UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
17-11-2007, 04:09
Najprzyjaźniejszy naród na świecie
Autor Wiadomość
Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-12-2011, 20:37   

Heh , Feliz ... W dziale negatywnym nie ma tematu "Najprzyjazniejszy narod na swiecie" , jest tutaj ... A ja sie z tym twierdzeniem nie zgadzam , wiec podaje argumenty tutaj , o to chodzi w forum dyskusyjnym. Nie ja otworzylem ten watek , miej pretensje do zalozyciela tematu. A tak A PROPOS Twojego postu o miejscu zamieszkania , dlaczego ty nie mieszkasz z mezem w Dominikanie skoro uwazasz , ze to taki raj ?
Po za tym ja lubie ten kraj , lubie tu byc , ale jestem daleki od nazywania mieszkancow "Najprzyjaznieszymi na swiecie".

MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-12-2011, 20:37   

No sądzę że każdy ma prawo do swojej opinii i forum jest po to aby dyskutować i wymieniać poglądy ?

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 15-12-2011, 20:48   

Byłam w Dominikanie jako turystka i byłam jako osoba, która tam jakiś czas mieszkała. I inaczej odbierałam społeczność dominikańską kiedy jeździłam tylko zwiedzać a inaczej kiedy przyszło mi się zmagać z trudami tamtej rzeczywistości.

Owszem, Dominikańczycy to bardzo przyjazny naród, ale ta przyjaźń w dużej mierze zależy od tego na jak długo przyjechałeś ... co tam robisz .... kogo znasz ... i ile wiesz ....

janek01 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 10-12-2013, 19:56   

olga napisał/a:
W każdym kraju jest coś czego należy się wystrzegać i w każdym państwie istnieje przestępczość ale prawda jest jedna DOMINIKAŃCZYCY LUBIĄ POLAKÓW

Powoli chyba przestaną nas lubić po ostatnich aferach naszych rodaków, szkoda bo to naprawdę piękny i wyjątkowy kraj
Pozdrawiam

MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 13-12-2013, 16:28   

Dominikana dla Polaków to według mnie dwa "różne " kraje w jednym : ta naprawdę fajna kurortowa i wakacyjna oraz dużo mniej przyjemna i bezpieczna reszta .

bartciokan 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 30-04-2014, 17:53   

MarekPP ale tak wygląda wieksośc tego typu krajów, zobacz Brazylie jest to samo - KURORT ok ale nie nalezy jechać po zaniego samemu

Angelos 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 22-09-2014, 01:30   

każde miejsce, każdy kraj ma swoją złą i dobrą stronę przecież :D

MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 22-09-2014, 14:53   

Jest to stara prawda i sprawdza się doskonale " wszędzie dobrze gdzie nas nie ma " . Przestępczość wzrosła na Dominikanie ale i postęp widać wyraźny na przykład w budowie dróg czy upiększaniu miast.
https://m.youtube.com/watch?v=3ZpQHi12Dk0

jokolos 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 23-09-2014, 08:12   

Chciałbym móc pomieszkać tam chwilę, bo ocenić to samemu

MimikAga 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 29-11-2014, 20:26   

janek01 napisał/a:
olga napisał/a:
W każdym kraju jest coś czego należy się wystrzegać i w każdym państwie istnieje przestępczość ale prawda jest jedna DOMINIKAŃCZYCY LUBIĄ POLAKÓW

Powoli chyba przestaną nas lubić po ostatnich aferach naszych rodaków, szkoda bo to naprawdę piękny i wyjątkowy kraj
Pozdrawiam

Witajcie.

Skoro my sami nie potrafimy się lubić w naszym państwie to co tu mówić o innych państwach?

Ale wracając...

Tak, Dominikańczycy to przyjaźni ludzie jednak zależy od tego jak długo się tam przebywa. Czy na stałe czy "z doskoku".

Jednak to chyba normalne, prawda?

Pozdrawiam,

Aga

Esterkaa 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 14-04-2015, 16:08   

Zgadzam się z powyższym. Ale i tak jestem pełna szacunku dla innych narodów, które potrafią nas lubić. My sami siebie przecież nienawidzimy. Najlepszym dowodem niech będą ostatnie protesty. Strajkują rolnicy i wszyscy wylewają na nich pomyje, strajkują górnicy, to samo. Strajkują stoczniowcy, to samo. I tak dalej...

Sprawdza się powiedzenie: Polak Polakowi Polakiem.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-04-2015, 18:36   

Tak sa przyjazni puki masz kase albo (w razie jesli jestes kobieta) chca Cie wyr....c. Potem przyjazn sie konczy, o czym np. przekonal sie wczoraj niemiec co mu mozg wywalili na parkingu przed supermarketem. Ale i tak mial szczescie bo innego z rok temu to porabali i zasolili w plastikowej beczce od chloru, cos ala jak my w PL solimy ogorki tylko tym ogorkiem okazal sie niemiec. I takie przypadki to co miesiac sie zdazaja, takiej bezgranicznej dominikanskiej przyjazni hehe. Ale i tak dominikanczycy to sa "laight" w porownaniu z hajtancami ktorych przez ten bezsensownie glupi plan regulaziacji przebywa i przebywa. A sytuacja w kraju sie pogarsza wiec rosnie przestepczosc. A ludzie jada zaloza te rozowe okulary na oczy - palmy, slonce, usmiechajacy sie maczo, niebieski ocean a potem taki wielki placz i problemy. I zaraz mnie pewnie "znawcy" skrytykuja, ale tak tu jest!!!!!!!!!!!! A najlepsze ze Ci co naprawde tu dupe umoczyli, mieli problemy, splajtowali, stracili majatek zycia (i nie tylko swoj a nawet swoich rodzicow i zawalili przyszlosc dzieci) to oni sie tu nie odezwa bo slyszec o dominikanie to nie moga bez stanu przedzawalowego. O tak piekne wspomnienia turystow. Przed tym jak sie tu przeprowadzac to polecam z 1000 razy pomyslec i sie glowa pare razy w sciane walnac a potem posiedziec i przeliczyc czy starczy nam kasy (dochodow z wnie dominikany) zeby w tym raju zyc albo czy jestesmy na tyle bogaci zeby wwalic pare milionow na biznes ktory bedzie funkcjonowac przy tak nieprzyjaznej atmosfeze (wszyscy kradna i chca kasy - o pracownikach mowa a jeszcze Cie potrafia do sadu zaciagnac na odszkodowania). Ot tak przyjazni sa, ale co ja wiem o tym...

MarekPP 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-04-2015, 19:28   

No cięzko się nie zgodzić z poprzednikiem . Rasizm dominikańczyków wobec obcych gringo jest ogromny . Moim zdaniem wobec wspomnianych Haitańczyków ( w wyniku podkręcania i podgrzewania atmosfery przez propagandyę prasy i TV) wkrótce dojdzie do masowych pogromów oraz linchów oraz egzekucji .
Na dużą skalę oszustwa przy zakupie nieruchomosci , problemy na każdym kroku , przestępczość pospolita , lenistwo i niski poziom morale pracowników czyni z DR mało atrakcyjny kraj do osiedlania się .

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-04-2015, 20:30   

Wlasnie wlasnie.
A najgorsze panie Marku ze to my dla nich jestesmy "pendejos" i "mongolicos", nawet nie wiem jak dobrze przetlumaczyc pendojo cos w stylu dupka a mongolico to mongol nie wiem dla czego dominikanczycy uwazaja mongolow za jakichs ospalych zolwi. Cos ala jak Estonczycy hehe. A sami ni pisac nie czytac nie umieja, ale zata wyciagac kase i nic nie robic to podstawa.
A paniom zakochanym w miejscowych to polecam filmy z serii SankiPanki nawet jak jezyka nie znacie to i tak wszystko zrozumiecie )))). Najpierw cala rodzina partnera wam dupe lize a jak juz zwizek zalegalizowany albo jak partner juz znajdzie sposob trzepac z was kase to odrazu cala rodzina w odstepach tygodnia zaczyna chorowac i wysylaj kase itd... itp... i sie ciagnie to w nieskonczonosc bo ciagle im cos brakuje cos trzeba ktos umiera ktos sie rodzi ja pie.....le prawdziwe zamkniete kolo i wszystkim tylko daj daj daj. A rodzina to nie jest jak w PL dziedkowie kuzyn i wujek tylko 200 kuzynow 50 wojkow 30 dziadkow i jeszcze milion jakichs cieci ktorzy jak sie dowiaduja ze gringo w rodzinie to odrazu wam na szyje (albo na garba jak kto woli) wskakuja.
Nie wiem co mnie dzis ugryzlo wiec przepraszam za slownictwo itd... ale kurde tyle lat juz wszystkich w tym zasranym migrasionie znam (jednym z pierwszych klientow bylem) i nadal 1000peso ale daj daj daj. Masakra jakas, a wymagania na te pobyty to teraz jak w Szwajcarii zrobili, cholera republica bananowa uwierzyla ze jest pepkiem swiata (a hajtancow legalizuja bez problemu - bo wojna ich zaczeli straszyc, a taki hajtaniec to 2000peso w rekach nigdy nie trzymal co za burdel w tym kraju). W nastepnym tygodniu postawie ich wszystkich na miejsce w tym Santo Domingo hehe.
P.S. Tak teraz pomyslalem ze moze i jestesmy pendejos, bo jak kazdy dominikanczyk spi i widzi jak jakas tlusta biala Klare zachaczy i ona mu vize zrobi ii do stanow zabierze a my tu dobrowolnie z tych europ stanow i innych krajow pchamy to te ich male mozdzki pewnie tego nie ogarniaja dlatego tak mowia... ))))))))))))))))
Dobra koniec zalow, trzeba zyc dalej ))))))))))))

carbon 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 14-04-2015, 22:42   

Prawda :-)
Jakis czas temu napisalem a wlasciwie podsumowalem ten caly princess na trip advisor no i odrazu kobitka jakas z kanady na mnie wsiadla , ich tamtejsze goru co postow ma wiecej tam napisane niz ja wlosow na glowie , ze co jak to mozliwe ze mam takie zdanie na temat tego resortu bo ona byla przeciez dwa tyg prze demna i super bylo i juz miala bilet na kwietnia tam wykupiony a to byl marzec , zastanowilo mnie czy mi sie w du... Poprzewracalo czy co ze ona tak zachwala a dla mnie ochyda , a dodam ze jakis tam wybredny nie jestem . I tak mnie tknelo czy aby kobitka 50 letnia jezdzi tam solo czysto wakacyjnie , zreszta z jej postow wynika ze objechala wszystkie te dziadostwa typu vik , barcelo dominican , natura park , vista sol ,
Mysle ze takich jak ona jest sporo z kanady czy usa co maja ochote ustrzelic czekoladowego bell boya i ulozyc z nim sobie zycie na tydzien .
No ale co polki pisza w swoich relacjach na trip4 cheap , czy wakacje pl , nie jak inaczej a mufiny to ich okreslenie na dominikanczykow i haitanczykow , a jak zachwalaja fotki jak ktoras wstawi z takowym , im czarniejszy tym lepszy , dziwi mnie to troche bo tak jak napisales te mufiny nie maja skrupolow i za pare dolcow ukisza czlowieka jak ogorki
My faceci jestesmy chyba bardziej fer jak laska super wyglada to nie patrzymy by byla bardziej czarna albo egzotyczna Poprostu sie ogladamy czy ruska czy niemka czy francuska a te nasze rodaczki z powyzszych forow to chocby bialy facet bodobny byl do di caprio to nawet okiem nie rzuca ale wystarczy ze jakis kunta kinte na plazy z klatka prawidlowo zapadnieta i bez dwoch zebow im wciska jakies cygara to fotografuja go ze wszystkich stron a pozniej na forum wraz z innymi sie jego zdjeciem rozkoszuja.

Odpowiedz do tematu