UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno wynajem 2-3 pokojowego apartamentu w DR. Region Punta Cana.
Autor Wiadomość
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 10-10-2016, 15:07   Kupno wynajem 2-3 pokojowego apartamentu w DR. Region Punta

Specjalnie dla pana Janka bo prosil o taka informacje.
A wiec tylko i wylacznie bede pisal o regionie Bavaro - Punta Cana. Bo wiadomo gdzies na wsi albo na innym zadupiu (barrio) mozna kupic dom za 15tys.$, ale ciezko bialemu bedzie sie tam odnalezc.
Kupno:
Wahanie cen jest kosmiczne (najwazniejsze kryterium to oczywiscie odleglosc od morza). Najtansze apartamenty 2pokojowe w zasiegu morza (okolo 100m) ktore widzialem to minimum 70 000$. Moze okazyjnie cos by sie znalazlo ale nie mniej niz 60tys $. oczywiscie to rynek urzywany od splajtowanych bialasow. Nowki zaczynaja sie srednio od 120 000$. Cos co ma czesciowy widok na wode tez 130 000 i w gore. Z ladnym widokiem od 200 000$. 3 pokoje nie jest modne i jesli sie spotyka to bedzie to od 200 000$. Warto zauwazyc ze 2 pokoje jest to dwie sypialnie i salon czyli w naszym pojmowaniu 3 pokoje (bo tu salon sie nie liczy tylko sypialnie) i oczywiscie dwie pelne lazienki obowiazkowo 3 pokojowe (czyli 3 sypialnie i salon) bedzie mial 2 pelne lazienki i bardzo czesto dodatkowy kibelek :))). No i nowy penthause 3pietrowy 6 pokoi 5 lazienek jeden kibel widok na ocean, 50metrow od plazy, centrum Bavaro, balkony tarasy 400 000$ (plus mantenimiento- obsluga 400$ miesiecznie - dla siebie upatrzylem dlatego takie szczegolowe informacje podaje). Oczywiscie z tych cen mozna sie ztargowac jeszcze wazna informacja mieszkania uzywane beda czesciowo lub wpelni umeblowane a nowe wiadomo ze nigdy i czasem beda problemy bo dziury pod klime zrobione a nam na przyklad ta klima nie pasuje w tym miejscu (ja tak wlasnie mam w kazdym z 4ch pokoi :( ). Wiec dodatkowe koszta.
Teraz o wynajmie: 2 pokoje (czyli 2sypialnie i salon kolo morza to cena od 500 $ miesiecznie na dlugi okres czasu do hm... chyba nieskonczonosci. i na krotki okres od 700 to mieszkanka kolo morza im dalej tym taniej az do 350$ na dlugi okres czasu (ale to juz beda raczej nory) te 500$ to zawsze trzeba miec przyszykowane a to i 600 jak sie chce jak czlowiek zyc. Na krotkie okresy 800-900 absolutne minimum (jak ktos na miesiac jedzie). Oczywiscie zdazaja sie wyjatki i taniej mozna ale takie mieszkania schodza na pniu. 3pokoje (3 sypialnie i salon) to juz przekracza 1000ka no chyba ze dobra gadke macie zlapiecie bezposrednio wlasciciela (a nie posrednika) to moze na dlugi okres czasu wam wynajmnie za 900-1000, a tak 1300-1800 na krotkie okresy miesiac dwa. Dlugi okres czasu mam na mysli rok i w gore.
Oczywiscie sa wyjatki jak Turquesa i Stanza Mar gdzie jest super ale za jedynke (jedena sypialnia i salon) wolaja od 1 100$ do 2 500$ wiecej pokoi cena rosnie )))).
Tak w skrocie jak jakies szczegoly prosze pisac dodam \ wyjasnie.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 10-10-2016, 15:09   

Ceny sa zawyzone gdyz w 90% jak nie w 95% wynajmem zajmuja sie posrednicy a oni chca zarobic wszystkie pieniazki swiata dlatego taki absurd w proporcji cena/jakosc mozemy zauwazyc.
Od wlasciciela sie zawsze mozna stargowac i ugadac z posrednikiem prawie nigdy nie mozna wiec takie rzeczy sie dzieja.

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 10-10-2016, 15:35   

Dzięki, już też zauważyłem że liczą się tylko sypialnie. Zastanawiamy się z żoną kupno czy wynajem.. ale jeszcze kilka lat zostało do emerytury bo wtedy to planujemy przeprowadzkę na DR

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 10-10-2016, 16:39   

Jak dla siebie to ja bym polecal "siedziec na kasie" bez pospiechu i czekac az nastepny biales sie tu "wykonczy". Wie pan miec pieniazki przygotowane w banku na Dominikanie (bo te przelewy duzych sum to masakra - ja przez te banki stracilem 2 super okazje bo nie moglem zorganizowac szybko kasy). I jak juz sie pojawia "ganga" to lapac bialasa i do notariusza puki sie nie rozmyslil.
Przyklad ostatni z zycia ktory malo mnie nie wykonczyl. Gosciu stracil (bo nie placil kredyt) duza restauracje z pokojem dla pracownikow, i u gory apartament dwu pokojowy 750m2 ziemi, i na trzecie pietro wyprowadzone podlaczenia rur itp (zeby jeszcze skonstruowac) wszystko to jakies 350m od plazy centrum Bavaro.
Ja w banku mam swojego konsierza ktory mi te okazje daje jako jednemu z pierwszych za to wszystko bank zazyczyl 110 000$ po legkich negocjacjach zeszlismy sie na 98 000$ z tego mialem tydzien zeby wplacic 20 000$ i dwa miesiace zeby zebrac kase lub uzyskac kredyt a jak zaczelo sie wszystko komplikowac to mi jakis cwany dominikanczyk to wykupil i dupa. Dlatego zeby okazje wyrwac trzeba miec pieniazki w kieszeni bo duzo ludzi z $ biega region ciekawy dla inwerstorow bo lotnisko. I puki kupuja za kosmiczne pieniadze ceny beda rosnac.
PS. Dla mnie czlowieka ktory zna sie na podstawach budowy i architekturze to te mieszkania i polowy swojej ceny nie sa warte. No bo cholera penthause za 400k$ i poziomice przykladasz do sciany "fale" do 3cm co to ma byc?

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 10-10-2016, 16:43   

Srednio jak ktos szuka i dobrze z hiszpanskim to jedna okazje na rok mozna wyrwac teraz w dobie kryzysu moze 2. Ale nie zawsze pasuje to. Bo najwazniejsze zeby w razie czego sie pozbyc bez straty. Bo tu sie kupuje za jedna cene ale potem zeby na szybko sprzedac to jak za polowe sie pozbywaja ludzie to sie ciesza. Dlatego ten zakup musi byc minimalnym tzn najmniejsza cena z mozliwych bo potem i tak sie tej kasy nie odzyska w wiekszosci przypadkow. Zaduzo cwaniakow tutaj:)

Odpowiedz do tematu