UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: sirga
12-06-2009, 19:24
Roślinność Dominikany ??
Autor Wiadomość
Agro 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 23-05-2009, 18:14   Roślinność Dominikany ??

witam,potrzebuje informacji na temat roślinności Dominikany i był bym wdzięczny jeżeli by mi ktoś podał kilka podstawowych gatunków występujących na Dominikanie, mile widziane również wszelakie strony internetowe oraz informacje o roślinach występujących na całym archipelagu, (jamaka,Kuba,Haiti)

madzia 
NAWIGATOR

Wysłany: 11-06-2009, 10:18   

szukaj coś o roslinnosci na karaibach na przykład palmy, bananowce, mango, papaja :lol:

huraganek 
WILK MORSKI

Wysłany: 13-06-2009, 10:39   

Agro, ja czytałem cos o drzewach mangrowych w jakims parku, można było do niego wycieczkę z Punta Cana wykupić

albejza 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 06-02-2010, 22:32   Roslinnośc Dominikany

Jest taki park-rezerwat w pobliżu Santo Domingo.Są tam drzewa mangrowe z powietrznymi korzeniami oraz podziemne jeziorka.Wszystko w ramach wycieczki do Santo Domingo.

Diaco 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 27-04-2013, 19:11   

Witam.
A w których rejonach mogę spotkać jakieś kaktusy ??

Salseros 
Administrator

Wysłany: 28-04-2013, 13:55   

Kaktusy zobaczysz w Cabo Rojo i Bahia de Las Aquilas

Diaco 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 03-05-2013, 14:22   

Trochę daleko z Punta Cana :( Szkoda bo chciałbym zobaczyć chociaż kilka kaktusów w środowisku naturalnym. :-(

Diaco 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 06-05-2013, 16:22   

Orientuje się ktoś żeby na Bahia de Las Aquilas były organizowane jakieś wycieczki fakultatywne ??

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-05-2013, 05:41   

Z tego co wiem to w Paraiso nieopodal Barahony jest niemiecki organizator takich wycieczek. ponadto jest jeszcze organizator dominikanski z wycieczka do Laguny Cabral , gdzie istnieje mozliwosc obejrzenia "Bosque Seco" czyli strefy suchej z cala jej roslinnoscia. Wyprawa jest organizowana lodzia przez najwiekszy zbiornik wody slodkiej na Dominikanie i wedrowka przez grzbiety gorskie nad laguna. Dominikanski przewodnik jest niesamowity , wiadomosci z pierwszej reki od jednego z przodujacych ekologow ... Zmotoryzowani moga jeszcze w okolicy obejrzec krokodyle i jaszczury...

kamila12345 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 23-07-2015, 12:12   

Palma Cacheo, której słodki sok służył do wyrobu fermentowanych soków, Palma Yarey, z której drewna wyrabia się stery łodzi, Palma Cana, z której liści produkuje się kapelusze, kosze, a liście służą do krycia dachów.
:D :) :) :)

drabo 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 03-10-2016, 14:47   

mnie sie tam bardzo podoba roślinnosc jest tak tropikalnie jak w tv :)

wariatta 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 28-10-2016, 12:46   

niektore krajobrazy odbiegaja od rzeczywistości :)

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-10-2016, 11:55   

wariatta napisał/a:
niektore krajobrazy odbiegaja od rzeczywistości :)

To prawda, ALE jeśli do obrazów na miejscu dodamy panujący tam klimat, zapach roślinności ( nie ten przy śmietnikach :) ) słońce, woda, smak rumu :). Teraz ten obraz na żywo jest lepszy niż z TV. Uprzedzając MikeM ;) , rozchodzi mi się o doznania turystów w resortach, ale tu znów ALE poznałem kilka dzikich plaż gdzie było jeszcze lepiej niż na terenie hotelu.

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 29-10-2016, 13:24   

To prawda , niewatpliwie dominikana ma cos co przyciaga , czlowiek sobie mowi ze nastepnym razem pojedzie gdzie indziej na wakacje a i tak laduje na dominikanie:)

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 04-11-2016, 17:01   

carbon napisał/a:
To prawda , niewatpliwie dominikana ma cos co przyciaga , czlowiek sobie mowi ze nastepnym razem pojedzie gdzie indziej na wakacje a i tak laduje na dominikanie:)

Mamy dokładnie to samo, za każdym razem ( a było już tego trochę :) ) kilka dni po powrocie, zastanawiamy się gdzie następny urlop.... jak przychodzi do rezerwacji wystarczy jedno spojrzenie na żonę i już wiem DOMINIKANA :) zresztą ja chcę też... . Dodam jeszcze że zawsze jesteśmy w tym samym hotelu, nie trzeba poznawać nowego terenu, nas wszyscy znają. Jak chcę coś zobaczyć to po prostu tam jedziemy, a woda, palmy, rum.. wszędzie te same :)

Odpowiedz do tematu