UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
22-09-2008, 21:49
Opieka medyczna, Dominikana
Autor Wiadomość
sylwii 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 06 Lip 2007
Posty: 3
Wysłany: 06-07-2007, 01:32   Opieka medyczna, Dominikana

wszędzie można przeczytać że szczepionki nie są wymagane.Ale jak jest naprawdę?Czy takie szczepienie na żółtaczkę jest naprawdę niepotrzebne?tyle się pisze że wody z kranu pić nie wolno ale zęby owszem czy w tym wypadku bakterie się dalej nie przedostają?Doradźcie jakie tabletki się tam przydają.co warto ze sobą jeszcze zabrać?
 
 

SeoHost.pl

zenek 
PIRAT Z KARAIBÓW


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 153
Skąd: Barahona D.R.
Wysłany: 06-07-2007, 08:20   

Woda pitna, Dominikana

Jezeli chodzi o uzywanie wody to zasada jest prosta... Nie wiemy skad jest woda - nie pijemy. Najbezpieczniej jest kupowac wode pitna w butelkach i taka tez uzywac do mycia zebow.Pamietaj , ze oprocz bakterii zoltaczki istnieja roznorakie pasozyty.
Gdy przebywa sie w centrach turystycznych nie ma wiekszego zagrozenia chorobami. Gorzej gdy sie podrozuje po kraju ...W zeszlym roku zanotowano wiele przypadkow Dengue. Objawy przypominaja troche grype . ABSOLUTNIE nie wolno w takim wypadku brac aspiryny , natychmiast zasiegnac rady lekarza.
_________________
Zenek
 
 
sylwii 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 06 Lip 2007
Posty: 3
Wysłany: 06-07-2007, 23:01   

do Zenka
dziękuje za rady
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 18-07-2007, 03:10   

Szczepienia wymagane i zalecane, Dominikana

-żadne szczepienia nie są wymagane
-opiekę medyczną uzyskasz bezpłatnie w szpitalach publicznych, ale dostęp do publicznej służby zdrowia jest ograniczony. Zdarza sie, że lekarze i szpitale żądają opłaty przed udzieleniem porady lub pomocy ( lekarstwa są bardzo drogie, lepiej wziąć własne, a już napewno nie powinno zabraknąć w naszym bagażu środków pierwszej pomocy i trzeba pamiętać, że każdy lek musi być przepisany przez lekarza).
-na Dominikanie występuje ryzyko zagrożeń epidemiologicznosanitarnych,malarią i chorobami pasożytniczymi oraz wścieklizną.
-zalecane są, zwłaszcza turystom z Europy szczepienia prze­ciw żółtej febrze, tężcowi, dyfterytowi, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, zapaleniu opon mózgowych typu A i C.
-ci, którzy planują dłuższy pobyt na wyspie powinni zaszczepić się przeciwko durowi brzusznemu.
-wode pij tylko butelkową i weź coś na komary.
_________________
Dominikana
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 19-07-2007, 12:13   

Lekarze w hotelach, szpitale, kliniki

Kacha pytałaś o lekarza:

- w miejscowych szpitalach publicznych możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy lekarskiej
- za wizytę prywatną zapłacisz ( zawsze gotówką ) 20-25 USD
- dzień w prywatnej klinice wyniesie cię jakieś 150 USD
- teoretycznie w każdej chwili możesz sprowadzić do hotelu lekarza, ale musisz to zgłosić w recepcji w hotelu ( nie wiem jak to wygląda w praktyce - ponieważ nigdy nie korzystałam z tej możliwości ).
- za sprowadzenie lekarza do hotelu zapłacisz w przeliczeniu ok. 50 E.

Punta Cana:

- w większości hoteli całodobowy dyżur lekarski
- niedaleko lotniska mieści się Klinika Bavaro
- gabinet stomatologiczny (dr Claudia Daly) znajduje się w centrum handlowym Plaza Bavaro

Puerto Plata:

- w hotelach Riu Resort oraz Plaza Playa Dorada całodobowy dyżur lekarski
- prywatna klinika "Centro Medico Dr. Bournigal S.A."

Sosua:

- dwie prywatne kliniki, prowadzone przez dr Garcie i dr Nelsona Gilla
- w klinice dr Garcii przyjmuje także stomatolog

informacje zaczerpnięte z przewodnik - Dominikana
_________________
Dominikana
 
 
kamila 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 26 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: 21-07-2007, 02:17   

Zenek witaj
Ale paskudny temat podrzuciłeś!!!!!!
Do wszystkich ludzi co wyjeżdzają lub mają zamiar odwiedzić Dominikanę: nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, kto nie ryzykuje ten nic nie traci ale i nic nie zyskuje.
Gdyby tak wszyscy brali sobie wszystko do serca to by nikt z domu nie wyszedł....ze strachu...i w końcu wykończyłby go najzwyklejszy na świecie głód.....!!!!
Co takiego może mi się przytrafić na Dominikanie co by mnie we własnym kraju spotkać nie mogło?????
Dajcie już spokój złemu i pozytywnego szukajcie!!!!!!!!

Zenku czy ty obecnie przebywasz na Dominikanie i czy chcesz tam zostać na zawsze?
 
 
rafał 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 3
Wysłany: 25-07-2007, 13:32   

uważajcie na sałatki i na nie myte owoce oraz na lód do napojów
 
 
yaro 
WILK MORSKI


Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: 29-07-2007, 11:56   

ci którzy wyjeżdżają na Dominikanę nie mają obowiązku szczepić się na żadne choroby
zalecanych jest sporo: wzwB, wzwA, błonnica, tężec, polio, dur brzuszny
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 04-08-2007, 03:40   

Słońce na Dominikanie a leki ...

Jeśli jesteś osobą przyjmującą jakieś lekarstwa - a wiesz, że nie unikniesz przebywania na słońcu - przeczytaj!

Zmienione pod wpływem słońca cząsteczki niektórych leków łączą się z białkami skóry, tworząc alergeny uczulające (czytaj ulotki dołączone do opakowania).
Prawie każdy lek może zwiększyć wrażliwość skóry na promienie ultrafioletowe. Do grupy leków niebezpiecznych dla skóry w połączeniu z kąpielami słonecznymi zalicza się:

- sulfonamidy to zazwyczaj najsilniej uczulające leki (np. Biseptol i stosowana w reumatologii Sulfasalazyna);
- leki przeciwcukrzycowe (np. diabetol i chloropropamid);
- fenotiazyny dość powszechnie stosowane w psychiatrii i neurologii – chloropromazyna, prometazyna, promazyna, tiorydazyna i inne;
- antybiotyki, zwłaszcza doksycyklina (mniej tetracyklina podawana w leczeniu trądziku) i antybiotyki chinolonowe z pefloksacyną na czele;
- beta-blokery, czyli leki stosowane w leczeniu schorzeń układu krążenia, przede wszysttkim Propranolol i inne preparaty podawane w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi; także środki antyarytmiczne (Amniodaron, Chinidyna);
- leki moczopędne, np. Furosemid;
- leki obniżające stężenie cholesterolu, tzw. fibraty, np. Fenoratio;
- leki przeciwzapalne, niesteroidowe, które coraz częściej wykazują działanie fotouczulające; zmiany skórne występują u pewnej grupy osób po zażyciu Piroxicamu, Ibupromu, Naproxenu;
- leki hormonalne podawane przy zastępczej terapii hormonalnej (estrogeny uwrażliwiają na słońce i powodują nierówne opalanie się. Uwaga! Ryzyko to dotyczy również kobiet stosujących pigułki antykoncepcyjne - seans plażowy może zakończyć się powstaniem trwałych przebarwień w postaci brunatnych plamek);
- psolareny, czyli leki uwrażliwiające na działanie słońca, w tej grupie są leki przeciwłuszczycowe;
- leki przeciwłupieżowe i przeciwtrądzikowe produkowane na bazie dziegciu;
- środki przeciwbakteryjne, nawet te dodawane do mydeł – heksachlorofen i kwas paraaminobenzoesowy;
- leki przeciwgrzybicze, przede wszystkim w postaci maści, np. Gryzeofulwina;
- olejek z dziurawca i arcydzięgla, a także napary oraz tabletki sporządzone z tych roślin – chętnie z nich korzystają osoby mające nawet łagodne dolegliwości z wątrobą.


Informacje pobrane z "Poradnik Zdrowie"
_________________
Dominikana
 
 
dawid007 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wiek: 39
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 5
Skąd: Scotland
Wysłany: 31-08-2007, 00:45   

Czy warto sie szczepić?

Mam pytanie dotyczące szczepien, bo słyszałem od znajomego ze przed wyjazdem na Dominikanę warto sie zaszczepić . Czy ktoś sie szczepił? lub po powrocie narzekał na jakieś dolegliwości???
 
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 31-08-2007, 02:01   

To czy warto się zaszczepić czy nie uzgodnij ze swoim lekarzem.
Tak będzie najprościej.
Ja się nie szczepiłam i nie narzekałam na żadne dolegliwości ani w czasie pobytu, ani po powrocie.
Jeżeli chodzi o Dominikanę - jedzenie jest bardzo dobre, jedynej rzeczy jakiej powinieneś się wystrzegać to woda z kranu. Nieważne przegotowana czy nie, możesz mieć problemy.
Bądź ostrożny jeśli chodzi o lody.
A jeśli chodzi o problemy żołądkowe, to najlepszym lekarstwem jest ... TEQUILA w czystej postaci :lol:
_________________
Dominikana
 
 
lope 
WILK MORSKI


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 55
Wysłany: 13-09-2007, 11:53   

ja sie nie szczepiłem
 
 
czarna 
SZORUJĄCY POKŁADY


Dołączyła: 04 Wrz 2007
Posty: 11
Wysłany: 16-09-2007, 17:02   

hej nie ma obowiazku szczepienia przed wyjazdem na dominikane, ja sie nie szczepie tez. Moga natomiast wystapic problemy żolądkowe, np biegunka. Dlatego zabierz no spe i tym podobne lekarstwa ;-) . ja wyjerzdzam za tydzien i juz sie zaopatrzylam w lekarstwa. pozdrawiam pa
 
 
Salseros 
Administrator


Wiek: 45
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1157
Wysłany: 16-09-2007, 22:16   

Czarna mam prośbe po powrocie z Dominikany opisz swoje wrażenia i doświadczenia. A tymczasem do Twojego profilu dodaję avarta jak by ci się nie podobał to możesz go zmienić. Miłych wakacji i zasmakujcie Coco Loco...
_________________
www.dominicana.com.pl Dominikana Filmy Zdjęcia Informacje Hotele Telewizja Radio Muzyka
Polub nas na FB https://www.facebook.com/DominicanaComPl
Pozdrawiam Salseros
 
 
madzia 
NAWIGATOR


Dołączyła: 22 Sie 2007
Posty: 24
Wysłany: 17-09-2007, 23:20   

Tak opisz.Wszyscy jesteśmy ciekawi.I piwa presidente się napij.Jest ulubionym napojem wyskokowym tamtejszych.Radia się tam nie wyłancza.Muzyka nonstop.Myśle że ci się tam spodoba.Szybko się przyzwyczaisz.Hotele all są dobre.Czekamy na relacje z podróży i opisz czy ci nic nie było, bo ty jedziesz tam bez szczepień.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 18