UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Hotelowa ruletka, Dominikana
Autor Wiadomość
michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 15-02-2009, 12:42   Hotelowa ruletka, Dominikana

RIU Sparreise Punta Cana - czy warto?
Witajcie.
Razem z zonka chcemy się wybrac na ta wspaniala wyspe. Chcemy leciec z Niemiec bo oferta jest kuszaca jadnak mamy pewne watpliwosci i chcielibyśmy się poradzic „fachowcow” ;-)
Szczegoly oferty: jest to tzw. Ruletka Riu Sparreise 3,5 * na Punta Cana, cena ok. 1100 Euro za osobe, 2 tyg. All inclusive. Nasze watpliwosci zwiazane sa przede wszystkim z okresleniem kategoryzacji hotelu RIU w ofercie. Wg naszego BP (sprawdzone, korzystamy z nich od lat) w tej ofercie wchodza w gre tak naprawde dwa hotele – Bamboo lub Taino. Wiemy ze oficjalnie hotele te maja wysza kategoryzacje dlatego zastanawiamy się dlaczego w ofercie jest 3,5 * i co za tym idzie gdzie możemy faktycznie trafic decydujac się na ta oferte i czego sie spodziewac Jeśli ktos z Was drodzy forumowicze był na wyjezdzie w formule ruletki w sieci RIU na Punta Cana prosimy o opinie i porady. Dziękujemy i pozdrawiamy goraca. EM

jomico 
WILK MORSKI

Wysłany: 17-02-2009, 10:07   

W skład kompleksu RIU wchodzi także hotel Riu Naiboa - najbardziej od plaży oddalony hotel i wykupując tę opcję tu możesz trafić. Korzystać możesz z całego RIU (oprócz Palace) Udanego pobytu!

michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 17-02-2009, 21:03   

Dzieki za odpowiedz. Troche sie juz wiecej "wywiedzielismy" i rzeczywiscie w ruletce moze byc tez i Naiboa ale w sumie caly kompleks wydaje sie wspanialy wiec chyba nie ma sie co zastanawiac. A propos jesli ktos byl m.in w Naiboa mozze podzieli sie swoimi wrazeniami. Pozdrawiam EM.

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 17-02-2009, 22:23   

Zobacz tutaj:
Hotele RIU

No_idea 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-02-2009, 22:49   Ruletka w RIU

Nie wiem jak to jest ale my sobie w TUI zaznaczylismy że jeśli chodzi o tą ruletkę to chcemy mieć los pomiędzy Babmu a Taino (Kolega z biura zaznaczył jakiś kwadracik w elektronicznym formularzu) Nastawialismy sie na Bambu a wyszło Taino i było gorzej tylko do wejścia w progi :) Jak sie okazało w praktyce cześć Taino znacznie bardziej przypadła nam do gustu niż cześć Bambu. W praktyce sporo osób z innych cześci np. Pallace przychodziło na "nasz" teren ze znanych sobie powodów. Można było ich poznać po branzoletkach na rękach. Raz wieczorem poszliśmy zobaczyc czym się różnia występy w Palace, przy wejściu kelnerzy rozdawali przgotowane drinki, jak podszedłem i sięgnąłem po drinka kelner podał mi drinka i zaglądał tyko czy mam branzoletkę ale ani słowem sie nie odezwał jak jej nie zauważył :-P Zajął sie poprostu innymi wchodzącymi gośćmi.
Domki w ogrodzie Taino sa znacznie mniejsze niż w Bambu, najlepiej chyba brać te oznaczniem ...01 tj 301, 501 itd. bo są znacznie większe od pozostałych ze względu na to że mają dodatkowe łóżko i jakby wydzieloną cześć która u nas robiła wraz z tym łożkiem za poziomą szafę na ubrania :) Tarasy na parterze otoczone bujną zielenią wystajaca ponad poręcze więc były to najwspanialsze poranki jakie poznałem : wstać usiać w fotelu na tarasie, popatrzeć na bujna zieleń, słonce przbijające sie przez zieleń nad głową, posłuchać śpiewającyh ptaków i wypić pierwsze cuba libre :). Bejer! Nie ma co panikować jak dadzą pokój w głebi ponieważ alejki pomiędzy domkami wiodą takimi zakosami że prawie się niezauważa się odległosci idąc ;) Za to powrót wieczorem ? bajer.. nie słychać już szumu z głównych imprezowni, w koło ciemno, ciepło i nieustannych zgiełk koników polnych i innych stworków, śpiew ptaków ( nawet nocą śpiewają , spać nie chodzą czy jak ?) No i te rozświetlone gwiazdami niebo widoczne za dachem z palm nad głową.. Poprostu trzeba tego doświadczyć aby uświadomić sobie jakie to robie wrażenie.

michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 20-02-2009, 22:53   

Witaj No_idea!
Dzieki za info. Napisz tylko jeszcze jaka ruletke wybraliscie. Chodzi mi o gwiazdki bo sa opcje na RIU Sparreise 3,5* i 4*? No i spytam u nas w biurze czy tak jak bylo u Was - jest mozliwosc wyboru miedzy dwoma konkretnymi hotelami a nie trzema. I jeszcze pytanie. Jesli sie orientujesz to daj znac czy RIU Naiboa jest w miare przyzwoity w porownaniu z Bamboo i Taino i jakie jest tam jedzenie, bo rozne juz opisy czytalismy i troche jestesmy zdezorientowani. Pozdrawiam EM.

No_idea 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 21-02-2009, 13:25   

Nie byliśmy w Naiboa więc nie wiem ale na pewno nie mam zastrzeżeń żadnych do jedzenia w Taino a w tym względzie jestem wybredny. Nawet ciasta mi podpasowały bo uwielbiam wszystkie typu budyniowego a byłe tego pełno :) Gdybym miał tam trafić 2 raz wybrałbym ponownie Taino bo w stosunku do Bambu budynki są znacznie mniejsze i bardziej obrośnięte roślinnością a tym samym atmosfera jest bardziej intymna. W Bambu budynki są spore coś w rodzaju małych bloków po PGR :lol: A co do ruletki to faktycznie było 4* więc losowanie było pomiędzy Bambu a Taino. Jak chcesz to wyślę Ci fotki czy jakiś filmik z "apartamentu Taino" (na priw wyślij mi swojego mejla). Kolacje jedliśmy prawie zawsze w restauracjach "na kartę" meksykańska, wschodnia, itd . Raz byliśmy a amerykańskiej ale żarcie ogólnie bez sensu i nie zrobiło na naszej ekipie wrażenia. Podobnie jak restauracja włoska gdzie nieprzyjemnie było chyba jednak bardziej z powodu głośno zachowującej się bandy szwabów ale to taki chyba ich narodowy sposób zachowania bo wszędzie darli pyski :evil:

michalg6 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 21-02-2009, 22:50   

Dzieki za kolejne cenne info, ktore kusi nas coraz bardziej by sie tam wybrac. W naszej ofercie jest ruletka 3,5* wiec zobaczymy gdzie trafimy. Tak czy inaczej zapowiada sie dobrze. Na priva wyslalem maila ze swoim adresem. A i jeszcze jedno, skad lecieliscie i jakimi liniami?
pozdrawiam EM.

No_idea 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 25-02-2009, 22:33   

samolot z Berlina , ado berlina pociagiem prosto ze Swinoujscia ( po skasowaniu granic mamy przystanek kolejki niemieckiej w mieście. Oczywiście w komlecie dokumentów były wszystkie bilety na pociągi i autobus z dworca na lotnisko. Organizacyjnie są daleko przed naszymi biurami. Samolot porządny ,Air Berlin czy jakoś tak , na dodatek przy powrocie nie trzeba odprawiać bagazy bo linia lotnicza przyjechala do holetlu o 12 odprawiłabagaże w holu i na samolot po poludniu jechalismy juz już tylko z podręcznym i w klapkach :) Jak masz 3,5 to nic tylko Naiboa Wam zostaje ale i tak będze super,, kurcze ,, szkoda że sie urlop skończył :( ale za to wczoraj kupiłem buletkę .. pinacolady :) ale mieliśmy wspomianie ;)

Odpowiedz do tematu