UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Pogoda w marcu, Dominikana
Autor Wiadomość
Beata 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-10-2007, 11:27   Pogoda w marcu, Dominikana

Witajcie
Ja narazie szukam cos dla siebie i więcej informacji potrzebuje na temat hotelu Ocean blue Beach &........, czy może cos wiecie na ten temat? i jeszcze , jaka jest pogoda na dominikanie luty/marzec?
Pozdrawiam i prosze o odpowiedz

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 18-10-2007, 15:23   

Max. temperatura w lutym to ok 28 st. Celcjusza - min. ok 18 stopni.
Max. temperatura w marcu to ok 27 st. Celcjusza - min. ok 19 stopni.

Grudzień - kwiecień:
Są to najchłodnejsze miesiące w roku. W chłodne lutowe poranki temperatura może spaść do 18°C. W ciągu dnia do 28°C. W tym okresie na wschodnim wybrzeżu (rejon Punta Cana) wieczory są dość wietrzne.

Marzec - kwiecień:
W całym kraju wietrznie. Najlepszy okres na puszczanie latawców, które są sprzedawane na straganach w czasie Świąt Wielkiejnocy.

źródło: www.dominicana.com.pl

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 18-10-2007, 15:58   

Trzy razy byłam na Dominikanie. Raz w porze suchej (trwa od czerwca do września), drugi raz w porze deszczowej (trwa od listopada do lutego) i za każdym razem było ... " żeby tylko pogoda się udała " - UDAWAŁA SIĘ !!!
20 września tego roku (sierpień - październik to sezon huraganów - ups !!!) znów tam byłam. Przyznaje, że w tym okresie padało najczęściej i dni pochmurnych też było więcej. Deszcz padał albo codziennie, albo co drugi dzień - były to krótkie (5-10 minut) intensywne, ciepłe opady - które chwilowo przynosiły uczucie ulgi i powiew chłodniejszego powietrza.

Beata jeśli wpiszesz w wyszukiwarce forum, słowo "pogoda" wyskoczą ci wszystkie wątki na ten temat. Myślę, że pogodą to się raczej nie zawiedziesz. Dominikana to tropik i lato, które nigdy się nie kończy ... :-D

Beata 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-10-2007, 22:12   Bardzo dziękuje za odpowiedz

Mam nadzieje ze moj pobyt tez będzie z piękna pogoda bo lece od 27.02 do 10.03 tylko ze faktycznie pisza o pogodzie inaczej i ona tez jest inna więc mam cicha nadzieje ze sie uda.
a jaka jest temp.wody? w tym czsie czy tez będzie ciepła ? bo w biurze mówili mi ze temp. powietrza i wody bedzie super. wiem ze to tez zalezy od rejonu gdzie sie jest bo ja bede w Juan Dolio w hotelu Barcelo Talanquera Beach Resort, jezeli cos możesz mi napisac na ten temat to bede ci bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za odpowiedz.
Beata

Hudy 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 14-01-2008, 23:00   Pogoda na Dominikanie

Cześć mam pytanie dotyczace pogody na przełomie marca i kwietnia na Dominikanie. Poza tym czy możeci i teoretycznie powiedziec na jakie koszta powinnienem byc przygotowany chcac spedzic aktywne 2 tygodniowe wakacje ?I może jeszcze jakas podpowiedz-co warto robic lub zwiedzic na Puerto Plata? Z góry dziekuje za odpowiedzi

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 16-01-2008, 16:06   

Na Dominikanie panuje klimat tropikalny z dwiema porami roku: latem i zimą. Średnia roczna temperatura na wybrzeżu waha się od 25-30°C. Chłodniej bywa w paśmie górskim Kordyliera Centralna (Jarabacoa i Constanza), gdzie odnotowuje się temperatury ujemne. Więcej opadów jest na północy (Puerto Plata i Samana), mniej na południu (Santo Domingo), najmniej na wschodzie (Punta Cana i La Romana).

Średnia temperatura dzienna:
• marzec max 27 min 19
• kwiecień max 28 min 19

Grudzień - kwiecień:
Są to najchłodnejsze miesiące w roku. W chłodne lutowe poranki temperatura może spaść do 18°C. W ciągu dnia do 28°C. W tym okresie na wschodnim wybrzeżu (rejon Punta Cana) wieczory są dość wietrzne.

Marzec - kwiecień:
W całym kraju wietrznie. Najlepszy okres na puszczanie latawców, które są sprzedawane na straganach w czasie Świąt Wielkiejnocy.

Zobacz jeszcze tutaj:
Ile pieniędzy na Dominikane

Puerto Plata - wycieczki

Najpiękniejsze miejsce na Dominikanie

Nocne życie w Puerto Plata

źródło:www.dominicana.com.pl

Hudy 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 16-01-2008, 18:38   

Sirga dziekuje za odpowiedz i poświęcony czas, przekierowania są bardzo pomocne. Jeszcze raz dzięki

william2 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 18-02-2009, 20:31   

Cześć wszystkim! wybieramy się do hotelu Natura Park w połowie marca, na jaką pogodę możemy teraz liczyć??? i czy faktycznie wycieczka poza ośrodek jest dobrym bezpiecznym pomysłem?

Pozdrawiam William

elka0904 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 12-06-2009, 13:56   

Hejka! W przyszłym roku pod koniec marca wychodzę za mąż i chcemy z narzeczonym pojechać w podróż poślubną do Punta Cana. Wylot jakoś w pierwszym albo drugim tygodniu kwietnia. Na jaką pogodę możemy liczyć? :->

Odpowiedz do tematu