UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy jest praca dla architektow na Dominikanie
Autor Wiadomość
Dorota2015 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 30-08-2015, 15:42   Czy jest praca dla architektow na Dominikanie

Witam wszystkich, jako nowy bywalec na forum jestem mało zorientowana, a wiec infantylnie zadaje pytanie na ktore moze ktos bedzie mi mógł udzielić odpowiedzi, a mianowicie czy polscy architekci i architekci wnetrz znajda prace na Dominikanie, jak to wyglada, czy jestesmy poszukiwani w Ameryce łacińskiej ze względu na swe dobre wykształcenie i pracowitość czy moze liczy sie jednak cos innego ,jakie jest kryterium przyjęcia.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-09-2015, 16:56   

Nigdy w Dominikanie nie spotkalem , zadnego architekta wnetrz ... Mi osobiscie udalo sie zaprojektowac kilka rzeczy ale to dlatego , ze bylem wykonawca , wiec nie bylo innego wyjscia. Jako architekt omijalbym Dominikane wieelkim lukiem...

czarna189 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 11-01-2016, 12:23   

hej Zenon a możesz mi powiedzieć jak z informatykami?
Wykonuje obecnie taki zawód i marzę aby zamieszkać na Dominikanie, w tym roku myślę już o tym na poważnie, tylko nie wiem czy muszę się przekwalifikować czy uda mi się znaleźć pracę jako IT

będe wdzięczna za podpowiedz

Pozdrawiam

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 16-01-2016, 22:31   

NA DOMINIKANIE NIE MA PRACY!!!
Placa minimalna 7024 pesos ( 150$) wynajem mieszkania godziwego 600-1 000 $ miesiecznie.
Jest to kraj dla turystow gdzie trzeba odpoczywac a nie szukac pracy, ewentualnie tracic zarobione pieniazki. Opieka zdrowotna lipna (tania), dobra (strasznie droga). Edukacja zerowa, przestepczosc duza i ciagle rosnie bo ludzie biednieja. Podatki duze. Z pradem problemy z internetem tez. Samochody drogie, paliwo drogie. Minimum dla bialego czlowieka zeby godziwie zyc to 1 500 - 2 000$ miesiecznie.
I niech tylko ktos napisze ze nie prawda to jest co tu pisze.
Sa kraje bardziej perspektywne, nawet niedaleko lezaca Panama jest o niebo lepsza chociaz z praca tam tez nie jest rozowo.
Tylko i wylacznie odpoczynek i wydawanie pieniazkow co sie ma z innych krajow\zrodel, ewentualnei jak ktos pracuje na odleglosc (programisci tam itp..).

Odpowiedz do tematu