UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
17-11-2007, 04:09
Najprzyjaźniejszy naród na świecie
Autor Wiadomość
Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 23-09-2011, 02:27   

Sorry , ze mecze jeszcze raz ten temat ale jakos razi mnie brak obiektywnosci w tym watku.
Ja wiem , ze Twoje kryterium Feliz to spodniczki i slonce ale jest pare rzeczy , ktore mi osobiscie nie pozwalaja nazwac dominikanczykow "najprzyjazniejszym narodem na swiecie".
-Ogolnie panujace zlodziejstwo. Nigdzie indziej nie jest tak ekstremalne jak tutaj. W Barahonie nie moge wejsc do kosciola tak o poza czasem mszy bo jest zamkniety. Na pytanie dlaczego , odpowiadzieno mi , ze to niemozliwe bo katedra bylaby od razu rozgrabiona.
Za kazdym rzemieslnikiem pracujacym w domu trzeba chodzic bo wyjdzie z wypchanymi kieszeniami . Lista skradzionych u mnie rzeczy zanim sie spostrzeglem o co chodzi jest dluuuga.
- permanentne okradanie ludzi potrzebujacych pomocy. Gdy kolo Higuey rozbil sie autobus z turystami , pierwsi przybyli przedstawiciele "najprzyjazniejszego narodu na swiecie" juz okradli rannych zostawiajac ich samych sobie.To tylko jeden podany przyklad z wielu , zeby nie przedluzac postu...
- Stosunek do zwierzat , mi osobiscie zabito lub okaleczono kilka czworonogow. Moj doberman (przyjazne i absolutnie nie agresywne stworzenie) byl dwa razy otruty i raz dzgniety nozem. spedzil w sumie kilka dni pod kroplowka. Walki psow dla rozrywki to normalka.
- Ilosc znajomych zastrzelonych w napadach czy porachunkach przekroczyla w zeszlym roku dziesiec osob.
O probach wyludzenia i kombinacjach nawet nie bede pisal bo sa codziennoscia.
Ja wiem , ze w koncu znow ktos napisze , ze jestem zlosliwy albo celowo obrzydzam innym Dominikane . Ze sa to rzeczy wyssane z palca itd itd.
Musze jednak zaznaczyc , ze mieszkam od lat wsrod dominikanczykow a w nie centrach turystycznych takich jak Bavaro czy Puerto Plata. Nie ma tu hoteli , nie ma tu polituru jest tylko normalna rzeczywistosc dominikanska. Moze gdzie indziej jest inaczej ....

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 23-09-2011, 14:47   

Zenon S-uprzejmie prosze o nie komentowanie i generalizowanie mnie w ten sposob-
Zenon S napisał/a:
Ja wiem , ze Twoje kryterium Feliz to spodniczki i slonce

Na jakiej postawie niby tak sadziesz?znasz mnie ze uwazasz za taka plytka???

Te argumenty zupelnie do mnie nie trafiaja. A co? w Polsce mozesz zostawic obcych w domu?hahaha widac ze dawno Cie tu nie bylo.Koscioly zostawione bez opieki TEZ sa okradane.
A w Polsce nie ma oszustow?hmmm ciekawe. Kazdego kogo sie da,mozna oszukac. I to nie tylko na ulicy.Wielkie firmy, tylko czyhaja na naiwnych, ktorzy podpisza mega niekorzystne umowy. JAk widza ze sie nie znasz, to w zyciu sie nie dowiesz ze cos Ci sie nalezalo. I to wszyedzzie-w sklepach, urzedach,ubezpieczalniach, u lekarza. Jak nie znasz swoich praw, to nie licz zbytnio na dobre checi..

Co do zwierzat..to tez powszechny obrazek,i w PL takze co chwile pokazuja rozne okrucienstwa. A tak na marginesie, to wlasciciel zawsze uwaza ze jego pies nie jest grozny.I denerwuja mnie na maksa psy bez kagancow i smyczy i niesprzatniete kupy, wszedzie!

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 23-09-2011, 23:04   

feliz napisał/a:
Zenon S-uprzejmie prosze o nie komentowanie i generalizowanie mnie w ten sposob-
Zenon S napisał/a:
Ja wiem , ze Twoje kryterium Feliz to spodniczki i slonce

Na jakiej postawie niby tak sadziesz?znasz mnie ze uwazasz za taka plytka???

To moze zacytuje:
feliz napisał/a:

Tam,czlowiek sie czuje taki dowartosciowyny,taki ladny... Ten klimat, daje taka radosc,usmiech.Ja osobiscie nie lubie tu w Polsce nosic spodniczek, spodenek,a tam tylko:D Po przyjezdzie jak ubralam ta sama sukienke, to zaraz czulam na sobie dziwne spojrzenia.. Tam sa one takie budujace,komplementujace, a tu raczej krytyczne.

Ja juz nie chce Ciebie wiecej do niczego przekonywac. Czuj sie ladna i dowartosciowana... I nos koniecznie spodniczki... :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 24-09-2011, 09:25   

Myslenie takimi kryteriami, a noszenie spodniczki to zupelanie inna sprawa! Sugestia ze mysle przez taki pryzmat oznacza ze jestem pusta i sie zachowuje jak lalka barbie. Taka nic niewiedzaca szara gaska. Przynajmniej w Polsce jest to rownoznaczne.

Salseros 
Administrator

Wysłany: 24-09-2011, 12:57   

Do szanownych forumowiczów Zenon S, i feliz, Proszę się wzajemnie nie obrażać i traktować siebie z należytym szacunkiem. Wasze posty nie dotyczące danego wątku i wytykające sobie wzajemnie różności, będą bez uprzedzenia kasowane w całości lub części!!!

Konsul 
Korpus Dyplomatyczny
Konsul RP w Puerto Plata

Wysłany: 28-09-2011, 16:54   

Usmiechnijcie się :) ! Znów słońce i kolejny piękny dzień na Dominikanie
Republika Dominikańska

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 12-10-2011, 21:43   

To ja jade:P Bo w Polsce kupki z nieba leca:/ i podobno w piatek w calej Polsce ma juz padac snieg:(

tomo 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 04-11-2011, 20:49   

Witam serdecznie:)

Widzę, że emocjonująco jest na tym wątku :) i że Państwo Zenon S i feliz są bardzo zaangażowani w rozmowę.
Nasz Pan Administrator słusznie powstrzymuje od skakania sobie do gardeł lecz w zasadzie po części o to chodzi w dyskujsji na forum. W końcu konkretna rozmowa a nie tylko jednorazowe wpisywanie swoich wspomnień czy też życzeń. Ogólnie jeszcze nie byłem na Dominikanie i zamierzam się tam wybrać razem z żoną. Wylatujemy 09.12.11 do Punta Cana. Dlatego też szukając opinii wpadłem z gościną do Was.
Przeczytałem wszystkie posty w tym wątku i stwierdzam że Zenon S ma chyba jakiś problem... denerwuje go to że większośc Polaków odnajduje na Dominikanie swój raj na ziemi a on nie. Stary po co Ci na siłę zmieniać taki fantastyczny obraz tego kraju wśród Twoich rodaków, którzy większą częś roku mają śnieg, deszcz i szarość? A to że Ty mieszkasz i obcujesz z Dominikańczykami to już Twój wybór. Każdy z nas ocenia tych ludzi na tyle na ile ich pozna i to wszystko. Poza tym dlaczego starania tubylców, którzy mają styczność z turystami przykrywasz tymi którzy są poprostu przestępcami. Moi rodzice byli na Dominikanie w 2006 roku i po ich relacji mogę powiedzieć tylko że uśmiech im z twarzy nie schodzi a to przyznać trzeba że nam Polakom by się przydało :)
Tekst o spódniczkach i słońcu wycelowany w feliz był słaby... ale nie będę tego komentował bo dostane po uszach od admina:)
Mała rada.... nie psuj nam naszego raju!
Lecz muszę jednak również i docenić Zenona S za niektóre ciekawe informacje dotyczące życia na Dominikanie umieszczane w innych wątkach. W zasadzie brawo też za to że nie wielu Plaków żyjących na Dominikanie wypowiada się na forach a Ty to robisz!!! Mam małą propozycję dla Ciebie. Napisz może nam porady, które oparte na Twoim doświadczeniu mogłyby nam Polakom odwiedzających "na chwilę" ten kraj jeszcze bardziej sprawić aby raj był większym rajem:) Będziemy Ci za to niezmiernie wdzięczni! Nie myl tylko tego z ostrzeganiem przed niebezpieczeństwami bo to już od Ciebie wiemy :mrgreen:

Pozdrawiam i na 100% odezwe się po powrocie.

kicior 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 12-11-2011, 20:06   przestepczosc

Panie Zenek cos pan przewrazliwiony.
Mieszkalam w Sosua caly miesiac...i nie bylo zadnej sensacji ze bandytami nie tak jak np.w Warszawie a dokladnie w okolicach.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-12-2011, 04:42   

Pani Kicior !
Ja tu mieszkam prawie trzynascie lat , wiec mamy mala roznice w doswiadczeniu i wiedzy na temat Dominikany. Opalanie sie bylo i jest zawsze bezproblemowe. Klopoty sie zaczynaja gdy trzeba zaczac zarabiac na zycie i prowadzic interesy z "Najprzyjazniejszym Narodem na Swiecie". Sosua , Puerto Plata , Bavaro sa to miejsca gdzie ma sie do czynienia z ludnoscia naplywowa (tylko w okolicach Sosuy mieszka chyba ponad 20 tysiecy Niemcow) . Tam jest nieco inaczej , chociaz pare dni temu glosna byla sprawa o turyscie pobitym i obrabowanym w bialy dzien na plazy w PP , zwrocil sie o pomoc do policji i zostal wysmiany , zlekcewazono go zupelnie.
Ja moglbym ksiazke napisac o kombinacjach , zlodziejstwach , korupcji, niewiedzy , o zlej woli i upadku moralnym Dominikanczykow. To forum dyskusyjne , podano temat , jaki widac u gory i ja sie z tym twierdzeniem nie zgadzam. Mam prawo i podstawy.
Wlasnie pare dni temu wlamano sie do mojego sklepu po raz kolejny... Na policji jednak pan prowadzacy sledztwo powiedzial mojej zonie dzisiaj , ze trzeba mu zaplacic , zeby on scigal przestepcow. Ale to normalne , bo gdy mojemu pracownikowi na wiosne pod grozba uzycia broni odebrano skuter inny Pan Policjant stwierdzil , ze najlepiej bedzie gdy uda sie na punkt sprzedazy narkotykow i tam wykupi swoja pasole. Nawet powiedzial mu gdzie to jest. Szkoda , ze nie wzial jeszcze oplaty za te cenna informacje.
Tylko w Dominikanie prokurator moze Cie okrasc z dokumentow , ktore sprzedaje stronie przeciwnej.... I do kogo zlozysz skarge? Do prokuratora , czy moze pojdziesz na policje ? Ja sie nauczylem z tym zyc i wiem jak rozmawiac z Dominikanczykami . Jak odbierac naleznosc ( sprzedajemy miedzy innymi meble na kredyt i okolo 60 % klientow nie chce pozniej placic rat) ale to nie jest rzecz przyjemna . Oni sie tylko wtedy tak szeroko usmiechaja jak czegos chca i to dlatego , ze usmiech nic nie kosztuje.
Pracuje dla mnie kilkunastu pracownikow dominikanskich ... LATA TRWALO zanim trafilem na uczciwych i solidnych , jakie pomysly mieli inni aby wyszarpnac ze mnie szmalceson albo , zeby oszukac , godzinami mozna by opowiadac. Ale fakt ... Zawsze sie usmiechali...

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-12-2011, 08:44   

Zenon- to po co tam mieszkasz??? ja tego nie rozumiem. Jak Ci tam tak zle, to wroc do pieknej, bezproblemowej Polski, gdzie nikt Cie nie oszuka, nie okradnie, na rekach beda Cie nosic.
Wiesz, moze ciebie tak nie lubia bo Ty tak zrzedzisz i Ci sie nic nie podoba? Jak ktos ma taka postawe roszczeniowa, to z reguly robi mu sie pod gorke.Dla zasady.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-12-2011, 17:07   

Ciekawe ... wlasnie takiego komentarza sie spodziewalem...

jacek2602 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 15-12-2011, 17:31   

mysle,ze p. Zenon ma racje fakt akurat na dominikanie jeszcze nie bylem ,ale bylem na innych podobnych wyspach i jest prawda ze mieszkancy sa mili i usmiechnieci bo cos chca,a podziw nalezy sie ,ze znalazl Pan wkoncu odpowiednich pracownikow bo gdy obserwowalem mieszkancow wysp to stwierdzam z pelna stanowczoscia ze do pracy oni nie nadaja sie,lawiruja jak sie da, a punktualnosc to jest im nie znana taka jest prawda.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-12-2011, 18:06   

feliz napisał/a:
Zenon- to po co tam mieszkasz??? ja tego nie rozumiem. Jak Ci tam tak zle, to wroc do pieknej, bezproblemowej Polski, gdzie nikt Cie nie oszuka, nie okradnie, na rekach beda Cie nosic.
Wiesz, moze ciebie tak nie lubia bo Ty tak zrzedzisz i Ci sie nic nie podoba? Jak ktos ma taka postawe roszczeniowa, to z reguly robi mu sie pod gorke.Dla zasady.

Nie lubia rowniez mojego sasiadki mieszkajacej z tylu mojej posesji bo jej ukradziono juz kilka skuterow i zastrzelono przy tym brata... Nie lubia tez tego pacjenta ktory mieszka po lewej , bo mu tez rabnieto jednoslada... To samo stalo sie z sasiadem po prawej , z ta roznica , ze byl napadany kilka razy i stracil skuter i motor...
Jeszcze mala dygresja Feliz , pisz na temat ! Moj ewentualny pobyt na wyspie nie jest sednem sprawy... Dyskutujemy tutaj o "Najprzyjazniejszym Narodzie Swiata" a nie o moich ewentualnych przeprowadzkach.

feliz 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 15-12-2011, 20:13   

Chcialabym zauwazyc ze znajdujemy sie w dziale OPINIE POZYTYWNE-to tak apropo pisania na temat. Wiec ze swoim nielubieniem Dominikany przenies sie do negatywnych.

Odpowiedz do tematu