UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Do odwolania wstrzymano "Vizy na rezydencje".
Autor Wiadomość
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 25-08-2016, 16:14   Do odwolania wstrzymano "Vizy na rezydencje".

W tym tygodniu wszystkie ambasady i konsulaty Dominikany dostaly rozporzadzenie o wstrzymaniu wydania tak zwanych "Viz na rezydencje". Co jest bardzo dobra wiadomoscia dla ludzi chcacych uzyskac staly pobyt na Dominikanie. Vizy te bylo strasznie trudno uzyskac, a teraz znowu mozna wjechac do kraju z viza turystyczna (10$ na lotnisku) i ubiegac sie o pobyt. Brawo dla Dominikanczykow gdyz ostatnie czasy bylo czuc odtok inwestycji i brak zainteresowania Dominikana, ruch z viza na rezydencje byl totalnym strzalem w stope...
Niestety ja osobiscie uwazam ze za pozno odkrecac sruby. Nowy szef migracion sie absolutnie nie sprawdzil, zreszta czego oczekiwac od zolnieza (generala) na takim "delikatnym" stanowisku.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 27-08-2016, 07:12   

Ja mysle , ze dodatkowym powodem tej decyzji byl czas jaki byl potrzebny na zalatwienie wiz oraz klopot z papierkami , pewnie nikomu sie nic nie chcialo sprawdzac , zalatwiac ,wysylac , wystawiac itd. Sam dostalem w koncu przedwczoraj wize pobytowa , ktora mi wystawiono prawie rok temu ale z bledami . Potrzeba bylo jedenastu miesiecy aby zmienic zle napisana narodowosc. Na dodatek musialem sam pojechac do Santo Domingo , bo tutaj w Barahonie w biurze przeznaczonym do tego nikt nic nie wiedzial i tak naprawde nikogo to nie interesowalo. Moge sobie wyobrazic jaki balagan byl w kontaktach miedzynarodowych...

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 27-08-2016, 13:56   

Wystawiali vizy za lapowki, kto nie placil vizy nie dostawal odmawiali nawet ludziom co mili tu firmy poreestrowane juz nie mowie o nieruchomosciach itp. Jedynym sposobem dostania vizy byl slub z dominikanczykiem i tez kupe problemow robili ale dawali. Cwaniaki :))
P.S. Ta vize mam nadzieje ze teraz bez bledow wydali? Bo mi sie zdazalo ze 3 razy zle robili papiery. Ogolnie sprawy pobytowo vizowe tylko w SD zalatawiac, nawet wszystkie Migraciony pozamykala ta centrala bo byl mega balagan.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 27-08-2016, 16:09   

Sprostowanie do wyzej opisanych informacji:
Vizy nie beda wydowane do odwolania, lecz bez vizy na rezydencje ubiegac sie o pobyt nie bedzie mozliwe. Dlatego zostaje przyjezdzac tylko jako turysta :D

Odpowiedz do tematu