UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
08-11-2008, 20:43
Wczasy przez internet z biur podróży w UK, Dominikana
Autor Wiadomość
blackeyes 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 4
Wysłany: 13-03-2008, 09:25   Wczasy przez internet z biur podróży w UK, Dominikana

Jak rezerwować?

Proszę napisz jak zarezerwowałeś wczasy? Przez internet? Można zapłacić przez internet kartą kredytową? Jak dostaliście dokumenty I bilety lotnicze? Jak dolatujecie do Londynu?
Przepraszam za tak dużo pytań ale pierwszy raz wybieram się z innego kraju na wczasy.
_________________
kasia
 
 

SeoHost.pl

jomico 
WILK MORSKI


Wiek: 40
Dołączyła: 30 Sie 2007
Posty: 86
Wysłany: 13-03-2008, 10:14   

Kasiu,

a może skorzystasz z ofert biur niemieckich przez polskiego agenta? Wyjazdy takie są atrakcyjne cenowo. Napisz do mnie na maila jomico@wp.pl odpowiem na pytania i podeślę ciekawe oferty
_________________
Egzotyczne wakacje taniej niż myślisz
 
 
 
regu18 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 5
Wysłany: 13-03-2008, 22:16   

Rezerwowaliśmy przez internet

Chętnie odpowiem i podzielę się informacjami. Wczasy znaleźliśmy i zarezerwowaliśmy przez internet - http://www.thomson.co.uk Potwierdzenie rezerwacji i polisę przesyłają na maila. Bilety będą wysłane na 2-3 tyg przed wylotem. Mieszkamy w Anglii więc nie będzie problemu z wylotem z Londynu.
 
 
braffka 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 4
Wysłany: 23-03-2008, 19:29   

Prosta operacja

blackeyes napisał/a:
Proszę napisz jak zarezerwowałeś wczasy? Przez internet? Można zapłacić przez internet kartą kredytową? Jak dostaliście dokumenty I bilety lotnicze? Jak dolatujecie do Londynu?
Przepraszam za tak dużo pytań ale pierwszy raz wybieram się z innego kraju na wczasy.


Jeszcze nie wyjechałem, ale rezerwacje mam jakby za sobą. Wybrałem ofertę trzeciego operatora na rynku angielskim biura Firstchoice.co.uk. Jest formularz on line, który wyliczy, etc. Potem potrzebna jest tylko karta kredytowa. W zasadzie formularz chce także dostać angielski adres, ale nie mając takiego, wpisałem własny, polski. Formlularz to łyknął. Potem zaszura, zamieli i dostajesz najpierw na ekranie, a potem mailem potwierdzenie dokonania rezerwacji. Okazuje się że dla tego biura polski adres to nie problem, bo po tygodniu, a może 10 dniach na koncie pojawia się obciążenie, a mniej więcej w tym samym czasie w skrzynce pocztowej znalazłem pisemne potwierdzenie dokonanej rezerwacji. Zatem polski adres to nie problem w firstchoice.co.uk, natomiast próbowałem telefonicznie w thomson.co.uk rezerwować, ale utknęliśmy na adresie, ponoć jednak i oni wykazując sporo dobrej woli potrafią przeskoczyć ten problem, ale jednak z kłopotami.
First choice obiecuje 2 tygodnie przed wylotem przysłać papiery wylotowe, bilety, jak nie przyślą zadzwonię i poproszę, aby czekały na lotnisku. To chyba tyle.,...;) Prosta operacja, choć miałem obawy. Niepotrzebnie.
 
 
Mroowka 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 3
Wysłany: 25-04-2008, 00:38   

Nie mogę zapłacić polską kartą w angielskim biurze podróży

hej moi Drodzy weszłam na to forum prawie przypadkiem i jak się naczytałam to postanowiłam też pojechać na podróż poślubną:_))) Poczytałam sobie też dokładnie wskazówki i znalazłam super fajna ofertę z tmomson.cu.ok. Niestety jak zaczelam sprawdzac nie mogę zapłacić kartą z Polski. Czy wiecie coś na ten temat. Czy to prawda i czy można zapłacić kartą debetową - jest napisane ze mozna ale tez z Angli. Poza tym jeśli nie to czy można zapłącić kartą innej osoby czy nie????Czy musi być nazwisko plazowiczów potencjalnych?I w ogó mam pytanie czyto bezpieczne biuro i czy osbie poradzimy, bo musimy jeszcze dojechac do Londynu.
Jeśli uda mi sie wszytko załatwić i pojechać to na pewno jeszcze nie raz tu zajrze:-))
pozdro
 
 
Salseros 
Administrator


Wiek: 45
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1154
Wysłany: 25-04-2008, 09:44   

Są dwie możliwości które znam:
1. Jeżeli posiadasz karte Visa lub MasterCard to za takie wakacje będziesz mogła zapłacić (jeżeli masz Visa Electron lub Maestro to nie). Problem jest jeszcze taki że angielski biura nie wysyłają biletów poza Uk i Irlandie. Co zrobić? Trzeba do nich zadzwonić z numerem internetowej rezerwacji i poprosić o dostarczenie biletów na lotnisko (najczęściej London Gatwick)

2. Jeżeli masz znajomego w UK to On może dla ciebie kupić te wakacje (jezeli chodzi o zwrot kasy to spokojnie możesz wysłać z banku polskiego te pieniądze na jego angielskie konto, ewentualnie jeżeli ma polskie konto to umówione pieniądze prześlesz mu na polskie konto) Kiedy znajomy kupi wakacje poda swój adres w UK i na ten adres thomson.co.uk wyśle bilety. Znajomy idzie na pocztę i wykupuje Recorder Order czyli przesyłkę rejestrowalną i wysyła te bileciki do Polski na twój adres. Na takie załatwienie sprawy dobrze kupić wakacje przynajmniej z miesięcznym wyprzedzeniem, żeby zdążyć.
PAMIĘTAJ kupując wakacje, w tym samym momęcie siedzicie ze znajomym na internecie żeby nie bylo potem niedomówień. bardzo ważne jest też prawidłowe wpisanie imion i nazwisk (bez znaków polskich) i po przyjściu do znajomego koperty z biletami niech dokładnie sprawdzi wszystkie dane bo jak będą złe (np: jedna literka w nazwisku) to musi zadzwonić do biura i je zmienić a oni będą musieli wystawić bilety na nowe nazwisko.

Co do thomson.co.uk to nie masz się czego obawiać.
_________________
www.dominicana.com.pl Dominikana Filmy Zdjęcia Informacje Hotele Telewizja Radio Muzyka
Polub nas na FB https://www.facebook.com/DominicanaComPl
Pozdrawiam Salseros
 
 
Mroowka 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 3
Wysłany: 25-04-2008, 10:28   

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedz. Zaraz zabieram się do roboty:-)
 
 
Mroowka 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 17 Kwi 2008
Posty: 3
Wysłany: 26-04-2008, 15:08   

Czy ktoś płacił polską kartą w thomson.co.uk?

kurcze probujue uzyc swojej polskiej kart kredytowej ale oni potrzebuja czegos takiego:
"Postcode of billing address for this card', ale nikt o tym w naszym banku nie slyszal, a bez tego nie chce czesac. Nie wiem co robic?Czy ktos płacil polska karta w thomson.co.uk?????
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 26-04-2008, 20:38   

Spróbuj wpisać swój kod pocztowy bez kreski, czyli np. zamiast 42-200 napisz 42200
Chodzi oczywiście o kod pocztowy adresu który jest podany w banku dla tej karty (dla twojego miejsca zameldowania).
_________________
Dominikana
 
 
Calta 
SZCZUR LĄDOWY

Wiek: 64
Dołączyła: 07 Cze 2008
Posty: 1
Wysłany: 22-06-2008, 16:09   

Wczasy przez internet z brytyjskiego biura podróży

przeczytałam z zainteresowaniem na forum dot. Dominikany Pańską wypowiedź dot. zakupu wczasów poprzez internet z brytyjskiego biura podróży. Proszę uprzejmie o informację, czy rzeczywiście wszystko przebiegło pomyślnie, tzn. czy przysłano Panu dokumenty podróżne do domu, czy też dostarczono na lotnisko?
Bardzo mnie to interesuje, biorąc pod uwagę różnicę cen między polskimi a brytyjskimi organizatorami.
Pozdrawiam
Joanna
_________________
Calta
 
 
devil 
SZCZUR LĄDOWY

Wiek: 45
Dołączył: 23 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: Radom - Londyn
Wysłany: 16-08-2009, 11:18   

Witam,
Osobiscie polecam firme thomascook - (www.thomascook.co.uk) oferty maja cenowo najnizsze, nawet w porownaniu identycznych lokalizacji z innymi biurami podrozy. Dodatkowo samoloty rowniez maja swoje. Calosc mozna zalatwic kompleksowo od A do Z przez strone www - przelot, wybor miejsca w samolocie, transfer do kurortu, pobyt w hotelu. Osobiscie polecam, choc moje wakacje zaczynaja sie w przyszlym tygodniu i dopiero po powrocie bede mial moze jakies uwagi, na ta chwile zadnych :)
 
 
 
Pawlo2004 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wiek: 39
Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 10
Wysłany: 16-01-2011, 13:10   

Ja też polecam ThomasCook-a wykupiłem u nich wakacje i dostalismy z żoną zniżkę 180 funtów na kolejne wakacje do wykorzystania przez rok od dnia wylotu na te wakacje które teraz wykupiliśmy. Kolega dostał 320 funtów zniżki ale jego wycieczka kosztowała 2.800 funtów czyli około 13.000 tys złoty a nie tak jak nasza 1720F. Wycieczki wykupiliśmy w biurze Thomasa cooka a nie przez internet.

Pozdrawiam i polecam Thomasa coocka :mrgreen:
 
 
neverending 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 07 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 07-06-2012, 16:40   

Czy udało się Państwu wylecieć na Dominikanę z Thomsonem bookując wycieczkę z polski? Czy można zapłacić polską kartą oraz jak odebrali Państwo bilety? Dziękuję za odp :)
 
 
katrin82 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 4
Wysłany: 11-06-2012, 12:53   

Ja szukam czegoś z Glasgow na 5-8 osób - najlepiej z jakąś zniżką grupową bo planuję swój wieczór panieński. Znacie jakieś biura, które w swojej ofercie mają coś podobnego?
 
 
Salseros 
Administrator


Wiek: 45
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1154
Wysłany: 11-06-2012, 21:52   

katrin82, Kiedyś firstchoice miał oferty grupowe co do wieczoru to na miejscu same sobie cos zorganizujecie :-) i jesli moge polecić to dobrą wieczorną zabawe znajdziecie w Sosua, Cabarete, Puerto Plata i Boca Chica.
_________________
www.dominicana.com.pl Dominikana Filmy Zdjęcia Informacje Hotele Telewizja Radio Muzyka
Polub nas na FB https://www.facebook.com/DominicanaComPl
Pozdrawiam Salseros
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16