UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Emigracja na Karaiby
Autor Wiadomość
PKPL 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 06-09-2012, 19:45   Emigracja na Karaiby

Witam, jestem młodym człowiekiem, który planuje swoją przyszłość po studiach. Chciałbym kiedyś wyprowadzić się na Karaiby. Bardzo proszę o kilka informacji, bardzo na Was liczę, ponieważ ciężko gdziekolwiek znaleść odpowiedź na takie zapytanie. Mam trudność w wyborze kraju, do którego się przeniosę i w związku z tym proszę o pomoc w wyborze. Mam kilka kryteriów podstawowych, które między innymi prosiłbym o wzięcie pod uwagę:

1. Kraj, w którym wyjdzie korzystnie wymiana uzbieranych w Polsce oszczędności. Wiecie, żeby pojechać tam z jakąś kwotą, która będzie w tym kraju wiele warta (więcej niż u nas). To jest w sumie najmniej ważne, ale było by miło.
2. Interesują mnie tylko bezpieczne kraje. Nie chciałbym być porwanym dla okupu, bo jestem biały, albo zastrzelony po bójce w barze.
3. Jestem wielkim wrogiem socjalizmu i biurokracji, im mniej głupich przepisów tym lepiej. Im mniejsze podatki, tym lepiej. Im więcej swobód, tym lepiej. Państwo dla obywateli, a nie odwrotnie.
4. Miło byłoby nie być jedynym białym np. w mieście, nie chciałbym być odmieńcem, więc skłaniałbym się ku miejscom, w których są przedstawiciele naszej rasy.

Głównie liczę na informacje na temat Dominikany odnośnie tych czterech punktów, ale jeżeli ktoś ma wiedzę na cały obszar Karaibów czy obu Ameryk to również informacją nie pogardzę :)

P@ffcio 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-09-2012, 20:13   

Generalnie nie ma czegoś takiego jak bezpieczny kraj w rejonie Ameryki Południowej.
Co do drugiego pytania to na RD można załatwić wiele rzeczy w ten czy inny sposób.
Na RD jest niespełna 50 osób.
Polecam poczytać forum dość dokładnie - wiele Ci to rozjaśni :)

Peter876 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 03-07-2013, 06:32   

bylem wczesniej na dominikanie mieszkalem w santo domingo. Planuje powrot do tego kraju zeby zaczac jakis maly business i zarobic troche grosza.Chetnie nawiazal bym kontakt z ludzmi ,ktoezy maja podobne plany

KGP 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 06-07-2013, 23:12   

Jestem oficerem marynarki handlowej, pływam sobie tu i tam po 4 kontynentach wokół Atlantyku i muszę przyznać, że bardzo mnie ciągnie szczególnie do rejonu Karaibów. Nie raz łaziłem sam w nocy po miejscach, które niektórzy uważają za bardzo niebezpieczne, np. robiłem zdjęcia Arabom w slumsach w stolicy Senegalu Dakarze. Rzecz w tym aby nie być nachalnym, butnym i pewne rzeczy robić dyskretnie. Np. w Corinto w Nikaragui (po stronie Pacyfiku) zaprzyjaźniłem się z wieloma ludźmi i bardzo miło wspominam to miasteczko, zwiedziłem dawną stolicę Nikaragui i mam mnóstwo zdjęć. Ludzie, których poznawałem byli mili lub dla odmiany bardzo mili ;-) Rozmawiałem z miejscowymi, z policjantami, z księdzem i jego znajomymi na misji i odniosłem bardzo dobre wrażenie.
Czytając niektóre posty o Dominikanie (z której dopiero co wypłynąłem - z portu w Puerto Plata) odnieść można wrażenie, że to jakiś front sowiecko-niemiecki skrzyżowany z koreańsko-koreańskim do kwadratu rewolucji kulturalnej w Chinach. Ciekawe ile napisano artykułów o Polsce 3-ciego świata, w której możesz być okradziony, zamordowany, w której króluje zorganizowana przestępczość, sądy i policja są skorumpowane, podatki wysokie i kto żyw ucieka do innych krajów, ot choćby Irlandii, Wlk. Brytanii, USA, Szwecji, Niemiec, etc. Niech się ktoś przejdzie po Pradze Północ we Warszawie w nocy, a przekona się, że dla miejscowych cennym okaże się nawet jego skalp, który chcąc nie chcąc nosi na wierzchu. Z łatwością można u nas dostać po głowie "za wygląd". Gdy obcy marynarze przypływają do Polski, to również traktują nas jako dziki i niebezpieczny kraj, w którym można dostać kosą po żebrach i to tylko dlatego, że jest obcy a obcy jest trefny.
Wielu chłopaków (akurat nie ja, bo mam wystarczająco fajną żonę :-) w portach korzysta z usług panienek często będąc przy tym zalanym w przysłowiowego trupa, ale jakoś nikomu nigdy nic się nie stało i nawet nie słyszałem aby kogoś okradli z czegokolwiek - no może któryś zapomnieć slipów przez przypadek (ale to chyba nie kradzież z rozbojem ;) a w końcu podobno miasta portowe to najniebezpieczniejsze miejsca z możliwych. Jeśli ktoś jest ofiarą losu to okradną go nawet na komendzie policji, ale jeśli ktoś jest normalnym człowiekiem, który zdrowo myśli to jakoś nie widzę aby miało mu się coś stać, choć niektórzy maja takie pecha, że ich meteoryt potrafił zabić. Z drugiej strony, gdybym nie przeczytał "jak to jest przeraźliwie źle" to nie czuł bym, że znajduje się na forum z ludźmi, których usta nasiąkły polskim powietrzem ;-)
Podobną myśl usłyszałem kilka dni temu z ust naszego konsula w Puerto Plata pana Marka Piwowarskiego i myślę, że ma w tym świętą rację.
Ale cóż, ja tam wolę np. ruch prawo-środkowo-lewostronny na ulicach Puerto Platy, niż dziesiątki tysięcy radarów, tomy kodeksów, drakońskie mandaty i więzienia w Polsce. Wolę Prawo Jazdy załatwione pod stołem za 100-200$ niż użeranie się z egzaminatorami, wolę w 1 rok zarobić na przyzwoity dom w condominio pracując za granicą niż spłacać kredyt z polskiej pensji na mały domeczek przez 40 lat albo i dłużej.
Jak tak porównuję domy, to w takiej Puerto Placie na Dominikanie domy są wcale nie gorsze niż np. we Frederikstad w Norwegii, a spróbuj mieć w Norwegii basen ;-)
Zabudowa miejska np. w takim mieście portowym Brake w Niemczech w cale nie jest luźniejsza niż w Puerto Plata, a ten sam dom który na Dominikanie kosztuje 20.000$ w Niemczech kosztuje 200.000. Pozostaje jednak np. kwestia zarobkowania, ale na zmywaku to nigdzie nie da się dobrze zarobić, więc aby o fajnym życiu marzyć to tak czy owak trzeba mieć łeb na karku i trochę szczęścia.
Notabene np. w Veracruz w Meksyku również bardzo mi się podobało, włóczyłem się tam sam w dzień i w nocy z dużym aparatem na wierzchu i zarówno aparat jak i ja sam jestem cały, pomimo apokaliptycznych wizjii niektórych ludzi.
Konkludując: życie jest bardzo niebezpieczne, bo prowadzi do śmierci... ;-)

Peter876 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 07-07-2013, 00:41   

wiesz co ja po Santo Domingo na Dominiksnie chodzilem po nocy wiele razy i jakos nic zlego mne niespoptkaslo. Jak czasami czytam koments o Dominikanie to sie zastanawiam jak to jest mozliwe. Przyjechalem tam bez zadnych bior turystycznych na wlasna reka i bylo spoko.
moim zdaniem dominikana jest bespieczniejsz niz polska.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-07-2013, 21:16   

Peter876 napisał/a:
wiesz co ja po Santo Domingo na Dominiksnie chodzilem po nocy wiele razy i jakos nic zlego mne niespoptkaslo. Jak czasami czytam koments o Dominikanie to sie zastanawiam jak to jest mozliwe. Przyjechalem tam bez zadnych bior turystycznych na wlasna reka i bylo spoko.
moim zdaniem dominikana jest bespieczniejsz niz polska.

Jak sie po bario nie lazi w nocy to jest bezpiecznie. Ja tu mialem tylko dwie przygody. Najwyzej telefon ukradna :))). Ale jest looz nawet jak z bronia napadaja to bardzo grzecznie bez agresji. Nie jak w polsce naspierw Cie w pieciu przekopia a potem sprawdzaja kieszenie. Tutaj jest inaczej grzecznie podchodza pokazuja bron prosza oddac telefon i portfel.
Chociaz w Santo D teraz duzo napadow na swiatlo. Wyprowadzili miesiac temu wojsko na patrule i troche sie uspokoilo.

rajczak 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 16-06-2016, 11:51   

Widzę, że bardzo się znacie na temacie. Ja zastanawiam się z kolei nad przeprowadzką na Bahama. Miałem przyjemność zwiedzić je, kiedy wybrałem się na rejsy karaiby . Wszystko spoko, tylko może jakieś małe wskazówki, co do tej wyspy i wyjazdu na stałe? Wiadomo, że kilkudniowy pobyt znacznie różni się od przeprowadzki, ale poznałem tak kogoś i już jestem zdecydowany.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 21-06-2016, 00:00   

Mam nadzieje ze nie kobiete pan pozanal, bo jest to najwiekszy i najczesciej popelniany blad... A krotkotrwaly pobyt od mieszkania latami rozni sie diametralnie...

Senegro 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 01-08-2016, 08:14   

Również bywałem już wielokrotnie na dominikanie i nigdy nie miałem problemów z ludzmi, nie zdarzyło się aby ktoś był niemiły itp , wydaje mi się że warto tam się zaczepić.

Szczechu 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 01-09-2016, 08:41   

Musisz dokładnie przemyśleć swoją decyzję, możesz raz pojechać na miesiąc i zobaczyć jak to będzie i jak się spodoba to wrócisz, lepiej na spokojnie to ogarnąć.

Odpowiedz do tematu