UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
El Polaco - nielegalnie - znalazłem ciekawe pismo
Autor Wiadomość
Mevin 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-08-2012, 16:10   El Polaco - nielegalnie - znalazłem ciekawe pismo

Znalazłem w internecie pisemko chyba z Ministerstwa Turystyki, że firma El Polaco działa nielegalnie i nie ma prawa obsługiwać, żadnych turystów, przynajmniej tak zrozumiałem z tłumacza Google.
W dobie plajt biur podróży w Polsce takich trzeba być ostrożnym z kim się wybiera na wycieczki.

Mevin 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-08-2012, 18:03   Re: El Polaco - nielegalnie - znalazłem ciekawe pismo

[quote="Mevin"]Znalazłem w internecie pisemko chyba z Ministerstwa Turystyki, że firma El Polaco działa nielegalnie i nie ma prawa obsługiwać, żadnych turystów, przynajmniej tak zrozumiałem z tłumacza Google.
W dobie plajt biur podróży w Polsce takich trzeba być ostrożnym z kim się wybiera na wycieczki.

tu link do dokumentu http://www.looki.pl/commu...te__i56837.html

Mevin 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-08-2012, 18:25   Re: El Polaco - nielegalnie - znalazłem ciekawe pismo

Mevin napisał/a:
Znalazłem w internecie pisemko chyba z Ministerstwa Turystyki, że firma El Polaco działa nielegalnie i nie ma prawa obsługiwać, żadnych turystów, przynajmniej tak zrozumiałem z tłumacza Google.

tu link: http://www.chomikuj.trojmiasto3.pl/files/1_El Polaco Tours - nielegalnie.jpg

P@ffcio 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 18-08-2012, 19:51   

link nie działa, jakieś konkrety ? :)

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 19-08-2012, 05:24   

Bzdura!
Konkrety sa takie , ze ktos sie zarejestrowal tylko po to aby zaszkodzic El Polaco. Zabawnym juz jest jak dwa polskie biura podrozy , Villapolonia i El polaco tours sie wzajemnie kosza. Mozna to przesledzic na innych forach. Kolega Marcin z Villapolonia kiedys usilowal dyskutowac na tematy ogolnodominikanskie ale nie zdzierzyl bo niewiele wie o kraju w ktorym mieszka , zarowno w tematyce historycznej jak i innej... A jako touroperator wlasciwie powinien, Szczesciem jego jest , ze nikt tego rodzaju wiedzy w Dominikanie nie sprawdza i moze sie on wobec nieswiadomych turystow produkowac. Upublicznienie takiego niepodpisanego paszkwila w necie to prawdziwa sromota. Ale nie ma sie co przejmowac , wiekszosc operatorow dziala w Dominikanie , zeby to oglednie nazwac , pollegalnie...

Mevin 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-08-2012, 07:48   

Wysłałem to cholerstwo do tego Ministerio de Turismo może to potwierdzą. Jadę we wrześniu na Dominikanę może do tego czasu ktoś odpowie. Mam nadzieję, że czyta tam ktoś po angielsku i odpisze coś do września

P@ffcio 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 19-08-2012, 07:57   

dlaczego pismo jest bez żadnej pieczęci ? przecież to śmierdzi na kilometr .... takie cudo to i ja sobie mogę w corelu wyrzeźbić :)

Mevin 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-08-2012, 09:00   

Wiesz teraz wpis do ewidencji jest też bez pieczątki. Takie czasy. Drukujesz z internetu i już

P@ffcio 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 19-08-2012, 09:16   

no dobrze, to czekamy na reakcję Ministerstwa Turystyki :) bardzo chętnie poczytm co odpowiedzą

P@ffcio 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 19-08-2012, 09:17   

na tym dokumencie nie ma żadnej daty ani nic ... no bez jaj :)

Mevin 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-08-2012, 10:52   

Nie no jest data
dado en santo domingo, a los quatro (4) dias del mes d julio del ano dos mil doce (2012).

czyli 4 lipca

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 21-08-2012, 03:51   

Bardzo fajnie , ze umiesciles takie pismo i ostzezenie jeszcze przed sprawdzeniem czy jest ono prawdziwe i jak rzecz wyglada z punktu widzenia prawa. Jest na to takie polskie slowo , ktorego nie bede tu przytaczal.
Juz wczesniej , bodajze na forum Wakacje.pl jakis amerykanski adwokat polskiego pochodzenia chcial ukrocic dzialanie firmy Villapolonia jako nielegalne , sprzeczne z prawem i wszelkimi innymi zasadami. Poparl to podobnymi dowodami.
Naturalnie i na szczescie mu sie nie udalo...Wniosek z tego jest jeden , wiekszosc firm takich czy innych dziala na Dominikanie pollegalnie i jest to tu normalne. Zawsze znajdzie sie jednak jakas szuja i kapus , ktory sterowany jakimis niskimi pobudkami , napisze list z naglowkiem "uprzejmie donosze" i jeszcze umotywuje to "wiesz takie czasy"...Jest mi niedobrze...

Aga2012 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 21-08-2012, 07:42   

Witam,

Bardzo mało wypowiadam sie na forum choć przyznam szczerze, że czasami tu zaglądam i z ciekawoscią przyglądam temu co się dzieje smiling smiley. Jak widać ktoś bardzo usilnie chce zaszkodzić El Polaco sad smiley. Ciekawe dlaczego w tym momencie pojawiło sie takie pismo ???? Akurat teraz kiedy fimie El Polaco kończy sie wazność licencji i wystapiła do Ministerstwa Turystyki o przedłużenie tego dokumentu ........... Jak sami wiecie Państwo kompletowanie dokumentów oraz działalność urzędników niestety to jest proces , który trwa ! El Polaco jest firmą , której interesy prowadzi jedna z najlepszych kancelarii prawnych i wspólpracuje z jedną z dominikańskich firm , która posiada wszelkie wymagane licencje potwierdzone przez Ministerstwo Turystyki, więc nie jest prawdą że działa nielegalnie. Przykro mi że musiałm zabrać w powyższej sprawie głos, ale trudno bezczynnie siedzieś i patrzeć jak niestety ktos próbuje oczerniać El Polaco. Jestem związana z tą firmą i wiem, że ludzie tam pracujący mają pasję i powołanie, polskich turystów obsługują tylko licencjonowani międzynarodową licencją Polscy piloci wycieczek.
Nie mam nic przeciwko konkurencji i uważam iż są potrzebni na rynku dominikańskim. Myślę że w owych czasach zdrowa konkurencja jest wręcz wskazana, powinna nas motywować do działania i podnoszenia jakości obsługi naszych rodaków. Szkoda że zamiast tego koncentrujemy się na głupotach i zagraniach nie fair. Z pewnością lada chwila proces przedłużenia licencji zakończy się i emocje zwiazane z tym wątkiem opadną.

P@ffcio 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 21-08-2012, 10:16   

Bardzo dobrze Aga się stało, że w końcu zabrałaś głos :) Jak widać są dwie drogi współistnienia na rynku lokalnym, kto jaką wybiera zależy tylko od zainteresowanej strony :)

gumis22 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 22-10-2012, 20:05   

Witam. W środe wróciliśmy z Dominikany. Nasza opinia o El Polaco jak najbardziej pozytywna. Pierwsze spotkanie rzeczowe w miłej atmosferze. Pełny profesjonalizm, konkretne podejście do klienta.Stały kontakt. Wiem bo skorzystaliśmy z kilku wycieczek fakultatywnych. Sympatyczne i fachowo przygotowane dziewczyny ( dwie Małgorzaty), konkurencyjne ceny-sprawdzałem u kilku rezydentów w naszym hotelu.
Wycieczki na długo zostaną w naszej pamięci, rewelacyjny humor towarzyszący każdej eskapadzie:)) Tu wielkie dzięki dziewczyny i tak trzymać-hakuna matata
Krystian z Moniką

Odpowiedz do tematu