UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Wyjazd na Dominikanę z dziećmi
Autor Wiadomość
ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 03 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 06-05-2016, 19:49   Wyjazd na Dominikanę z dziećmi

Witam. Poradźcie proszę. Chcemy lecieć do Dominikany na 3-4 tygodnie w okresie listopad- grudzień. Mamy troje dzieci (14, 12 i 7 lat). Z jakiego biura najlepiej? Kiedy zająć się rezerwacją ( teraz czy wstrzymać się jeszcze? Może inaczej zorganizować nasz pobyt, może znacie jakichś Polaków którzy zajmują się wynajmem noclegów innym Polakom?
_________________
12345
 
 

SeoHost.pl

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW


Wiek: 63
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 148
Wysłany: 07-05-2016, 17:02   

Z jakiego kraju? Z Niemiec polecałbym Schauinsland cenowo są raczej bez konkurencyjni a i o turystów dbają dobrze. Neckermann ma w ofercie to biuro.
_________________
Pozdrawiam Janek
 
 
ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 03 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 07-05-2016, 20:30   

Dzięki za odpowiedź. Raczej z Polski, bo niezbyt jesteśmy obcojęzyczni
_________________
12345
 
 
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 08-05-2016, 00:22   

To wy chcecie gdzies do motelu czy resortu ?
Motel i jakies wynajmowanie nie polecam , natomiast jest ponad 100 resortow all , czyli macie w czym wybierac , dobre biora podrozy organizuja loty z Polski .
Listopad nieciekawy ,polecam wrzesien do polowy pazdziernika.
 
 
ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 03 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 08-05-2016, 15:36   

Też się boimy z dziećmi sami kombinować dlatego polecimy pewnie z biura oll, tylko nie wiemy z którego...
W tamtym roku byliśmy też na przełomie listopad- grudzień i było ok. Nie wiem dlaczego nie polecasz wtedy. Byliśmy bez dzieci... Ale było ok.
_________________
12345
 
 
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 08-05-2016, 19:41   

Dlaczego ?
Moim zdaniem dzien krotszy , wiecej deszczu i chmur , baseny troche juz zimniejsze , mniej topless 😃, wiecej emerytow , sporo resortow w tym czasie robi jakies remonty itp przed sezonem ktory zaczyna sie od Bozego Narodzenia , ogolnie mniej sie dzieje w resortach , oczywiscie to moje zdanie i wydaje mi sie ze listopad i maj to najgorsze miesiace na wakacje na dominikanie .
Bylem juz ladnych pare razy na punata canie zreszta za 2 miesiace znow tam bede i tak uwazam ze wakacyjna atmosfera plus zar z nieba sie lejacy to jest to ,prawdziwy tropikalny klimat.
 
 
ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 03 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 10-05-2016, 09:59   

Czy ktoś był w Occidental Caribe - to to samo chyba co Barcelo Punta Cana. Proszę dajcie znać czy warto tam jechać z dziećmi. Czy jedzenie i warunki są ok.
Dzięki
_________________
12345
 
 
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 10-05-2016, 12:23   

Obydwa sa z nizszej polki , omijalbym je z daleka , za podobna kase mozna jechac do Melii czy palladium , ktore sa klase lepsze
 
 
ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 03 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 10-05-2016, 14:17   

Dzięki za info. Chodzi o to, że nie wszyscy chcą gości dłużej niż 2 tygodnie... Chcieliśmy na dłużej a do tego pokój rodzinny. Ale jest aż tak nie fajnie? 😦
Jak możesz to podaj całą nazwę, bo nie wiem o które Ci chodzi 😊
_________________
12345
 
 
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 10-05-2016, 19:51   

Occidental Grand (nie caribe ) jest tam gorzej niż źle dużo by pisać, o jego wadach więc zaufaj mi i odpuść sobie to dziadostwo.
Większość resortów nie ma problemu z 2 tygodniowym pobytem.
Jeśli chcesz znać moje zdanie no to ok.
Tak więc skoro płacicie tyle za samolot z Polski to lepiej troszkę dopłacić za lepszy hotel niż męczyć sie w tanich spelunach typu Occidental czy caribe club princess czy ifa,lub natura park.

Jeśli szukacie czegoś średniego a nie strasznie drogiego to
Melia caribe tropical jest OK, byłem I nie było źle, później iberostar bavaro też fajny no nawet obok niego tańszy iberostar Dominikana czy punta cana też ujdzie, Grand palladium bavaro jest po remoncie i nie jest najgorszy, trochę tańszy i nie zły to Grand bahia z tym że jest bardzo duży i sporo ludzi, majestic colonial fajny też jest,
Zresztą podaj jakie was interesują w zakresie waszych finansów to napisze który mniejsze zło.
 
 
ana 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 03 Maj 2016
Posty: 14
Wysłany: 23-05-2016, 17:17   

Do: Carbon
Idąc za twoją radą oczywiście nie skorzystalismy z tamtej oferty. Trudność w tym że chcieliśmy na dłużej, no i z 3 dzieci... Zazdroszczę znajomości tylu resortów. Pewnie świetnie znasz Dominikanę. Może doradzisz czy z dziećmi tam byłoby ok. I bezpiecznie... Szczepić chyba ich nie musimy?
Narazie czekamy...
Dzięki za info
_________________
12345
 
 
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 24-05-2016, 00:29   

Hej Ana
No lubie Dominikane i wakacjuje tam w miare czesto z tym ze ja mieszkam w usa ,tak wiec na dominikane mam 3 godz samolotem i w zwiazku z tym ceny nizsze , i tak np w miary dobry resort na tydzien z przelotem wszystko all mozna np we wrzesniu dostac za ok 1-1,2 tys $ na osobe i to bedzie napewno taniej niz jakiekolwiek wakacje tu na miejscu w usa.
No ale za z Polski no i dzieciaczki jeszcze dochodza to same bilety lotnicze wychodza duzo a gdzie jeszcze reszta , tak wiec doskonale rozumiem rodakow ze taki wyjazd z Polski z rodzina to duzy koszt wiec sie szuka czegos troche tanszego .No ale ty moze byc wlasnie haczyk bo moze okazac sie ze naprawde fajny resort moze byc jedynie 200$ drozszy niz jakies dziadowo , wiec moim zdaniem czasem troszke lepiej doplacic skoro juz tyle kasy idzie i miec udane wakacje niz wybrac tani tani resort i zamiast na plazy czas spedzac na toalecie z powodu bolu brzucha .

Bylem w Melia i uwazam ze jest to rodzinny resort i o w miare dobrym serwisie , nie narzekalem , wiec sprawdz ceny na ten hotel bo u nas zawsze na niego sa jakies promocje , z tego co wiem sporo osob z Polski wybiera Palladium , hm wdepnelem troche na jego teren z plazy wiec specjalnie nie moge wypowiedziec sie jak tam w srodku wszystko wyglada , ale z tego co wiem spora jega czesc jest po generalnym remoncie i ludziska nie narzekaja na jedzenie i picie .
 
 
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 24-05-2016, 00:42   

Co do szczepien to nigdy ja ani moja zona sie nie szczepilismy i bylo ok , wiadomo trzeba zabrac jakas mala apteczke z czyms na przeziebienie bol glowy katar , bol brzucha itp .
No i jeszcze ta Zika , ktora jest miedzy innymi na dominikanie , takze jesli jestes przy nadzieji lub planujecie n wakacjach na dominikanie szczegolnie pracowac nad powiekszeniem rodziny to zdecydowanie NIE polecam w takim przypadku dominikany , bo pomimo ze resorty robia czeste opryski na komary to jednak jakis moze sie z ta zika np zaplatac . Jesli nie planujecie potomka , to nie ma zagrozenia z tego co czytalem , ale zawsze przed wyjazdem lepiej siecspytac lekarza jesli chodzi o twoje pociechy , chociaz z tego co pisza wirus ten jest jedynie niebezpieczny dla dzidziusia ktory jest jeszcze w brzuchu mamy.
 
 
janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW


Wiek: 63
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 148
Wysłany: 24-05-2016, 16:05   

Dorzucę swoje dwa grosze…, niedawno oglądałem ciekawy program o powodach biegunek i innych utrapień urlopowych. Najczęstszym powodem biegunek, niestrawności itp nie jest zatrucie pokarmowe, tylko przegrzanie w słońcu.
_________________
Pozdrawiam Janek
 
 
carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 145
Wysłany: 25-05-2016, 03:09   

Napewno wiele rzeczy sie na to sklada , slonce alkohol , duzo jedzenia , inny klimat , turysci przenoszacy bakteria ale i rowniez odpowiednie przygotowywanie jedzenia jak i pozniej warunkow przetrzymywania.
Ps Floryda , duzooo slonca i jedzenia i nigdy tam nie mialem rewelacji zoladkowych natomiast na dominikanie czy w meksyku owszem zdazaly mi sie pomimo ze sporo czasy spedzalem w zacienionych mieejscach .
Oczywiscie to nie powstrzymalo mnie przed kolejnymi wizytami na karaibach, ale apteczka jest dokladnie uzupelniana na takie przypadki ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15