UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
26-09-2008, 20:51
Najlepszy miesiąc na wyjazd pod względem pogody, Dominikana
Autor Wiadomość
merlin 
NAWIGATOR


Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 32
Wysłany: 29-07-2007, 10:26   Najlepszy miesiąc na wyjazd pod względem pogody, Dominikana

uwaga
Na maj i październik przypada okres największych upałów, słońce nieźle wtedy grzeje, temperatura przekracza 30 - 35 st C. Jak ktoś nie lubi takich spiekot, lub nie może przebywać w takim mocnym słońcu radzę rozważyć wyjazd w pozostałych miesiącach.
 
 

SeoHost.pl

yaro-net 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 1
Wysłany: 09-09-2007, 21:26   

Witam,
Planuję urlop na Dominikanie.
Zastanawiam się w jakim miesiącu najlepiej zrealizować taki wypoczynek.
Czy są pory roku, w których warunki klimatyczne na Dominikanie mogą
stwarzać jakieś utrudnienia? Mam na myśli huragany i deszcze.
Z góry dziękuję za podpowiedzi. :-)
 
 
Salseros 
Administrator


Wiek: 45
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 1154
Wysłany: 09-09-2007, 23:19   

Odpowiedź jest taka --Kiedy tylko chcesz.
Dlatego że:
-Pogoda cały rok jest super(okres huraganów zaczyna sie w czerwcu a kończy we wrześniu)
-wszystkie atrakcje dostępne są cały rok (z wyjatkiem wielorybich godów te można zobaczyć w Lutym)

Więcej info o pogodzie na dominikanie możesz znaleźć na www.dominicana.com.pl naciskając button "informacje" a potem "pogoda". Tam jest też taka tabela z temperaturami w danym miesiącu.
_________________
www.dominicana.com.pl Dominikana Filmy Zdjęcia Informacje Hotele Telewizja Radio Muzyka
Polub nas na FB https://www.facebook.com/DominicanaComPl
Pozdrawiam Salseros
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 10-09-2007, 03:33   Huragan George Dominikana

Tak to już jest, że jak człowiek planuje urlop to myśli o ...pogodzie.
Dwa razy byłam na Dominikanie. Raz w porze suchej ( trwa od czerwca do września ), drugi raz w porze deszczowej ( trwa od listopada do lutego ) i za każdym razem było ... " żeby tylko pogoda się udała " - UDAWAŁA SIĘ !!!

20 września ( sierpień - październik to sezon huraganów - ups !!! ) wybieram się tam ponownie i chociaż wiem, czego mniej więcej się spodziewać to stare myśli powracają ... " żeby tylko pogoda była - żeby była ".
Co do huraganów to przeważnie szczęśliwie omijają wyspę. Najgroźniejszy - huragan George miał miejsce jakieś 9 lat temu.
_________________
Dominikana
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 10-09-2007, 03:35   

Może ten post nie wniesie nic treściwego, ale ... jest ! jest !! jest !!! ...iiiiha...yeaaa...
mam następny poziom !
_________________
Dominikana
 
 
hanka76 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 13 Lis 2008
Posty: 12
Wysłany: 15-01-2009, 02:33   

Pogoda na Dominikanie-to nie Bałtyk,nikt nie zmarźnie:)))Pierwszy wypad-wrzesień/pażdziernik-akurat szalał huragan,pora deszczowa i wszystko co najgorsze-na miejscu słonce,cisza i spokój.Wypad nr 2 -kwiecień/maj-pora deszczowa i w ogóle-na miejscu słońce,lało tylko w nocy,ocean/morze bez fal,jeden dzień pochmurny,podczas którego nabawiłam się poparzenia słonecznego(DOSŁOWNIE).Wypad nr 3 -grudzień/styczneń-lało,pochmurnie,fale uniemożliwiały"normalną"kąpiel.Było super-jestem z tych co cieszą się z wypoczynku,ale nawet"tubylcy"twierdzili,że występują anomalie o tej porze roku.Raz nawet zmarzłam po kąpieli....:))))Myślę,ze i tak nikt nie zawiedzie się na pogodzie!Na pewno nie ma co obserwować pogody na onet:))))))))))))))))))))))))
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 19-01-2009, 23:40   

Są ludzie którzy nie chcą jeździć na Dominikanę w okresie upałów ... są ososby które unikają termin huraganów ... ale tak naprawdę na wyspę można jechać w każdym czasie. Temperatury utrzymują się tam na poziomie 20 - 30 stopni C.

Najgorętsze są okolice jeziora Lago Enriquillo (południe kraju), w górach zaś możliwe są spadki temperatury poniżej 0 stopni C (w okresie najchłodniejszym). Najczęściej pada na północy kraju, najrzadziej na południu, a przylądek Punta Cana jest chyba najbardziej ... wypośrodkowany :mrgreen:
_________________
Dominikana
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16