze przedszkolne, ale za kilka lat bezie szkolne, więc i tak planuję posłać go w Polsce jeszcze do szkoły międzynarodowej, aby uczył się języka.

Pozdrawiam,
Jola

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 30-09-2016, 18:17   

Nieruchomosci sa na wzroscie wiec cos jesli i kupowac to od "splajtowanego gringo" ktory tu przyjechal zeby biznes zycia zrobic a dominikana go wykonczyla.
Z nowych projektow nic sie teraz nie oplaca bo cena jakosc to jakis absurd, wiem co mowie bo glownie sie zajmuje nieruchomosciami.
Wiec cos musicie szukac z wtornego rynku od jakiegos bialasa ktoremu na bilet brakuje, takie okazje dosc czesto sie zdazaja. Ale ceny to beda w granicach 100 000$ za cos godnego, jakas nore na zadupiu to mozna i za 50 000$ w takim pueblo bavaro naprzyklad (ale nie wiem czy dlugo wytrzymacie sasiedztwo dominikansko-hajtanskie). To tak w skrocie. Z bogatymi bialymi blizko moza od 120 000$ w gore. Z widokiem na morze, albo chociaz na "kawalek morza" to juz 150 000 w gorke.
Jesli nie macie kogos zaufanego (nie dominikanczyka) zeby wam tym sie zajmowal (zarzadzal) lepiej nic nie kupujcie bo sie zacznie placza co miesiac taki: "Nikt nie chce wynajac, trzeba przemalowac" "Nikt nie chce wynajac trzeba zmienic krany" "Nikt nie chce wynajac trzeba wymienic lozka" Nikt nie chce wynajac trzeba kupic klimatyzator invertorowy" i tak co miesiac chociaz mieszkanie bedzie cale czas wynjmowane a wy tylko kase na "mantenimiento" bedziecie slac co miesiac a mantenimiento w regionie bavaro punta cana sie zaczyna od 100$ miesiac (ochrona woda ogrodnik i inne bzdety wchodza w sklad mantenimiento).
Teraz o szkolach sa dwie ktore moge nazwac oczywiscie z takim wielkim wielkim kredytem zaufania - szkolami, jedna to Bavaro BilingualSchool sporo tam polskich dzieci jest (okolo 8miu) duzo tez rosjan serbow balkancow sa tez czesi zreszta kogo tam tylko nie ma. Ta szkola w miare znosna finansowo bedzie no i lekcje po hiszpansku i angielsku. Druga to juz w razie jak jestescie milionerami czyli Heritage Cap Cana tam miesiac nauki cos kolo 1000$ sie wam obejdzie plus ksiazki stroje itp itd. Szkola wyglada jak luksusowy zlobek dla bogatych dzieci, czyli wasza pociekacha bedzie znecac sie nad slugami(o przepraszam nauczycielami) a oni beda to godnie i stoicko znosic (za ta kase co placicie). Za to robic to beda w doborowym towarzystwie dzieci Franca Rainieri (wlasciciel lotniska punta cana) i innych wielkich mistrzow naszej malej wsi.
Poziom wyksztalcenia jak i na calej wyspie raczej niski ale w tych szkolach jeszcze jako tako sie staraja. Bo w innych szkolach tylko tance i spiew a no i sex od 12tego roku zycia w kazdych ilosciach :D:D.
Tak to wyglada.

JolaCz 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 30-09-2016, 21:00   

Dziękuję za tak wyczerpującą wypowiedz :)
Co do kupna nieruchomości to wchodzi w grę tylko w osiedlu strzeżonym z białymi zdajemy sobie sprawę, że koszt takiego mieszkania będzie wynosił 150.000$. Oglądamy program międzynarodowych poszukiwaczy domów i często są dedykowane programy własnie wyspom karaibskim mimo wszystko Dominikana jest najtańsza i najbardziej mi sie podoba. Nie wiemy jak by się wynajmowało oczywiście musiał by sie tam zarządca jakiś osiedla tym zająć czy agencje , bo oczywiste że na odległość to niemożliwe! Maż myslał nawet o dwóch nieruchomościach jakby wynajem był dobry, ale to na razie plany . Na stałe to my sie tak szybko nie wyprowadzimy, wiadomo sprawy związane w Polsce rodzice dopóki będą żyć itp. My też zastanawiamy się czy da sie tam utrzymać na dość dobrym poziomie np. z wynajmów dwóch nieruchomości bo tam biznesu otwierać nie będziemy , może jakąś knajpkę, ale bym chyba nie chciała. Martwi mnie właśnie edukacja dziecka (może dzieci), jakie on tam wykształcenie zdobędzie. W przyszłości chcemy sie wyprowadzić z Europy bo przyszłość tu też jest pod wielkim znakiem ? i od tej cywilizacji żyć troszkę zdrowiej. W listopadzie pojadę tam dopiero pierwszy raz i przekonam sie czy faktycznie ja bym dała radę tam na stałe mieszkać.
A ceny żywności chyba są znacznie tańsze i zdrowsze od lokalnych mieszkańców.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 03-10-2016, 00:11   

Ja jutro napisze wiecej bo dzis na budowie mialem bunt hajtancow, i mnie wykonczyli psychicznie.
Zywnosc tania nie jest (chodzi mi o przyzwoita).

Odpowiedz do tematu