UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
VIK Hotel Arena Blanca, Punta Cana
Autor Wiadomość
marian 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 02-10-2008, 20:01   VIK Hotel Arena Blanca, Punta Cana

Byłem w LTI - Beach Resort

Przepraszam, że nie opisałem nic wcześniej. Po powrocie z Punta Cana miałem dużo pracy w firmie i nie było jak. Kiedy miałem czas to mi się po prostu nie chciało. Postaram się opisać hotel. Z Lotniska do hotelu jechaliśmy pół godziny. Pokój dostaliśmy bardzo ładny, bez konieczności dawania żadnego napiwku. W pokoju mieliśmy klimatyzację, w łazience prysznic i wanna. Dodatkowo suszarka do włosów. TV–sat, telefon, sejf (za dopłatą), minibarek i balkon wyposażony w komplet wypoczynkowy. Na terenie hotelu były chyba ze 4 restauracje, oprócz tego 4 bary. Moja żona zauważyła również salon fryzjerski. W recepcji nam powiedzieli, że gdyby się coś stało mamy możliwość wezwania przez telefon lekarza. Ta potrzeba nie zaszła. Była też wypożyczalnia samochodów i rowerów i pralnia. Dzieciaki często chodziły do znajdującego się w pobliżu hotelu centrum handlowego. W hotelu był plac zabaw dla małych dzieci, tenis stołowy, piłka plażowa i koszykówka. Chodząc co dzień na plażę widywałem ludzi na aerobiku. Gimnastykowali się nawet w basenie. Był badminton, piłka nożna, rzutki (często korzystałem), centrum nurkowania z możliwością nauki w basenie, windsurfing, kajaki, rowery wodne, żeglowanie, snorkelling, scuba diving, wędkarstwo na otwartym morzu, sporty wodne z użyciem sprzętu motorowego, oprócz tego jazda konna, kurs golfowy, wycieczki helikopterem. W hotelu basen z dostępem do leżaków i ręczniki. Prawie codziennie korzystaliśmy z jacuzzi. Moja żona zafundowała sobie masaż. Piękna plaża z białym piaskiem. Czysta i bez glonów. Jedzenie nam smakowało, ale po paru dniach zacząłem tęsknić za zupą ogórkową.

tyra 
NAWIGATOR

Wysłany: 13-10-2008, 19:12   

Kilka pytań odnośnie hotelu ...

była suszarka do włosów w łazience?
jak często zmieniali wam ręczniki i pościel w pokoju?
bardzo proszę o odpowiedz

kalina 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 09-03-2009, 21:12   

Witaj .
tak sie składa,że także mieszkalismy w tym hotelu.W łazience była suszarka do wlosów.
Ręczniki zmieniali codziennie,a posciel co 3 dni.Codziennie byl uzupelniany barek,woda mineralna pepsi i woda gazowana.
Bardzo fajny hotel. :->

tyra 
NAWIGATOR

Wysłany: 10-03-2009, 07:52   

kalina, dzięki a juz myślałam że do tego hotelu nikt nie jeździ

Greta 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 22-11-2009, 21:35   

Też mieszkalismy w tym hotelu, ponoc obecnie zmienil nazwę..ja tam byłam w grudniu 2007 roku.
Mam zamiar znowu odwiedzic ten piekny zakatek ziemi,ale zamieszkam juz w innym hotelu.

intruder 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 30-12-2009, 20:19   

Od grudnia 2008 hotel nazywa się VIK Hotel Arena Blanca. Byliśmy tam z żoną rok temu. Hotelowi nie da się nic zarzucić. Wtedy część hotelu była w remoncie ale nam to nie przeszkadzało. W naszym pokoju brakowało szafy na ubrania więc zgłosiliśmy to na recepcji żeby jakąś wstawili. Trwało to jakiąś dominikańską chwilkę czyli 3 dni i już mieliśmy szafę. Nowiutką, jakąś taką wyplataną z lekkiego drewna. Zepsuła się po 2 dniach. Na wszelki wypadek niczego już więcej nie zgłaszaliśmy :) . Główną zaletą tego hotelu jest najładniejsza naszym zdaniem plaża. Charakterystycznego wyglądu nadają jej wygięte w stronę morza palmy. Spacerowaliśmy plażą w obie strony, idąc w lewo niedaleko jest bazar na samej plaży z pamiątkami. Idąc w prawo plaża stopniowo się zwęża i jest coraz bardziej zarośnięta roślinnością.

Widok plaży w obie strony:

Kilka fotek z Dominikany mojego autorstwa do obejrzenia tu:
http://intruder.nazwa.pl/intruder/

Greta 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 31-12-2009, 15:51   

Milo powspominac, plaża jest faktycznie piekna, ja spacerowałam przewaznie w strone statku, kierunek RIU.
Maz mi obiecal wyjazd w 2010 roku,ale teraz w kierunku Puerto Plata...
Nie moge sie doczekac..Ale mam dylemat.. :roll: Kuba bądz Dominikana..Na Kubie jeszcze nie byłam, a Dominikana mnie oczarowała :-D

intruder 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 08-01-2010, 00:45   

Kuba pewnie będzie piękna. My z żoną skłaniamy się w stronę Jamajki. Planujemy też rejs jachtem motorowym po Karaibach. Można tam zatoczyć takie ładne koło kończąc rejs w Wenezueli.

Patilove 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 07-05-2015, 22:41   

Czy minibarek w pokoju nie jest wliczany w all inkl? takie informacje wyczytalam w ofercie hotelu.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 08-05-2015, 14:00   

O jaki minibarek chodzi? We wszystkich hotelach All Inc jest wliczony w cene pokoju i uzupelniany kazdego ranka. Tylko ze malo co tam jest - (dwie puszki piwa presidente. 4-6 buteleczek kokakola fanta sprait, dwie duze butelki wody alaska. dwie buteleczki wody gazowanej i chyba wsio), w RIU sie spotkalem ze byl barek z 4ma litrowymi krowami - wodka whiski rom i gin. W Viku to nie wiem jak teraz, ale jak chca kasowac to jest to jawne oszustwo. Chyba ze w tym barku alkohole zagraniczne to tak moga skasowac w innym przypadku w zadnym razie.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 08-05-2015, 14:09   

P.S. sredni hotelik wiec moze byc i bez piwa ten barek, w starych reklamach maja barek z napojami i woda a w nowych juz tylko z woda pisza (pewnie sprzataczki ostro kradly browary).
Tutaj minibarek troszke inaczej sie rozumie niz w naszym pojeciu ladnej witrynki z malymi buteleczkami roznej masci.
Tutaj jest to lodoweczka z butelkami Cokakoli i tyle... Pozatym kto jedzie na dominikane zeby siedziec w pokoju i pic z minibarka pelno jest na terenie barow gdzie leja litrami te drinki za darmo i juz jak ktos sie uprze moze sobie zamowic z 10 tych drinow i isc do pokoju wstawic do lodowki i jest minibarek :DDDDDD

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 22-05-2015, 00:24   

Hm
Nieciekawie ten vik wyglada , nielepiej doplacic na cos lepszego?
Lepiej dobrze wszystko obczaic niz pozniej byc wpienionym na warunki czego jestem przykladem , jak w marcu nacialem sie na caribe club princess , totalne dno , juz nikt mi nie powie ze w pokoju to sie tylko spi a jedzenie wszedzie takie samo i wszystkie resorty sa podobne do siebie , g...no prawda , jesli wybiezesz drozszy ale dobry i sprawdzony osrodek renomowanej sieci to zobaczysz ze to niebo a ziemia w porownaniu z vikami , princessami , naturami , dominikanami beach , ifami czy innymi tanimi dziurami ktore z twoj urlop zamienia w oboz przetrwania z rozwolnieniem w roli glownej.
Tak apropo Mike co sadzisz o Majestic colonial club wlasnie wyczailem dobra cene na poczatek wrzesnia i chyba sie zdecydujemy.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 22-05-2015, 20:00   

O Majestic niestety powiedziec nic nie moge bo nie bylem, ale wyglada obiecujaco.

P.S. Co do renomowanych hoteli z dobra reputacja tez nie zawsze to dziala. Np: Siec hoteli RIU w Mexyku to cos pieknego wypas serwis i w ogole swietnie jeden z najlepszy hoteli sredniej polki. I RIU w Bavaro (Punta Cana) to taka melina ze plakac sie chce, chociaz moja kobieta byla zachwycona a ja tam umieralem, jedyny plus w knajpie gdzie wydaja kolacje gral na skrzypcach taki dziadek (bialy). A jako ze jestem wielkim milosnikiem skrzypiec i dziadek gral jak na Dominikane (super puper wysmienicie) to bylem mile zaskoczony i to tylko jedna rzecz ktora zapamietalem (z pozytywu oczywiscie w RIU)... (((.

P.S. 2 : A takze nie polecam czytania tych komentow z TripAdvaiser i innych takich stronek, bo podobno zeby dostac premie to musza pracownicy te komentarze klepac non toper (premia sie podrozumiewa pod darmowym dostepem do internetu na terenie hotelu). Wiem ze ostatnio moda na to poszla... Oczywiscie przejzec mozna ale zwracac uwage na negatywne a nie te pozytywne bo to nie wiadomo kto to pisze :DDDDD.

P.S.3 W najlepszych hotelach sie zdazaja takie cuda ze glowa mala, poszukam potem dodam gosciu opisuje jak pracownicy hotelu "Paradisus" bodajze wyludzili u niego cos kolo 9 000$.

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 23-05-2015, 01:33   

No to ciekawe z tym riu bavaro znajomi byli , mowili ze ok , palace ponoc nie zaciekawy , macao dla seniorow , a bambu i ten obok niego to dno i pol metra mulu .Ponoc na jamaice czy arubie riu rowniez nie wypada za dobrze . No opierniczyc to wszedzie moga ale w tych tanich spelunkach to jeszcze na dodatek obsluga w du.. e ma wszystko i robi wszystko z wielka laska , a zarcie i alkochol gorsze niz u chinczyka na rogu.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 23-05-2015, 12:32   

Bylem wlasnie w Bambu porazkaaaa!!! A obok to Naiboa to jeszcze gorszy. A do Palace to nas nie chcieli wpuscic!!! ""Bo dla klientow premium"" ha ha :(. Obsluge to trzeba o 5ej rano publicznie chlostac bo robia co chca a ludzi maja w dupie. Na kawe rano trzeba godzine czekac, juz pozwolili by samemu zrobic bylo by lepiej...

Odpowiedz do tematu