UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja współpracy w Dominikanie
Autor Wiadomość
piotr.jama 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 06-05-2011, 05:23   Propozycja współpracy w Dominikanie

Serdecznie Witam

Jestem stałym bywalcem tego forum już od jakiegoś czasu ale nie zdarzyło mi sie jeszcze zabierac głosu w dyskusjach. Mieszkam w Republice Dominikany już 6 lat , posiadam tutaj parę biznesów oraz ziemie którą kupiłem w Bavaro jeszcze przed całym boomem turystycznym który zaczął się na Dominikanie.
Zwracam sie do Państwa z ofertą współpracy skierowaną do osób zainteresowanych prowadzeniem biznesu na Dominikanie. Jestem zainteresowany zainwestowaniem lub wejściem do współpracy z Polakami którzy mieszkają lub planują przyjechać do Republiki Dominikany. Ponieważ przez długi czas starałem się nie wychylać mieszkając tutaj , na razie prosiłbym o kontakt mailowy. Jeśli ktokolwiek z Państwa ma pomysł lub działający biznes proszę o wysyłanie mi maili z opisem działalności.
Chciałem zaznaczyć że powyższy wpis ma charakter jak najbardziej poważny , i również prosiłbym o przysyłanie poważnych propozycji.

Pozdrawiam całe forum Dominikana

Piotr Jama

Peter876 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 21-05-2011, 14:51   

Witam,
Bardzo ciekawa propozycja no i kilka pytan. Dlaczego staral sie pan niewychylac ????
No i dlaczego propozycje swoja kieruje pan tylko do obywateli polskich bo ja znam polski ale niemam obywalelstwa czy to mnie wyklucza?????
Jak masz ziemie na Bavaro i pieniadze to zbuduj allinclusive resort pod warunkiem ze jestes blisko plage i jestes ustawiony.

pozdrawiam piotr

MrDevil 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 21-05-2011, 15:26   

a to jakie to obywatelstwo Peter posiadasz? :))) a ze znasz polski to sie chwali... no chyba ze zmieniles obywatelstwo z polskiego na jakies inne heheheh ;) np. dominikanskiej...

ja piotra rozumiem ze nie wychylal sie... ciezko tutaj wystartowac z czyms gdy w okolo tyle polskich sępów... wiec lepiej wystartowac, a pozniej sie pokazac :)

pozdrawiam wszystkich, coś pogoda nam nie dopisuje :((
Bartek więtochowski

roman44 
NAWIGATOR

Wysłany: 21-05-2011, 23:03   

"Przeslijcie mi propozycje z opisem ". To nie ma sensu. mam opisac wszystko i czekac na odpowiedz , na zatwierdzenie ? Moze pan Jama szuka po prostu pomyslow ? Moze by napisal co potrafi , czym sie zajmowal , co robi itd. Poza tym boom turystyczny zaczal sie na Dominikanie przed dwudziestu albo i wiecej laty.

piotr.jama 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 23-05-2011, 22:26   

Witam Serdecznie

Zadajecie Państwo pytania dlaczego nie chce się wychylać, otóż na ten moment nie widzę potrzeby przedstawiania swojego pełnego życiorysu zawodowego czy też prywatnego.Dziękuję Panu Bartoszowi Więtochowskiemu za zrozumienie, w jego słowach również jest dużo prawdy.Tak jak już wspomniałem osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy ze mną: piotr.jama@gmail.com.
Nie jest konieczne obywatelstwo Polskie, mój jedyny warunek to poważne oferty.
Panie Romanie, powtórzę tylko ,że cenię sobie swoją prywatność i wszelkie informacje na temat mojej osoby uzyskają tylko ludzie ,z którymi dojdę do porozumienia, natomiast nie widzę potrzeby robienia tego na forum.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam
Piotr Jama

Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 18-06-2011, 06:05   

Nie ma watpliwosci , ze szczegoly omawia sie bezposrednio... ale oczekiwac od tych jak to Pan napisal polakow ktorzy "planują przyjechać do Republiki Dominikany." pomyslow zakrawa nieco na fantazje. Specyfika rynku dominikanskiego wymaga poznania i doswiadczenia w innym wypadku mozna wyladowac na nosie... Finansowo i nie tylko.
Nie przecze , ze Dominikana jest bardzo ineresujacym miejscem na biznes. Ale w sensie dominikanskim a nie europejskim. Od dwunastu lat z malymi przerwami mieszkam tutaj , mam kilka dzialajacych biznesow i ciagle jeszcze daje sie zaskoczyc ludziom i sytuacjom. W wypadku gdy ktos nie chce dzialac na polu turystycznym lub zwiazanym w jakikolwiek sposob z turystyka lub turystami, zaczynaja sie problemy.
Trzeba funkcjonowac jak tubylcy , czasami jest to niebezpìeczne.
Podam przyklad.
Zaklad stolarski ... Europejczyk chce zarejestrowac dzialalnosc (oplaty) , miejscowemu to do glowy nie przyjdzie.
Europejczyk kupuje drewno legalnie (stopa mahoniu -135 peso) dominikanczykowi przywoza do warsztatu drewno z gor (mahon - 40 peso za stope)sciete gdzies tam w nocy ...
Europejczyk placi za prad ... Dominikanczyk tego nie robi...
Nawet nie wspominam o podatkach bo dominikanczyk nie wie co to jest...
Pytanie ile kosztuje taki sam mebel u stolarza dominikanskiego a ile u europejczyka ?????
Plusami europejczyka sa sumiennosc , punktualnosc i ogolna wiarygodnosc , ktora jest bajka u dominikanczyka...Jedyna trudnosc to zmuszenie pracownikow do zrobienia czegokolwiek , zeby czynniki charakteryzyjace europejskiego biznesmena okazaly sie prawdziwe..Niestety u dominikanczykow wszystko jest "mañana" i problemem jest kazda czynnosc zwiazana z praca.
Jako wlasciciel takowego warsztatu wiem o czym mowie. Na rynku sa dominikanskim sa tysiace lukratywnych okazji do zrobienia naprawde duzych pieniedzy w tej dziedzinie ale bedac czlowiekim z zewnatrz trzeba oczekiwac , ze bedzie sie mocno pod lupa...
Walka jednak jest pasjonujaca i daje naprawde satysfakcje gdy mozna wyslac dominikanskich konkurentow na drzewo...
Ponizej przyklad:
Barahonski hotel "Maria Montez" calkowicie wyposazony przeze mnie w meble i elementy drewniane. Wszystko zostalo zaprojektowane i wykonane przez nas...
Tutaj fota :

Ile to kosztowalo nerwow nawet nie powiem ale zabawa byla przednia...

Fajnie by bylo , zeby pomysly i uwagi na dzialajacy biznes publikowac w tym temacie , skorzystac moga wtedy wszyscy zainteresowani...
Pamietajcie , ze poludnie kraju ma rowniez cos do zaoferowania i nie wszystko krazy tylko wokol turystyki... Dla chcacych osiedlic sie w okolicach Barahony przygotuje w najblizszym czasie ciekawa propozycje...
pozdrawki
Zenek

Rafkoo 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-06-2011, 18:13   

Zenon S napisał/a:
Dla chcacych osiedlic sie w okolicach Barahony przygotuje w najblizszym czasie ciekawa propozycje...
pozdrawki
Zenek

Czekam z niecierpliwością na ową propozycję!

A w tym hotelu byliśmy tylko na recepcji - koniec wakacji nie stać nas było

jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-06-2011, 21:31   

No wlasnie rowniez sie tam razem z zona wybieramy ale caly czas chodzi nam po glowie co tam robic bo zyc z oszczednosci to mozna ale jak dlugo,a pozatym cos trzeba w zyciu robic.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 19-06-2011, 03:51   

W Dominikanie mozna prawie wszystko ... Zobaczcie na jaki pomysl wpadli niemcy.
Zorganizowali loterie , w ktorej nagroda nr 1 jest dom . Ilosc losow limitowana na 4999 , cena kazdego 49 euro.
W Republice Dominikanskiej nie istnieje monopol na loterie wiec kazdy moze zorganizowac tzw Rife , wspanialy srodek reklamowy nie mowiac juz o tym , ze jest to calkiem niezly sposob sprzedawania.
Tutaj link dla ciekawskich:
http://www.haus-verlosung...iscription.html

jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-06-2011, 11:50   

Tak jak mowisz niezly sposob na zarobek ,ale my myslelismy bardziej o czyms zwiazanym z turystyka,knajpka jakas albo cos podobnego ewentualnie moze wypozyczalnia aut,wiadomo ze ten rejon zyje glownie z turystki i mysle ze na tym trzeba sie opierac.Pozdrawiam.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 20-06-2011, 16:30   

Prawdziwy sposob na zarobek to nie jest , napisalem to w formie ciekawostki raczej ... Taka loteria od czasu do czasu moze zafunkcjonowac jako promocja czy reklama , na dluzsza mete chyba nie .

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 02-07-2011, 05:20   

Cos jakos nie widac pomyslow na interes , wiec pozwole sobie wcisnac moje pare groszy...
Dominikana to kraj , w ktorym mamy niesamowity wybor drewna egzotycznego , oprocz tego istnieje umowa CAFTA pozwalajaca na bezclowy eksport produkowanych wyrobow , miedzy innymi do stanow zjednoczonych...
Moje ulubione zajecie to lutnictwo . Buduje , jak ponizej widac na zdjeciach instrumenty typowo elektryczne ale rowniez specjalna gitare do stylu "Bachata" , co jest powodem do dumy , bo jestem jedynym producentem tego instrumentu na swiecie...

jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 04-07-2011, 02:37   

Bardzo ladna roboto nie ma co gadac,my jednak nadal myslimy o czyms zwiazanym z turystyka bar,knajpka cos w tym stylu ,skoro tam przyjezdza duzo turystow to powinno to sie utrzymac,widzielismy na innych wyspach ,ze pomimo iz takich miejsc jest duzo to i tak wieczorami w kazdej takiej knajpce jest pełno turystow.I chyba o to chodzi.Co o tym Panie Zenku myslisz jako mieszkaniec?

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 04-07-2011, 05:28   

Ja jakos nigdy nie chcialem mieszac sie w turystyke. Dlatego tez nie mieszkam w miejscu gdzie sa turysci. Barahona to miasto gdzie nie ma i nigdy nie bedzie boomu turystycznego.
Poza tym turystyka jak i kazdy biznes wymaga rozeznania. A szczegolnie w Dominikanie gdzie rynek nie przypomina w niczym europejskiego sposobu funkcjonowania. To co w kraju o uregulowanym systemie prawnym byloby nie do pomyslenia w Dominikanie jest na porzadku dziennym.Konkurencja na polu turystycznym jest niesamowita. Knajpka to pierwszy pomysl turysty chcacego tu zostac. No i nie jest to zabawa , tu trzeba inwestowac , a potem probowac te pieniadze wyciagnac.Ciezko harujac.
Zerknalem w oferty niektorych handlarzy nieruchomosciami...
1)Interhomes Caribe proponuje do przejecia piec roznych barow - restauracji
ceny od 28500 dolarow do 975 tysiecy zielonych.
2)Immobillien Real -estate ma siedem obiektow w ofercie
od 39 tysiecy do 2 milionow dolarow.
Reszta obraca sie mniej wiecej w tych samych obszarach cenowych. Trzeba pamietac , ze najtansze oferty to tylko odstepne , bez mozliwosci przejecia obiektu.Niektorzy sprzedaja , odstepuja bo nie mozna przedluzyc koncesji , bo wystapily "obiektywne" problemy itd. W Domie mozna sie niezle na tym przejechac.
Zeby zorientowac sie w tym wszystkim , jak to funkcjonuje , na co trzeba uwazac , nalezy tu byc i zachowac trzezwe spojrzenie , znac jezyk , poznac obyczaje , slowem , wiedziec z czym to sie je.
Powyzsze to oczywiscie moje luzne spostrzezenia i obserwacje z dwunastoletniego pobytu w Republice Dominikanskiej.
Chetnie sluze rada gdy beda jakies pytania czy watpliwosci...
Pozdrawki

jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 05-07-2011, 06:23   

Tak jak mowisz trzeba tam byc i na wlasne oczy zobaczyc jak to funkcjonuje ,a wtedy wlasni byc moze urodzi sie cos zupelnie nowego o czym do tej pory czlowiek nie myslal.Napewno jest to miejsce gdzie sa wieksze mozliwosci niz w tym naszym chorym kraju.Najlepszym rozwiazaniem bylo by pojechac tam i zeby byla mozliwosc jakiejs pracy cokolwiek zeby pujsc miedzy ludzi bo chyba w ten sposob najlatwiej poznac zarowno jezyk jak i mozliwosci.Wiadomo ze wakacje super sprawa ale chyba nie usiedze nic nie robiac .Wczesnie tez myslalem o jakim warsztacie samochodowym ale i to mi wybili z glowy,wiec puki co nie ma jakiegos zlotego pomyslu.Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu