UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
22-09-2008, 20:53
Komunikacja, Dominikana
Autor Wiadomość
Rafkoo 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 01-01-2011, 18:57   Odpowiedź na własne pytanie

Kilka postów wyżej pytałem o możliwość wydostania się z Lotnisk P.Cana i La Romana bez korzystania z tych mega zdzierskich taksówek.

Po powrocie mogę powiedzieć, że historia o tym, że ostatnia guagua z Lotniska w P.C odjeżdża o 16 to strachy na lachy i Fikcja!

Wystarczyło przejść z termianlu przylotów (najlepiej przez termial odlotów, bo unika sie odganiania od taksiarzy) 300m do najbliższego ronda skręcić na nim w prawo (sa kierunkowskazy Cruz venero, Higuey) i..okazało się iźli z przystanku położonego 20 m za nim, "marszrutki" do Higuey odjeżdżają, co 20 min - aż do godziny 20.
A i po tej godzinie się zdarzają, gdy zbierze się wystarczająca liczba pracowników lotniska wracających do domu w Higuey. (dzwonią wtedy po znajoma guague)

Jeśli ktoś koniecznie chce zostać w tym rejonie iudaj esie do strefy luksusu, to można nimi dojechać do Cruz de Venero, skąd są guagua do El Macao przemierzające całe to "luxury prison" - strefę Bavaro, także kursujące do ok 19.
Do Higuey - płaciliśmy 110 peso. (1$= 37,2 peso)
Z Cortesito do Cruz Venero 40 peso.
Z Cruz Venero do aeropuerto to kolejne 40 peso

Z Lotniska La Romany sytuacja wygląda podobnie, wystarczy wyjsc z terenu lotniska i jest sie na trasie guguas do Bayahibe (ostatnia bezposrednia jest o 19)-Higuey
(ostatnia koło 20. Jesli ktos nie zdazyl na besposrednią to może wysiąść na ruz de Bayahibe - nieoswietlony ale kierowcy widzą potencjalnych pasażerów) oraz tych dowożacych pasazerów do stacji w kierunku S. Domingo. Widziałem takową o godz 20. o ktorej jest ostatnia nie pytałem.

Ogólnie mówiąc przemieszcznie po wyspie nie statnwi żadnego problemu. Przy pomocy guaguas, b. czesto stopem, i motoconcha'mi można dostać sie w każde miejsce wyspy. (dosłownie każde! Nawet do osiedli haitanczyków położonych wsrod pól trzcinowych)

Salseros 
Administrator

Wysłany: 01-01-2011, 19:28   

Rafkoo, Dzieki za opis i konkretne informacje. Bardzo sobie cenie takie posty.

ines197777 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 27-03-2011, 23:16   jazda po drinku

jak wyglada sprawa z policja jak po drinku jade autem
i jak w pazdzierniku jest ze sloneczkiem
dziekuje

Salseros 
Administrator

Wysłany: 27-03-2011, 23:48   

ines197777, Po drinku raczej Policja nic Ci nie zrobi a słoneczko jest zawsze.

MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 01-08-2011, 15:48   Jazda po drinku jest teoretycznie zakazana

Jazda w " estado de embriaqueza " czyli po alkoholu jest zakazana teoretycznie aczkolwiek jest duża rozbieżność między praktyką a teorią .
Prawo "LEY No. 114-99 QUE MODIFICA LA LEY 241, SOBRE TRÁNSITO DE VEHÍCULOS DE MOTOR EN SUS ARTÍCULOS NOS. 49, 51, 52,109 (MOD. ARTS. 106, 107 Y 108), 153 Y 161"
stwierdza że podlega aresztowi prewencyjnemu sprawca wypadku po alkoholu :

c) Que se encuentre bajo los efectos de bebidas embriagantes o sustancias estupefacientes, debidamente comprobado por certificación médico-legal expedida;

Alita 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 21-09-2011, 09:45   

Proszę o informację czy wynajęcie samochodu na wyspie i zwiedzanie na własną rękę jest bezpiecznie? Prawdopodobnie będziemy w PC przez dwa tygodnie, wycieczki fakultatywne są dość drogie żeby jakoś wypełnić czas trzeba pojechać na min 3 a to już kolejne setki, dlatego myślę o skorzystaniu z jednej wycieczki i ewentualnym wypożyczeniu auta. Czy są tam ciekawe miejsca do zobaczenia samochodem a może ktoś ma mapkę ciekawych miejsc na Dominikanie? Będę wdzięczna za wszelkie informacje!

Salseros 
Administrator

Wysłany: 21-09-2011, 12:21   

Alita, poczytaj to forum to będziesz znała odpowiedzi na swoje pytania. Masz tu opisane prawie wszystkie ciekawe miejsca na Dominikanie. Wystarczy poczytać i wybrac. Co do mapek z wycieczkami to zobacz na www.dominicana.com.pl w dziale zdjecia.

Alita 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 21-09-2011, 15:50   

Właśnie dziś zamierzam się zanurzyć w lekturę tego forum ;) Dzięki za wskazówki!

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 28-12-2011, 21:39   

Kto nie wierzy ... :)

katrin82 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 11-06-2012, 12:57   

Chyba tylko pieszo, z dala od pobocza jest w miarę bezpiecznie...

michalpan 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 10-02-2013, 19:15   

witam wszystkich (to moj pierwszy post tutaj):)

w najblizszy piatek lece do Punta Cana. Chcialbym wynjac samochod (rozwazylem za i przeciw i sprobuje).

1. czy warto brac cos wiekszego (np jakiegos amerykanskiego pickupa 4x4)?
powinien budzic wiekszy respekt na drodze ale moze tez rzuca sie w oczy bardziej?
chociaz przypuszczal bym ze najbardziej rzucalyby sie nowe male samochodziki ktore najczesciej wynajmuja turysci?

2. Czy z Punta Cana da sie dojechac 1 dnia do Samany, cos tam zobaczyc i wrocic przed zmrokiem czy to zbyt dluga (czasowo) podroz?. Odleglosc to ok 150km ale nie wiem jak po tamtych drogach.

3. Do Santo Domingo jest chyba lepsza droga ale czy ryzykowac samemu wjazd do miasta czy lepiej obstawic autobus?

dzieki:)

Lubie_morze 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 12-06-2014, 13:52   

Wie ktoś czy są tam wypożyczalnię samochodów czy trzeba wozic się we wszystkie miejsca taksówkami?

rnn 
WILK MORSKI

Wysłany: 14-06-2014, 06:39   

Lubie_morze napisał/a:
Wie ktoś czy są tam wypożyczalnię samochodów czy trzeba wozic się we wszystkie miejsca taksówkami?

sa wypozyczalnie samochodow, motocykli a mozna nawet i kupic - samochod lub motocykl ;-)

megirak 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 21-07-2014, 11:31   

Hej! Mam na imię Magda i właśnie zaczęłam korzystać z tego forum. Wybieram się niedługo na Dominikanę i chciałabym wiedzieć, które miejsca warto odwiedzić. Co polecicie?

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 22-07-2014, 16:26   

megirak napisał/a:
Hej! Mam na imię Magda i właśnie zaczęłam korzystać z tego forum. Wybieram się niedługo na Dominikanę i chciałabym wiedzieć, które miejsca warto odwiedzić. Co polecicie?

Czesc Magda zalezy czego szukasz bo w DR to kazdy znajdzie cos dla siebie. Na mnie najwieksze wrazenie zrobilo: Salto De Limon w Las Tarranas, Baya de las agilas, jezioro Enricuillo gdzie mozna czasami zobaczyc krokodyle (jedyne miejsce), tak ze w Las Terranas jak sezon godowy wielorybow to warto sie wybrac poogladac te ssaki, oczywiscie wyspy Catalina i Saona, no i Monte Cristi tez ciekawie, mozna sie wybrac na najwyzsza gore Pik Duarte. W rejonie Punta Cana oczywiscie plaza Macao ktora wpisana jest w liste UNESCO. Jezeli zabawa to w Punta Canie klub Imagen dyskoteka w jaskinii jedyna taka na Karaibach a takze klub Acon Jevel ktorego wspolwlascicielem jest Acon i nawet czesto tam bywa, takze Oro w Hard Rock gdzie za butelke Grey Gusa sie placi 800dolcow (zdzierstwo). I jeszcze wiele wiele ciekawych miejsc jest )))))). Chociaz od wszystkich tych dyskotek z pompa ja wole miejscowki dla zwyklych dominikanczykow gdzie czuje sie o wiele lepiej no i rachunek maksymalnie w 25-30dolcow za noc cieszy portfel ))))))).

Odpowiedz do tematu