UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Listopad / grudzień 2014 - plany na wyprawę
Autor Wiadomość
Arek_43 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 01-09-2014, 21:06   Listopad / grudzień 2014 - plany na wyprawę

Witam !

Serdecznie witam wszystkich doświadczonych Podróżników.
Od jakiegoś czasu śledzę forum w poszukiwaniu informacji o Dominikanie.
Planuję wyprawę z lepszą połową gdzieś na przełomie listopada / grudnia.
Wstępnie tylko przelot z Drezna do Puerto Plata, potem busem jakieś 180 km
do Las Terrenas - opisywany fajny hotelik Casa Robinson.
Planowany pobyt od 28.11.2014 do 16.12.2014 ( 18 nocy - taki wynalazłem termin samego
przelotu z Niemieckiego Neckermann'a ).
Przelot w obie strony 1576 Euro za 2 osoby = 6612 zł, noclegi jakieś 2300 zł,
przejazdy pewnie ze 300 zł, wyżywienie około 2000 - razem to daje około 11.000,
może więcej.
Za cenę 7 - dniowej wycieczki z biura z hotelem all inclusiv mam w przybliżeniu dwa tygonie pobytu na własną rękę.
I teraz pytanie dla bardziej doświadczonych - czy to ma sens, i czy zagra ?
Może leci ktoś obeznany w podobnym terminie - może połączymy siły ?

pozdrawiam i liczę na odpowiedzi

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 02-09-2014, 05:29   

Niestety obawiam sie, ze z Drezna przelot nie bedzie bezposredni. Prawdopodobnie via USA lub ewentualnie przez Madryt,lub z dolotem przez Frankfurt albo Dusseldorf.. To po pierwsze. Po drugie dojazd z lotniska do Las Terrenas to koszt 200USD w jedna strone. Przy obecnych cenach biletow lotniczych wyjazd na wlasna reke nie ma sensu. Za 1000-1100 euro polecisz z Biura niemieckiego na 2 tygodnie all incl. Przeloty bezposrednie tylko z Frankfurtu-Condor,Dusseldorf-Air Berlin. Jedziesz dzien wczesniej,hotel,parking plus transfer razem w cenie-koszt 100 euro zacdwie osoby. Sam wybierz co sie bardziej oplaca :-P

Arek_43 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 03-09-2014, 21:47   

Dzięki za odpowiedź !

Szczerze mówiąc trochę mi uszy opadły ...
Rzeczywiście nie wiem czy lot jest bezpośredni - tego jeszcze nie sprawdziłem, ale rzeczywiści wygląda że nie.
Co do przejazdu z lotniska w Puerto Palta do Las Terrenas - aż taki drogi przejazd ?
Choćby tymi busami co tam są się dostać - coś nie wierzę, że lokalsi tyle płacą :)
Będę myślał jeszcze ...
Co do przejazdu, hotelu i parkingu z Berlinie - jakaś podpowiedź ?
Sam parking strzeżony na 2 tygodnie to 140 euro. Fakt że przy lotnisku.
Jak to zrobić w pakiecie za 100 euro ?

pozdawiam

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 04-09-2014, 06:33   

:-> Dlaczego zaraz uszy miałyby opaść...Głowa do góry.
Po prostu nie kalkuluje się wyjazd na własną rękę jeśli bilet lotniczy kosztuje na poziomie 600 euro plus.Sprawdziłam wyloty z Drezna i są łączone przez Dusseldorf. Jak wspomniałam wcześniej bezpośrednie połączenia do Puerto Plata są TYLKO z Frankfurtu lub Dusseldorfu. Jeśli chodzi o dojazd do Las Terrenas to koszt,który podałam dotyczy transportu prywatnego. Oznacza to,że pojedziecie sami prosto do miejsca docelowego. Nie wiem jak kursują busy publiczne i szczerze nie polecam takiego sposobu podróży bo jak domniemam będziecie tam pierwszy raz. Nie szukajcie parkingu lotniskowego bo to bez sensu. W pobliżu portu lotniczego jest mnóstwo hoteli oferujących 1 dobowy pobyt, z parkingiem na 15 dni oraz dowozem i odbiorem z lotniska w pakietowej cenie ok 100 euro. Dlaczego warto jechać dzień wcześniej?A to dlatego,że gdyby coś się przytrafiło po drodze to zawsze jest czas na to by dotrzeć na lotnisko. Gdybyście jednak chcieli jechać bezpośrednio to są parkingi z dowozem i odbiorem już od 50 euro za 15 dni. Tyle właśnie płacimy w tym roku ale nocujemy w Kassel wcześniej u znajomych. Wszystko zawsze kupujemy przez internet i nigdy nie było problemu...Służę pomocą.

dodziu 
NAWIGATOR

Wysłany: 04-09-2014, 09:32   Re: Listopad / grudzień 2014 - plany na wyprawę

Arek_43 napisał/a:

Za cenę 7 - dniowej wycieczki z biura z hotelem all inclusiv mam w przybliżeniu dwa tygonie pobytu na własną rękę.

Dlaczego 7 dni???
Z londynu polecisz na 2 tyg za 919 funtow, czyli 4815zl x 2 =9630, dolot na Gatwick-zalezy skad,ale to nie sa jakies wygorowane pieniadze

http://www.firstchoice.co...Type=F&finPos=1

albo troche drozej tutaj

http://www.thomson.co.uk/...ultiSelect=true

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 04-09-2014, 16:34   

Poniekąd kolega ma rację,ale...jest jedno małe ale w przypadku wylotu z Londynu. Dopasowanie połączenia tak żeby wszystko grało graniczy z cudem. Szczególnie trzeba uważać na opóźnienia lotów. Co będzie jeśli np w Katowicach pojawi się mgła albo intensywne opady śniegu lub awaria samolotu????? Wtedy przepada wykupiona wycieczka ot co. Podobnie ma sie sprawa drogi powrotnej. W okresie zimowym często zdarza się wielogodzinne opóźnienie przelotu przez Atlantyk. A samolot w Londynie czekać nie będzie. Czyli reasumując powinno się przylecieć dzień wcześniej,wziąć nocleg w hotelu i podobnie spowrotem. A to dodatkowe koszty. Nie wspomnę, że podróż tanimi liniami wcale nie jest taka tania bo bagaż kosztuje sporo. Dlatego wielokrotnie analizowałam przeróżne opcje i najlepiej lecieć z niemieckim biurem podróży dojeżdżając samochodem. Od 15 lat wszystko się znakomicie sprawdza ;-)

dodziu 
NAWIGATOR

Wysłany: 05-09-2014, 03:51   

jesli liczysz sie z wydatkiem 11,000zl i musisz samemu wszystko zalatwiac, plus martwic sie o dojazd i wogole, to nie rozumiem w czym jest problem z dolotem do Londynu i spowrotem? dopasowanie polaczenia z londynem graniczy z cudem,zartujesz dzurga chyba? albo nigdy nie lecialas do londynu.. dziennie mamy kilkadziesiat samolotow z roznych punktow w polsce, to samo sie tyczy calej europy.
poza tym:
dolot i nocleg 2 razy w londynie, to wydatek dla dwoch osob rzedu 500-1000zl, czyli w dalszym ciagu taniej niz wyliczenia kolegi. a nie jest problemem przyleciec dzien wczesniej i zostac na noc po powrocie.
poza tym, w dzisiejszych czasach,niewielu jest polakow ktorzy nie maja rodziny albo znajomych w Londynie :)
nastepna sprawa-koszty-sa przyblizone, nawiasem mowiac, 2000zl na jedzenie dla dwoch osob ,na 14 dni powiedzmy, to malo. 2tys zl to jest okolo 630 dolarow...przyzwoity obiad w restauracji to wydatek rzedu 30-50 dolarow dla dwoch osob, bo gotowac to chyba nie beda??? a gdzie sniadanie, kolacja, jakis drink itp
dla przykladu podam, zwykly dominikanski comedor, dla miejscowych, ryz z kurczakiem i czyms jeszce to wydatek okolo 3-6 $,jest ok,ale to nie jest wyzywienie na wakacje...ale moge sie mylic,zalezy co kto lubi.

takze wydanie okolo 11tys zl(prawdopodobnie wiecej) i martwienie sie o wszystko mija sie z celem, bo chyba wakacje nie na tym polegaja
za ta sama kwote, a nawet mniejsza, masz wszystko zorganizowane

jesli by to byla znaczaca roznica w dlugosci pobytu,albo duzo taniej to jak najbardziej,a w tym przypadku to raczej nie ma sensu, ale to tylko moje zdanie

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 05-09-2014, 05:13   

Chyba sie nie zrozumielismy. Przeczytaj co napisalam wczesniej o wyjezdzie organizowanym na wlasna reke. Tez jestem za all incl z biurem podrozy. A co do kilkudziesieciu samolotow z Polski do Londynu codziennie to gruba przesada.Dlatego najlepiej leciec z Niemiec wcześniej jadąc tam samochodem i to fakt niezaprzeczalny i najkorzystniejszy finansowo. Lece teraz za tydzien,14 dni all,1048 euro z Frankfurtu,4400×2=8800 plus parking 50 euro i paliwo 600 zl . Razem 9600zl. Tyle w temacie.

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 05-09-2014, 05:22   

I jeszcze jedno..Wlasnie sprawdzilam polaczenie Londynem z Poznania. Lot tylko na Stansted czyli dodatkowe koszty przemieszczenia i targanie z bagazem. Lot z Wroclawia na Gatwick to koszt dla 2 osob z bagazem 180 funtow czyli juz jest 1000zl,dojazd do Wroclawia,koszty, nocleg w Lon. koszty...Sam widzisz,ze rozowo to nie wyglada i nie przekonasz mnie ale tylko Niemcy.

Arek_43 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 07-09-2014, 14:20   

Hmm, rzeczywiście - po dłuższym namyśle widzę, że załatwiania jest sporo - to mnie akurat nie przeraża, bo lubię to robić, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu i nie da się tego zapiąć do końca - można się przeliczyć z tymi przelotami i przesiadkami. Chyba jednak będę skłaniał się w kierunku przyczekania i wbicia w jakieś Last Minute na dwa tygodnie. Jakie są szanse ? Coś ciekawego bywało w tamtym roku ? Może wiecie ?

pozdro

dodziu 
NAWIGATOR

Wysłany: 08-09-2014, 03:12   

ja na Twoim miejscu bym czekal na last minute, chociaz do Las Terrenas to watpie zebys cos taniej znalazl niz ci podalem wczesniej.
jesli w miedzyczasie by tanszy lot wyskoczyl , to sprobowalbym cos samemu zorganizowac,tak jak to chciales na poczatku.
bo mozna lot dla 2 osob znalezc do 1000 euro,a nawet taniej,
szukaj na jetairfly, condor, i czasami mozna cos fajnego zlapac na iberii.patrz tez na flights.thomson i thomascook airlines.

adam adam 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 14-09-2014, 21:50   

Czesc Arek,

Wyslalem wiadomosc na priv, ale nie jestem pewien czy doszla. Najprawdopodobniej bedziemy wybierac sie na Dominikane i Kube w podobnym terminie. Wasze plany juz potwierdzone? Wstepny rozklad jazdy juz opracowany? :)

Daj znac, chetnie wymienimy sie spotrzezeniami.

Pozdrawiam,

Adam

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 17-09-2014, 21:44   

Trzeba podrozowac nie jakimis zlodziejskimi taksowkami a normalnymi busami wtedy ceny sa inne. Np. Barahona - Santo Domingo to 250 peso czyli 4,50 w Euro. Wszedzie sa takie busy...

sloniklbn 
NAWIGATOR

Wysłany: 18-09-2014, 17:08   

Nie każdy może.
Ja ląduję o 16.00 w Santo Domingo a ostatni bus tego dnia to 16:00 w stronę Bavaro.
Tak więc miałem 2 opcje:

I.
1) Nocleg w Santo Domingo (2 x taxi do i z hotelu)
2) Podróż busem.

II.
1) Wykupienie transportu zbiorowego z TUI (najtańsza opcja) za ok 550 zł w obie strony lotnisko - hotel - lotnisko.

Wybrałem opcję nr 2, od razu po lądowaniu podróż do hotelu.

Ale oczywiście - jak ma się możliwość -> lepiej jechać busem bo zdecydowanie taniej.

Arek_43 
SZCZUR LĄDOWY

Wysłany: 18-09-2014, 21:27   

adam adam,

Witaj Adam!

Pisz na maila bo coś te wiadomości nie dochodzą :(

stokowa1małpagmail.com

pozdro

Odpowiedz do tematu