UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Żona z Dominikany
Autor Wiadomość
MrDevil 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 14
Wysłany: 02-01-2013, 21:18   

Potwierdzam większość wypowiedzi pozostałych, ale również utwierdzam w przekonaniu że kobiety z Dominikany są dobrymi żonami :))) Mieszkamy już w Polsce, mamy synka, tutaj doszło do ślubu po uzyskaniu zgody sądu na ślub bo Dominikana niestety nie znajduje się na liscie krajów wystawiających zaświadczenie o stanie wolnym które byłoby honorowane w Polsce... Więcej nerwów i problemów było na RD, tutaj kwestie papierowe jak ktoś umie rozmawiać w urzędach to nie stanowi żadnych problemów. Z miejsca też pozdrawiam Panią konsul ambasady Polskiej w Berlinie :) Bardzo przydatny kontakt :)) Żenić się i płodzić kolejnych pol-dominikańczyków :)) Oni będą mieli tam przyszłość :))
 
 

SeoHost.pl

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 356
Wysłany: 03-01-2013, 05:42   

A ja pozdrawiam Pania urzednik z konsulatu polskiego w Koeln , dzieki ktorej moje dzieci nigdy Polakami nie beda...
 
 
Roberto2 
NAWIGATOR

Wiek: 50
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 30
Wysłany: 03-01-2013, 10:01   

ja z kolei więcej problemów ze ślubem miałem w Polsce, żona z Dominikany wziełą akt urodzenia, declaracia soltera no i domumenty z kościoła za to w Polsce musiałem sądownie uzyskać zwolnienie z obowiazku pzredłozenia zaświadzcenia o braku przeszkód prawnych żony gdyż jej deklaracia soltera to nie było to o czym pani w USC myślała ale szlak jest przetarty fragment kodeksu cyywilnego Dominikany odnośnie małzeństwa jest przetłumaczony i znajduje się w Ministerstwie Sprawiedliwości które udziela go sądom zgadzam się z twierdzeniem poprzednika że dzieci pół polacy pół dominikańczycy mają przyszłość bo są to dzieci niezwykłąj urody i inteligencji
_________________
Roberto2
 
 
feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 205
Wysłany: 03-01-2013, 14:46   

heheh no to nic, trzeba sie brac do roboty;) moze mali pol-dominikanczycy lub tez domipolacy ;) odziedzicza po nas to forum :D:D:D
co mnie tez zaskoczylo ze kobiety (w zaleznosci od kontekstu oczywiscie) nie obrazaja sie jak sie je nazywa gordita/gorda...(gruba). w PL to by sie bez liscia nie obylo heheh
kiedys jadac wlasnie komunikacja publiczna w 6-tke z kierowca, przejedzalismy kolo stojacej przy drodze i czekajacej na transport dziewczyny. kierowca zwolnil nieco po czym zawolal do niej: przykro mi kochanie, nie dam rady Cie zabrac bo jestes za grubiutka!
no i tu mi szczena opadla ze zadne bluzgi za nim nie polecialy heheh
 
 
feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 205
Wysłany: 03-01-2013, 14:47   

ahhh i maly p.s. tez mam duzo osob do pozdrawiania z naszej podrozy urzedowej ;) :P
 
 
MrDevil 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 14
Wysłany: 04-01-2013, 19:20   

Roberto, a powiedz mi jak zrobiliście z nazwiskami w PL... Bo ja mam taki trochę z tym problem, ale nie po stronie PL ale DR. Syn nasz urodzil się na DR, tam dostał jak w zwyczaju nazwisko pierwsze po mnie i drugie po matce... Natomiast w PL wzielismy slub i tutaj chcieliśmy trochę unormować rodzine i zrobiliśmy małżonce dwuczłonowe nazwisko tak samo jak ma syn czyli najpierw moje a później jej... I tutaj niespodzianka. musimy wymienić jej paszport z dr i w konsulacie DR w Hamburgu mowia nam ze nie można wymienić bo ona nie może się tak nazywać... Powinna mieć odwrotnie nazwisko i ze jest to niezgodne z prawe DR...???? Jeżeli braliśmy slub w PL to według prawa obowiązującego w PL a nie DR... Miał ktoś może z Was z tym styczność ? :)

Pozdrawiam!!!
 
 
Roberto2 
NAWIGATOR

Wiek: 50
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 30
Wysłany: 27-01-2013, 12:44   nazwisko

jeśli chodzi o nazwisko to moja małżonka ma dwuczłonowe to jest człon dominikański plus moje i dziecko tak samo, ale to jest według polskiego aktu stanu cywilnego, żona jeszcze posługuje się paszportem dominikańskim na poprzednie nazwisko więc przypuszczam ze problem może być przed nami ale z drugiej strony żona zalegalizowała akt małżeństwa i akt urodzenia dziecka w Konsulacie Dominikany w Berlinie a następnie będąc na Dominikanie zarejestrowała to najpierw w tamtejszym MSZ cie a potem w MSW więc wydaje mi się że nie powinno być problemów bo na polskim akcie i tłumaczeniu mamy stosowne pieczęcie tamtejszych ministerstw i na przykład jak żona pokazała akt urodzenia dziecka jak wracała z nim do Polski to nie musiała płącić podatku za pzrekrozcenie 90 dniowego pobytu, a jak była rok wcześniej to płąciłą za dziecko. Z tymi nazwiskami to jest zresztą tam trochę inaczej niż u nas jak rozmawiałem z pewną lekarką z San Domingo to ona mi wytłumaczyła że pozostawienie sobie nazwiska po rodzicach jest min wyrazem szacunku dla nich i wiezi ze swoją rodziną nie mogła zrozumieć dlaczego kobiety w Polsce czy w Europie tego nie robią dla neij to było coś takiego jak urzędowe wyrzezcenie się rodziny , a jeśli chodzi o dzieci to na Dominikanie jednoczłonowe nazwisko może oznaczać że nazwisko jednego rodzica nie jest znane zazwyczaj że ojcostwo jest nieustalone, jak widać co kraj to obyczaj
_________________
Roberto2
 
 
Roberto2 
NAWIGATOR

Wiek: 50
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 30
Wysłany: 27-01-2013, 12:47   

radziłbym może spróbować w konsulacie w Berlinie przynajmniej dla mnie i żony byli tam bardzo uprzejmi i wszystko szybko załatwili jak należy
_________________
Roberto2
 
 
Roberto2 
NAWIGATOR

Wiek: 50
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 30
Wysłany: 27-01-2013, 12:51   

Bym był zapomniał jest jeszzce jedna wspaniała wiadomość 7 stycznia br urodzila się na druga córka i już mam od rodziny z San Pedro i Hato Mayor zapytania kiedy przyjadę bo chcą urządzić coś w rodzaju małej fiesty z tej okazji wiec pewnie w okolicach października znowu będę bawił na rajskiej wyspie i być może zostanę na całą zimę
_________________
Roberto2
 
 
Salseros 
Administrator


Wiek: 45
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1157
Wysłany: 27-01-2013, 22:55   

Roberto2, Gratulacje!!! ;-)
_________________
www.dominicana.com.pl Dominikana Filmy Zdjęcia Informacje Hotele Telewizja Radio Muzyka
Polub nas na FB https://www.facebook.com/DominicanaComPl
Pozdrawiam Salseros
 
 
feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 38
Dołączyła: 10 Wrz 2011
Posty: 205
Wysłany: 01-02-2013, 18:31   

Gratulacje Roberto :)
Ja slub bralam w RD i robilam umiejscowienie w PL. Oczywiscie nie obylo sie bez przeszkod jak zawsze :D Wedlug prawa polskiego mozna miec nazwisko dwuczlonowe(myslniki i inne laczniki tez sa czlonem;) ). Wiec ja, moglam miec albo swoje, albo cale meza-dwuczlonowe. Jego nazwiska nie moglam rozdzielic i wymieszac z moim, ani tez przyjac jednego czlonu jego nazwiska. No wiec tlumacze Pani, ze w kraju meza bede uchodzic za jego siostre a nie zone... w koncu zadzwonila do urzedu wojewodzkiego z zapytaniem co ma ze mna zrobic...i wymyslili, ze ma zrobic tak jak ja mowie, z tym ze, ma mi nadac cale nazwisko meza, po czym dolaczyc pismo, ze na moje zyczenie nazwisko zostalo zmienione- ze wzgledu na prawo i kulture kraju pochodzenia meza. Zobaczymy co powiedza na to w Dominikanie jak pojedziemy :D albo jak sie nam urodza dzieci...
 
 
Daniel 
NAWIGATOR

Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 23
Wysłany: 06-04-2013, 11:04   

Czyli z tego co czytam, jesli kobieta powie ze kocha to mowi to szczerze, nie jest tak ze moze klamie a za Twoimi plecami gdy sie nie widujecie Ona cie zdradza ze swoim przyjacielem ???
 
 
Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 356
Wysłany: 06-04-2013, 21:28   

Daniel ! Przestan prosze ! Co chcesz aby Ci odpowiedziano ?

Wersja nr 1) Napewnio nie zdradza , dominikananki tego nie robia.
Wersja nr 2) Jasne , ze zdradza to normalne wsrod dominikanek.
Wersja nr 3) Czasami zdradza , jak ma na to ochote...
Wersja nr 4) Owszem zdarza sie im zdradzic , ale tylko z przystojnymi...
Wersja nr 5) Wpisz sobie co Ci przyjdzie do glowy ...
Wersja nr 6) Czasami nie zdradzaja...

Wybierz odpowiedz sam albo rzuc kostka do gry !
 
 
Salseros 
Administrator


Wiek: 45
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1157
Wysłany: 06-04-2013, 23:13   

Zenon S napisał/a:
Daniel ! Przestan prosze ! Co chcesz aby Ci odpowiedziano ?

Wersja nr 1) Napewnio nie zdradza , dominikananki tego nie robia.
Wersja nr 2) Jasne , ze zdradza to normalne wsrod dominikanek.
Wersja nr 3) Czasami zdradza , jak ma na to ochote...
Wersja nr 4) Owszem zdarza sie im zdradzic , ale tylko z przystojnymi...
Wersja nr 5) Wpisz sobie co Ci przyjdzie do glowy ...
Wersja nr 6) Czasami nie zdradzaja...

Wybierz odpowiedz sam albo rzuc kostka do gry !


:-) :-) :-)
_________________
www.dominicana.com.pl Dominikana Filmy Zdjęcia Informacje Hotele Telewizja Radio Muzyka
Polub nas na FB https://www.facebook.com/DominicanaComPl
Pozdrawiam Salseros
 
 
Salseros 
Administrator


Wiek: 45
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1157
Wysłany: 07-04-2013, 21:59   

Daniel, Trzymam kciuki i kibicuje. Pamiętaj że zawsze możesz trafić na wyjatek i warto zaryzykowac.
_________________
www.dominicana.com.pl Dominikana Filmy Zdjęcia Informacje Hotele Telewizja Radio Muzyka
Polub nas na FB https://www.facebook.com/DominicanaComPl
Pozdrawiam Salseros
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15