UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Salseros
20-04-2008, 02:43
WSPOMNIENIA Z GINĄCEGO RAJU cz. II
Autor Wiadomość
sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 20-04-2008, 00:55   WSPOMNIENIA Z GINĄCEGO RAJU cz. II

GATWICK - SOSUA
Niedziela, 10 lutego 2008r. Dzień drugi.

Z Gatwick wylatujemy punktualnie o 11:30. Planowany czas lądowania na Dominikanie - 16:45 czasu ... tropikalnego. Na samym wstępie dostajemy kocyk, poduszkę i słuchawki. Dwa posiłki. Pierwszy 2 godziny po starcie. Drugi dwie godziny przed lądowaniem. Woda do picia ogólnie dostępna.
Nasz samolot to Boeing 737-300. Wygląda na strasznie stary, zwłaszcza od środka. Fotele w nie najlepszym stanie. Nie mamy indywidualnych monitorków przed nosem. Są tylko dwa większe umieszczone w górnej części samolotu, tuż nad przejściami. I jeden pośrodku, na ściance działkowej. Załoga obiecuje, że w drodze powrotnej to się zmieni - kłamali ...

Im bliżej Dominikany, tym żywsze kolory nieba. I tym większy niepokój. Najbardziej przeraża mnie sam moment przyziemiania ...

Kiedy po raz pierwszy leciałam samolotem, nie czułam strachu. Lęk pojawił się później. Wszystko za sprawą nieprzyjemnego lądowania w Meksyku. Samolot zataczał kręgi nad lotniskiem ... kończyło się paliwo, a koła nie chciały się wysunąć. A kiedy w końcu to się udało, maszyna nierówno podeszła do lądowania i mocno grzmotnęła w betonową płytę lotniska. Tego się nie da zapomnieć!

Tym razem wybraliśmy inną część kraju. Wcześniej zawsze lataliśmy do Bavaro. Widok portu lotniczego w Punta Cana wyłania się z mroków pamięci jako drewniana, pokryta palmowymi liśćmi, urocza szopa. Uśmiechnięte, kolorowo ubrane dziewczyny nikomu nie odpuciły wspólnej fotki. Muzyka na żywo pozwalała na chwilę zapomnieć o zmęczeniu. Oczywiście zdjęcia z Karaibkami można było kupić wracając, a do kapelusza leżącego przed grającym zespołem najlepiej było coś wrzucić ...

Kliknij, aby przejść do części trzeciej.

Więcej zdjęć na dominicana.com.pl

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi