UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Biura Podróży i Linie Lotnicze UK, Dominikana
Autor Wiadomość
Salseros 
Administrator

Wysłany: 20-07-2007, 14:19   Biura Podróży i Linie Lotnicze UK, Dominikana

Thomas Cook Group plc

Informacja dla formuowiczów linie lotnicze oraz biuro podróży MyTravel zostało kupione przez Thomas Cook. W tej chwili korporacja nazywa się Thomas Cook Group plc.
Dalej jest tak że firmy zachowały niewielką suwerenność i sprzedają wakacje na starych stronach internetowych ale przez połączenie ceny wakacji z MyTravel poszły niewiele do góry.

MaJeCzKa 
NAWIGATOR

Wysłany: 16-08-2007, 10:53   

Pakiet Powitalny (welcome pack)

sirga wy też teraz lecicie, skad w ogole i z jakim przewoznikiem? Jakos mi sie o uszki gdzies obilo w innym post'cie , ze Manchester sie klania i Thomson... moze sie myle, juz tyle sie naczytalam , ze wsio sie miesza.
A jesli jednak z thomsonfly to dajcie znac jak sie leci tymi nowymi teoretycznie bardziej komfortowymi samolotami , plizzz :D
juz sie napytalam o te welcome packi i w ogole. ale to co innego zobaczyc i poczuc cos na wlasnej skorze - bylabym bardzo dzwieczna za info jakie wrazenia i jak sie wsio odbylo :) pozdrawiam serdenko :*

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 16-08-2007, 14:00   

I klasa zawsze komfortowa

Lecimy z London-Gatwick z Thomsonem.
Z Manchesteru leci alexp.
Jeśli chodzi o Welcome Packs to nic szczególnego.
Z samolotami jest tak, że ogólnie wszystkie są komfortowe - jeśli chodzi o I klasę. Po za tym miejsca na nogi wciąż mało... :cry:
Przypomina mi się jeden fakt: wszyscy siedzią w samolocie ( kierunek na Punta Cana )
samolot powinien startować a tu nic...Po jakimś czasie steardessa ogłasza, że musimy chwilkę zaczekać ponieważ pierwsza klasa pije właśnie szampana... 8-)

MaJeCzKa 
NAWIGATOR

Wysłany: 16-08-2007, 14:22   

Anglicy latają "klasą ekonomiczną"

hahaha fajnie nio ale ja nie bede placic extra 150 funtow za przyjemnosc siedzenia w pierwszej klasie.....

a jesli chodzi o loty thomsona to jestem po prostu ciekawa co i jak teraz jak byl upgrate samolotow, wiem wsio o tych cosik balsamikach , kocyczkach i telewizorkach itp. kazdy z anglikow ktory sie wypowiada w tej kwestii i leciam klasa ekonomiczna mowi , ze teraz jest znacznie lepiej jesli chodzi o miejsce na nogi - 33'' wiec nie powinno byc dobrze - a ja chcicalabym zobaczyc co inni o tym sadza takze czekam na Wasze opinie i zycze cudnego czasu na Dominikanie :D

alexp 
WILK MORSKI

Wysłany: 16-08-2007, 21:37   

Układ siedzień w samolotach Thomson

tak,ja lecę z mężem z Manchesteru Thomsonem :)

Salseros czy możesz napisać jak wyglądją siedzenia w samolocie tzn interesuje mnie ile siedzeń po jednej stronie tzn 3 czy 2? Mam nadzieję,że będzie troszkę więcej miejsca niż jak leciałam rok temu na Kretę :) Interesuje mnie też czy każdy ma swój telewizorek czy jest to jakoś podzielone na kilka siedzeń (takie wiszące)? Nie wiesz czy jest możliwość podłączenia np laptopa ?chodzi o to,że bateria mi długo nie starczy... :(
Aha i jak to jest z posiłkami ? Osobiście nie wykupiliśmy ,bo będziemy mieć coś swojego :),ale rok temu lecąc z biura Going Place też nie wykupiliśmy i dobrze,bo jak się okazało ,każdy pasażer dostawał taki sam posiłek itp...

MaJeCzKa 
NAWIGATOR

Wysłany: 16-08-2007, 22:59   

Układ foteli 2-3-2

alexp - wiec tak z tego co ja sie dowiedzialam..... ustawienie siedzen jest 2-3-2 , kazdy ma swoj osobisty telewizorek , touchscreen panasonic 7'', w tym masz kilka kanalow Tv, do tego 5 czy 6 filmow do wyboru , kilka gier i stacje radiowe. w welcome pack jak lecisz w tamta strone dostajesz sluchawki - i wazne- nie zgub ich, bo w drodze powrotnej bedzies zmusiala zaplacic za nowe. do tego jak lecisz tam dostajesz jakis balsamik. spowrotem w torebkach na siedzeniu na kazdego czekaja kocyczki , dmuchana poduszka na kark i te klapki do spania na galki oczne - wiem ze jeszcze sa ponoc skarpetki , ale nie wiem czy nadal je daja a jesli tak w ktora strone.

z zarelkiem nie wiem mysmy wykupili ta opcje - wiec nie mam co sie wypowiadac w tej kwestii. ale polecam wejscie na www.tripadvisor.com i tam mozna wyszukac wiele ciekawych info dotyczacych lotow, hoteli , co robic itp.

dajcie znac jak Wam sie podobalo i jak bylo - z mila checia poczytam ;)
pozdrawiam serdenko i zycze super czasu :)
ja w srode za to do hiszpani lece :)

MaJeCzKa 
NAWIGATOR

Wysłany: 16-08-2007, 23:00   

aaaa zapomnialam dodac... jelsi chodzi o legroom - to obecnie w klasnie ekonomicznej jest to 33''

za wsio drince 3ba extra placic, ale przy toaletach jest fontanna z swieza woda , gdzie mozna sobie uzupelniac butelki jak cos :)

Salseros 
Administrator

Wysłany: 17-08-2007, 01:30   

Na pokładzie samolotu ...

My lecielićmy AIRBUS 330 i z tego co pamiętam układ był taki

przód
tył
** *** **
** *** **
** *** **

Każdy miał swój telewizorek dotykowy ( umieszczone są z tyłu każdego fotela ), słuchawki trzeba było kupić za 2 funty, dwa posiłki w jedną stronę podawane 2H po starcie i około 2H przed lądowaniem. Jeżeli chodzi o laptopa to nie mogliśmy włączć bo zakłuca urządzenia elektroniczno - nawigacyjne samolotu i tak samo z telefonami. Można za to używać iPod-y, aparaty, kamery ale tylko wtedy, gdy nie jest włączona sygnalizacja nakazu zapięcia pasów.
W drodze powrotnej dodatkowo dostajesz kocyk i poduszkę.

alexp 
WILK MORSKI

Wysłany: 17-08-2007, 21:15   

oki dzięki za informacje :)

alexp 
WILK MORSKI

Wysłany: 18-08-2007, 18:02   

Mogliśmy sobie wybrać numer fotela ...

słuchajcie dziś dostaliśmy bilety :) siedzenia po dwóch stronach po 3 ... nie jest źle... faktycznie mają być siedzenia 33" ,telewizorki,filmy radio ,gry itp... Wcześniej wykupiliśmy z mężem siedzenia obok siebie przy oknie,ale dziś możemy sobie wybrać numer siedzenia itp,czy też tak mieliście? Nie mogę się tam dodzwonić,nie wiecie czy jest jakaś opłata,bo zapomniałam spytać w biurze jak dziś byłam...,a po drugie babka coś wspomniała ,że na lotnisku też możemy to zrobić,ale trzeba być jednym z pierwszych przy odprawie ... Macie jakieś doświadczenie w tej dziedzinie?

MaJeCzKa 
NAWIGATOR

Wysłany: 18-08-2007, 18:22   

Siedzenie obok siebie drogo kosztuje

nie mam zielonego pojecia jak z siedzeniem jest w samolotach z thomsona... mysmy zabukowali bez wybierania siedzen i bez dodatkowej oplaty bo sama wycieczka juz sporo kosztuje.... a za doplacanie za exclusive klase czy siedzenie obok siebie licza sobie sporo niestety :(

alexp 
WILK MORSKI

Wysłany: 18-08-2007, 19:52   

Płaciliśmy 10 funtów

za siedzenia obok siebie płaciliśmy 10 funtów . Więc to nie tak drogo,jednak jeśli chodzi o lepszą klasę to fakt drogo sobie liczą

Salseros 
Administrator

Wysłany: 19-08-2007, 12:55   

Z liniami MyTravel na Dominikanę

Latanie z MyTravel bardzo miło i przyjemnie wspominam. Lecieliśmy z nimi jeden raz do Cancunu i dwa razy do Punta Cana. Do długich dystansów używają airbus-ów. Jedyna wada to malutko miejsca na nogi, reszta ok - poduszki, kocyki, dobre jedzonko. :shock:

alexp 
WILK MORSKI

Wysłany: 29-09-2007, 21:56   

Lecieliśmy z Thomson'a

Lecieliśmy z Thomsona z Manchesteru,lot troszkę był opóźniony,ale to tylko jakieś 20 minut. Co do samolotu,to bardzo nam się podobał,siedzenia wygodne ,i o wiele więcej miejsca na nogi niż w samolotach typu eazyjet itp... Na początek czekały na nas prezenciki tzn każdy dostał zestaw podróżny skarpetki ,opaska na oczy,szczoteczka i pasta do zębów,jakiś balsamik i pomadka ochronna . Do tego dostaliśmy drugi zestaw kocyk ,poduszka dmuchana i opaska na oczy :) W drodze powrotnej dostaliśmy taki sam zestaw :)
Na miejscu na lotnisku czekała na nas rezydentka,bardzo fajna kobieta... w autokarze dostaliśmy druki do wypełnienia z hotelu i opowiadała nam o różnych rzeczach... NA miejscu już w hotelu powiedziała co i jak i umówiła się z nami na spotkanie ,gdzie opowiadała o różnych wycieczkach... W drodze powrotnej , o której zostaliśmy powiadomieni listownie także nie było problemów... Na lotnisku czekała z nami aż zostaniemy odprawieni,a gdy obsługa nie mogła znaleźć męża w systemie to zaraz podeszła i pytała co się stało itp...

Ogólnie wszystko było ok :) W porównaniu z innymi biurami nie musieliśmy się martwić o której po nas przyjeżdża autokar itp :) Więc miło wspominam lot i pobyt. Myślę,że i w tym roku wybierzemy się z tym biurem na wakacje :)

alexp 
WILK MORSKI

Wysłany: 01-10-2007, 20:31   

Byłam rok temu z going place na Krecie i było ok,ale jeśli miałabym leciec tym samym samolotem na Dominikane,co na Kretę,to bym podziękowała. Co to Thomsona i ich cen... jak się trafi na promocje to ceny nie różnią się ceną od innych :)

Odpowiedz do tematu