UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
04-11-2008, 21:32
Sporty wodne, Dominikana
Autor Wiadomość
olo33
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 15-08-2007, 07:24   Sporty wodne, Dominikana

Szukam informacji na temat nurkowania ...

hmm szukam informacji o nurkowaniu na Dominikanie. Jeśli ktoś ma jakieś chętnie poczytam. Gdzie najlepsza rafa, ceny itd

leon 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-08-2007, 14:38   

tu sobie zobacz
Nurkowanie, Dominikana

PiotrekW 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 21-08-2007, 05:31   

Z lotu ptaka ...

Zeszlego roku bylem na Dominikanie (Punta Cana). Wybor atrakcji związanych z wodą jest naprawde ogromny :roll: . Chcial bym troche przyblirzyc przelot na spodochronie, ktory naprawde warto przezyc. Wypływa się motorówką na ocean a potem wypuszczają cię na spadochronie wysoko w niebo i ogląda się wszystko z lotu ptaka. A motorówka pędzi tnąc fale ... łał ... Za przyjemnosc taka zaplacilem 50$ okres trwania ok. 15-20min. Co moge powiedziec , widok wybrzeza Karaibskiego z lotu jest przepiekny, az brak slow do opisania trzeba to przezyc samemu. Fajnie by bylo miec z soba kamere, ale nieradzil bym brac ze soba. Po za tym nic straconego, sa robione zdiecia ktore utrwala ten nie zapomniany przelot 8-) (za dodatkowa opl. 10$) Pozdrawiam i zachecam do przezycia czegos takiego :lol:

marek 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 29-08-2007, 19:02   

Ogromny wybór

żeglarstwo
surfing
nurkowanie powierzchniowe
wędkarstwo na otwartym morzu
jet-ski
rejs katamaranem
motorówki
motorówka i spadochron
i wiele innych związanych z wodą dla miłośników :mrgreen:

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 29-08-2007, 23:17   

Dominikana - raj dla nurków

Cała Dominikana jest piękna i każdy region ma coś ciekawego do zaoferowania.
Wysoka temperatura wód Morza Karaibskiego powoduje, że rozwija się tu bujnie podwodna fauna i flora. Raj dla nurków.

lema10 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 03-01-2008, 21:03   

Nurkowanie w Punta Cana

Witam
Mam mozliwosc wyjazdu na dominikane w we wrzesniu. pisze tak wczesnie bo musze sie zdecydowac juz. Chcial bym sie dowiedziec jak jest z nurkowaniem na punta cana? jakie są ceny nurkowan. no i oczywiscie czy ktos mial okazje zobaczyc kilka miejsc pod woda i czy warto jechhac w te strone swiata.
nastepne pytanie czy z punta cana jest mozliwosc przeplyniecia na jamajke oraz kube poniewaz chcial bym zwiedzic. Jakie sa ceny takich rejsów? slyszalem rowniez ze na karabach szczegonie na jakajce duzo ludzi pali marichuane. Jest to legalne na dominikanie??
z gory dziekuje za odp.

mattt 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 02-02-2008, 00:58   

Czy trzeba mieć uprawnienia żeby wypożyczyć żaglówkę?

wraz z moją narzeczoną planujemy naszą podróż poślubną na dominikanę do punta cana. Wiem że na bavaro można pożyczyć żaglówkę i windsurfing za ok 15 US za godz. Czy trzeba mieć jakieś papiery aby te rzeczy wypożyczyć?

Salseros 
Administrator

Wysłany: 02-02-2008, 10:37   

Rejs katamaranem

Jeżeli mówisz o żaglówce rozumiem że masz na myśli mały katamaran, bo żaglówek tam nie widziałem.
Jeżeli chodzi o papiery to nie potrzebujesz ich aby popływać po oceanie katamaranem, ale będą Cię pytac czy już kiedyś pływałeś na katamaranie i czy masz doświadczenie.
Zawsze odpowiadaj tak bez chwili namysłu, żeby widzieli że jesteś pewien tego co mówisz i że nie kłamiesz.
Co do ceny, każdy hotel to inna cena za taką usługe (ja pamiętam 50usd za godzinke),
ale powinno być tak (rówież w twoim hotelu), że raz dziennie możesz pożyczyć katamaranka na 30min za darmo (wliczone do allinclusive).
Oczywiście mam nadzieję że troche pływasz na żaglu, bo jeśli nie to odrazu się zorjentują.

arturb 
NAWIGATOR

Wysłany: 30-03-2008, 17:46   

W Sosua są wymarzone warunki do nurkowania

Wybieram się w okolice Punta Cana i jestem zainteresowany warunkami dla początkujących nurków. Jakie są prądy i przejrzystość wody. Poprzednio nurkowałem w Sosule i warunki były wymarzone.

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 31-03-2008, 15:30   

Kilka informacji ...

Z tego co słyszałam ciekawsze i lepsze nurkowanie jest w rejonie Sosua, ale i niedaleko Bavaro możesz znaleźć kilka ciekawych ofert (oczywiście jeśli mowa o nurkowaniu z akwalungiem).
Tutaj masz linka z ofertami, cenami i ciekawymi miejscami i z tego co wiem to profesjonalna firma się tym zajmuje, czyli profesjonalny sprzęt, profesjonalni instruktorzy i większe gwarancja bezpieczeństwa:
www.pelicanosport.com

A tu jeszcze inne linki dotyczące tematu:
www.dresseldivers.com
www.scubacaribe.com

Wiele z tych firm ma swoje punkty sprzedaży w hotelach.
Powodzenia.

arturb 
NAWIGATOR

Wysłany: 31-03-2008, 17:42   

Dzięki za informacje klub nurkowy Pelicano jest na terenie mojego hotelu Ocean Blue. :->

ebol 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 20-04-2008, 23:32   

Czy surfing jest możliwy w Punta Cana?

czesc wybieram sie do hotelu barcelo w punta cana i nigdzie nie moge znalez info na temat surfowania na wschodzie wyspy. wiem ze to nie cabarete ale czy sa podobne warunki czy np nie ma fal. jade przelom czerwca lipca....

Salseros 
Administrator

Wysłany: 21-04-2008, 10:38   

A może wybrzeże południowe ...

ebol, w rejonie Bavaro nigdy nie widziałem surferów. Czasami windsurferów czy kitesurferów bo wiaterek jest. Fale na wybrzeżu Bavaro są maluteńkie (oczywiście w standardowych warunkach atmosferycznych jak dla tego regionu), w słynnym Cabarette napewno sa większe ale tam tez nie widziałem surferów. Największe fale jakie widziałem na Dominikanie były na Playa San Rafael

i Paraiso, ale z Bavaro to jakieś 450-500 km. Więcej zdjęć z tych plaż znajdziesz i porównasz warunki do surfa na www.dominicana.com.pl

ebol 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 15-05-2008, 16:47   

Zawody w Cabarete

no dobra , generlanie sie zastanawialem nad kitem tez nie potrafie znalezc info czy jest w tam tym rejonie jakas wypozyczalnia. jesli wiesz skad mozna by wypozyczyc sprzet i jakie sa tego koszty to moglbym sobie porownac np co bardziej misie oplaca.

acha a jak juz o kitach...nawet niewiedzialem ze moj miesiac miodowy wypada wtedy kiedy sa zawody PKRA w cabarete :) czy jest jakas mozliwosc transportu tam ? i jak wyglada cala oprawa tam juz na miejscu ? nigdy nie widzialem takich zawodow na zywo...

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 02-12-2008, 00:28   

Nurkowanie w Sosua

Wiele osób przyjeżdża do Sosua żeby ponurkować z rurką bądź akwalungiem. Pływanie w obszarze 50 metrów od wybrzeża jest bezpieczne. Niedaleko brzegu znajduje się mała rafa koralowa. Turyści uwielbiają karmić ryby w płytkiej, spokojnej, kryształowo czystej wodzie, robić podwodne zdjęcia, badać wraki statku, zwiedzać podwodne jaskinie ... Gdzieniegdzie znajduje się kilka zdradliwych prądów, ale opiekunowie dbają o to, żeby klient omijał te miejsca. Dobra widoczność pod wodą do ok 30 m pod warunkiem, że wcześniej nie przeszła burza. Jeśli ktoś lubi, może wypłynąć na połowy dalekomorskie.

Odpowiedz do tematu