UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Wycieczki z Villapolonia (Iza i Bartek)
Autor Wiadomość
agmat14 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 04-04-2011, 18:26   Wycieczki z Villapolonia (Iza i Bartek)

Villapolonia ma w ofercie wycieczki, których w ogóle nie organizuje ...

Będąc na Dominikanie miesiąc temu trochę korzystaliśmy z usług miejscowego polskiego operatora. Była nim Villa Polonia. Powiem tak była rozczarowana jedną kwestią a mianowicie tym, że w ofercie mają wycieczki, których w ogóle nie organizują. Na miejscu w Polsce zanim wyjechaliśmy zaplanowałam że wybierzemy się z nimi na kilka wycieczek a wyszło, że na kilka z nich w ogóle nie było planów. Zacznę może od wycieczki na które się wybraliśmy. Po pierwsze były to wieloryby. Ogólnie przeżycie fajne, bo można popatrzeć na wynurzające się olbrzymy jak ktoś ma szczęście zobaczy więcej jak nie to psikus. Ale nie ma co się dziwić to tylko zwierzęta. Dla kogoś kto cierpi na chorobę morską to będzie wyzwanie. Mi wydawało się że nie mam ale tam jak pobujało to wyszło, że chyba jednak mam. Prowadzącym nasze wycieczki była Iza i Bartek. Ludzie naprawdę w porządku, ich mogę polecić z czystym sumieniem bardzo nam pomogli ale o tym później. No i mają pojęcie o tym kraju, mieszkają i przebywają wśród ludzi na miejscu klika lat. Myślę, że powinni oderwać się od tej Villi Polonia i zająć się swoją działalnością. Wracając do wielorybów, później popłynęliśmy na wyspę Cayo Levantado i tam było ślicznie. Co prawda pół tej wyspy zajmuje hotel ale widoczki niezłe. W drodze powrotnej zahaczyliśmy o rodzinkę w górach, można było zerknąć jak mieszkają. Drugą wycieczką z której skorzystaliśmy była wyspa Saona wraz z wcześniejszym zwieszanie Atos de Chavon, przejechaniem się po Casa de Campo, postojem na Isla Catalinita i kilkoma innym atrakcjami. Na miejscu bajecznie, prawdziwa rajska wyspa. Piasek jak cukier puder a zdjęcia wyszły jak z pocztówki. Obiad z langustą, drineczki. Trzecią wycieczką na jaką się wybraliśmy z nimi to Tipo Dominikano tutaj zobaczyliśmy plażę Macao, odwiedziliśmy szkołę miejscową, bazylikę w Higuey, Bazar tamtejszy, plantację trzciny cukrowej, fabryki cygar itp. Chcieliśmy się wybrać jeszcze do stolicy i na wodospad Salto El Limon ale okazało się, że mimo tego iż mają takie wycieczki w ofercie nie realizują ich bo jest za mało chętnych. Zaś ini operatorzy np. Niemieccy mają takie wycieczki na wodospad samolotem za 300 dolców za osobę dla mnie to było za dużo no i samolotem masakra. Także dogadaliśmy zię z Bartkiem (naszym przewodnikiem) i dał nam cały plan wycieczki, żebyśmy sami mogli pojechać i do Stolicy i na wodospad przez stolicę. Kosztowało nas to 250 dolców w sumie z przejazdami Bavaro - Santo Domingo, Santo Domingo - Samana tu nocleg drugie dzień Samana - El Limon wynajęcie koni na ranczo wraz z przewodnikami żeby dojechać do wodospadu. I powrót El Limon- Santo Domingo - Higuey - Bavaro - hotel wraz z wyżywieniem się dla dwóch osób. A jaka frajda dopiero dzięki tej wycieczce - a baliśmy się strasznie jechać sami bez opiekunów w nieznane z małymi plecaczkami. Tutaj poznaliśmy wszystko naprawdę i ludzi, jacy są pomocni mimo tego, że ni w ząb nie znamy hiszpańskiego a w stolicy raczej nikt nie mówił po angielsku. Super przygoda, jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na You Tube do oglądnięcia krótkiego filmiku z tych wakacji (wpisując tam hasło Numaczi) oraz do wszelkich pytań na maila.

Salseros 
Administrator

Wysłany: 30-09-2011, 12:19   

agmat14, Dobra wiadomość dla Ciebie i wszystkich innych wybierających sie do Dominikany że Iza z Bartkiem postanowili odejść od nieudolniej villapoloni i założyli własną firmę z wycieczkami po Dominikanie o nazwie El Polaco Tours. Opisy i ceny wycieczek z Bartkiem i Izą można znaleźć na forum w dziale "Wycieczki Fakultatywne"

El Polaco Tours oferuje wycieczki po Dominikanie takie jak:
- "Odkryj Dominikanę" Safari, Dominikana (Dużo ciekawsza niż Tipo Dominicano!!!)
- Wielorybie Gody - Oglądanie Humbaków i pobyt na Cayo Levantado, Dominikana
- Rafting w Jarabacoa i zwiedzanie Santo Domingo, Dominikana
- "Eco Dominikana", Laguna Limon i Góra Redonda, Dominikana
- Park Narodowy "Los Haitises" oraz Wodospad "EL Limon" Dominikana
- Wyspa Catalina i nurkowanie, Dominikana
- Stolica Santo Domingo, Dominikana

Odpowiedz do tematu