UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie)
Forum Dominikana www.forum.dominicana.com.pl  Strona Główna

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Salseros
22-04-2008, 11:59
Barcelo Talanquera Beach Resort, Juan Dolio
Autor Wiadomość
Beata 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 18-10-2007, 21:47   Barcelo Talanquera Beach Resort, Juan Dolio

Gorsza plaża, ale taniej ...

Witam serdecznie.
mam prośbe do osób które były w Juan Dolio w hotelu Barcelo Talanquera Beach Resort o opinie na temat wizyty w tym hotelu bo w biurze powiedziano mi dużo ale najbardziej mnie martwi ze nie ma tam rezydenta i ze sa gorsze plaże niz w Punta Cana ale wiadomo cena przeciążyła szale i z wszystkich ofert na dzien kiedy ja mogę pojechać to najkorzystniej finansowo wyszedł ten hotel i teraz mam wątpliwości i mieszane uczucia. Proszę o opinie i doradzenie. Mi nie zależy na luksusie w pokoju bo to mam w domu, zależy mi na dorym hotelu i dodatkowych atrakcjach jakie ten hotel oferuje no i oczywiście wspaniałego pobytu, cudownych wrażeniach i plaży!!!!!!!!
Pozdrawiam.

Salseros 
Administrator

Wysłany: 19-10-2007, 01:04   

Opinie są różne ...

Szczerze nie mam pojęcia o tym regionie i hotelu, ani o tym czy masz tam jakąkolwiek dostępność wycieczek fakultatywnych czy innych rozrywek.
Z drugiej strony poczytałem opinie na angielskojęzycznej stronie i są tak różne, że też nie wiem co powiedzieć i komu wierzyć. Punktacja od 1 do 5 według wczasowiczów. Jedni piszą, że plaza brudna, mała i skalista...
Znalazłem zdjęcie, plaża jest piaszczysta oto zdjęcie

Drudzy ze było fajnie bo drinkowali na plaży (ale to jest dostępne w każdym hotelu)
Barcelo Talanquera Beach Resort wydaje sie być bardzo małym hotelikiem rodzinnym.

Pytanie jest takie, czy sprawdzałaś region Samana, Cabarette, Puerto Plata, Playa Dorada, Sosua pod względem cen? Tam jest też pieknie i dużo taniej niż w Bavaro/Punta Cana.

Beata 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 19-10-2007, 07:53   

Nie to piękne co piękne lecz to co się komu podoba

Dziękuje Salseros za odpowiedz i cenna podpowiedz. Siedze przy kompie juz od dwóch tygodni nawet juz w pracy prawie nic nie robie tylko czytam i wyczytałam za rejon Puert Plata i Playa Dorada to sa plaze dla osób co lubia windserfing ze wzgledu na duze fale a Cabarete słyszałam ze jest tam nie ciekawie, i te informacje potwierdziło mi biuro w którym byłam i dlatego propozycja padła na Juan Dolio i teraz juz sam nie wiem co mam zrobic, informacje w kompie sa tak rózne ze nie woiadomo czasami jak to zrozumiec i o co chodzi tym turystaom bo tak naprawde to powinni bardziej precyzowac swoje upodobania do warunków jakie zastali przyjażdzajac do danego hotelu.
Zaczełam poszukiwań od 1 tyg. ze wzgledu na moja prace ( od 25 do 10 tzn. od rozliczenia Vat do rozliczenia wypłat pracowników bo do 15 zus) , i juz miałam załatwione wstepnie od 28.02 do 06.03 Punta Cana Hotel Ocean Blue........ ale mój facet i moje dziecko zaczeli płakac ze chca jechac na dwa tygodnie i ja zmiękłam a zarazem zrobił sie problem , ten hotel na dwa tyg. jest drogi i sa tylko dwa miejsca na ten termin i zaczeły sie poszukiwania i Pani doradziła mi Juan Dolio i hotel Barcelo Talanquera...... a ja czuje ze juz mam dość i zamiast sie cieszyc zaczynam sie martwic. Ja juz sama nie wiem co man dalej z tym zrobić. Może sie jakośpoukłada, najgorzej ze nie ma zadnych szczegółowych informacji o tym hotelu i opinie sa za bardzo różne aby wyciągnąć wnioski chociaż na hotel Ocean Blue..... również nie ma zadnych szczegółowych informacji i tez jestem tym zaskoczona.
Tylko ze tam miałam jechac z TUI a ten druji jest od innego organizatora i może to tez mnie martwi. Juz kończe swoje smutki.
Pozdrawiam

sirga 
WŁADCA TORTUGI

Wysłany: 19-10-2007, 14:15   

Juan Dolio

Twój mąż ma rację. Po pierwsze Dominikana jest za daleko, by jechać tam tylko na tydzień, po drugie przeważnie jest tak, że cena za 2-tygodniowy pobyt jest naprawdę niewiele wyższa (nie zawsze) i czasem warto dopłacić i wyjechać na trochę dłużej, by odpocząć, trochę pozwiedzać, wykupić jakąś wycieczkę.
Widzę, że masz mętlik i nie wiesz, co lepsze. Nie znam rejonu Juan Dolio, ale też trochę poczytałam, więc ci zaraz napisze to co wiem - może pomoże ci to podjąć decyzję.

"W latach 70, XX w. miejscowość z wąskimi plażami nad dziką, małą zatoką była popularnym punktem spotkań. Potem przez jakiś czas groziło jej zapomnienie, gdy turyści częściej wybierali wspaniałe hotele na oddalonej zaledwie o trzy godziny Costa de Coco wokół Punta Cana. W końcu jednak imponujące kompleksy all inclisive, wierni fani Juan Dolio i inwestycje rządowe na nowo tchnęły życie w to urokliwe kąpielisko.
W starym centrum jest teraz niewielka promenada z parkingami oraz świeżo wyremontowanym centrum handlowym z barem, kantorem, butikiem i resteuracją. Nowsza dzielnica z kompleksami wczasowymi nazywa się Villas del Mar. (...)
Na wschodnim krańcu miejscowości zaczyna się długa Av. Boulevard, prowadząca do hoteli all inclusive. Zaraz na początku w Plaza de la Luna mieści się elegancki pasaż sklepów z odzieżą, biżuterią i pamiątkami."

Najwięcej turystów przybywa tu w weekendy. Szczególną popularnością wśród rodzin i młodzieży cieszy się hotel, który wybraliście - Barcelo Talanquera Beach Resort. :lol:

"Plaża w Juan Dolio gdzie niegdzie jest usiana szczątkami rafy koralowej, ale nie brak miejsc z pięknym, delikatnym piaskiem. Nieco dalej ciągną się dość wąskie plaże: El Caribe (...) i Playa Guayacanes i Playa Real."

Przed hotelem Decameron podobno znajduje się przestronna i przewiewna dyskoteka Carretera Las Americas.
Jeśli chodzi o sport i rekreacje, to poza golfem można skorzystać z podstawowych kursów dla amatorów nurkowania lub wykupić wycieczki.
Jeśli chodzi o atrakcje w okolicy, to ok 10 km od Juan Dolio znajduje się San Pedro de Macoris. Symbolem tego tętniącego życiem miasta są wielkie fabryki cukru. Jest to miasto założone przez imigrantów, a czasy świetności przeżyło po I wojnie św. gdy gwałtownie wzrosły ceny cukru.

"Pochodzący przeważnie z Kuby cukrowi baronowie zamienili wtedy San Pedro w dominikańską Hawanę, o czym świadczą pięknie odnowione domy. Stara lokomotywa z 1912 r. na Rotonda, przy wjeździe do miasta kursowała między fabrykami cukru połączonymi siecią kolejową długości 245 km. W czasach cukrowego boomu z anglojęzycznej wyspy karaibskiej La Tortola przywędrowali tu robotnicy zwani cocolos. Przypomina o nich położona kilka km na północ miejscowość Batey Consuelo. Stoi tam jeszcze stara lokomotywa z 1904 roku."

Kostiumy ze słynnego Festivalu Cocolos oraz prekolumbijskie znaleziska z pobliskiego Parku Narodowego można obejrzeć w Museo Regional de Antropologia.

Tu stronka ze zdjęciami Juan Dolio:
http://www.juandolio.de.vu/

Jeśli chodzi o wycieczki to wcale nie tak daleko do La Romana: warto zwiedzić Altos de Chavon - wioske sztuki i artystów, zbudowaną na skalnym płaskowyżu. U brzegów La Romana leży piękna wyspa Catalina.

źródło:Przewodnik po Dominikanie (Marco Polo)

Beata 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 20-10-2007, 11:27   

Ach te niejasności ...

Dzięki Sirga za wyczerpującą odpowiedz. Napisałaś bardzo dużo za co Tobie i Salseresowi jestem wdzięczna, ponieważ naprawde aby uzyskac jakiekolwiek szczegółowe informacje i bardziej realne zdjęcia z danego regionu badz tez z hotelu jest bardzo trudno ponieważ prawie wszystkie się powtarzają a tak naprawde brak w nich konkretnych opisów a niekiedy sa one sprzeczne np. w jednych ofertach pisze ze w cenie jest rezydent , zachwile czytam ze tylko telefonicznie albo ze sejf jest w pokoju za free a zachwile czytam gdzieś indziej ze sejf jest tylko za dopłata :?: czasami zastanawiam sie czy to az tak trudno opisac szczegółowo tak aby ten potencjalny przyszły klient danego hotelu nie był przykro rozczarowany tym ze czytał coś innego a przyjeżdza i widzi zupełnie inna rzeczywistość ( to jest przykre :-/ ) opis powinien byc tak szczegółowy aby klient mógł zdecydować sie na konkretna oferte tak aby mu zaspokoiła jego oczekiwania i upodobania. wiem ze jedni lubia wygody w pokoju hotelowym a drugi woli bardziej wiecej atrakci w hotelu i to co znajduje się wokół niego np: lokalizacja.
Uważam ze jak sie szuka cos odnośnie danego hotelu to wszystko jest podobnie opisane i zdjęcia również sa takie same, natomias opinie i wrażenia osób które tam były sa tak różne ze trudno wyciągnąć z tego wniosek dlaczego jest taka rozbieżność w opiniach.
Osoby które juz były na dominikanie maja lepiej bo juz były i mają jakiś obraz i wiedza już jak i czego szukać i na co zwrócić uwagę, natomias osoba która ma jechac tam pierwszy raz jest zupełnie zakrecona tym co przeczyta w internecie a tym co słyszy w biurze podróży ( wiadomo ze biuro liczy na sprzedaż a nie na odstraszenie klienta) i to tez przeba wziąść pod szczególna uwage i dwa razy przeanalizowac wszystki za i przeciw tej wycieczki. Ja na chwile obecna mam taki zamęt ze nawet juz sama nie wiem co mam szukac co wybrac i czy sie sugerować. Naprawde nam wymieszane.
Jeszcze raz dzieki za odpowiedz i serdecznie POZDRAWIAM
Beata

Salseros 
Administrator

Wysłany: 20-10-2007, 16:49   

Beatko jaką cene za Ocean Blue oraz za Barcelo chciało biuro i w jakim dokładnie terminie chcesz lecieć. Bo my jeszcze możemy poszukać dla Was jakiś ofert z Anglii.

Beata 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 20-10-2007, 19:08   

Barcelo Taranquera w przystępnej cenie ...

Witaj Salseros i jeszcze raz dziękuje ze odpisujesz na moje pytania :-D
Więc ja mogę jechac po 25.02 max do 12.03 ze względu na moją prace.
Biuro w Punta Cana hotel Ocean Blue ..... za 7 dni kosztuje tyle samo co 12 dni w Juan Dolio w hotelu Barcelo Talanquera Beach Resort a to ze względu na moją córke która ma 14 lat i Ocean Blue miało ładną zniżke na dostawke dla dziecka co do pozostałych to już traktują jak dorosłą osobę i płace wtedy razy 3 osoby i dlatego ta cena jest tak dla mnie wysoka (w Barcelo również jest zniżka na dostawke) dlatego w biurze ze wszystkich ofert został mi ten jeden hotel w Juan Dolio za ( ludzkie pieniądze), więc dlatego staram sie jeszcze szukać czegoś ale niestety informacje za zbyt rozbieżne . Ja chciałabym tylko więcej szczegółowej informacji co do niekturych hoteli bo mi nie zależy na wygodach w pokoju hotelowym tylko na całej reszczie czyli na pięknym miejscu , plaży i ciekawych atrakcji w ośrodku kompleksu hotelowego( no i dobrze gdyby był rezydent na miejscu albo w pobliżu to już by było super!! :-) .
Zdjęcia w katalogu sa inne niż to co widze w internecie oraz opisy tez sa różne na opinie Barcelo Taranquera i może dlatego jestem tym tak zdegustowana i brak mi odwagi na podjęcie tej ostatecznej decyzji. Szkoda ze w internecie nie ma zadnej konkretnej opini z pobytu w tym hotelu to napewno by mi pomogło a może jeszcze jakieś podpowiedzi to juz by było super. Poprostu mam zamęt i jestem juz tym zniechęcona.
Pozdrawiam Beata.

jomico 
WILK MORSKI

Wysłany: 21-10-2007, 13:17   

Barcelo Talanquera Beach Resort w Juan Dolio nie należy do luksusowych

Beato, jeśli nie chcesz luksusu, hotel ten jest całkiem ok.. ale jak wiesz nie leży on na najładniejszej plaży.. hmm tak myśle, jakbys napisała, jaką cenę zaproponowało Ci biuro, to może bym sprawdziła, czy nie ma nic co z czystym sumieniem mogłabym Ci polecic?

joe.stalin 
NAWIGATOR

Wysłany: 03-11-2007, 19:41   

Warto zaryzykować ...

Wyżej wymienionego hotelu niestety nie znam ale czasem warto zaryzykować.
Przede wszystkim popieram to co napisal Salseros. Mysle ze powinnas zorientowac sie co do cen w rejonie Playa Dorada, Sosua, Cabarette, Bahia Maimon czy tez Luperon. Ja przez okolo 3 tygodnie grzebalem w internecie i na stronach roznych biur podrozy zanim zdecydowalem sie na Playa Dorada. Jeden z moich znajomych w zeszlym tygodniu wrocil z Playa Dorada i byl niezmiernie zadowolony. I na pewno nie uwaza ze te rejony przeznaczone sa dla osob nastawuajacych sie na windsurfing. MOj znajomy jest raczej calkowitym przeciwienstwem - leniwy i wygodny Angol :). Byl z zona i z dwojka dzieci i bardezo chwalil sobie zarowno hotel, resort jak i plaze. Nie wiem jaka cena jest dla Ciebie nie do przebycia bo jej po prostu nie podalas. Ja za dwutygodniowy pobyt w Playa Dorada dla dwoch osob zaplacilem 1250 funtow. Co zas sie tyczy dziecka to bardzo mi przykro ale wiekszosc biur podrozy osoby powyzej 11 roku zycia traktuje jako doroslych i trzeba za nie placic jako za osoba dorosla. Tak wiec wedlug mnie musisz sie niestety pogodzic z tym ze za dziecko bedziesz musiala zaplacic jak za doroslego. Wlasnie sprawdzilem strone biura podrozy z ktorego ja lece - Thomas Cook. Za dwie osoby dorosle i dziecko w wieku lat 14 koszt dwutygodniowego pobytu to 1671 funtow czyli 8766 zl. Tak wiec teraz to juz tylko zalezy od Ciebie.

marcelinio 
SZORUJĄCY POKŁADY

Wysłany: 26-10-2008, 11:07   

Hotel ma ładną plażę ...

/www.holidaycheck.pl/hotel-Filmy+z+podroży_Hotel+Barcelo+Talanquera+Beach+Resort-ch_rv-hid_8456.html
Jest to adres z filmami z hotelu BARCIELO TALANQUERA BEACHRESORT zobaczcie naprawdę dużo można zobaczyć i z co widać jest tam bardzo fajnie, blisko do plaży i ładna plaża wszystko super naprawdę odwiedźcie te stronę a sami się przekonacie ! :-D

Odpowiedz do tematu