UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
"Porabance" czyli historia pewnej zdrady. (Uwaga bardzo drastyczne)
Autor Wiadomość
Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 04-08-2016, 20:51   

Wlasnie napadnieto moja corke i zabrano telefon.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 04-08-2016, 21:26   

Przy UCADE - uniwersytet taki napady sa na porzadku dziennym minimum to raz w tygodniu kogos okradna chociaz ochrona jest i przed i w uniwerze. Barrio to taka biedna dzielnica a sa one w kazdym wiekszym miescie chyba najslawniejsza zla dzielnia to caputillo w Santo domingo nawet policja tam nie wjezdza okna skierowane wewnatrz na zewnatrz zazwyczaj lub ich brak lub male szparki zeby ostrzeliwac "gosci". Co z walizka nie jasnego, pojechalismy ja zabrac do jej ex chlopa do takiego wlasnie barrio, chlopa nie bylo w chacie wiec trzeba bylo wywazyc drzwi kupilismy mlotki w przemyslowym i te drzwi wywalilismy zabralismy jej walizki i pojechalismy na Samane odpoczywac, mi spokoju nie dowalo ze w walizach moze byc koks kazalismy otworzyc i tam byly ciuchy i chyba ze 3 gnaty i tyle. Jak drzwi wywalalismy przylecialo kupa gapiow z ktorych 90% uzbrojona w jakies rewolwery z przed stu lat laska wyjasnila ja tam znali i tyle nikt w nas nie strzelal w koncu po swoje przyjechala.

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-08-2016, 00:25   

MikeM donra kapuje co do walizeczki .Co do biednych dzielnic to bałbym sie chyba teraz gdziekolwiek wyjsć z hotelu w Santo Domingo .Zenon S z tego co ja pamietam telefon tzn imeil telefonu u Was przypisuje sie do numeru karty sam.Mozna taki telefon. Łatwo namierzyć jaka kartę sam włożono i gdzie ona jest .Idz na psy i oni Co telefon namierza góra w dwa dni i złapią tego co go ma .To mega proste .Ktos kto kradł pewnie o tym nie miał pojęcia .

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-08-2016, 01:16   

Cortez ty naiwniaku ......Ty naprawde byles tutaj tylko pare dni. Juz rozmawialem z moim sasiadem panem prokuratorem , sa na tropie ....

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-08-2016, 07:14   

Ja mam zatem intrygujące pytanie .Moze jestem naiwniakiem co do panujących u Was stosunków .Jednak czemu ci wszyscy ludzie nie wezmą sie do pracy i nie zaczną zarabiać ??????? Przeciez żyłoby sie im znacznie lepiej ! Jesli u was kradnie ze 30% społeczeństwa albo nawet wiecej to znaczy ze złodziej kradnie złodziejowi a złodziej złodziejowi !!!to chore !! Albo sam juz nie wiem jakie .Z drugiej strony jesteście jednym z najbardziej religijnych i praktykujących społeczeństw .

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-08-2016, 13:00   

No z ta religia to juz tez nie jest tak jak mowia tak z paredziesiat lat temu moze i bylo, ale teraz w ogole religia swoje pozycje ma dosc slabe na calym swiecie. Mlode pokolenie ma tylko jedna religie "Pieniadz". Pozatym jawne zlodziejstwo "swietoszkow" (drogie jeepetty wille itp. nie pomaga obrazowi skromnego mnicha). Aha tutaj "swietoszki" nie placa podatkow o tak to:). Chore to moze i jest a tu jest normalne, po dlugich latach spedzonych tutaj to sie staje normalne, a europa wyglada dziko, bynajmniej dla mnie. Jest to specyficzny mentalitet specyficzny tryb zycia. Sa dwa jak by kawaly/opowiadania ktore zawsze tu pisze i podkreslaja one sposob zycia na dominiknie.
1. Lezy dominikanczyk pod palma w cieniu pije piwo, podchodzi bialy turysta i mowi chlopie wez sie do roboty zobacz na palmie kokosy wlez na nie pozrywaj sprzedaj nam turystom na kase co zarobisz kupisz taczke i mozesz wiecej kokosow zerwac i innym sprzedac kolo hotelu, a potem moze i na motor ci starczy a potem mozesz i jakis punkt sprzedazy otworzyc zatrudnisz pracownika on bedzie na Ciebie robic a ty juz wtedy pod palma bedziesz lezec. Dominikanczyk na to: Ale po co mam to wszystko robic jak juz leze pod palma?
2. Bardzo dobry czlowiek trafia do raju, wszystko pieknie ladnie ale zaczyna sie nudzic i pewnego dnia widzi ogloszenie "Wycieczka do piekla" oczywiscie odrazu sie zbiera i jedzie. A w piekle impreza alkohol rzekami sie leje dziewczyny gole biegaja tancza, gory koksu. Wieczna zabawa. Wraca do raju idzie do boga i mowi: boze ja chce jednak do piekla bylem na wycieczce i tam zabawa caly czas a tu nudy laki cisza spokoj. Bog mowi dobrze wiec wysylam Cie do piekla: Przybywa ten czlowiek a w piekle ogien ludzie krzycza kotly tortury strasznie, w ogole wszystko na odwrot jak w pierwszy raz. Szybko leci do boga i pyta: Co to ma byc przeciez za pierwszym razem na wycieczce bylo tak pieknie? Bog na to: Aj kochany prosze mi tu nie mylic turystyke z pobytem stalym.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-08-2016, 13:02   

Z innej beczki teraz. Z tym namierzaniem telefonow to wczoraj sie smialem malo z lozka nie spadlem. Ale juz sily nie mialem nic napisac, bo pozno wrocilem. Tak w europie to pewnie logiczny ruch ale tutaj ehhh :)))))

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-08-2016, 09:21   

MikeM dowcipy znam i zrozumiałem tyle ze dowcip pamietam z wędka ;) rybami i kutrem ;) .Drugi dowcip tez znam .Teraz co do GSM .Przeciez pamietam ze jak u Was byłem 5 lat temu to jak kupiwalem starter na kartę to mi spisywali model telefonu oraz Imalitelefonu i mówili żebym karty nie przekładał do innego bo bedzie działała tylko z tym i ze on to wprowadza do parametrów sieci czy cos .Wiec jak córce Zenona S jakis kieszonkowiec wyjął sprytnie telefonik z torby to teraz ten nr telefonu sie pokazuje on kupując kartę kusi zgłosić z czym bedzie ja używał bo inaczej karta nie bedzie aktywna .Skoro sieć bedzie wiedziała jaki tel tomwystarczy namierzyć jegomościa śpiącego u niego w domu i wysłać tam patrol policji który da mu 2 piękne błyszczące bransolety i zabierze na wczasy a urzędnik w sadzie przyzna mu bezpłatny urlop na dominikanie pewnie bez dostępu do morza ;)
Co do namierzania telefonu przez sieć to posłużę sie przykładem z innego panstwa rownież hiszpańskojęzycznego czyli z Hiszpanii .Kiedys uczyłem jeździć kierowce na ciężarówkach .Jechalismy we 2 w okolicy Andory z Hiszpanii do Francji przez Góry .O jakiejś 1 moze 2 w nocy wyszły mi dwa byki na samym szczycie góry pod która jechaliśmy załadowana ciężarówka te dwa byki pod koła i szczęście ze udało mi sie zatrzymać auto i nie zabrać ich na maskę z sobą w formie bonusu .Byki nawet nie były groźne .Staly patrzyły na n nas i nic .Od razu zadzwoniłem na 112 ( w Europie jest to numer alarmowy identyczny dla wszystkich panstw UE ) .Niewatpliwy plus to to ze gość znał angielski .Mowie mu ze dwa byki jedyne co mnie zdziwiło to ze zapytał czy byki czy krowy .Powiedzial mi Ok mam twoja pozycje połączyłem sie z siecią komórkowych telefonów i widzę gdzie jesteś czy masz gps zeby potwierdzić pozycje i podać mi dane padło pytanie .Mowie mu ze pewnie mogę to ustalić ale ciężarówki maja satelitarne namierzanie podam mu stronę login i hasło i mnie zobaczy na mapie .Zanim skończyłem mu wszystko mowić podając login i hasło co trochę potrwało bo była bariera językowa przyjechał pierwszy patrol muncipalnej policji czyli takiej policji lokalnej , za chwile przyjechała policja normalna , karetka i weterynarz .Wiec gdy przyjechali municypalni przerwaliśmy podawanie danych bo juz nie było sensu.My pod ta gore jechaliśmy min pół godziny a po jakis 12 min po danych które podał z namierzonego tel przyjechała lokalna policja , która wezwała resztę służb.Reasumujac po danych z namierzania telefonu bardzo łatwo namierzyć zawodnika który ma dany telefon z dana karta sim.Nie wierze ze wasi Policjanci tego noe potrafią .Trzeba iść na komisariat i tego wymagać bo mozna to zrobić od ręki.Zniesie wysyła patrol do jegomościa i jest po sprawie .

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-08-2016, 13:48   

To moze tak ... Nikogo nie obchodzi , ze napadnieto , nikogo nie obchodzi ,ze cos ukradziono. Wszyscy wiedza , kto to zrobil a ja mam w domu nawet zdjecie bandyty , ktory tego samego dnia odebral jeszcze kilka telefonow. Nikt nic nie bedzie namierzal bo nie ma na to ani ochoty ani czasu.
Wszyscy maja to w dupie. Telefony skupuje mafia i one jada do Kolumbii dzie beda sprzedane jako uzywane. A jezeli nie pojada to policja tez chce miec dobry telefon.

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-08-2016, 16:04   

Ludzie albo to sa wolne żarty kurka wodna albo jak Wy żyjecie ??czy nie możecie przy kolejnych wyborach wybrać innych rządzących by zapewnili Wam bezpieczeństwo .Bo jesli jest tak jak piszecie to uwazam ze z tego kraju albo trzeba by sie ewakuować albo pozmieniać tam władze , znaczna cześć policji inżyniera sprawiedliwości .aczmu tego nie robicie ?

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-08-2016, 16:21   

Ehh panie Cortez 1000 razy juz panu wszyscy tu pisali, niech pan przestanie porownywac Europe do na szej bananowej republiki bo to jak porownywac czarnego z bialym niby i to i to czlowiek a jednak roznice sa i nie tylko w wygladzie ale i w mysleniu, swiatopogladzie itp. itd.
Te kawaly pisalem zeby nie sie posmiac odzwierciedlaja one w pierwszym przypadku myslenie 99% dominikanczykow. W drugim myslenie Europejczykow ktore jada tu jakies wielkie interesy robic.
Nom wladze to moze by sie i pozmienialo ale na kogo? Prosze zaproponowac jakiegos kandydata ktory wedlog pana by sie nadawal (oczywiscie z obecnych w polityce a nie jakiegos Jose z recepcion). Niema takich, wiec ze wszystkich co sie nie nadaja wybiera sie mniejsze zlo. Plus oni dobrze placa za glosy (okolo 1000 peso) wiec kto ma wiecej kasy ten zawsze bedzie wygrywal. Teraz o policji, trzech hajtancow wywazalo mi drzwi (mielismy male nieporozumienie z hydraulikiem-hajtancem). Dzwonie na policje tez mamy numer 911, odpowiedz: -Co sie stalo? JA: -hajtance mi drzwi wywazaja. Od:-aha. Ja: -czy ktos przyjedzie? od:-nie Ja: -czemu? od:- nie mamy paliwa. Ja: -no i co mam robic? od:- no moze pan przyslac motokonczo z 200 pesos wtedy przyjedzie patrol. Ja:- ale nie moge wyjsc z domu. Od:- to pana problem...
Po chwili dzwoni juz na numer dyzurnego patrolu. Ja: wywalaja mi drzwi. Odp:- 500 peso pan przysle na paliwo i przyjedziemy odrazu.
Moja kobieta sie juz wkur...la wyrwala telefon i zaczela krzyczec ze nas zabijaja policja przyjechala po 20 czy tam 30 minutach gdy juz opanowalem sytuacje we wlasnym zakresie. Chcialem oddac im maczety i kilof z ktorymi hajtance przyszli ale oni nie wzieli.
P.S. Kilof akurat mi sie w gospodarstwie potem przydal, do tej pory go mam :))). Tak ze nie wszystko takie zle bylo.
Moral taki : Dominikana to nie EUROPA i nie ma co tu porownywac, bo to jak porownywac palec z dupa...

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-08-2016, 02:20   

Gwoili uczciwosci musze Was powiadomic , ze znaleziono i aresztowano pacjenta , ktory odebral telefon mojej corce... Cud sie stal....

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-08-2016, 10:11   

Zenon Mówiłem Ci ze go namierzą ! Troszkę koloryzujecie widzę .Btsy robią swoje mozna ustalić dokładna pozycje telefonu .

Cortez 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-08-2016, 10:14   

Jak oni chcieli żebyś przysłał im 500 pesso ??? Przelewem przeciez to by przyszło pewnie na następny dzien !!! Oni zwariowali chyba MikeM .

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-08-2016, 13:49   

Akurat nie namierzyli go przez telefon. To bylo niemozliwe. Wlasnie zona z corka ida na policje..

Odpowiedz do tematu