UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Salseros
11-10-2014, 13:20
Chickungunya!
Autor Wiadomość
dodziu 
NAWIGATOR

Wysłany: 05-10-2014, 02:59   

informacje na temat choroby i tak bede nierzetelne.
zalezy kto gdzie mieszka w DR, z osob udzielajacych sie tutaj
inaczej sytuacja wyglada w Santiago,inaczej w SD czy Samana,a inaczej w Punta Cana.
hotele bronia sie przed komarami w kazdy mozliwy sposob.
codziennie rano rozpylaja cos, i chyba to dziala bo nie widze jakiejs zatrwazajacej ilosci komarow. sa, ale to naprawde pojedyncze sztuki...

inaczej bedzie poza hotelami, tam ilosc komarow jest wieksza,co sie przeklada na wieksza ilosc zachorowan.
jesli ktos sie wybiera do hotelu tylko, to raczej nie ma sie co martwic, ale jesli planuje objazdowke po DR , to wszystko moze sie zdarzyc.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-10-2014, 06:21   

Dokladnie Dodziu...
W samej Barahonie jedne dzielnice byly dotkniete choroba inne nie. Jezeli ktos duzo sie przemieszczal ewentualnie przemieszcza to ryzyko jest oczywiscie wieksze. Do tego nalezy wziac pod uwage opady , poniewaz wtedy komary , nosiciele tej i innych chorob rozprzestrzeniaja sie o wiele szybciej.
Ministerstwo Zdrowia na Dominikanie drukuje specjalny biuletyn informacyjny dotyczacy zagrozen i rozprzestrzeniania sie chorob zakaznych takich jak malaria , cholera , dengue czy chingungkuya ale informacje sila rzeczy dotycza zebranych danych wiec opisuja czas przeszly. NIKT nie jest w stanie powiedziec jak bedzie za tydzien , za miesiac lub pozniej , jest to po prostu rownanie ze zbyt wieloma niewiadomymi. Nie da rady udzielic precyzyjnej informacji , dlatego pretensje do moderatorow czy forumowiczow sa nie na miejscu. Nikt nikogo nie olewa tylko konkretna , precyzyjna odpowiedz nie jest mozliwa.

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 05-10-2014, 15:38   

Ręce opadają proszę Panów...
Zresztą nieważne..Informuję więc potencjalnych turystów,że nie ma się czego obawiać. Praktycznie "zniknęła",jak powiedziało wielu miejscowych między innymi. Apogeum przypadło na czerwiec/lipiec.Nie mieszkam jeszcze na Dominikanie a wiem więcej bo może bardziej mi cię chce niż Wam.:/A może po prostu Wam się w ogóle nie chce...Koniec tematu.

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 05-10-2014, 15:42   

I jeszcze jedno. Przepraszam,że śmiałam mieć "pretensje " do " Pirata z Karaibów".
Przepraszam najmocniej Jaśnie Panie.

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-10-2014, 16:17   

Moze spusc z tonu i opanuj swoje zlosliwosci. Jezeli wiesz wszystko lepiej to nie zadawaj pytan ... Ja juz z Toba nie bede rozmawial bo mnie draznia zlosliwi i uszczypliwi ludzie. Faktycznie potrzeba Ci urlopu do opanowania frustracji . A jakiekolwiek odpowiedzi guglaj sobie sama.
Zegnam

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 05-10-2014, 18:57   

Po pierwsze nie jesteśmy na "Ty" więc to Pan powinien spuścić z tonu. Jeśli jestem uszczypliwa to z całą pewnościa sobie Pan zasłuźył. A tacy ludzie jak ja drażnią szczególnie tych, którym wydaje się, że są najmądrzejsi a w rzeczywistości nie mają nic do powiedzenia poza lakonicznymi i banalnymi stwierdzeniami. I naprawdę po raz kolejny proszę..niech Pan nie brnie bo zacznę być bardzo niemiła i obnażę Pana prawdziwą naturę bez większych trudności. Do tej pory nikogo nie obraziłam i raczej staram się tego nie robić lecz czasem mając do czynienia z z pewnymi "typami" po prostu zostaję zmuszona. A swoje zdanie mam prawo mieć.

MikeM 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 05-10-2014, 20:55   

Jak to ministerstwo nie zna pewnie ze zna nawet pisali ze do konca roku Chikungunia przechoruje 80% populacji. Tak ciezka grypa nic szczegulnego i bol stawow po tygodniu nawet sie nie pamieta ze takie cos sie mialo, no oczywiscie sa wyjatki bo bol stawow moze sie utrzymywac do 2ch lat ale to sa bardzo skrajne wyjatki, u dzieci przebiega lagodniej z tego co wiedzialem ale nie u wszystkich na przyklad w Miches 90% populacji mialo Chiki i nic zyja dalej latem to byl szal teraz troche przecichlo ale w sklepach z siatkami na moskity ciagle brakuje siatek ))). Jakies zastrzyki darmowe w szpitalach daja i jest troche lzej, trzeba tylko powiedziec ze chikungunia i od razu cos tam wkuwaja i jest good. Ale z tego co zauwazylem to kazdy po swojemu choruje ta choroba...

Zenon S 
PIRAT Z KARAIBÓW

Wysłany: 06-10-2014, 04:20   

Niech sie Pani zatem ode mnie odpieprzy i zajmie sie swoimi sprawami. Nikt nie ma obowiazku na forum dyskusyjnym informowac zlosliwych i sfrustrowanych pacjentek czepiajacych sie wszystkich dookola ,moderatorow , forumowiczow itd itd za brak nadskakiwania . I obnaz sie przed swoim przyjacielem jak go masz... Zegnam

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 06-10-2014, 06:05   

Zapewniam,że nie jestem sfrustrowana wręcz przeciwnie i trochę szacunku bucu. Jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to wracaj do szkoły. Dziękuję Panu MikeM za rzetelną informację. Jak się chce to można:)

dodziu 
NAWIGATOR

Wysłany: 06-10-2014, 20:16   

dzurga napisał/a:
Ręce opadają proszę Panów...
Zresztą nieważne..Informuję więc potencjalnych turystów,że nie ma się czego obawiać. Praktycznie "zniknęła",jak powiedziało wielu miejscowych między innymi. Apogeum przypadło na czerwiec/lipiec.Nie mieszkam jeszcze na Dominikanie a wiem więcej bo może bardziej mi cię chce niż Wam.:/A może po prostu Wam się w ogóle nie chce...Koniec tematu.

widze ze zbytnio sie Jasnie Pani unosi,a co do wiekszej ilosci wiedzy-skoro wie Pani wiecej to po co pyta, a pozniej wnosi ten hejterowski ton...
i to chyba sie Pani wydaje ze wie najlepiej, bo to juz drugi raz,kiedy Pani wie lepiej,a tak naprawde to sie tylko wydaje Pani ze wie.
a odpowiedz typu ``80% zachoruje`` to jedna wielka bzdura,bo jak napisalem,zalezy gdzie sie mieszka,to raz,i zalezy co sie bedzie robilo podczas urlopu,to dwa.pracuje z ponad setka lokalnych,i moze z 10 osob chorowalo-to jakie to 80%..ale Jasnie Pani wie lepiej...
niestety tak to jest z osobami ktore nie sa wstanie przelknac innego punktu widzenia niz swoj wlasny....

dzurga 
NAWIGATOR

Wysłany: 06-10-2014, 20:26   

:):):) Kolejny zakompleksiony,zapewna kolega Pana "buca". Radzę również czytać ze zrozumieniem. A w kwestii All Incl, i podróźy lotniczych mam zdecudowanie większą wiedzę niż Pan. I nie jestem Jaśnie Panią. Jest zwykłym człowiekiem,który postępuje w myśl zasady "kto pyta nie błądzi"..lecz napotykając na takich ludzi nie da się milczeć i przejść obok. Ale zez rozumieniem tego też ma Pan kłopot Panie Mądraliński.

Salseros 
Administrator

Wysłany: 11-10-2014, 13:16   

Temat zamykam ze względu na zbyt emocjonalny ton wypowiedzi. I bez wyzwisk proszę!!!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi