UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Skolopendry, Dominikana
Autor Wiadomość
lope 
WILK MORSKI

Wysłany: 19-11-2007, 10:19   Skolopendry, Dominikana

... nie pchajcie rąk w stosy ubrań ...

te stwory to przykra rzeczywistosc.moja rada.jak sie wybierzecie na bazarek to nie pchajcie rąkk w stosy ubran lezących na nylonach rozlozonych bezposrednio na ziemi.sa kramiki gdzie ciuchy nie sa ruszane przez kilka dni.to cieple idealne miejsca a niech jeszcze czasem do tego dojdzie wilgoc

huraganek 
WILK MORSKI

Wysłany: 04-11-2008, 19:38   

czy jak będę w Sosua to one będą mieszkały razem ze mną? Nie wygląda to dobrze, a jak jest w praktyce? Proszę o odpowiedź kogoś kto miał z tym ohyctwem do czynienia

winnetou 
WILK MORSKI

Wysłany: 07-11-2008, 19:49   

Takich nie widziałem

yaro 
WILK MORSKI

Wysłany: 07-11-2008, 22:28   

Ból niedozniesienia ...

i lepiej ich nie szukać --->są agresywne a jak uchlają ból jest nie do zniesienia. dominikańczycy przykładają kostki lodu w miejsce ugryzienia żeby zmniejszyć dolegliwoscl a i tak się zwijają z bólu

huraganek 
WILK MORSKI

Wysłany: 07-11-2008, 23:49   

yaro, ugryzła cię jakaś?

yaro 
WILK MORSKI

Wysłany: 10-11-2008, 19:59   

Im dłużej z nią walczył, tym była agresywniejsza ...

żadna mnie nie ugryzła---> rzekłbym omijajcie je szerokim łukiem tak jak ja to robie kiedy je widze. Są niebezpieczne i bardzo szybkie i wykręcają się pod wszystkimi kątami.trudno je zabić bo chroni je mocny chitynowy pancerz. Najłatwiej je spalić a najszybciej potraktować maczetą.z innej perspektywy--->widziałem raz jak dominikańczyk z jedną walczyl a im dłużnej z nią walczył tym była bardziej zaciekle się broniła. duża i czarna. Na Dominikanie czarne są rzadziej spotykane prędzej te czerwone. próbował zaciupać ją butem a miedzy czasie szturchał ją patykiem żeby mi pokazać jaki z niego chojrak no i go uchlała.Biedak nie wiedział gdzie ma biec tak go bolało.Matka przyłożyła mu lód i straszny lament podniosła.W końcu wsiedli wszyscy na motór i pojechali do doktora.Kiedy spotkałem go kilka dni później już się z tego śmiał i obiecywał że następną zaciupie szybciej.

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 05-01-2012, 21:31   

musiały zachodzić i Taino za skórę skoro pojawiają się nawet w ich malowidłach naskalnych

źródło:www.danielduvall.com

Odpowiedz do tematu