UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Pogoda we wrześniu, Dominikana
Autor Wiadomość
alicjawl 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 20-06-2010, 22:44   

aha dodam że wybieram sie raczej na wschód dominikany do punta cana...i z góry przepraszam za 2 te same wątki(jestem tu laikiem;P)pozdrawiam

Salseros 
Administrator

Wysłany: 21-06-2010, 08:48   

alicjawl, Jeśli wymagasz odpowiedzi to napewno zdjesz sobie sprawe że to będzie troche wróżenie z fusów. Może padać do tej pory raczej ( w 80%) bywało tak że deszcz był intensywny ale bardzo krótki i ciepły. Padało dwa lub trzy razy w ciągu dnia po 15-20min. W rejonie Bavaro i Punta Canapo takim ciepłym, silnym i krótkim deszczu nie odczuwa sie nawet różnic. Wiele osób nie wychodzi z wody podczas takiej ulewy. Dalej siedzą w luksusowych pieknych basenach czy w wodach oceanu. Ale może sie też zdarzyć że w ciagu Twoich 14 dni wakacji na Dominikanie będzie padało 10 dni. Takie całodzienne deszcze też sie zdarzają.
Co do huraganów to Republika Dominikańska też jest w zasięgu Huraganów tak jak Kuba, Jamajca czy Meksyk. Takiego powaznego o dużej sile huraganu na Dominikanie dawno nie było wiec może w tym roku. :-) Jednak w resorcie nie powinno Ci sie nic stać nawet podczas takiego żywiołu o ile nie będziesz w tym czasie sie wybierać na plażę. O zagrożeniach i huraganach na forum.dominicana.com.pl piszemy dość często i to na kilka dni przed ich dotarciem do hispanioli. Więc jeśli w czasie swojego pobytu będziesz śledzić dział na tym forum o nazwie News Room to o ewentualnych zagrożeniach będziesz wiedzieć dużo wcześniej.

alicjawl 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 21-06-2010, 09:12   

dziękuję za odpowiedź. Wcale nie wymagam odpowiedzi na zasadzie wróżenia z fusów;) chcę sie własnie dowiedziec jak bywa statystycznie na dominikanie i w rejonie który mnie interesuje...musze chyba sie jednak zastanowic nad wyjazdem bo to jednak duże pieniadze wiec moze lepiej jechac w porze suchej, tylko najgorsze jest to ze nie wiem czy wtedy bede mogła wyjechac:( ;( ogólnie pytajac ludzi wszyscy radzą mi zeby sie zdecydowac bo"niby" jest małe prawdopodobienstwo wystapienia własnie 10dniowych opadów....ale moze masz racje ze to jak wrózba...w każdym razie dziekuje za odpowiedz

Salseros 
Administrator

Wysłany: 21-06-2010, 10:54   

alicjawl, Każda pytanie w temacie pogody jest jak gra w kasynie możesz wygrac lub nie. Statystyki opracowywane są na podstawie danych historycznych a świat sie zmienia i nie powinno się ich kurczowo trzymać bo zawsze coś nowego się pojawia. Nikt kto poważnie podchodzi do tematu pogody nie odpowie na to pytanie no chyba że będzie miał w tym swój cel. Myśle że spokojnie możesz jechac na swoje wakacje na Dominikanie. Warto dodać że jak pada deszcz na Dominikanie to wciąż świeci słońce. Temperatuty w cieniu wachają się zawsze około 30 stopni Celsjusza. Woda w oceanie nawet jeśli pada deszcz jest wciąż bardzo ciepła.

alicjawl 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 22-06-2010, 12:16   

To w końcu jak to jest z tą porą dzeszczową??w internecie przeszukałam juz tyle stron i w jednych źródłach jest napisane że od maja do czerwca intensywne opady ale że pora deszczowa od maja do września a w innych źródłach że pora deszczowa nawet do października.....to ja juz nic nie rozumiem:( ...a poza tym czy której rejony Dominikany są mniej narażone na opady...tzn czy charakteryzują się inna pogoda niż reszta...z góry przepraszam za głupie pytania ale wole wiedzieć na ten temat wszystko zanim podejmę decyzję.
pozdrawiam

Salseros 
Administrator

Wysłany: 22-06-2010, 18:16   

alicjawl, Pora deszczowa to nazwa pory roku. Na Dominikanie nie występuje Zima, Wiosna, Lato i Jesień więc rok dzieli sie na tą z większą i mniejszą ilością opadów w dwóch połowach. Pora deszczowa trawa sześć miesiecy i zaczyna się w Maju każdego roku. Kończy się w ostatni dzień Października. Jednak ponieważ są to ustalenia przyjęte przez odpowiednie organa do tego uprawnione to granica ta w naturze jest płynna i może sie przesunąć nawet do 1 Grudnia. Historie pogodową na Dominikanie możesz przejżeć na tym forum w dziale News Room. Tam pisaliśmy o wiekszych deszczach czy zagrożeniach Huraganami. Po przejżeniu tych informacji (dodam że każdy ma swoją date) będziesz miała statystyke pogodową w Republice Dominikańskiej.

Agulek 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 27-07-2010, 14:39   Ja także planuję urlop we wrześniu na Dominikanie

Cześć,
po przeczytaniu paru postów od razu znalazłam odpowiedzi na naurtujące mnie pytania i tu brawo dla Admina! Zrobiłam wstępną rezerwację na hotel w Punta Cana ale jak zaczęłam sprawdzać te informacje o pogodzie (huragany, pory deszczowe i do tego ta bliskość z Haiti to mi się odechciało tam lecieć. Sporo pieniążków i upragniona podróż nie może powodować obaw o to co będzie na miejscu.
Dlatego zastanowię się poważnie.

Odpowiedz do tematu