UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Casa Bonita, Barahona
Autor Wiadomość
sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 23-04-2008, 18:43   Casa Bonita, Barahona

Na piwo do "Ładnego Domu"

"(...) Następny przystanek 20 km za Barahoną. Nad wioską rybacką Baoruco. W hotelu Casa Bonita. Niedawno minęło południe. Słońce znajduje się w zenicie. Upał zmusza do szukania zacienionych miejsc. W barze chętni zamawiają zimne piwo. Hotel jest ekskluzywny. Ekskluzywny hotel powoduje ekskluzywne ceny. Konsekwencją tego, pomimo dobrej lokalizacji jest ... pustka. Komfortowe domki pokryte palmowymi liśćmi przyciągają wzrok. Młoda dziewczyna pokazuje nam jeden z pokoi. Ładny i przytulny.
Najbardziej widokowe miejsce znajduje się przy ... basenie. Na jego środku dwie wysepki z palmami. Po lewej morze. Po prawej skąpane w słońcu, opadające ku wybrzeżu zbocza Sierra de Baoruco.
Niebieska, przejrzysta woda w basenie. Lazurowe, spienione fale. Błękitne niebo ... Ile jest prawdy w stwierdzeniu, że szczęście ma kolor blue?

Słyszę swoje imię. Odwracam głowę. To żona naszego przyjaciela woła mnie do siebie. Pokazuje rosnące w donicach kwiaty. Śnieżna biel płatków delikatnie kontrastuje z żółto-pomarańczowym środkiem. Dotyka palcem grubej łodygi: "Orchidea" – mówi.

O! A to dopiero niespodzianka. Jestem na Dominikanie po raz czwarty i pierwszy raz mam przyjemność zobaczyć niezwykły kunszt Matki Natury. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Republika Dominikańska słynie z orchidei. To jedno z największych bogactw kraju. Będąc w Bavaro słyszałam o Parque Nacional del Este. Na jego obszarze rośnie ponad 300 odmian tych kwiatów. Ale jakoś nigdy nie było okazji, żeby to zobaczyć.
Dotykam kwiatów. Są cudne. Śnieżna biel aż razi w oczy. Zdumiewa mnie fakt, że płatki których piękno wydaje się takie ulotne i delikatne, w rzeczywistości są grube i ... mięsiste. Skwar leje się z nieba. Duszne powietrze sprawia, że ciężko się oddycha. Tropikalny wiatr, ciepłymi podmuchami wdziera się pod drewniany dach recepcji. A ja patrząc na jasne kwiaty czuję chłód. Jak to możliwe? Czy biel może być aż tak ... zimna? Czy może mrozić? Dlaczego śnieżne płatki zamiast plaży i morza wywołują z pamięci obraz Królowej Śniegu? “Na Dominikanie odbywają się również ich wystawy ...” - głos Zenka przywraca mnie do rzeczywistości. No i dobrze, bo prawie odpłynęłam ...
Opuszczamy hotel.

• Na stronie głównej o Dominikanie jak wejdziecie na "zdjęcia", następnie na "hotele", a potem na "Casa Bonita" zobaczycie fotki z w/w hotelu.

Odpowiedz do tematu