UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
mysle o wyjezdzie na dominikane szukam info
Autor Wiadomość
jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 12
Wysłany: 07-03-2011, 12:20   mysle o wyjezdzie na dominikane szukam info

Witam
Wiem ,ze ten temat byl juz opisywany ale chcialbym zapytac jakie sa realia ze znalezieniem pracy na dominikanie ,mam 32lata wyksztalcenie srednie elektromechaniczne ,znam komunikatywnie angielski i przede wszystkim nie boje sie rzadnej pracy.Chodzi mi glownie o to aby moc sie gdzies zaczepic bo wiadomo w nowym otoczeniu i srodowisku ciezko sie odnalesc.Mam dosyc naszej wspanialej ojczyzny i chcialbym cos w zyciu zmienic.Mysle ze po jakims czasie gdyby mi udalo sie cos znalesc staralbym sie aby dojechala do mnie zona i corka.Zona zna niemiecki i angielski jest po szkole hotelarsko gastronomicznej wiecmysle ze rowniez by znalazla cos dla siebie.Prosze jesli to mozliwe o odpowiedz jaki sa realne szanse na prace czy moze jest ktos kto mogby pomoc ,bede wdzieczny.Poydrawiam
 
 

SeoHost.pl

sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 07-03-2011, 21:08   

Jednym z wielu całkiem dobrych pomysłów, to otwarcie własnego warsztatu ... samochodowego, ale znajomość języka jest niezbędna ;-)
_________________
Dominikana
 
 
jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 12
Wysłany: 07-03-2011, 21:48   

Dzieki za zainteresowanie ,a tak naprawde to wlasnie myslalem o czyms takim tylko nie smialem zapytac wprost,domyzslam sie ze po ulicach przewazaja auta amerykanskie ,tak mysle poniewaz bylem na innych karaibskich wyspach i ta tendencje zauwazylem.Czy moglbys to potwierdzic ,ewentualnie jakie rocznikowo sa to auta.Myslalem tez o wypozyczalni aut co o tym myslisz.Pozdrawiam.
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 07-03-2011, 23:11   

jacek2602 napisał/a:
domyzslam sie ze po ulicach przewazaja auta amerykanskie

no ... dominują - nie licząc tutejszych :-) znaczy się takich posklejanych z wszystkiego co się da lub ewentualnie powiązanych drutem lub sznurkami, a mających również 4 kółka :roll:

na temat roczników się nie wypowiem ... może ktoś inny tu pomoże ... a jeśli chodzi o wypożyczalnie, to ich w Dominikanie nie brakuje. Można tu nieźle zarobić, ale i straty też mogą być ciężkie ... zależy na kogo trafisz.

Powodzenia życzę
_________________
Dominikana
 
 
roman44 
NAWIGATOR

Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 20
Wysłany: 11-03-2011, 16:53   

Dominuja absolutnie auta japonskie , amerykanskich prawie nie ma.Tendencja starych amerykanow to Kuba.
 
 
jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 12
Wysłany: 14-03-2011, 09:52   

Dzieki za podpowiedz,dostalem od znajomego film nakrecony na ulicy i faktycznie same japonchyki na ulicach ,moze jakies dwa lub trzy europejskie zauwazylem i tylko pare amerykanow.Mam jeszcze takie pytanie czy ktos wie jak eyglada procedura rejstracji pojazdu ktory przyplynol by z europy.Co do tego ze to koszta sa to wiem alechodzi mi o samo wprowadzenie na rynek takiego auta.Bede wdzieczny za odpowiedz
 
 
MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wiek: 37
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 738
Skąd: Punta Cana
Wysłany: 02-04-2011, 19:53   

Co do warsztatu. Jesli domik zepsul samochod co u nich normalne jedzie do warsztatu Dominikanskiego jesli niemiec zepsul samochod jedzie do warsztatu niemieckiego jesli rosjanin zepsul :) jedzie do warsztatu Niemieckiego chociaz znam dobry Rosyjski warsztat w Iguei. Zarobek sredni dla znajacego angielski tylko w hotelach wyplata max 350dolarow pluz pol pokoju (bo druga polowa bedzie dla drugiego pracownika) i jedzenie pokrywa hotel. Wlasny biznes hmm minimum rok trzeba pomieszkac zobaczyc Dominikane od srodka wtedy mozna zaczac myslec o biznesie aha jezyk to podstawa :(.
_________________
.....
miminternational@ymail.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15