UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
09-10-2008, 01:37
Berlin i Lipsk, Dominikana
Autor Wiadomość
michał 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 06-09-2007, 21:48   Berlin i Lipsk, Dominikana

Czym do Berlina?

Gdybym chciał z Polski na Dominikane to jak to wyglada?Musze sam dostać sie do berlina?

jomico 
WILK MORSKI

Wysłany: 07-09-2007, 08:22   

Dogodny dojazd

Tak, ale masz dogodny dojazd z wielu miejsc w Polsce. Z Warszawy np pociąg, z Pomorza Polski busy kursujące nawet 6 razy dziennie.. Możesz też oczywiście dojechać samochodem.. pozdrawiam

arturb 
NAWIGATOR

Wysłany: 24-04-2008, 10:20   

Dojazd do Berlina nie jest problemem

Nie wiem dokładnie gdzie mieszkacie, ale dojazd do Berlina nie jest problemem. Możesz zatrzymać się na granicy np. w Słubicach, a z tamtąd do Berlina Tegla masz ok. 140 km. Nieco ponad 1,5 godz. jazdy. W Słubicach jest wiele hoteli o przyzwoitym standarcie i niezłych cenach. Różnice pomiędzy cenami wyjazdów z polkich i niemieckich biur podróży jest naprawde duża i warta rozważenia. Poza tym mam wrażenie, że klienci niemieckich biur podróży zakwaterowani w tych samych hotelach co z polskich biur mają nieco lepsze położenie. Jest to oczywiście moje zdanie, ale ja kożystam z takich rozwiązań już od 2001r. i naprawdę jestem zadolony ( wyjątkiem był wyjazd do Turcji- koszmar). niezależnie od kierunku podróży.

arturb 
NAWIGATOR

Wysłany: 29-04-2008, 17:52   

Nocleg koło lotniska

Witam
To czym chcesz dojechać na lotnisko zależy od miejsca wylotu. Z Krakowa najbliżej masz do Drezna i Lipska, ale jest to mimo wszystko spora odległość. Dwukrotnie przetestowałem podróż z lotniska oddalonego o koło 600km. Podróż na lotnisko i wylot na wczasy nie były zbyt męczące. Problemy zaczeły się przy powrocie, po 10 godzinnym locie przejazd samochodem 600 km. jest nie lada sztuką. Zmęczenie i senność spowodowały potrzebę zatrzymania się i drzemki. Niestety sen w samochodzie przy 30 C nie jest przyjemnością. Dlatego proponuje przy przejeździe samochodem nocleg niedaleko lotniska. Wrucicie bezpiecznie i wypoczęci. W Monachium i Frankfurcie spotkałem polaków, którzy dolecieli samolotem i mieli przesiadkę jest to najszybszy sposób lecz niestety najczęściej najdroższy. Pamiętajcie przy przeliczaniu musicie wziąść pod uwagę wszystko (paliwo, noclegi, wyżywienie, parkingi lub bilety itp.) ;-)

wisteria 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 09-07-2008, 17:45   

Samochodem do Berlina

witam. Wiele sie zastanawiałam, ale w końcu zdecydowaliśmy się na samochód. Już zarezerwowałam parking niedaleko lotniska za dobrą cenę 69E

maniek530 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 09-07-2008, 18:16   

Pokój na 1 noc i parking na 2 tygodnie

ja lece z rodzina 14.08 z Lipska - jedziemy autem 13.08 do hotelu niedaleko lotniska,spimy tam i rano nas podwoza na lotnisko (auto zostaje w hotelu na 2 tyg.),jak wrocimy beda czekali na nas na lotnisku i zabiora do hotelu - wszystko to za cale 80E (pokoj na 1 noc i parking na 2 tyg.)!!! calkiem niezle nie ????

wisteria 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 09-07-2008, 21:33   

Niestety parking hotelowy koło lotniska berlin tegel jest już pełny, choć za bardzo dobrą cenę można mieć hotel z parkingiem gratis.

monster345 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 17-07-2008, 19:18   

Witam, Maniek proszę podaj namiary na ten hotel my też wylatujemy 14.08 z Lipska.Pozdrawiam

jacekkl 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 21-07-2008, 21:24   

i ja dołączam sie do prośby

maniek530 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 04-08-2008, 11:34   

Nocleg w Lipsku

Dla zainteresowanych podaje link do hotelu w Lipsku :
http://polska.hotels.com/...-messe-leipzig/
można tam za 80E się wyspać i zostawić auto na 2 tyg. - gratis jest też transfer na i z lotniska po powrocie !
Myslę że to dobra oferta !
Pozdrowienia dla wylatujących 14.08 !!!

maniek530 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 04-08-2008, 11:37   

powyższy link przekierowuje na główną stronę ale ten jest już dobry i prosze z niego korzystać :
http://pl.4hotele.com/ach...e_leipzig-lipsk

maniek530 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 04-08-2008, 11:38   

po sprawdzenie 1 i 2 jest ok - pozdrawiam !

kuzo 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 15-09-2008, 11:26   

Pociągiem do Berlina

8 pazdziernika lece do Punta Cana do hotelu Grand Palladium Bavaro!
Wylot mam z Berlina z Tegla, planujemy dojechac tam pociagiem w zwiazku z tym mam pytanie na jakiej stacji trzeba wysiasc i jak sie dostac na to lotnisko!
Oczywiscie mile widziane byly by tez wasze opinie o tym hotelu
Z gory dziekuje

jomico 
WILK MORSKI

Wysłany: 15-09-2008, 11:41   

Proponuję przyjazd do Berlina HBF (Hauptbahnhof - dworzec główny) i dalej specjalnym autobusem - expresowa linia autobusowa TXL - spod dworca, kursuje co pół godziny bezpośrednio na terminal lotniczy, koszt: 2,10 EUR (u kierowcy)

A hotel - świetny wybór :-)

kuzo 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 15-09-2008, 12:32   

Dziekuje za pomoc
Mam jeszcze jedno pytanie jak ktos sie orientuje jade pociagiem z krakowa gł do berlina lichtenberg czy ten pociag zatrzyma sie na stacji Berlin Gł???

Odpowiedz do tematu