UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Zika (wirus)
Autor Wiadomość
hanka76 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 25-08-2016, 21:09   

Papierosy kosztują około 180-200 peso.Marlboro przynajmniej.

mmmagdalena 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 26-08-2016, 10:56   Re: Dominikana-Punta Cana-wrzesień 2016-wirus zika

madzia9004 napisał/a:
Witam, za 2 tygodnie wyjeżdżamy na Dominikanę. Pech chciał,że zrobiło się znowu głośno przed paroma dniami odnośnie wirusa zika,którego pewien pan przywiozł właśnie stamtąd.
W związku z tym ,przestraszona, wybrałam się wczoraj do Stacji Sanitarno-Epidemologicznej w celu zaciągniecia informacji o możliwościach zachorowania. Pani doktor zaleciła dwie szczepionki, jedna na dur brzuszny,druga na wzw a (gdyż na wzw b byłam szczepiona w dzieciństwie). Odpowiedziała również na wszystkie moje pytania odnośnie możliwości zachorowania. Jednym z moich pytań było to czy jeśli zachoruje teraz a w przyszłości zajdę w ciąże,może to jakkolwiek wpłynąć na dziecko. Odpowiedzią było,że nie zaleca się starania o dziecko w okresie ok. 2 miesiecy po powrocie,ponieważ u mężczyzn ten wirus żyje mniej więcej tyle,co daje prawdopodobieństwo,że u kobiet również. Na pytanie czy po zarażeniu tym wirusem mogą być złe skutki w przyszłości, odpowiedziała,że jest niskie prawdopodobieństwo lecz wykluczyć całkowicie takiej opcji nie można.
Dostałam również pełną listę,co powinnam zabrać w apteczcę ze sobą,nazwy najlepszych środków przeciw komarom a także jakich ubrań nie nosić by nie wabić nimi komarów.
Dodam też,że zalecono mi wykupienie antybiotyku na biegunkę a także leku przeciwko malarii,który trzeba zacząc brać w dniu wyjazdu,a także 7 dni po powrocie.

A podzielisz się tą wiedzą? W sensie jaki środek na komary i jakich ubrań nie nosić? :)
Jadę na początku października ale trochę się wystraszyłam, bo mam taką białą karnację, że komary mnie lubią...

madzia9004 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 26-08-2016, 13:53   Re: Dominikana-Punta Cana-wrzesień 2016-wirus zika

[quote="mmmagdalena"]
madzia9004 napisał/a:

A podzielisz się tą wiedzą? W sensie jaki środek na komary i jakich ubrań nie nosić? :)
Jadę na początku października ale trochę się wystraszyłam, bo mam taką białą karnację, że komary mnie lubią...

Oczywiście,że się podzielę:)
Odnośnie komarów należy kupić środki zawierające 30-50% DEET.
Ja kupiłam wszytko w tesco,na etykietach tych środków nie jest napisane nic odnośnie zawartości procentowej DEET,ale kierowałam się nazwami jak np. OFF tropical(kupilam 4,bo to trzeba co kilka godzin nanosic na nowo) , Bros Max(2) a do pokoju na noc Raid do kontaktu.
A co do ubrań zaleca się noszenie jasnych kolorów,koszuli z długim rękawem,długich spodni i skarpetek(tak by jak najwiecej ciala oslonic). Wiadomo w upal to sie nie sprawdzi,ale od tego sa te srodki przeciwko komarom wiec jakas ochrona jest:) co wiecej godziki,lawenda mieta,eukaliptus-te zapachy odstraszaja komary.

mmmagdalena 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 26-08-2016, 14:05   

dzięki wielkie za wszystkie te informacje!!

Trochę mnie ten cały wirus odstraszył i jakbym mogła to bym chętnie zmieniła kierunek podróży ale wycieczka już opłacona i nie mam możliwości zwrotu :(

W ogóle trochę trudno będzie to egzekwować.. najpierw filtr, potem repellent, potem kąpiel, następnie znów się dosmarować filtrem i znów repellent. Boje się, ze ta podróż poślubna będzie udręką zamiast rajem :(

Odpowiedz do tematu