UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
22-09-2008, 20:49
Opieka medyczna, Dominikana
Autor Wiadomość
adacho 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 25-10-2008, 15:23   

Lecę po raz kolejny. Bez szczepień.

winnetou 
WILK MORSKI

Wysłany: 04-11-2008, 20:43   

Wybraliśmy się w odwiedziny do znajomego do Santo Domingo. Z Sosua to kawałek. Zatrzymaliśmy się w czasie drogi, żeby coś zjeść. Restauracja wyglądała na luksusową i żarełko też smakowało. Ale potem miałem problem. Nie było się gdzie zatrzymać a mi chciało d..ę urwać. Przeżyłem straszną rzecz i nikomu jej nie życzę. Mój kolega okazał się cwańszy zażył rano tabletki na biegunkę i u niego ten problem praktycznie się nie pojawił. Mówił, że mu się tylko trochę w żołądku przewraca. Chyba warto się zaszczepić przynajmniej na te podstawowe choroby albo zabrać ze sobą tabletki przeciwbiegunkowe.
Hmmm
Trochę się dziś zasiedziałem na forum. Resztę postaram się opisać jutro, bo dziś czeka mnie jeszcze impreska.

coralgol 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 23-11-2008, 20:55   

podroz do dominikany nie wymaga zadnych szczepien !!!

Jedynie na co trzeba zwracac uwage to woda ! ale i tego nie zawsze da sie ustrzec , a konsekwencje ? chociaz uciazliwe to nie grozne - bowiem nie woln oddalac sie od toalety !!!

czysci tak zwanie bez przerywania snu !

jedyna porada na te dolegliwosc do duza ilosc plynow ( wody ) i mala dieta , zazwyczaj po tygodniu przemija - gdy tylko bakteriia zostanie wyplukana z zoladka ! :mrgreen:

michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 09-03-2009, 18:44   

Jakie leki można zabrać ...

Witajcie. Lecimy z zonka 25 marca do Punta Cana. Powiedzcie mi drodzy forumowicze jak to jest z lekarstwami. Czy mozna je spokojnie wwiezc na Dominikane czy moga byc jakies problemy bo rozne juz opinie slyszelismy. Chcemy wziac jakies leki na przeziebienie (bez recepty) oraz na wszelki wypadek antybiotyk, cos na problemy zoladkowe i cos przeciwbolowego. Dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam EM

andi126 
NAWIGATOR

Wysłany: 09-03-2009, 18:52   

Witam, my mielismy mniej wiecej taki sam zestaw, bez problemow. Oczywiscie, mam nadzieje,ze to nie reklamowka leków ale rozsadne ilosci :-) polecam je wlozyc do torby ktora nadajesz jako podstawowy bagaz. Najlepiej nie miec lekow w bagazu podrecznym. Pozdrawiam

michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 09-03-2009, 20:20   

Nie, nie bedzie to reklamowka lekow ale po prostu to co moze byc niezbedne. Mam jednak nadzieje ze nie beda w ogole potrzebne ;-)

michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-03-2009, 22:50   

Lekarstwa - czy na wszystko trzeba miec receptę?

Witajcie. Niedlugo wylatujemy na DR, czytlaismy juz sporo na temat lekow takze na tym forum, nawet dostlismy pare odpowiedzi ale nadal mamy watpliwosci, ktore nie zostaly do konca rozwiany. Czy na wszystkie wwozone do DR leki, takze kupowane bez recepty trzeba miec recepte? Czy ktos mial z tym jakies problemy? Prosze o szybka odpowiedz, wylatujemy juz w srode 25.03.09. pozdrawiam EM

krystyna 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 20-03-2009, 09:04   

Wiezliśmy lekarstwa stosowane w nieżycie jelit,biegunkach,jak również w przeziębieniach.Bez problemu!

Pozdrawiam

michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 20-03-2009, 21:32   

Dziekuje z szybka odpowiedz. Jesli ktos chce cos dodac to czekam na odpowiedzi. pozdrawiam EM

huraganek 
WILK MORSKI

Wysłany: 05-04-2009, 08:11   

michalg6 napisał/a:
Czy na wszystkie wwozone do DR leki, takze kupowane bez recepty trzeba miec recepte?

z tego co ostatnio przeczytałem, to na lotnisku na Dominikanie bardziej ostatnio kontrolują (narkotyki) więc lepiej chyba na te poważniejsze antybiotyki watro mieć jakieś uzasadnienie

zanetka77 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 25-06-2009, 18:23   

Mam pytanie raczej do osob mieszkajacych w UK
Jakie leki stosujecie przeciwko problemom zoladkowym i biegunce, ktore mozna dostac na wyspach :?:

Kasiutka79 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 10-09-2009, 14:36   Malaria na Dominikanie?

Witam wszystkich!

Jestem nową osobą na forum i błagam pomóżcie!!!

No więc kilka dni temu spełniło się moje marzenie i zabukowaliśmy z mężem wycieczkę na Dominikanę (Punta Cana) :mrgreen: Jedziemy 3 lutego 2010.Jestem pewna że będzie cudownie, bo obydwoje po prostu kochamy Karaiby (byliśmy w podróży poślubnej na Kubie), ale jest coś co mnie niepokoi. A mianowicie wg. info które dostaliśmy w biurze wynika, że na Dominikanie jest zagrożenie malarią :shock: i zaleca się brać jakieś tabletki!!! Obskoczyłam chyba już wszystkie strony internetowe i wyczytałam że te tabletki mają okropne skutki uboczne!!!
Poza tym planujemy właśnie na Dominikanie rozpocząć starania o dzidzię, więc już całkowicie te leki odpadają!!!
Błagam Was napiszcie czy wy braliście takie leki i czy nie wystarczy tylko dobry preparat odstraszający komary????
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Salseros 
Administrator

Wysłany: 12-09-2009, 14:32   

Kasiutka79, to prawda, że na Dominikanie występuje zagrożenie malarią, ale wybraliście obszar, gdzie jest ono zredukowane do minimum. Zresztą w każdym miejscu turystycznym, zwłaszcza w hotelach stosuje się opryski i nie ma komarowych plag ... Zarządy resortów robią co mogą, by uchronić swych klientów od nieporządanych wypadków. Na wycieczki też warto się wybrać, ale warto wtedy zabrać ze sobą środki odstraszające komary (naprawdę są przydatne) i unikać zbiorników ze stojącą słodką wodą. Wcześniej byliście na Kubie i tam istnieje dokładnie takie samo zagrożenie malarią jak na Dominikanie. O ile pamieć mnie nie myli to ostatnie zachorowanie jakie sie zdazyło było spowodowane ugryzieniem komara na obszarze Parku Los Haitises.

furiosan 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 21-09-2009, 08:01   

Bylem w lutym w tym roku na dominikanie z zona, dodatkowo nie bylsimy w rejonie turystycznym, bylismy nad zbiornikiem ze stojaca woda slodka, i na terenie parku narodowego (Parque Nacional Sierra De Baoruco) komarow nie spotkalismy, ani jednego!
Luty to dosc suchy miesiac wiec komarow nie ma duzo.

andi126 
NAWIGATOR

Wysłany: 23-09-2009, 17:25   

Zgdzam sie z tym co napisala Salseros w hotelach stosuja opryski, my zadnych tabletek tez nie bralismy i tak na marginesie tez sie staralismy tam o dzidzie co dało pozytywny efekt :-) (termin na 8 pazdziernika czyli za 2 tyg :-) powodzenia !!!

Odpowiedz do tematu