UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Pająki, Dominikana
Autor Wiadomość
zenek 
PIRAT Z KARAIBÓW


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 153
Skąd: Barahona D.R.
Wysłany: 10-10-2007, 17:45   Pająki, Dominikana

Mario, moj syn znalazł ptasznika u nas na podwórku

Poczestowal go kamieniem. Niestety po tej operacji nie moglem stwierdzic jaki to typ byl bo wiele z niego nie zostalo...
_________________
Zenek
 
 

SeoHost.pl

lope 
WILK MORSKI


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 55
Wysłany: 19-11-2007, 10:05   

Radziłbym trzepać rano buty ...

największe prawdopodobienstwo spotkania tarantuli jest na polach trzciny cukrowej.są ich tam setki.ich jad jest toksyczny ale nie jest niebezpieczny dla czlowieka.zostawiajcie je w spokoju a nawet sie wami nie zainteresują.bardziej uciązliwe sa komary.dla wlasnego komfortu psychicznego radziłbym trzepac rano buty
 
 
bArT 
NAWIGATOR

Wiek: 44
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: 19-04-2008, 10:46   

Zrobiłem jej nawet zdjęcie

Skorpionów nie widziałem, ale tarantule owszem, nawet udało mi się pyknąć jednej fotkę:
:-)

_________________
Nasze wakacyjne foto-wspomnienia:
http://wakacje.softmania.pl/
 
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 19-04-2008, 12:56   

bArT, fajne zdjęcie.
_________________
Dominikana
 
 
bArT 
NAWIGATOR

Wiek: 44
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: 20-04-2008, 16:04   

sirga: Dzięki :-)

Akurat jechaliśmy wtedy wieczorkiem z Beatką, Ludmiłą i Marcinem do nich na plażę, gdzie się zaręczyłem właśnie. Ludmiła wypatrzyła na drodze tego pajączka, Marcin zatrzymał się na chwilę i pyknąłem dwie fotki na szybko. Później zresztą balowaliśmy razem, jak dobrze pamiętam. Ach te wspomnienia :-)
_________________
Nasze wakacyjne foto-wspomnienia:
http://wakacje.softmania.pl/
 
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 06-11-2008, 05:29   

Wilczy pająk

Muszę was zmartwić. Na Dominikanie żyje jeszcze inny, mały przyjemny w kontakcie pierwszego stopnia pająk ... Wolf spider. Jego nazwa pochodzi od sposobu w jaki zdobywa pokarm. Poluje jak wilk ... z zasadzki ... stawia na szybkość i ... jad. Jest mięsożerny.

Głupotą jest dotykać tego pajączka ... Potrafi bardzo boleśnie ukąsić ... Jeśli ktoś będzie uczulony na jego jad, miejsce wokół rany spuchnie jak balon ... Mogą też pojawić się inne problemy ...


Więcej wiadomości o tym pająku tutaj:
ośmiocentymetrowiec

źródło:farm2.static.flickr.com
źródło:www.nides.bc.ca
_________________
Dominikana
 
 
winnetou 
WILK MORSKI


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 54
Wysłany: 07-11-2008, 18:36   

Był bardzo szybki ...

Myślałem, że najpikantniejszą rzecz zostawię sobie na koniec, ale sirga mnie ubiegła. Jednej nocy wróciłem późno w nocy z miasta, zapaliłem światło w pokoju i koło łóżka zobaczyłem brązowego pająka. Był kolosem w porównaniu do naszych polskich. Podszedłem bliżej żeby mu się przyjrzeć. Byłem idiotą bo nachyliłem się nad nim mocno. Człowiek zapomina o ostrożności, gdy coś go zainteresuje. Jeśli się spodziewaliście sensacji to was rozczaruje. Pająk nawet nie drgnął. Chciałem go zabić butem ale nie mogłem w niego trafić. Był naprawdę szybki i uciekł pod szafę. Nie mam specjalnych fobii. Ale pająka nie znałem, poszłem do recepcji i wróciłem z babką, która wszystko spryskała.
 
 
yaro 
WILK MORSKI


Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: 07-11-2008, 22:24   

sirga przestań straszyć ;-)
---> to tropik normalne że robactwa tam nie brak
 
 
tyra 
NAWIGATOR

Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 40
Wysłany: 10-11-2008, 19:13   

Wcześnie zaglądałam do tego działu, bo się zastanawiałam czy COŚ mi zagraża
Teraz tu wchodzę, bo się zastanawiam ILE mi zagraża
 
 
winnetou 
WILK MORSKI


Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 54
Wysłany: 10-11-2008, 19:35   

Tyra nie ma co przesadzać. Dasz radę. Chyba że masz arachnofobie. W Polsce też żyją pająki i jakoś Polacy nauczyli się z nimi żyć.
 
 
yaro 
WILK MORSKI


Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 65
Wysłany: 10-11-2008, 20:19   

Ugryzł mnie pająk ...

na Dominikane jeżdże regularnie od lat --->mieszkam tam u zaprzyjaźnionej dominikańskiej rodziny.Brązowe duże pająki nie są plagą ale rzekłbym--->włażą im do domu przez okrągły rok.Oni się ich nie nie obawiają, hehe mówią że są czyste i nie groźne.Patrzą na wszystko z innej perspektywy a może to ja miałem pecha bo 2 lata temu jeden mnie uchlał.Podnosiłem deske która leżała w trawie i musiałem odgarnąć trochę liści i wtedy zapiekł mnie palec.Ból był palący jakby osa mnie użądliła tylko dużo mocniejszy.wypuściłem liście z ręki i tam był właśnie brązowy nieduży pająk. Boleć przestało po kilku minutach ale wokół ugryzienia spuchło. Po godzinie opuchlizna zaczęła schodzić a po 2 już nie było po niej sladu--->ale ugryzienie bolało
 
 
huraganek 
WILK MORSKI


Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 76
Wysłany: 11-11-2008, 15:58   

yaro, piszesz o tym wilczym pająku czy o jakimś jeszcze innym?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17