UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Zika (wirus)
Autor Wiadomość
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-03-2016, 22:06   

znaczy przybytku :-) , czasami to najgorsza speluna potrafi sobie 5 gwizdek wlepic , bo na dominikanie 5 nie zawsze znaczy 5

Sanastazja 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 07-06-2016, 18:58   

janek01 napisał/a:
Sanastazja napisał/a:
Bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedz :)
Korzystając z okazji zapytam jeszcze o ewentualnych lekarzy (pediatra) ? Może powinnam wykupić jakieś specjalne ubezpieczenie?

Radził bym wykupić ubezpieczenie i to w miarę pełne, wiem że w Polsce oferują bardzo tanie, ale płacą tylko za dzień pobytu w szpitalu.
Jesienią żona trafiła do kliniki w La Romana, wpierw pomoc w szpitalu 500 US$ potem kilka godzin w/w klinice kolejne 800 US$

Które ubezpieczenie Pan poleca ?
Myślimy o axa na 500 000 ? Czy jest ono w ogóle tam honorowane?

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 08-06-2016, 20:36   

Sądzę że biuro podróży powinno najlepiej panią poinformować, ja korzystam z niemieckiego ADAC coś ok. 25 eur. rocznie, jednorazowy pobyt zagranicą max 30 dni. Pokrywają praktycznie wszystko, łącznie z transportem....

ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 13-08-2016, 08:59   

Mam pytanie.
Czy ktoś wie, co dzieje się z wirusem zika po kilku latach w organizmie ? Chodzi mi o sytuację, jeżeli dziewczyna zostanie zarażona wirusem i po kilku latach będzie w ciąży, to czy jest obawa że może być coś nie tak z płodem??
Czy jest to za "młody" wirus aby mieć wiedzę na ten temat???
Nie mogę znaleźć info na ten temat...
Z góry dzięki, jeżeli ktoś odpowie :-)
Pozdrawiam

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-08-2016, 13:15   

To trzeba lekarza pytac. Ja mysle ze po takim czasie to juz i sladu po nim nie ma. To nie chicungunia ktora w skrajnych przypadkach moze do dwuch lat sie utrzymywac, tzn bol stawow.

ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 14-08-2016, 14:24   

Dzięki za odpowiedź.
Bo nie wiem co myśleć...
:-)

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-08-2016, 21:42   

Po 3 miesiacach juz nie powinno byc sladu , tak pisza na internetach , ale najlepiej to ze swoim lekarzem skonsultowqc

ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 16-08-2016, 19:35   

Hej
No, i piszą o 2 potwierdzonych przypadkach w Polsce . Po przyjeździe z Dominikany i Kolumbii. Ciekawe w jakiej części byli i czy w hotelu? 😦

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 16-08-2016, 23:10   

W hotelu strasznie trudno taki wirus zlapac, za dobrze dbaja i robia fumigacje zeby nie bylo mozliwosci ich potem pozwac. Pewnie gdzies sie paletali po dzunglach to teraz maja.
Nie rozumiem troche zika odrazu czuc jak sie ma. Wiec jak objawy przechodza to wiadomo ze juz sie go nie ma.
Pani to miala tego zika tutaj na dominikanie czy dopiero po przyjezdzie do PL. Czy w ogole pani go nie miala, bo ten wirus atakuje szybko nie ma jakiegos czasu inkubacji w organizmie. I albo sie go ma i sie choruje albo sie go nie ma w ogole :)))

ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 17-08-2016, 06:11   

Cześć. Ja go nie miałam, ale chcę tam zabrać nastoletnią córkę i drugą jeszcze młodszą. Dlatego tak szukam informacji... Niechciałabym kiedyś żałować że tam pojechały...
Nie chce mieć wyrzutów sumienia w przyszłości.:-)
Pozdrawiam

madzia9004 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 19-08-2016, 07:46   Dominikana-Punta Cana-wrzesień 2016-wirus zika

Witam, za 2 tygodnie wyjeżdżamy na Dominikanę. Pech chciał,że zrobiło się znowu głośno przed paroma dniami odnośnie wirusa zika,którego pewien pan przywiozł właśnie stamtąd.
W związku z tym ,przestraszona, wybrałam się wczoraj do Stacji Sanitarno-Epidemologicznej w celu zaciągniecia informacji o możliwościach zachorowania. Pani doktor zaleciła dwie szczepionki, jedna na dur brzuszny,druga na wzw a (gdyż na wzw b byłam szczepiona w dzieciństwie). Odpowiedziała również na wszystkie moje pytania odnośnie możliwości zachorowania. Jednym z moich pytań było to czy jeśli zachoruje teraz a w przyszłości zajdę w ciąże,może to jakkolwiek wpłynąć na dziecko. Odpowiedzią było,że nie zaleca się starania o dziecko w okresie ok. 2 miesiecy po powrocie,ponieważ u mężczyzn ten wirus żyje mniej więcej tyle,co daje prawdopodobieństwo,że u kobiet również. Na pytanie czy po zarażeniu tym wirusem mogą być złe skutki w przyszłości, odpowiedziała,że jest niskie prawdopodobieństwo lecz wykluczyć całkowicie takiej opcji nie można.
Dostałam również pełną listę,co powinnam zabrać w apteczcę ze sobą,nazwy najlepszych środków przeciw komarom a także jakich ubrań nie nosić by nie wabić nimi komarów.
Dodam też,że zalecono mi wykupienie antybiotyku na biegunkę a także leku przeciwko malarii,który trzeba zacząc brać w dniu wyjazdu,a także 7 dni po powrocie.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 19-08-2016, 13:27   

To pani Dominikane z Afryka pomylila :D.
W hotelu ( a tam zapewne bedziecie przebywac 99% czasu) zobaczyc komara graniczy z cudem, codziennie fumiguja bo im bardzo zalezy zeby ludzie nie chorowali (potem nikt do nich nie przyjedzie).
P.S. Biegunki w hotelach nigdy nie mialem zawsze swierze wszystko (nawet w tych tanszych), dodam ze mam bardzo slaby zoladek.

Azoe 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 24-08-2016, 10:26   

Pierwsze słyszę o tym wirusie, a przymierzam się do wyjazdu i teraz to trochę ostudziło mój zapał :(
Czy ktoś z tutaj obecnych złapał to?

madzia9004 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 24-08-2016, 15:20   

Witam,chcialabym się dowiedzieć jeszcze odnośnie cen papierosów na Dominikanie. Mianowicie czy bardziej się opłaca kupić papierosy w Polsce i wziąc ze soba,czy moze jest jakas super oferta w samolocie podczas lotu? Albo tez opłaca się zakupić je w miejscowych sklepikach podczas pobytu. Czy posiadają L&M-y w sprzedazy? Pozdrawiam serdecznie

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 24-08-2016, 17:11   

madzia9004 napisał/a:
Witam,chcialabym się dowiedzieć jeszcze odnośnie cen papierosów na Dominikanie. Mianowicie czy bardziej się opłaca kupić papierosy w Polsce i wziąc ze soba,czy moze jest jakas super oferta w samolocie podczas lotu? Albo tez opłaca się zakupić je w miejscowych sklepikach podczas pobytu. Czy posiadają L&M-y w sprzedazy? Pozdrawiam serdecznie
Trochę zły temat na pani pytanie, papierosy typu Malboro, West i napewno też LM w granicach 4-5 USD

Odpowiedz do tematu