UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Salseros
21-03-2009, 12:20
Huragany 2008, Dominikana
Autor Wiadomość
arwena30 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 8
  Wysłany: 31-07-2008, 22:47   Huragany 2008, Dominikana

Wybieram się we wrześniu na Dominikanę, ale doszły do mnie słuchy, że w tym roku istnieje bardzo duże zagrożenie wystąpieniem huraganów... Być może to plotka, a być może nie! Pytałam Pani w biurze podróży - ona stwierdziła, że na pewno będzie ok... Chce się jednak upewnić. Czy ktoś z Was wybieram sie może na Dominikanę we wrześniu i wie coś na ten temat? Albo czy ktoś kto był na Dominikanie we wrześniu może mi napisać jaka była pogoda?
Generalnie takie wczasy to dużo pieniędzy, więc warto wiedzieć, czy większości czasu nie spędzi się w pokoju hotelowym albo barze :)
Z góry dziękuję za info! :-D
 
 
sirga 
WŁADCA TORTUGI


Wiek: 40
Dołączyła: 11 Cze 2007
Posty: 2099
Wysłany: 01-08-2008, 04:36   

Pewną informację o zagrożeniu huraganowym będziesz mogła otrzymać na 2-3 dni przed swoim wyjazdem. Kiedy tworzy się cyklon na oceanie, a potem przeistacza się w huragan i nim dojdzie w region Dominikany - trwa to średnio 8-12 dni.
Na tak długi czas przed twoimi wakacjami, jeśli ktoś ci mówi że na pewno będzie huragan - to są to raczej wróżby niż prawdziwe informacje.
Na twoim miejscu bym się tym nie przejmowała.
_________________
Dominikana
 
 
athena21 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 28 Cze 2008
Posty: 7
Wysłany: 05-08-2008, 11:49   

Ja również się wybieram... i chcialabym stamtąd wrócic :) Więc jak ktoś będzie coś wiedział proszę o info.
 
 
arwena30 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 8
Wysłany: 05-08-2008, 15:08   

Zdecydowaliśmy się jednak lecieć we wrześniu. Po wielu rozmowach, przewertowaniu stron internetowych na temat Dominikany i zasięgnięciu porad osób, które na Dominikanie były, decyzja zapadła - lecimy :] Dokładnie 11 września z Lipska do hotelu Riu Bambu w Punta Cana!!
Od właścicielki biura podróży, z która ustalaliśmy szczegóły, dowiedzieliśmy się, że gdyby zagrożenie huraganami miało rzeczywiście być, to nie sprzedawano by ofert wakacji na ten okres - to nas przekonało! Dodatkowo zobaczyliśmy prywatne zdjęcia tej pani z wrześniowego pobytu na Dominikanie i pogoda rzeczywiście wyglądała na do bardzo ładną! Jeśli pada, to do godziny dziennie i z powrotem wychodzi słońce!

Witaj przygodo!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
MarcoPolo 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 7
Wysłany: 11-08-2008, 02:20   

Wrzesen, pazdziernik jest okresem huraganow na Caraibach. W tym roku prrzewidywanych jest piec. Ale nikt nie wie kiedy i czy huragan uderzy w DR. Przyjemnej pogody.
_________________
MarcoPolo
 
 
MarcoPolo 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 7
  Wysłany: 11-08-2008, 03:01   Huragany

Duże burze

Co to jest huragan?
A huraganu jest odnawialny burzę. Na półkuli północnej, jej kierunek rotacji jest w lewo. Ponieważ wiatr obraca, zaczynając w kierunku centrum, na obszarze najniższego ciśnienia. Na obniżenie ciśnienia w centrum, bardziej intensywne huragan.

W kierunku i prędkości wiatru zależy od Twojego położenia w stosunku do burzy. W ogóle, najsilniejsze wiatry i deszcze najcięższych są doświadczeni w "murze Chmura," pierścień zwykle od 5 do 30 mil od centrum (wewnątrz pierścienia jest "oko"). Wiatry spadek siły do dalszego jesteś z muru Chmura (oczu).

Huragan w sezonie Karaiby od 1 czerwca za pośrednictwem 30 listopada. W historycznym szczytem razy do Republiki Dominikany to 25 sierpnia do 30 września. Aby uzyskać więcej informacji na temat huraganów w DR i cenne pogoda linki się do rozwoju tych patrz http://dr1.com/weather/hurricanes.shtml/

Czy mamy oczekiwać huraganu tym sezonie?
Zawsze należy spodziewać się huraganu. Do tego nie oznacza, należy żyć w strachu, ale nie planuje uczynić. Bądź przygotowany. A może źle huraganu hit każdego roku. Stay tuned i zawsze przygotowani na najgorsze.

Co różnych burz, które mogą mieć wpływ na ten region?
Słoneczny dzień z wybuchy rozproszone krótkie prysznice jest normą na Karaiby. Co jakiś czas, tropikalnych będzie realizowany za pośrednictwem fal. Są to klastry ciężkich chmur i deszczu, że na okazje pochodzić z piorunami i błyskawicami, ale bez znaczącego obrotu. Te ogólnie przejście od wschodu na zachód w tropikach i wprowadzają niezwykłe, że trzy lub cztery dni pozornie unstop deszcz.


Następnie istnieją trzy stopnie cyklony tropikalne. Pierwszym z nich jest depresja tropikalna z wiatrami wahają się od 35 do 62 km (do 39 mil na godzinę) na godzinę. Występują one niemal co roku i jakie niosą ze sobą te szare niebo z dużą ilością opadów. Oni są umiarkowane do silnych gale w życie, wystarczy umieścić drzew w ruchu i może nawet utrudniać postęp.

Drugi jest tropikalna burza. Są to christened z nazwy, gdyż cios z wiatry z 63 do 118 KPH (39-73 mph). Nie pozwól nieszkodliwej, nawet romantyczny dźwięk "tropikalna burza" głupiego. Jeśli zostały w jednym z tych, będziesz pod wrażeniem dewastacji i terroru, może powodować. To jest klasyfikowane jako całość gale, w których drzewa są wysiedlonych i występuje znaczne uszkodzenia konstrukcji.

Ostatni poziom jest, oczywiście, do huraganu, ze masz pounding wiatry 120 KPH (74 mph) i więcej. Warto zauważyć, że słowo huraganu pochodzi z Taino huracán słowo, sens ", gdy występuje dewastacji."

Hurricanes, które mogą mieć wpływ na DR zwykle zaczynają jako klaster burze z piorunami nad Afryka zachodnia, a następnie przeniósł się na Atlantyku jako deszczowe niskiego ciśnienia fali. Te silne zaburzenia może potrwać kilka dni rozwinie się w tropikalny sztorm i innym cały tydzień przed ich opracowania jasnych oczu (i centralnego obiegu) silnego huraganu.

Jak zostać poinformowany, czy huraganu jest na drodze?
Mediami przekazuje informacje na temat opinii publicznej. Radio, telewizja i gazety są natychmiast informowani i wydawania odpowiednich ostrzeżeń na trzy lub sześć godzinę. Advertencia-(Hurricane Watch). Dzięki temu wiesz, że istnieją pewne działania, które są śledzone. Alerta-(Alert). Działalność jest zwiększenie skali i są śledzone (z trepidation). Aviso-To jest Twoje zgłoszenie, że jeden jest zdecydowanie na drodze. Oni będą teraz w stanie podać nazwę konkretnego obszaru docelowego oraz szacowany czas przyjazdu. Jeśli nie jest się ewakuacja danym obszarze, jest to, że teraz będzie doradzała gdzie pójść.

Ci, którzy mają telewizję kablową może być w stanie dostroić do Weather Channel, dostępne dla abonentów telewizji kablowej, gdy staje się możliwość huraganu.


Najlepszym źródłem informacji jest Internet, jak raporty mogą być wydawane na długo przed strajk jest firma możliwości. Te podłączenia do Internetu będą mieć dostęp do najbardziej aktualnych informacji na temat daty huraganu i możliwości jej uderzenie lub unikanie Dominikana długo przed jej odrębny możliwość trafienia. Internet źródeł zapewnić bardziej precyzyjne i szczegółowe sprawozdania, niż lokalnej prasy, jak te są stale aktualizowane.

W DR1 Wiadomości i DR1 Pogoda & Beyond Forum dokładnego monitorowania huraganów, które mogą mieć wpływ na Dominikana. Podczas tropikalnego depresja wchodzi na ścieżkę, która może trafić na wyspie, aktualizacje będą publikowane stale na usługi, jak również linki do wielu stron internetowych, że po znacznym informacji na temat rozwoju.

Kiedy ostatni raz, że huragan nacisnąć Dominikana?
Huraganu Jeanne, kategoria jeden sztorm, trafienie w 2004 r., wpływających na wschód, północno-wschodnim i północnym wybrzeżu. George, kategorii trzy burzy, trafienie w 1998 r., z wiatrami piaskowania ponad 200 km na godzinę hit Republiki Dominikańskiej. Większość szkody zostały spowodowane przez huragan po powodzi. Doświadczenia ostatnich jest wystarczające, aby podjąć Dominikanie huragany poważnie. Przed tym, huraganu David, kategoria cztery burzy, spowodował więcej szkód w 1979 roku.

Jakie środki ostrożności należy podjąć przed huraganem trafienia?
Trzymaj gotówki w bankomatach banku, gdyż nie może być pracy, jeżeli nie jest źle trafić. Biorąc pod uwagę, że wiele firm i domów Dominikany jest już podłączona do niektórych alternatywnych źródeł energii, Dominikana pod wieloma względami jest lepiej dostosowane do obsługi huraganów niż inne obszary, które zależą od normalnego źródła energii. Niektóre z podstawowych zasad do przestrzegania: (1) Aby Twoim domu "klęska gotowa," Burza zainstalować żaluzje sprzedawane lokalnie przez różnych dostawców. Lub pre-cut 1 / 2 cala sklejki i gwoździe do dyspozycji na pokładzie okna. ( 2) Keep your drzew i krzewów oraz usuwane przez cały sezon i huraganu, jeżeli którykolwiek z oddziałów nad stykające się z linii elektrycznych niech wiedzą, CRP i będą je wyciąć. (3) Czy katastrofy gotowy zestaw z wystarczająco żywności w puszkach i wody do ostatniego masz jeden lub dwa dni, wraz z zestawem pierwszej pomocy. (4) Jest również ważne, aby zachować dwóch tygodni dostaw wszelkich leków dostępnych na receptę, które mogą być z natury. (5) plan ewakuacji na wypadek powodzi bezpieczne trasy (wziąć pod uwagę podczas burzy z dróg, które powszechnie powodzi na danym terenie).

Czy mogę pozostać w swoim domu podczas huraganu?
Musisz się plany przed huraganem dociera. Ponieważ Dominikanie mieszkał przez huragan Georges w 1998 r., pamięć o tym, co można wytrzymać jeden huragan, a co nie jest w dalszym ciągu istnieje. Jeśli będzie to po raz pierwszy przez huragan w Twoim obecnym mieszkaniu, poprosić sąsiadów o poradę biorąc pod uwagę ich ostatnie doświadczenia. Jeśli Twój dom jest solidny, dobrze skonstruowane struktury, nie jest w strefie ewakuacji, to cała rodzina jest w dobrym zdrowiu, masz czas do domu gotowe następnie tak, to powinny być w stanie pogody burzę. Być może podjąć decyzję o ewakuacji do krewnych lub przyjaciół z takiego domu, upewnij się, że to wszystko ułożone z nich wcześniej.
Jeśli żyją poza obszar docelowy może być podróż, ale to zrobić w dużo czasu. Gdy Obrony Cywilnej ogłasza, że obszar jest ewakuacja obszaru, będzie można dowiedzieć się, gdzie znajdują się schroniska i należy go natychmiast. Pamiętaj, nie można podjąć zwierząt, alkoholu, broni palnej lub do schroniska.

Jakie są rzeczy powinienem zrobić, kiedy wiedzą huraganu jest na drodze?
Wypełnij się zbiorniki benzyny wszystkich samochodów. Twoje pożywienie i wodę wymagania muszą być chronione i dom gotowy. Skręć w domach na swojej lodówki i zamrażarki do najniższego ustawienia i spróbuj nie, aby je otworzyć, chyba że absolutnie niezbędne, mogą zachować swój żywności na dwa dni bez energii elektrycznej, jeśli jesteś ostrożny. Wypełnij kąpieli i czyste butelki lub słoiki z wodą, gotować przez pięć minut przed pitnej. Ewentualnie można dodać bleach (osiem kropli / galon) lub wody, oczyszczalni, takich jak Purissima. Jest to prawdopodobnie Twoje wodociągowa zostanie przerwany. Upewnij się, że zbiornik gazu propan dostawy są wystarczające. Niezależnie, jeśli polegać na energię elektryczną do gotowania, należy mieć kilka alternatywnych metod gotowania, jak energii elektrycznej, mogą być cięte na dłużej niż zwykle awarii razy.

Bezpieczne żadnych przedmiotów na zewnątrz domu, który może być odebrany przez wiatr i hurled jak rakiety poprzez okna, np. meble ogrodowe, śmietnika, itp. Gwoździowarki zarządów nad oknami bezpiecznie i wprowadzanie na taśmie wszelkie okien pokoju gdzie będzie okładka pomaga zawierać kawałki szkła.

Nie pusty swój basen z wodą, ponieważ, że będzie tylko zwiększenie prawdopodobieństwa jej pękanie. Odizolowanie pompy i daje mu dodatkową dawkę chloru w celu uniknięcia skażenia, być może trzeba później tej wody.

Owady lub citronella świece są dodatkowe, które pozwoli Ci bardziej komfortowe. Trzymaj rękę na dostawę.
Jednym z ważniejszych rzeczy do uniknięcia jest hermetycznie uszczelniania domu. Musisz zachować otwarte drzwi lub okno po przeciwnej stronie w życie z wiatru, aby uniknąć tworzenia ciśnienia, które będą suck off swój dach.

Gdzie jest bezpieczne miejsce do ukrycia?
Pobyt w każdym wnętrza, takich jak łazienka czy closet bez okien. Keep your radio nastawione na wiadomości i nie venture z Twoim miejscem do "wszystko jasne" została podana przez Obrony Cywilnej. Jeżeli oko krzyże nad danym obszarze, nie wychodzić chyba że masz do napraw awaryjnych. Jest to tylko krótki odpoczynek na wiatr i deszcz od powrotu z kierunku większej intensywności. Jeśli woda jest wejściem w domu, z kolei od energii elektrycznej w sieci i korzystać z latarki. Jeżeli używasz gazu, spróbuj nie zapala lub zapalniczki w celu uniknięcia ryzyka spowodowania pożaru. Nie używaj telefonu za wyjątkiem sytuacji nadzwyczajnych. Większość linii telefonicznych uruchomienia podziemnego, tak usług telefonicznych jest mało prawdopodobne, aby zostać przerwany w przypadku wystąpienia huraganu. Ale nie jest to czas, aby połączyć wszystkich swoich przyjaciół.

Co jest pierwszą rzeczą powinienem zrobić po huraganu?
Więcej ludzi ginie przez urazy po huraganu z porażeniem prądem elektrycznym i okaleczeniem, więc nie dotykać padłych żadnych przewodów. Sprawdź się w pierwszych rannych, a następnie postępować, aby połączyć się zlokalizować i innych ludzi. Należy pamiętać, że większość huraganów strajku w nocy, aby ustalić, czy ktoś jest rannych. Musimy dotrzeć do tych ludzi po raz pierwszy. Należy mieć swój latarkę do pomocy ruchu.

Jak bezpieczne są tu budynki?
Miguel Martínez, inżynier strukturalnych, zapewnia nas, że typowe miejsce zamieszkania w Republice Dominikańskiej jest 90% cyklon-dowód jak są one zbudowane z betonu. Nawet dachowych jest z płytek betonowych nakładki. Domy budowane przez rząd są także wykonane z betonu. Okna i drzwi są najsłabsze punkty i będzie potrzeba wzmocnienia na burzę. Tylko budynków z więcej niż czterech piętrach znajdują się w budynku kod, który wymaga podjęcia budowniczy skutek wysokiego wiatry pod uwagę w pierwotnym projekcie.

Co mam mieć w klęskę kit?
A apteczka, zapałki, radio z dodatkowych dostaw baterii, samochód klucze, latarkę, żywność w puszkach i opener, butelkowanej wody, chloru do sterilize, trochę gotówki, ważne numery telefonów, odzieży ochronnej i dodatkowych.
_________________
MarcoPolo
 
 
agnieszkakrk 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 14
  Wysłany: 11-08-2008, 06:55   

Pięc? :):):):):) To znając moje szczęście wszystkie 5 nawiedzi wyspę w okresie od 15 do 29 pazdziernika:P Uwaga! nie wybierac sie wtedy na wyspe ;-) :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
agnieszkakrk 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 14
Wysłany: 11-08-2008, 06:58   

:shock: od razu przepraszam za podwójnie załozony temat :-? moj komputer szwankuje :evil:
 
 
jomico 
WILK MORSKI


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sie 2007
Posty: 86
Wysłany: 11-08-2008, 09:13   

wprawdzie nie w październiku ale byłam w Puerto Plata w listopadzie/grudniu i pogoda była idealna :-) sądzę, że nie masz się czym przejmować :-) Dużo słońca i udanego pobytu :-)
_________________
Egzotyczne wakacje taniej niż myślisz
 
 
 
agnieszkakrk 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 14
Wysłany: 11-08-2008, 21:44   

Dziękuje :mrgreen: mam nadzieje ze tak bedzie ;-)
 
 
arwena30 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 8
Wysłany: 11-08-2008, 22:05   

A stało się już kiedyś tak, że turystom wypoczywającym w hotelach u Punta Cana coś się stało w trakcie huraganów? Z tego co wiem, to nie... Zawsze trochę wieję, a dla niektórych to nawet znaczące doświadczenie zobaczyć taki zryw natury...
Być może się pocieszam, bo lecę na Dominikane 11 września... :P
 
 
agnieszkakrk 
SZORUJĄCY POKŁADY

Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 14
Wysłany: 13-08-2008, 06:46   

Hmm z tym "niezłym dowiadczeniem" to sie zgadzam, ale jak nie trwa to dłużej niż hmmm pół dnia 8-) 8-) mam nadzieje że we wrzesniu tez bedzie ok ;-)
 
 
Dartles 
NAWIGATOR


Wiek: 39
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 24
Skąd: Poole, Anglia
Wysłany: 17-08-2008, 19:29   

Arwena, Sirga udzieliła Ci właściwej odpowiedzi. Pani z biura delikatnie mówić... gadała bzdury! Sezon na Dominikanie trwa cały rok, a sezon huraganow od czerwca do pazdziernika i nikt z tego powodu NIE ZAPRZESTANIE SPRZEDAŻY. A wiesz dlaczego... bo nikt nie wie jaka pogoda będzie za więcej niż tydzień... no... czasem do 10 dni uda się przewidzieć ale niezbyt dokładnie.

Tak się składa że ja też jadę we wrześniu, tyle że 4-go (również kompleks Riu Punta Cana)... bardziej przerażałaby mnie data 11 września z powodu rocznicy tego co się stało, niż fakt że jadę w szczycie sezonu huraganów. Zapewniam Cię że wybrzeże w okolicach Punta Cana nie jest niszczone co roku, aczkolwiek może to się przydarzyć. A jeśli nawet huragan będzie... nie powinien przeszkadzać dłużej niż 2-3 dni.

Jeśli chcesz pośledzić co się dzieje na bieżąco (aktualne huragany i ich trasy na Atlantyku i Pacyfiku) zapraszam tu: http://www.solar.ifa.hawa...l/tropical.html
_________________
RIU, Punta Cana, 4-18 wrzesień 2008.
 
 
 
Dartles 
NAWIGATOR


Wiek: 39
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 24
Skąd: Poole, Anglia
Wysłany: 17-08-2008, 19:38   

Ok, ok... super... slow down and explain me... what language did you used :D (zwolnij i wytłumacz mi w jakim języku jest to napisane)...
_________________
RIU, Punta Cana, 4-18 wrzesień 2008.
 
 
 
luzoll 
SZCZUR LĄDOWY

Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 1
Wysłany: 18-08-2008, 12:58   

MarcoPolo napisał/a:
Wrzesen, pazdziernik jest okresem huraganow na Caraibach. W tym roku prrzewidywanych jest piec. Ale nikt nie wie kiedy i czy huragan uderzy w DR. Przyjemnej pogody.


Skąd ta wiedza o pięciu?:) Jestem na etapie wybierania podróży poślubnej i rozważam - a praktyczne zdecydowałem się na 7-21 października w punta cana; zastanawiam się jednakże nad kwestią huraganów - przeglądając archiwa różnych organizacji zajmujących się cyklonami, tajfunami, huraganami i innymi równie przyjemnymi zdarzeniami - można uznać, że DR miała to szczęście i zazwyczaj jest omijana przez najtragiczniejsze huragany - ktoś inny wspomina o nieciekawym poprzednim roku 2007? Czy ktoś ma więc może wiarygodne informacje odnoszące się do tego okresu? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template spacevision v 0.3 modified by Nasedo. Done by Salseros

Forum dominikana

Dominikana wakacje, zdjęcia, informacje

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12