UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
przeprowadzka na Dominikane
Autor Wiadomość
haryangel 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 04-02-2013, 20:30   przeprowadzka na Dominikane

Szukamy kontaktu na Dominiakanie , ludzi ktorzy wgryzli sie w temat mieszkania w tym slonecznym regionie. Kazda porada dobra. Jestesmy fajnym wesolym malzenstwem, ktore szuka miejsca na zamieszkanie w slonecznym regionie sosua. :-)

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-02-2013, 21:43   

Zanim jeszcze sie przeprowadzicie na Dominikane proponuje obejrzec tych pare video na Youtubie...Moze Wam odejdzie ochota...

https://www.youtube.com/user/Endominicana2

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-02-2013, 23:13   

Sorry ale czasami odnosze wrazenie ze co niektorzy w Polsce , naogladaja sie folderow o punta canie , i filmow o piratach z karaibow i mysla ze Rd raj na ziemi , a pieniadze tam , , rosna na drzewach , a zycie tam to bajka , i kazdy dominikanczyk bedzie ich goraco wital i pozdrawial a w miedzyczasie uczyl bachaty .
Ps rodacy , wiekszosc dominikanczykow marzy zeby sie wyrwac z trzeciego swiata i choc by mogli to z checia by pracowali na zmywaku w Polsce , a wy myslac ze znajac slowo OLA zwojujecie dominikane i przez reszte zycia bedziecie sie byczyc na plazy , bez zadnych problemow .
Powodzenia w 3 swiecie .

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-02-2013, 19:10   

carbon, Ty rozumiem mieszkasz w Dominikanie tak? to skoro jest Ci tam tak zle, to zjedz do bajecznej polski, mlekiem i miodem plynacej. Nic nie stoi Ci na przeszkodzie, by wrocic do raju...

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-02-2013, 23:18   

Nie nie mieszkam na rd , no chyba ze przez tydzien na wakacjach .Moze i Polska nie plynie miodem ale jest 20 lat przed dominikana . Zreszta gdyby rd nalezala do wspolnoty cos jak unia eu . , to szybko by sie stala bezludna wyspa.

W firmie gdzie pracowalem bylo zatrudnionych kilku dominikanczykow ( prace porzadkowe , co bardziej rozgarnieci szpachlowali sciany) na sama mysl tylko o powrocie dostawali gesiej skorki , a najchetniej zciagneli by tu cala swoja rodzine od 5 pokolen .

Ps . Mieszkam w US

piotrgz 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 06-02-2013, 23:23   

Witam wszystkich, z wielkim zainteresowanie czytam wszystkie Wasze wpisy.
Mówi się że wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma, moim zdaniem można żyć w miarę dobrze w polsce, gdzie panuje wyścig szczurów, albo dobrze na dominikanie z czasem dla rodziny. Napiszcie jeżeli się mylę ale dominikana to Polska lat 90. My planujemy wyjazd biznesowy na dominikane, fakt dopiero w przyszłym roku, lepiej się przygotować, poznać wszystkie opinie, niż być póżniej rozczarowanym.
pozdrawiam

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-02-2013, 23:44   

Wiesz Feliz , z tego co wiem to Ty w Dominikanie nie mieszkasz a razem z mezem dominikanczykiem w Polsce ... Nic nie stoi na przeszkodzie , zebys sie tu sprowadzila , jezeli to taki raj... Ja usiluje wlasnie sprzedac dom , samochod i wszystko co mam aby sie przeniesc z powrotem do Europy , po 14 latach pobytu mam dosyc dominikanskiego bagna . W zeszlym roku czlonka mojej rodziny zamordowano w bestialski sposob , zakopujac zywcem , wlasnie mamy za soba wyczerpujacy proces sprawcow. Obaj dostali co prawda najwyzszy wymiar kary (po 30 lat wiezienia) ale to nie zmienia faktu , ze zycia sie nie wroci... O innych wypadkch nie mam sily pisac ... O sasiedzie zastrzelonym na oczach dzieci i calego barrio w listopadzie za glupie 40 tysiecy peso , o matce mojej zony zameczonej w szpitalu o wlamaniach , kradziezach, oszustwach , codziennych napadach itd itd itd.Z naszego regionu cudzoziemcy uciekaja masowo.
Nikt tu nie moze sie czuc bezpieczny. Ostatnio amerykanscy lekarze , ktorzy wykorzystujac wlasny urlop przyjechali aby operowac i leczyc za darmo , zostali obrabowani do cna w Santo Domingo , odebrano im nawet slubne obraczki.
Rozumiem , ze bronisz Dominikany , masz meza , ktory jest dobrym czlowiekiem i wydaje ci sie , ze to typowy przedstawiciel tego kraju ... Ja Cie zapewniam , ze jezeli on jest ok , to tak jakbys wygrala w totolotka bo 90 % dominikanow to szuje , zlodzieje i oszusci.

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-02-2013, 23:48   

W polsce w latach 90 wszyscy mieli ubikacje i lazienki , natomiast na Rd jesli wyjedziesz kawalek za punta cana , to zobaczysz ubikacje w postaci rowu melioracyjnego wzdluz chatek pokrytych trzcina .
Dominikana , Haiti to kraje trzeciego swiata weiec bez celowe jest porownywanie ich z europa , wiecej mianownikow znajdziesz porownujac rd do bangladeszu ,filipin czy gwatemali . Oczywiscie mieszkaja ludzie na dobrym poziomie ale to moze 10 % a reszta niestety biduje w sposob nieporownywalny do polskiego bidowania.

piotrgz 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 07-02-2013, 00:02   

Masz rację, ale z drugiej strony zobacz jakie możliwości rozwoju, koszt położenie kanalizacji to co najmniej 100 zł za metr, czyli góra złota.
Polska prawie w niczym nie odbiega od dr. tu też 10% żyje na odpowiednim poziomie, z tą różnicą że wiekszość ma wc. Wspomniałeś że mieszkasz w US dlaczego, bo Polska to syf.
pozdrawiam

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-02-2013, 00:11   

Zenon lepiej pozno niz wcale , masz w europie 27 panstw unijnych i napewna w ktoryms z nich bedziesz mogl godniej zyc niz w rd .
Feliz to super jak masz dobrego dominikanczyka , bo widzisz ja tu znalem polki ktore zwiazaly sie z haitanczykami i dominikanczykami i niestety zalowaly bo ci zacni panowie takich kitow im nawciskakli ze np pracowali w swoim kraju dla rzadu , albo w ochronie rzadu , albo mieli biznesy . Okazywalo sie ze owszem mieeli ale dzieci tam w rd a w us nalewali benzyne na stacji paliw i te pare groszy co zarobili przepuszczali w kasynie wierzac ze fortune wygraja a co im zostalo to wydawali na zlote lancuchy czy brazoletki oczywiscie dla siebie , a polki siedzialy w domu z imalymi mulatkami i poplakiwaly . Z dwoch przypadkow ktore znalem osobiscie obydwie dziewczyny wrocily z dziecimi do Polski do rodzicow a ich wspaniali latino zostali deportowani lub prysneli i nakrecaja teraz nastepne dziewczyny z europy wschodniej i srodkowej na swoje biale zeby ,szarmanckie zachowanie i oczywiscie bachate .

Ps a myslicie ze oni pamietaia o tamtych polkach i o swoich dzieciach ? Tych dziewczyn mi szkoda bo sami wiecie ze raczj niewielu facetow chce wiazac sie z kobietami ktore maja kolorowe dzieci a zwlaszcza w Polsce .

piotrgz 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 07-02-2013, 00:12   

Zenon czytając Twoje wpisy to aż człowiekowi się skórą jeży, ale z tego co wcześniej wyczytałem to mieszkasz bardzo blisko granicy Haiti, czy to nie ma wpływu na twoje wpisy. trudno być obiektywnym w takiej sytuacji jaką przeżyłeś. twoja okolica w porównaniu do Punta cana to chyba białe i czarne tak mi się wydaje. napisz jeżeli się mylę.
pozdrawiam

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-02-2013, 00:15   

Piotr ja mieszkam w swoim kraju ale Polska tez jest moim krajem i powiem ci ze ciezko napisac jak lepiej bo to tak jak by ci kazali wybierac miedzy ojcem a matka

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-02-2013, 05:13   

Rzecz wyglada dosc prosto... Nie masz nic , jest zle , ale natychmiast gdy cos osiagnales ,
gdy kupiles dom , wiedzie ci sie lepiej , zaczynasz byc celem.
Co mi z tego , ze jadac na plaze z rodzina mysle caly czas czy dom jest bezpieczny , czy
mnie nie okradaja.Czy pacjent , ktorego wynajalem do pilnowania okaze sie uczciwy...
Piotr! Nie wiem jaka firme chcesz zalozyc ale poczytaj sobie serwisy , jak traktuje sie
inwestorow w DR. To nie jest tak , ze otwierasz firme i funkcjonujesz jak w Polsce.
Dominikanczycy bardzo chetnie wykorzystuja europejski respekt przed prawem do sciagania haraczy.Dominikana to jest bananowa republika w pelni. Jezeli umiesz z nimi rozmwiac jest ok , jezeli jednak nie , to masz duuuzy problem.
Ja w przeciagu 14-lat pobytu tutaj dalem prace setkom ludzi.W domu , w roznych firmach i
przedsiewzieciach , ktore prowadzilem. Tylko maly , nieznaczny procent
pracownikow mnie nie rozczarowal.
Problem nr 1:
Likwidacja (odprawa) nalezy sie pracownikowi juz po trzech miesiacach pracy. Standartowym podejsciem jest , pracuje trzy miechy i natychmiast po uplywie tego czasu zaczynam byc niewygodny dla pracodawcy , w moim wypadku (ekstremum) byl pacjent , ktory lamal meble w moim sklepie meblowym , zeby wymusic zwolnienie.
Problem nr 2 :
Ciagle kradzieze:
Wszystko co nie jest przybite moze zostac ukradzione.... Ostatnio tapicer (zatrudniony
przeze mnie) zostawiony na chwile samemu , ukradl karty pamieci z telefonu mojego i mojej zony. Byl sam tylko przez minute... Jezeli kleptomania to choroba to mamy tutaj epidemie...
Problem nr 3:
Notoryczne lenistwo... Nikomu sie nic nie chce. Jezeli nie bedziesz stal nad pracownikiem ,
on nic nie zrobi albo zrobi byle jak . Mialem w Dominikanie kontrakty stolarskie idace w
miliony peso , konczylo sie to zazwyczaj tak , ze musialem sam zapieprzac bo nikt z
zatrudnionych sie nie pojawil w robocie... I rzecz jest zasada a nie wyjatkiem.
Problem nr4:
Jako cudzoziemiec starasz sie byc ok. placisz podatki , oplaty , firma jest legalna ,
material kupujesz legalnie ... Twoj konkurent dominikanczyk nie placi podatkow , firma nie
jest nigdzie nie zarejestrowana , material kupowany jest na lewo. O placeniu oplat za prad
nie wspomne bo to standart , ze nie placi.
Jak belgijski , hiszpanski , kanadyjski i jakis jeszcze (nie pamietam juz jaki) ambasador
zglosil oficjalnie problem ewidentnej dyskryminacji firm cudzoziemskich , minister spraw
zagranicznych zbesztal ich mowiac o mieszaniu sie w wewnetrzne sprawy Republiki
Dominikanskiej.
Ponadto baczni czytelnicy forum wiedza , ze emigracja polakow tutaj , wieeelu naszym rodakom sie nie udala.Ostatnim przykladem jest forumowicz P@ffcio , ktory uciekl stad juz po dwoch miesiacach pobytu okradziony i rozczarowany.
W zwiazku z tym , ze mieszkal w Punta Cana teoria Piotra o bliskosci granicy haitianskiej
jakos nie ma wyrazu.
Naturalnie mozna mowic i opisywac przypadki do upadlego , doswiadczenie jest
nieprzekazywalne. Wiekszosc chcacych zamieszkac tutaj i tak nie wezmie rad pod uwage.Maja swoja wizje , ktora zweryfikuje czas i dominikanska rzeczywistosc.

piotrgz 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 07-02-2013, 09:35   

Zenonie bardzo dziekuję za tak obszerny wpis, to co opisałeś również dotyczy Polski, może nie w takim dużym stopniu jak na dominikanie, ja tak jak i Ty prowadzę firmę i wiem o czym dobrze piszesz, jak sam nie zrobisz dobrze to nikt tego nie zrobi.
Biznes który zamierzamy otworzyć będzie prowadzony tylko przez polaków, żadnych miejscowych, krąg wtajemniczonych, fakt będziemy musieli współpracować z kilkoma firmami z dominikany, ale to już ich problem z doborem pracowników. Tak jak w Polsce najlepiej nie pokazywać za dużo, to ludzi boli. Firma legalna, ale z podatkami wiesz jak jest my chcemy zarabiać pieniądze, żadna willa tylko mieszkanie z samochodem podobnie, po prostu nie wychylać się
Jeżeli możesz to proszę napisz do mnie maila na pewno odiszę.

pozdrawaim Piotr

MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-02-2013, 13:57   

http://dominicanwatchdog....inican_Republic

Odpowiedz do tematu