UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Sun Village Resort & Spa, Cofresi
Autor Wiadomość
arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 14-10-2008, 21:54   Sun Village Resort & Spa, Cofresi

Byłem w hotelu Sun Village Resort

Witam. Spedzilem tydzien w tym hotelu, bylem na trzech wycieczkach tj. katamaran, paradise island VIP oraz domican discovery megatruck.
Gdyby ktos potrzebowal jakies fotki hotelu, wycieczek lub jakichkolwiek informacji sluze pomoca.
Lecialem z gatwicka z thomas cook.

huraganek 
WILK MORSKI

Wysłany: 14-10-2008, 23:15   

Czy ten hotel jest godny polecenia?

arturo ja też niedawno wróciłem ale z Punta Cana. Było fajnie, ale po czasie żałuje że nic nie zwiedziłem (poza krótką przejażdzką jeep safarii). Bo nas wszędzie straszyli, ze kradną i zabijają. Ale planujemy kolejny wyjazd jak tylko dostane urlop. Chcemy jechać na północ bo tam jest podobno wiecej do zwiedzania. I w związku z tym mam prośbę czy możesz dokładniej opisać hotel, co było dobre a czego nie było wcale i czy polecasz go innym. Jaka plaża, czy dobre jedzenie i czy jest co robić wieczorem w tym hotelu i jakie pokoje, czy jest w nich wilgoć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 16-10-2008, 21:49   

O klienta się dba ...

huraganek mi nawet do glowy by nie przyszlo aby moglaby mi sie stac jakas krzywda w kraju tak przyjaznym :-) a tak powaznie osoby ktore organizuja wycieczki ciagle powtarzaja: SAFETY FIRST!!!!! i naprawde dbaja o twoje bezpieczenstwo.
pozwol ze na pozostale twoje pytania odpowiem w pozniejszym terminie i dokladnie wszystko opisze wraz ze zdjeciami:

huraganek 
WILK MORSKI

Wysłany: 17-10-2008, 00:03   

dzięki i czekam na dalsze opisy. Jestem nimi bardzo zainteresowany bo chce jeszcze raz pojechać na Dominikane i właśnie w twój rejon

arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 18-10-2008, 13:46   

jutro juz wracam do polski (druga czesc urlopu spedzam w londynie) i napewno wszystko dokladnie opisze.

arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 21-10-2008, 21:17   

Hotel jest świetny

sorka ze tak dlugo ale dopiero dzis znalazlem troszke czasu

Wiec tak zatrzymalem sie w tym hotelu, a raczej resorcie http://www.sunvillageresorts.com/ na terenie tego resortu nie ma typowego budynku hotelowego, sa za to budynki mieszkalne (trzy pietrowe) w ktorych mieszkaja turysci.
W pokojach nie ma wilgoci, a same pokoje sa bardzo czyste i przestronne, jedyny problem to komary, nie mam pojecie skad sie braly wieczorem ale sadze ze przy sprzataniu poprostu pokojowka je wpuszczala.
W samym resorcie jest kilka restauracji, min. meksykanska, citrus, aqua itd w ktorych mozna wieczorem spedzil milo czas i cos oczywiscie zjesc (kuchnie za calego swiata).
Na terenie jest rowniez thetar lounge w ktorym wieczorami poszczaja filmy (ekran prawie jak w kinie) a nastepnie zawsze jest jakis show.
Ja zalapalem sie tylko na grupe taneczna i na wystep magika (w inne dni jezdzilem na wycieczki i bylem po nich tak padniety ze cos jadlem i zasypialem).
Spod hotelu codzienie odjezdza bus wiozacy ludzi na dyskoteke i odworzacy spowrotem, ja nie skorzystalem.
Jedzenie super, nie bede sie rozpisywal bo menu poprostu bajka, gdyby ktos potrzebowal jakies szczegoly prosze dac znac.
Plaza imo cudowna i zadbana, co chwila ktos sprzatal i grabil piasek.
Na terenie jest kilka basenow, naliczylem 7 plus jacuzzi z ciepla woda i kilka mniejszych aqua'lungow :-) min dla dzieci.
Sa baseny plytkie, glebokie, z wodospadem, z siatka i bramkami itd. itd.
Na terenie sa rowniez boiska do kosza, siatki, stoly bilardowe, pilkarzyki, silownia itd (spa dodatkowo platne).
Calosc jest dosc obszerna ale dla leniwych "dostepni" sa szoferzy w melexach, ktorzy dowioza cie z pokoju na plaze lub na obiad.
Nie wiem co jeszcze mam o tym miejscu napisac :-? byc moze ktos mialby konkretne pytania?
Ponizej wrzuce kilka fotek jak to wszystko wyglada:

Wyglad pokoju:

Flamingi w ogrdzie, praktycznie za oknem:

Tak wygladal budynek mieszkalny (mieszkalem na parterze) oraz alejki w osrodku:

Tak wygladaly baseny:

Ponizej kilka fotek samego resortu:

Kilka fotek plazy:

Kolejnych kilka fotek wspomnianych rozrywek w hotelu:

I na koniec kilka fotek z wycieczek fakultatywnych :-)

Uff wkoncu sie udalo ;-) mam nadzieje ze choc troche przyblizylem ten resort, gdyby ktos mial "jakies" konkretne pytania, chetnie odpowiem w miare mozliwosci "czasowych".

huraganek 
WILK MORSKI

Wysłany: 23-10-2008, 06:49   

arturro, to sie nazywa konkretne sprawozdanie i zeby wszyscy tak chcieli się dzielić informacjami i fotami ;-) dzięki za odpowiedź i relacje
ps. Foty są świetne

merlin 
NAWIGATOR

Wysłany: 23-10-2008, 16:11   

zdjęcie z jaszczurem najlepsze.bije na łeb.

pony 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 23-10-2008, 17:07   

Bardzo ładne foteczki. Ja właśnie opisuje swoje wspomnienia z pobytu. Zapraszam do poczytania.

arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 23-10-2008, 21:36   

Napewno tam wrócę ...

zawsze chetnie pomoge,
filmow i fotek napstrykalem ponad 6GB ale w wiekszosci ze swoja (lub nie) facjata na ktorych jest sporo pieknych miejsc.
zreszta najlepiej zebrac sie w sobie i tam pojechac :-D ja napewno tam wroce 8-)

yaro 
WILK MORSKI

Wysłany: 23-10-2008, 21:45   

ty, no fajne te twoje fotki.
Jeśli można to jakim aparatem je robiłeś?

arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 23-10-2008, 21:52   

jak klikniesz na fotke w fotosiku mozna wybrac dane EXIF, np fotka legwana to:
Zdjęcie wykonano:
Canon IXUS 860 IS
Zrobiono: 2008-10-09 06:48
Ekspozycja:
Czułość ISO: 80
Wartość przysłony: f/5
Rozdzielczość pozioma w DPI: 180
Rozdzielczość pionowa w DPI: 180
Czas ekspozycji: 0.0025 sek (1/400)
Ogniskowa: 12.7 mm
Maksymalna wartość przysłony: 149/32
Pozycjonowanie YCbCr: centered
Przybliżenie cyfrowe: 3264/3264
Plik skompresowany: JPEG
Ustawienia flasha: 3264/3264

czyli fotki robione zwykla malpka

yaro 
WILK MORSKI

Wysłany: 23-10-2008, 22:00   

no tak myślałem, ze abo Nikon albo Canon ---> obie marki dobre
dobry aparat to dużo ale ujęcia też masz niezłe

arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 23-10-2008, 22:22   

yaro napisał/a:
no tak myślałem, ze abo Nikon albo Canon ---> obie marki dobre
dobry aparat to dużo ale ujęcia też masz niezłe

akurat mialem ze soba dwa apraty Ixusa i Finepix, tego drugiego uzywalem glownie do krecenia filmow ale tez kilka fotek pstryknalem (jedna ponizej).
co do samych ujec to jestem zupelnym laikiem w tej materii wiec raczej stawialbym na "dzielo przypadku" ;-)

arturro 
NAWIGATOR

Wysłany: 23-10-2008, 22:29   

moze jeszcze dla porownania te samo ujecie tylko z aparatu Ixus (powyzej z Finepix):

Odpowiedz do tematu