UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
przeprowadzka na Dominikane
Autor Wiadomość
feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-02-2013, 21:16   

Az mi sie nie chce komentowac, a w szczegolnosci wypowiedzi carbona ktory sieje takimi steoretypami i dyskryminacja ze az zal! nie wiem czy wiesz kolego ale strasznie generalizujesz ludzi! nie doswiadczyles nigdy stereptypow o Polakach tam w Stanach??????????ciekawe.... A o Polkach jak sie tam wypowiadaja? pohlebnie pewnie...i to kogos dziwi ze sa naiwne? hmmm jenyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!!!!!! jak mozna tak szufladkowac! poznales dwie Polki ktoryms jakos tam zwiazek nie wypalil i na tej podstawie snujesz opinie dotyczaca wszystkich Dominikanczykow!
Na slowo "bardziej rozgarnieci" to mi slow brak!!!! a jak nazwiesz tych naszych "fachowcow" od siedniu bolesci? malo czy bardzo rozgarnieci? ehm rozmowa tak plytka ze szkoda jezyk strzepic.
Zenon mysle ze to ze mieszkasz w poblizu Haiti ma akurat ogromne znaczenie...
Nie chce tu ujmowac Twoim prywatnym przezyciom Zenon! (dlatego do tego typu sytuacji sie nie odnosze, bo poprostu nie znam genezy)

piotrgz- ja tez uwazam ze Panow baaaaardzo dawno w Polsce nie bylo lub poprostu idealizuja kraj bo jest poprostu daleko... a tu jest naprawde kazdego dnia gorzej...a zanosi sie ze idziemy w tak zlym kierunku ze naprawde ciezko bedzie to prostowac...

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-02-2013, 21:30   

p.s. w Polsce tez ogromna liczba ludzi nie ma toalet w domach... w dzisiejszych czasach i i duzych miastach, nie mowie o wioskach zeby byla jasnosc...
no juz nie bede rozwijac problemu z myciem sie..(i to nie ze wzgledu na brak toalet mysle), a z racji wykonywanego zawodu mam do czynienia z ludzmi i ich higiena... no ale akurat my zyjemy w XXI wieku wiec co tu sie czepiac....

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 07-02-2013, 21:39   

aha i jeszcze jedno...a od kiedy w Polsce sie nie kradnie???? bo mi sie zdaje ze od czasow komuny to wszystko co sie przyklei do reki to juz moje...:/ no nie... ale "przywlaszczanie" wszelkich rzeczy z zakladu gdzie sie pracuje to przeciez nie kradziez prawda? bo ludziom sie nalezy bo zle zarabiaja...
na moim osiedlu jak sie przejdziesz to od razu widac gdzie kto pracowal. ten co ma wszystko z rurek autobusowych-balustrady, porecze...ten ktory dom talerzami wylozyl...itp.itd ale nieeee...oni nie ukradli, oni tylko wzieli bo potrzebowali.do moich sasiadow miesiac temu w bialy dzien sie wlamali do domu...wzieli wszystko co znalezli lacznie z butelka wodki... ale zapewne nie chcieli sie nachlac...skadze znowu...to koneserzy byli pewnie...
moge tak mnozyc godzinami ale szkoda mi watroby...
wychodze z tego watku bo sie zbyt irytuje...

piotrgz 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 07-02-2013, 21:59   

Myślę że wypowiedzi Zenona są bardzo potrzebne, pozwolą zobaczyć dominikanę z drugiej strony, a wybierając się w tamte okolice człowiek wie czego można się spodziewać, przy odrobinie ostrożnosci będzie można funkcjonować. Na pewno chcąc otwierać biznes na dr będzie wielu sympatycznych którzy będą próbowali .utrudnić człowiekowi życie, bo konkurencja nie jest wskazana. Ale nikt nie mówi że będzie łatwo, a co najciekawsze to zazwyczaj rodacy a póziej cała reszta...
w Polsce prowadzenie biznesu to też ciężki kawałek chleba, to dlaczego nie robić tego co się lubi a przy okazji zarabiać...
pozdrawiam

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 08-02-2013, 01:22   

Feliz ! Jak dlugo mieszkalas na Dominikanie? Ile lat? Gdzie? Ile firm tu prowadzilas ? Ilu dominikanczykow zatrudnialas ? Ile nieruchomosciu mialas tu na wyspie ? W jakich regionach Dominikny bylas ? Zabierasz glos w sprawach o ktorych nie masz w ogole zielonego pojecia! Pokaz mi miejsce w Europie gdzie po zastrzeleniu czlowieka policja w ogole nie przyjezdza na miejsce zbrodni bo nie ma ochoty ? pokaz polskiego GENERALA policji , ktory napada na ulicy na ludzi z bronia w reku w celach rabunkowych. Co ty w ogole porownujesz? Trzeci swiat gdzie niektorzy politycy sa analfabetami (to nie zart), gdzie oficjalnie sprzedaje sie glosy wyborcze na ulicy , z Polska ? Pokaz mi polskiego parlamentarzyste , ktory strzela do swoich towarzyszy partyjnych i pokaz mi w polsce aparat scigania , ktory w takim wypadku nie podejmuje ZADNYCH krokow , nawet nie przesluchuje pacjenta.
To , ze w Polsce jest tak zle to w ogole nie moj problem i w ogole zaden argument. Mieszkalem tam wiele lat i wiem jak w Polsce jest. ANi sie tam nie wybieram ani nie chce mieszkac. Z rownym powodzeniem , mozesz gasic dyskusje mowiac - a w Hondurasie jest jeszcze gorzej.Ja mam za soba 14 lat pobytu na wyspie , pierwsze lata byly wspaniale ale to przeszlosc. Jest coraz gorzej. Ilu z twoich sasiadow w Polsce , zabito , obrabowano , pobito w zeszlym roku ? Pobedziesz kilka lat tutaj , poprobujesz przezyc zatrabiajac w DOMINIKANIE na zycie to bedziemy mogli rozmawiac , teraz to jestes tylko zafascynowana tropikami i pelna oburzenia , ze ktos odwazyl sie miec inne zdanie niz Twoje. Moja zona , dominikanka ciagle mi robi wyrzuty , ze za moja namowa przyjechalismy tutaj.Ona o Dominikanie nawet slyszec nie chce bo miala ta mozliwosc porownac standart zycia w Europie , gdzie bylismy kilka lat...

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 08-02-2013, 20:57   

Ciekawa dyskusja.
Feliz co do PL, to tak KW powiedział: “ Polska jest jak dziecko z zespołem Downa. Należy kochać, nie należy porzucać, ale nie należy mieć nadziei, że wyzdrowieje. ”
I zgadzam się z większością tego co napisał Zenek.

Prawda zawsze leży gdzieś pośrodku, w zależności lub niezależnie od tego ... kim jesteś, ile masz, kogo znasz i czego chcesz :)

Kiedy wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one ... Chcieć i mieć to za mało w Dominikanie. Aby coś osiągnąć trzeba być co najmniej takim, jak ten obok ciebie albo lepszym! Łatwe czy trudne? Hmmm ... Niektórym się udaje :) ... w zależności czy silniejszą motywacją jest strach czy chęć posiadania czegoś ...
Bądź Biały tam, gdzie trzeba być Białym i bądź Czarny tam, gdzie Czarnym być trzeba. Powodzenia.

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 08-02-2013, 21:16   

Feliz naucz sie najpierw co oznacza slowo rasizm , pozniej jedz do rd i pomieszkaj. . Co do tych dziewczyn napisalem co znam osobiscie a nie o tych ktore widzialem .
Tak bardziej rozgarnieci dobrze napisalem , a co mam klamac ze jest tu ich cala masa i glownie misszkaaja w ladnych okolicach i sa lekarzami . Otoz nie feliz 90 % z nich mieszka tu w slamsach w brudzie i syfie , maja prace tylko takie dorywcze bo nich ich nie chce zatrudnic , bo albo nic nie umieja albo po tygodniu znikna , to nie jest rasizm tylko fakty , i to nie sa przypadki jak piszesz to jest regola .
Bywam w polsce i widze jak ludzie mieszkaja jesli chca , a jesli ktos woli wodeczke i papierosy jego wybor . Widze jak mieszkaja polacy tu w usa , maja w domach czysto i schludnie , i raczej nie mieszkaja w najgorszych dzielnicach jak haitanczycy czy dominikanczycy .

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 08-02-2013, 21:52   

No jeszcze cos .

Zobatrzcie ilu polakow jezdzi na wakacje chocby na caraiby i zostawia pieniadze w resortach , zreszta obojetnie gdzie jestes na wakacjach to spotkasz Polaka , wiec o czym to swiadczy jak ktos zostawia 10 tysiakow na wakacjach ? No wydaje mi sie ze o zaradnosci i raczej chyba nie wyglada to na biede i brak ubikacji . Ilu widzieliscie dominikanczykow na wakacjach ? No chyba ze takich co wpadaja do najtanszego resortu 3 godz od domu na weekend i oprozniaja bufet do czysta, a ilu widzieliscie dominikanczykow w europie na wakacjach , na seszelach , meladivach , fidzi , australii czy japoni - zadnego , a Polakow mnostwo .
Tak wiec Feliz ni przyrownuj Polski do kraju trzeciego swiata bo sie osmieszasz.

Piotr a co za biznez bedziesz robil , sorki ale wydaje mi sie ze jestes kolejnym dyziem marzycielem z palcem na mapie dla ktorego marzenia sa odskocznia od codziennosci.

piotrgz 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 08-02-2013, 23:05   

Carbon lubisz podkręcać...
powiem tylko tyle musisz mieć dużo doświadczenie i certyfikatów, biznes typowo turystyczny. sam bym nie próbował, ale jest nas 3 .Każdy z nas ma ugruntowaną pozycję, zajmujemy się biznesem od dłuższego czasu.
A dominikana to tylko zarobek, nic więcej.
Ps. Zenon jeżeli możesz prześlij mi linka na adres piotrgz@interia.pl
miał bym kilka pytań.
pozdrawiam

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 09-02-2013, 00:10   

Bez obrazy oczywiscie Piotr , no troche to bylo z przekasem :mrgreen: , a tak powaznie napewno nie bedzie lekko cokolwiek tam rozkrecin , nawet smarowanie plecow niewiastom na plazy moze miec konkurencje :-)

piotrgz 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 09-02-2013, 00:16   

Wiesz, nie boje się konkurencji tylko układów, a smarowanie pleców mało opłacalne. Nie wiesz jak zachowa się konkurencja, czy kogoś nie naślą, czy może jeszcze coś innego wymyślą, z tego co wyczytałem na dr. może wszystko się zdarzyć.
pozdrawiam

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 09-02-2013, 12:06   

Carbon takie REGULY to ja moge o kazdym panstwie swiata Ci napisac... Jakos ja o Polakach za granica slysze wiele zlych rzeczy...ze sa alkoholikami, zlodziejami...Anglicy na ulicach wyzywali polakow i kazali im do domu wracac...hiszapnie wiedza ze Ci ktorzy kradna samochody to wlasnie polacy... podobnie mysla Niemcy i Austyjacy. Ostatnio Polakom udalo sie uklasc samochod spod zakladu pogrzebowego...szkoda ze na miejscu w PL sie okarazlo ze z nieboszczykami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! taka wlasie idzie opinia w swiat o nas...
To ze Polki jada do Angli sie puszczac...ze lapia Ang;likow na dziecko by tam zostac...
o kazdym narodzie mozesz tak mnozyc!
Ja znam wielu dominikanczykow ktorzy sobie swietnie radza za granica. Sa wlasnie lekarzami, maja swoj biznes...mieszkaja w Hiszpani, Wloszech, Nowym Jorku i Miami. i maja swoje domy i robia miezla kase...
Wiec nie bede dyskutowac ani tez generalizowac bo ta dyskusja do niczego nie prowadzi.a napewno do niczego sensownego.

Sirga- dobre ;) i jakze trafne ;)

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 09-02-2013, 12:16   

Ah!!!! dylabym zapomniala! jedyne info o Polakach w Dominikanie jakie mozna uslyszec tu w polskiej telewizji to takie ze- sa zamieszani w handel narkotykammi, handel zywym towarem(burdele i te sprawy, no i jak nigdzie idziej na swiecie, swietnie sie dogaduja w tych sprawach z Rosjanami), przekrety finansowe, porwane dzieci, scigani przez INTERPOl... to zapewne info o Was, no bo przeciez mieszkacie w Dominikanie, a WSZYSCY Polacy tacy sa...prawda???

krzysiek 
NAWIGATOR

Wysłany: 09-02-2013, 18:11   

Rzeczywiście o Dominikanie w Polsce mówi się i pisze wyłącznie pod kątem wyjazdów turystycznych po to, aby zachęcić Polaków do korzystania z usług wielu biur oferujących takie wyjazdy. Przy okazji zamieszcza się przepiękne fotografie plaż z palmami i uśmiechniętych Dominikańczyków (głównie ładnych Dominikanek), serwujących posiłki i drinki równie uśmiechniętym i szczęśliwym turystom i turystkom. Nikt w Polsce nie pisze jednak o codziennym życiu mieszkańców tej wyspy, które jak wiecie nie jest wcale takie kolorowe. Tylko kto ma o tym napisać ? Czy dziennikarz z Polski, który przyjedzie tam na parę dni i w tak krótkim czasie raczej niewiele się dowie i jego artykuł czy reportaż będzie nie do końca prawdziwy, czy ci, którzy są lub byli na tej wyspie przez dłuższy czas ? Opowiedzcie sobie sami na to pytanie. Dobrze się stało, że niektórzy z Was powo....li zdejmują z siebie autocenzurę i zaczynają przemawiać ludzkim głosem. Brawo !!! Pamiętajcie, że być może uchronicie wielu młodych 20-35 letnich Polaków (bo ci starsi m.in. ja nie dadzą się już tak łatwo nabrać) przed podjęciem pochopnej decyzji o wyjeździe z Polski na stałe na Dominikanę i rozpoczęciu tam działalności gospodarczej. Może kiedyś w przyszłości, kiedy życie na tej wyspie stanie się normalne i nikt nie będzie się obawiał, że w każdej chwili może być oszukany, okradziony, a nawet zabity, a poziom życia Dominikańczyków poprawi się na tyle, że zwykły aparat fotograficzny czy komórka nie będą dla nich tak wartościowym dobrem jak u nas samochód Mercedes, będzie można pomyśleć o przeniesieniu się na tą wyspę. Tylko kiedy tam będzie normalnie ?

rnn 
WILK MORSKI

Wysłany: 11-02-2013, 16:37   

mieszkam tu prawie 4 miesiace....jest OK...biznesu bym tu nie zakladal....stronki typu dominicanwatchdog to negatywny PR....bezpieczenstwo jak to Karaibach....NIC zlego mi sie nie przytrafilo przez 4 miesiace...nie zachowuje sie glupio.....nie spie w resortach....najwiecej za hotel zaplacilem 40 pln, z reguly place 30 pln.... jezdze motorkiem i zwiedzam caly kraj.....
ciezko pisac, ktory kraj jest "biedniejszy"...gdy ma sie slonce 365 dni w roku, na niebie i we krwi.......
to dobry kraj do zycia kiedy ma sie jakis staly dochod "z zewnatrz"....tez prawda, ze 90 % dominikanczykow najechetniej by wyjechala z tego "raju"....ciezko zyc, za pieniadze, ktore zarabiaja i przy takim poziomie cen niektorych produktow

sa spore roznice rozwoju pomiedzy Haiti i Dominikana....z tego co zauwazylem po 4 miesiacach zycia w roznych zadupiach Dominikany, ludzie z obu krajow sa w zdecydowanej wiekszosci sympatyczni i z natury zyczliwi (nie za pieniadze)...

Odpowiedz do tematu